Zablude protestantizma

Član
Učlanjen(a)
30.09.2012
Poruka
1.589
Evolucija je posmatran proces, tako da to sto si napisao nema smisla uopste, ova analogija sa cesmom mi uopste nije jasna, kao sto sam vec 200 puta rekao, cak i da je bog stvorio prvi organski molekul, znamo da je sve krenulo od najjednostavnijih oblika zivota, to podrzava svako polje nauke, i da ponovim jos jednom, radjanje novih vrsta kroz zajednicke pretke ( evolucija ) je osnova biologije, a mutacije koje do toga dovode su osnova genetike.
 
Član
Učlanjen(a)
25.12.2012
Poruka
1.901
1. pali protestantizam preko ponora pruža ruku rimskoj sili
2. pali protestantizam pruža ruku spiritizmu
3. pali protestantizam odbacuje sva ustavna načela svoje protestantske i republikanske vlasti
da bi time omogučio širenje papskih zabluda

ovdje su istaknute tri velike kardinalne greške - zablude današnjeg protestantizma
treća greška če biti uskoro ostvarena
ljudi če u ime viših ciljeva, veče slobode, ukinuti zakon kojim je bila garantirana
vjerska i politička sloboda svih građana
na ta dva glavna stupa je amerika podignuta protestantizmom
u onom trenutku kada to učine ukidaju slobodu savjesti,
i uvode zakone koji če biti u potpunoj suprostnosti sa Božjim Zakonom


evo što je napisala Ellen White prije više od 100.g:
Kada naša nacija svojim zakonodavnim aktima nametne zakone kojima će se ograničiti savjest ljudi u pogledu njihovih vjerskih prava, kad svetkovanje nedjelje bude prisilno nametnuto i kad oni koji svetkuju subotu kao sedmi dan budu nemilosrdno tlačeni, Božji Zakon bit će u našoj zemlji proglašen nevažećim i kao posljedica takvog nacionalnog otpada uslijedit će nacionalna propast.
Upravo u vrijeme nacionalnog otpada postupajući prema sotoninim uputama, upravitelji zemlje svrstat će se na stranu čovjeka bezakonja - rimskog ponifexa. Tada će se napuniti mjera krivnje.
Nacionalni otpad je znak za nacionalnu propast.
Država će se postarati da zaštiti načela rimokatolicizma. Ovom nacionalnom otpadu brzo će slijediti nacionalna propast.
Kada se protestantske crkve, predvođene adventistima, ujedine sa svjetovnom vlašću da podupru lažnu religiju, suprotstavljajući se onome radi čega su njihovi preci trpjeli najokrutnija progonstva, onda će papska subota - nedjelja biti nametnuta udruženom silom Crkve i države. To će dovesti do nacionalnog otpada, koji će na kraju završiti nacionalnom propašću.
Kad država bude upotrijebila svoju vlast da nametne proglase i podupre institucije Crkve - onda će protestantska Amerika načiniti kip zvijeri -papstva i doći će do nacionalnog otpada koji će završiti nacionalnom propašću.

Da bi sebi osigurali popularnost i sljedbenike, zakonodavci će se pokoriti zahtjevima da se uvede zakon o nedjelji. ... Naredbom kojom se ozakonjuje jedna papska ustanova u kršenju Božjeg Zakona, naša nacija će se potpuno odreći pravednosti. ...

Kao što je približavanje rimske vojske učenicima bilo znak o neposrednom razorenju Jeruzalema, tako će nam i ovaj otpad biti znak da je dostignuta granica Božjeg strpljenja.

Kad Božji Zakon bude proglašen ništavnim i otpad postane nacionalni grijeh, Gospodin će se založiti za svoj narod.
Narod Sjedinjenih Država uživao je Božju naklonost, ali kad bude ograničio vjersku slobodu, odrekao se protestantizma i poklonio se papstvu, ispunit će mjeru svoje krivnje i u nebeskim knjigama bit će zapisan kao “nacionalni otpad”.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
06.05.2012
Poruka
2.380
Neumoran si, spedy! Kako ti se da ponavljati jedno te isto, a ne vidjeti što se događa oko tebe?
"Proroštvima" Ellen White vjeruju samo posebni ljudi koji su slabi u vjeri, a skloni senzacijama.
Tvoj post je uperen protiv adventista, protestanata i dakako, Katoličke crkve.
Koristiš izraz "papska nedjelja", a ljudi pojma nemaju što to znači, jer svaki normalni čovjek zna što je nedjelja i tko je Papa, ali da jedno s drugim nema blage veze. No, dobro. Ti ostani u svom vjerovanju, ionako si u jednini, pa je sasvim nevažno što ti misliš.

Nego, da te pitam? Je si li vidio video koji je peko postavio?

