Хришћанство

VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Hriscanin je onaj koji je predan Hristu, a ne onaj koji se bavi sporednim stvarima "da li je Isus Bog" ili banalnim primerima "da li je nosio plavu ili ljubicastu podkosulju, i da li je nosio carape na romboide ili tufne"
 
Učlanjen(a)
18.02.2014
Poruka
1.805
нулте године,разапињањем на крст исуса христа,наступило је ново доба и религија: хришћанство.
хришћани су били прогањани и убијани од тадашње власти,свих земаља.
313.године је константин - император,видео на небу крст(мач) и од тада је хришћанство било озакоњено као религија.
миланским едиктом 321.године,а затим и васељенским сабором 325.године.
1054.године долази до раздвајања источне и западне религије.
настају римокатолици и православци,касније лутеранци,протестанти....
сви се куну у исуса христа,а где је нестало .хришћанство?
Ja nisam u niti jednoj COZ

Danas ne postoji niti jedna poznata COZ
koja je u 100% istini.

SVE skrenuše!

Čak i one COZ koje imaju 99% istine
i 1% LAŽI spadaju pod ono:
1% OTROVA u 99% zdrave hrane je OTROV!
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Ja nisam u niti jednoj COZ

Danas ne postoji niti jedna poznata COZ
koja je u 100% istini.

SVE skrenuše!

Adventisticka crkva ima 100% istine.

Ono sto ne prihvata su odredjena otkrivenja koja je Bog dao od 2001 godine do danas, o zavrsetku dela, nacinima na koje ce se ono ostvariti na globalnom svetskom nivou, i Hristovom skorom dolasku.

Ali ovo i ne spada u spasonosne istine zapisane u bibliji, jer crkva ima 100% istine.

Ovo su samo Bozja otkrivenja koja upucuju Bozji narod na vreme kraja, i poziv da se za njega pripremi.

 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.409
Evo poruke za svestenike takozvanih hriscanskih crkvi
Osija 6:9 A družina je sveštenička kao četa koja dočekuje ljude, ubijaju na putu u Sihem, čine grdilo.
Amos 5:21 Mrzim na vaše praznike, odbacio sam ih, i neću da mirišem svetkovina vaših.
Mihej 3:11 Poglavari njegovi sude po mitu, i sveštenici njegovi uče za platu, i proroci njegovi gataju za novce, a na Gospoda se oslanjaju govoreći: Nije li Gospod usred nas? Neće doći zlo na nas.

Malahija 2:1 I tako sada vama je ova zapovest, sveštenici.2 Ako ne poslušate i ne stavite u srce da date slavu imenu mom, veli Gospod nad vojskama, tada ću pustiti na vas prokletstvo i prokleću blagoslove vaše; i prokleh ih, jer ne stavljate u srce.
3 Evo ja ću vam pokvariti usev, i baciću vam balegu u lice, balegu praznika vaših, da vas odnese sa sobom.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
po Zaokretu izgovaranje Bozjeg imena Jahve spasava.
On u svojoj formi vere ne zna da deklarativno priznanje ne spasaa, vec prihvatanje Boga za spasitelja i predanje njemu , i proslavljanje Boga svojim delima.
Kada bi poslusali Zaokreta, onda bi to znacilo da covek moze da jednostavno izgovori "SLAVA BOGU JEHOVI" i da nista vise ne cini, i da ga Bog primi.
To su tako niska merila.
A Isus kaze "ZASTO ME ZOVETE GOSPODE GOSPODE A NE IZVRSUJETE STO VAM ZAPOVEDAM"
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.409
po Zaokretu izgovaranje Bozjeg imena Jahve spasava.
On u svojoj formi vere ne zna da deklarativno priznanje ne spasaa, vec prihvatanje Boga za spasitelja i predanje njemu , i proslavljanje Boga svojim delima.
Kada bi poslusali Zaokreta, onda bi to znacilo da covek moze da jednostavno izgovori "SLAVA BOGU JEHOVI" i da nista vise ne cini, i da ga Bog primi.
To su tako niska merila.
A Isus kaze "ZASTO ME ZOVETE GOSPODE GOSPODE A NE IZVRSUJETE STO VAM ZAPOVEDAM"

Isus je druga najmocnija osoba u svemiru i tu titulu je dobio od svoga Boga i Oca Jehove.

