Zablude protestantizma

Član
Učlanjen(a)
06.05.2012
Poruka
2.380
prije svega žalostan sam da ne poznaš povijest svoje crkve

Što se mene tiče, možeš umrijeti od žalosti. :)
Naučio si napamet to što stalno ponavljaš, a ja nemam više vremena ni živaca za tebe.



priznajem ovdje javno da se ipak na tebi vidi pomak nabolje otkako se družiš samnom

Jadniče! Znala sam da se sa sektašima ne može voditi dijalog, ali da baš ništa ne razumiju..?
 
Član
Učlanjen(a)
25.12.2012
Poruka
1.901
priželjkivati nečiju smrt, jasno je kršenje šeste zapovijedi koja kaže: NE ubij!
jesi li se ti opet raspametila
a bilo je krenulo nabolje

prije češ ti preči na stranu svjetla
nego ja na stranu tame

jača je ljubav Kristova
od sve mržnje svijeta
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.297
Kako to onda nije donijelo bolje rod katolicima, kako zablude nisu donijele gori rod protestantima.

Ili možda neko misli da je isti nivo Meksika i Kanade, Venecuele i Novog Z.

Vidi se haos u Venecueli, Brazil i Meksiko razvaljeni od kriminala, Katalonija se odvaja, Poljska, Mađarska, Češka nisu ni blizu Švedske i Finske.
 
Učlanjen(a)
15.02.2015
Poruka
3.527
Izabeleta, prvi put sam na ovoj temi. Tekst kojim si navodno predstavila svoju Crkvu, je suvise sitan pa tesko bih mogao da ga cita.
Pravoslavni tekst je suvise obiman i nije pogodan za diskusiju. Na poctetku pravoslavne izjave zapazio sam i ovo:


"Protestantizam je ponikao kao pobuna i opozicija zloupotrebama koje su izobilovale u rimokatoličkoj crkvi. Degeneracija duhovnosti i rasprostranjenost nemorala među rimokatoličkim nižim i višim sveštenstvom rimokatoličke crkve, a posebno trgovina indulgencijama koju je u Nemačkoj obavljao Tercel, razjarila je Martina Lutera i on je u šesnaestom veku počeo Reformaciju."

Izabeleta, da li se ti slazes sa ovom pravoslavnom izjavom o tvojoj Crkvi?
Da li je to bio razlog osnivanja proterstantizma?

Sta bi nam ti mogla reci o razlozima velike sizme 1054. godine?

Unapred vala na odgovoru
 
Učlanjen(a)
15.02.2015
Poruka
3.527
Pazi, držat ćemo se reda. Tema je o zabludama protestantizma i na njoj ćemo pisati. Bolje da je sve na jednim mjestu nego da se zbog vaših zabluda natežemo po cijelom forumu.
O zabludama Katoličke Crkve se nema što reći, jer ih nema.
Možemo samo govoriti o pogreškama i grijesima pripadnika Katoličke Crkve kroz povijest. Izvoli, ali na drugoj temi. Imaš temu Katoličanstvo.


Ha Ha Ha...
Sta rece Elizabeta, Nema zabluda u katolickioj crkvi. Nema ih kad ti pises, a ako svi mi cutimo.
Gde ima vise zabluda negop u .......... .....?
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.249
Kako to onda nije donijelo bolje rod katolicima, kako zablude nisu donijele gori rod protestantima.

Ili možda neko misli da je isti nivo Meksika i Kanade, Venecuele i Novog Z.

Vidi se haos u Venecueli, Brazil i Meksiko razvaljeni od kriminala, Katalonija se odvaja, Poljska, Mađarska, Češka nisu ni blizu Švedske i Finske.

I hindusi imaju rod i budisti.. ateisti, cak i bolji od Hriscana, pa to nije dokaz ispravne nauke.

A sto se tice protestanata, konkretno protestantske amerike ratovali su od pocetka, izvrsili genocid nad indijancima, silom nametali i namecu svoje vrednosti, umesto evandjelja bacaju "bombe"!

Izvini, ja tu ne vidim nikakav bolji rod.
A ti mozes da se boris koliko hoces protiv te cinjenice.

Isti je rod protestanata u globalu kao i katolika i pravoslavaca.

Hristos nije ni govorio o rodovima u "globalu" vec o rodovima "pojedinaca"!

Ti si to pomesao, govoreci o drzavama.
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.297
I hindusi imaju rod i budisti.

Vidimo kakav, Indija po silovanju među prvim državama, bogati su još bogatiji,a sirotinja još siromašnija, vidimo i rod budista po Japanu gdje žene lutke, puno pedofila i svakakvih izopačenosti pa ih svake malo drmaju zemljotresi, a za Kinu ne treba puno trošiti riječi.

A sto se tice protestanata, konkretno protestantske amerike ratovali su od pocetka, izvrsili genocid nad indijancima

Da Indijanci koji su prizivali duhove pa ih je Bog uklonio kao Hanance (dio Hananaca i još 7 naroda)

silom nametali i namecu svoje vrednosti,

Lupaš gluposti kome je šta silom nametnuto, da su Indusi i Indijanci usvojili te vrijednosti imali bi bolji rod kao i svi narodi iz engleskih kolonija i holandskih. Nego upravo idu u države koje su ih držale.

umesto evandjelja bacaju "bombe"!

Ti koji bacaju bombe su uglavnom ateisti iskreno,a formalno pripadnici raznih denominacija.

Izvini, ja tu ne vidim nikakav bolji rod.

Koga boli uvo šta vidiš, ti vidiš ne ono što je realno nego što bi volio, zvanična statistika je ono što je dokaz.

Baš nekog boli uvce šta ti vidiš, tebi kojem je bog ono što si ti uvjeren i to ti je mjerilo

Ti uopšte nisi u stanju da na osnovu razumnog smisla nešto dokažeš.

Već sma ti rekao imam kolegicu koja kaže "Moje mišljenje je to" i kao tebi joj je to mjerilo.

Već sam ti 1000 puta rekao da nečije mišljenje samo po sebi ne vrijedi ništa bez dokaza.

A ti mozes da se boris koliko hoces protiv te cinjenice.

Pa to nije činjenica nego tvoje mišljenje, upravo si dokazao da je tebi tvoje mišljenje bog i mjerilo.

Isti je rod protestanata u globalu kao i katolika i pravoslavaca.

Mape du dokazale drugačije. Dakle opet tvoje subjektivno mišljenje je bitno.

Hristos nije ni govorio o rodovima u "globalu" vec o rodovima "pojedinaca"!

Nego o čemu, kako nije u globalu ako je rekao da se vidi.

Pa od pojedinaca i zavisi globalni nivo.


a
Ti si to pomesao, govoreci o drzavama.

A šta je država nego ljudi, pojedinci koji daju rod na globalnom nivou.

Znam ja da to tebe muči, kako ispravna religija nije dala bolji rod.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.249
Ti koji bacaju bombe su uglavnom ateisti iskreno,a formalno pripadnici raznih denominacija.

Ne moram nista vise reci, ovim si priznao kakvo je stanje u americi i ostalim protestantskim drzavama.

Pobio si sam sebe!

(sem toga, poceo si opet da me napadas gore i mene i moju licnost, trebalo bi da se izvinis)
 
Natrag
Top