Da li će izaći na referendum i dati svoj glas za definiciju braka kao zajednicu muškarca i žene i time potvrditi Božji naum o ljudima?
Da li uviđaš bezakonje i bezboštvo koje se množi u našoj sredini, kao uostalom i svugdje u svijetu?
Bezboštvo! Znači bez Boga i protiv Boga. A tko se tako silovito bori protiv Boga zavodeći ljude, ako ne Đavao?
A ti pričaš Ellenine prožvakane priče o suboti...probudi se! Vrijeme je pregazilo Ellenina "proroštva" i sve vaše scenarije o završetku svijeta.

Samo se u jednom slažem s tobom, sve protestanske zajednice koje podržavaju istospolne brakove, zaređuju gayeve za biskupe, odobravaju abortus i eutanaziju...sklopili su pakt sa svijetom i ostavili Boga i Božji zakon po strani.
Katolička i Pravoslavna Crkva po tom pitanju ostaju nepokolepljive i vjerne Bogu.


 
Član
Učlanjen(a)
25.12.2012
Poruka
1.901
Bogu i Kristu su vjerni oni ljudi koji poštuju Božji Zakon svih 10.zapovijedi

usput da te pitam
možeš li ti shvatiti, ikako, da su danas RIMOkatolički agenti-špijuni
ubačeni u ama baš sve vjerske zajednice svijeta i predvode ih kroz bezbožništvo u propast
nema te vjerske zajednice gdje se nisu ušuljali, upravljaju čak i umovima ateista
tako da kada kažeš da neki zaređuju homoseksualce ustavri zaređujete svoje

u onom trenutku kada shvatiš da je vatikan direktna ispostava za antikristove laži,
blago tebi

Ellen White je napisala to što je napisala i samo slijepac ne vidi jer ne želi vidjeti da je u pravu
ama baš sve se ostvaruje kako je zapisano

za mene ti ne brini, rekoh ti već
 
Član
Učlanjen(a)
06.05.2012
Poruka
2.380
Bogu i Kristu su vjerni oni ljudi koji poštuju Božji Zakon svih 10.zapovijedi

usput da te pitam
možeš li ti shvatiti, ikako, da su danas RIMOkatolički agenti-špijuni
ubačeni u ama baš sve vjerske zajednice svijeta i predvode ih kroz bezbožništvo u propast
nema te vjerske zajednice gdje se nisu ušuljali, upravljaju čak i umovima ateista
tako da kada kažeš da neki zaređuju homoseksualce ustavri zaređujete svoje

u onom trenutku kada shvatiš da je vatikan direktna ispostava za antikristove laži,
blago tebi

Ellen White je napisala to što je napisala i samo slijepac ne vidi jer ne želi vidjeti da je u pravu
ama baš sve se ostvaruje kako je zapisano

za mene ti ne brini, rekoh ti već


Zar ti ne vidiš da ti svojim blaćenjem Katoličke crkve i Pape njih toliko uzdižeš da je i meni samoj već neugodno. :roll: Naprosto sam zbunjena koliko smo važni u tvojim očima i kakvu nam nadmoćnost pridaješ da svi drugi kršćani ispadaju bezvrijedni, kao "mačji kašalj".
A jednostavno nije tako. Ti si
samo povjerovao nečeme što ne postoji. Nisi u stanju odgovoriti na občno pitanje, jer ti je glava puna ovakvih naučenih priča.
Ali, u redu, spedy, vjeruj što hoćeš. Ti ostaješ jedinstven u svojim vjerovanjima i tvrdnjama. Ah, još jedno. Kad kažeš, mi kršćani, na koga misliš? Koliko je to vas? Možda ti i tvoja žena ili samo ti?
:)
 
Član
Učlanjen(a)
25.12.2012
Poruka
1.901
ljubazno te molim
probaj shvatiti da ja ne blatim ama baš nikoga
a pogotovo katoličku crkvu, jer katolici smo mi kršćani koji poštujemo Božji Zakon
svi po svijetu rasuti ali u vjeri Kristovoj ujedinjeni

RIMOkatolička crkva kojoj ti još uvijek pripadaš nemože biti katolička, nemožete se skrivati iza tog imena i tvrditi da ste ispravni pred Bogom i Kristom
vjeronauk vaše zajednice u kompletnoj je suprotnosti sa Biblijskim naukom

mene je Bog osvjedočio gdje je prava istina, primio sam od Isusa Krista svjetlo,
i vjerno ču slijediti do kraja

ljude kao ja nemožete potkupiti, zaplašiti, ušutkati
mi smo oni koji pozivamo na pokajanje da se otpiše stašni dug po krvi Kristovoj

rekao sam ti već nekoliko puta i više ne ulazim u istu diskusiju sa tobom oko ovih stvari da ne gubim vrijeme
nemam ni protiv tebe ama baš ništa, žao mi je da ne vidiš istinu ne prepoznaješ
žao mi je da si u strahu, boli, očaju, beznađu
ali
znaj da Isus Krist još uvijek poziva k sebi
ima nade i šanse za sve koji žele spasenje, pa čak i za najgore slučaje bez nade i utjehe, one koji su na samom rubu

neka ti se Bog smiluje, i podari ti milost, pa te uputi u istinu po Kristu Kralju našem Spasitelju
 
Član
Učlanjen(a)
06.05.2012
Poruka
2.380
Ja da budem ljubazna i da te pustim na miru kako bi nesmetano širio laži i uvrede? :p
Imaš pravo, pa znam već da se sa sektašima ne može razgovarati.
Sektaš misli, osjeća, piše i vjeruje što hoće, nikoga ne sluša, niti je u stanju razmišljati.

Ako je išta na svijetu jasno i očigledno onda je to činjenica da je Papa poglavar katoličke Crkve, 2000 godina je tako bilo i ostat će do kraja svjeta. Ti protiv Papa iznosiš klevete, slaviš subotu i ne vjeruješ u Presveto Trojstvo, a niti u Isusa, Sina Božjega. Prema tome, katolik nisi.
:)
Ti pričaj što hoćeš, već smo navikli na tvoje priče. To je isto kao da uvjeravaš ljude da je kokoš golub ili kamen kruh, svejedno, kamen ostaje kamen, a kokoš samo kokoš ...

 
Član
Učlanjen(a)
15.01.2013
Poruka
555
Spidi, mi nikada nismo ni pomislili kakao ti blatiš bilo koga, a najmanje katoličku crkvu. a Vi, katolici, kršćani, u kojima ti lično prednjačiš u poštovanju Božjeg zakona i koji si sa svima ostalima ujedinjen u vjeri Kristovoj, nikada nismo primeili da blatiš bilo koga a kamo li katoličku i pravoslavnu crkvu. Mi svi,ovde prisutni, smo to od tebe uvek doživljavali to kao zdravstvenu masažu lekovitim blatom, pa... samo ti nas i dalje maži blatom, možda tako stvarno pređemo u tvoju kvazi -Lukićevu podsektu, i svi budemo isceljeni tvojim lekovitim blatom. Nije sramota uveravati nekoga u nešto mažući ga blatom. Ja, lično bi ti nešto savetovao (ako mi tvoja preuzvišenost to dopušta): Kada nas sve ovde već mažeš blatom (virtualno), obavezno, uvek nosi metar sa sobom, jer ako se stvarno zaneseš verski, pa nas stvarno počneš da mažeš blatom (u praktičnom smislu), ako slučajno,negde naletiš na mene, obavezno mi pre pokušaja mazanjem blatom izmeri proporcije tela, pa onda razmisli još jednom o mazanju. Evo, zakasnio sam, ovo je bilo namenjeno spidiju a Isabeletia je opet bila brža. (uvek me neko pretekne kad sam elektronički polupismen pa zato i prespor) ...da se namažem blatom možda?
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
25.12.2012
Poruka
1.901
Ja da budem ljubazna i da te pustim na miru kako bi nesmetano širio laži i uvrede? :p
Imaš pravo, pa znam već da se sa sektašima ne može razgovarati.
Sektaš misli, osjeća, piše i vjeruje što hoće, nikoga ne sluša, niti je u stanju razmišljati.

Ako je išta na svijetu jasno i očigledno onda je to činjenica da je Papa poglavar katoličke Crkve, 2000 godina je tako bilo i ostat će do kraja svjeta. Ti protiv Papa iznosiš klevete, slaviš subotu i ne vjeruješ u Presveto Trojstvo, a niti u Isusa, Sina Božjega. Prema tome, katolik nisi.
:)
Ti pričaj što hoćeš, već smo navikli na tvoje priče. To je isto kao da uvjeravaš ljude da je kokoš golub ili kamen kruh, svejedno, kamen ostaje kamen, a kokoš samo kokoš ...

prije svega žalostan sam da ne poznaš povijest svoje crkve
a još sam više žalostan jer neznaš povijest Kristove crkve

ime papum se spominje tek u 6.stoljeću, dakle papa nemože biti poglavar RIMOkatoličke crkve 2000.g nikako
dva su razloga:
RIMOkatolička crkva nastaje u 4.stoljeću, a ime papum si pontifex sam dodijeljuje tek u 6.stoljeću
točno je da je papa po službenim dokumentima poglavar vaše RIMOkatoličke crkve, a nikakve katoličke , kršćanske
glava kršćanske crkve je Isus Krist i nitko drugi

niti ja koga blatim niti ja koga klevećem
iznosim čistu svetu Biblijsku istinu, a budući da nemaš nijedan argument iz Svetog Pisma da mi se suprostaviš, jedino ti ostaje ova slaba neosnovana, nićim utemeljena tvrdnja da klevećem

iako me ti i dalje napadaš, ne više onom žestinom kao prije, silom, nego sve više lukavštinom,
priznajem ovdje javno da se ipak na tebi vidi pomak nabolje otkako se družiš samnom
čitajuči moje postove, polako nestaje tvoje unutarnje idolopoklonstvo
ružne neprimjerne riječi, psovke, nečistoča govora gubi na snazi
još kada srce svoje tako pročistiš, biće velika tvoja plača

neizrecivo mi je drago kada vidim da drugi napreduju, na putu prema Bogu i Kristu
u ljubavi Kristovoj
spedy12
 
Natrag
Top