Nije li Jehova Bog zapovedio svome narodu Ko je Sin iz starozavetnih spisa?
Psalam 2:12 Poštujte sina, da se ne razgnevi, i vi ne izginete na putu svom; jer će se gnev Njegov brzo razgoreti. Blago svima koji se u Nj uzdaju!
I oni ne da ga nisu prihvatili,vec su ga ubili?,zar ne?
Kao sto je njima bolo ime Isus,tako i vas boli ime Jehova.
Hocete li mozda da izbacite i ime Isus,kad ste vec izbacili ime njegovog Boga i Oca Jehove???
Zasto je Isus Hrist u molitvi Oce Nas prvo stavio da se molimo da se SVETI Bozje ime? (ili slavi).
pa tek posle sve ostalo???
Zato jer svi moraju da znaju ime njegovog Boga i Oca.
Kao drugo Isus i svi njegovi su se molili Jehovi Bogu,i on nas je naucio da se molimo Jehovi Bogu.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Uceci apostole da se mole Bogu - Isus kaze "OVAKO MOLITE SE VI, OCE NAS KOJI SI NA NEBESIMA"
Isus se sam ovako molio u Gecimaniji "OCE MOJ AKO JE MOGUCE DA ME MIMOIDJE CASA OVA"

Vi izgovarajte ime Jahve u zabludama koje posedujete u svojim ucenjima, a mi biblijski Hriscani ce mo po Isusovom primeru "BOZE OCE NAS" u istini u koju nas Bog osvedocava.
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.409
Uceci apostole da se mole Bogu - Isus kaze "OVAKO MOLITE SE VI, OCE NAS KOJI SI NA NEBESIMA"
Isus se sam ovako molio u Gecimaniji "OCE MOJ AKO JE MOGUCE DA ME MIMOIDJE CASA OVA"

Vi izgovarajte ime Jahve u zabludama koje posedujete u svojim ucenjima, a mi biblijski Hriscani ce mo po Isusovom primeru "BOZE OCE NAS" u istini u koju nas Bog osvedocava.
Dragi moj Laodikejac,
Postoji vise vrsta molitvi,ali postoje i zahvalnice i hvale Bogu.
I opet brkas babe i zabe.
Matej 6:9
9 Ovako dakle molite se vi: Oče naš koji si na nebesima, da se sveti ime Tvoje;
Zasto nisi lepo citirao pun stih nego si namerno izbacio "DA SE SVETI IME TVOJE"??? Zasto si izbacio te Isusove reci?
Sto se tice Isusove molitve jevrejskom Bogu Jehovi "Oce moj ako je moguce da me mimoidje casa ova",
to znaci da se i sam Isus molio Bogu da ako vec mora da bude ubijen, da ne bude ubijen kao bogohulnik.
A sta si ti time hteo da dokazes???
Da ne treba da se sveti Bozje ime,ili da se Isus molio samome sebi???
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
"DA SE SVETI IME TVOJE" ne znaci kao uslov spasenja izgovarati ime Jahve, jer bi ga onda i Isus izgovorio u ovoj molitvi koju je ucio svoje ucenike.

"Da se sveti ime" znaci "DA SE SVETI ILI PROSLAVLJA TVOJ SHEM - KARAKTER" ljubav, milost, velicanstvo, pravednost.. itd.
Ime - SHEM, znaci "karakter"
Imena Bozje za ljude ne znace mnogo ako se kroz njih ne sagleda karakter Bozji, a svako ime koje se u bibliji koristi za Boga - sadrze u sebi po jednu ili vise njegovih osobina.
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.409
"DA SE SVETI IME TVOJE" ne znaci kao uslov spasenja izgovarati ime Jahve, jer bi ga onda i Isus izgovorio u ovoj molitvi koju je ucio svoje ucenike.

"Da se sveti ime" znaci "DA SE SVETI ILI PROSLAVLJA TVOJ SHEM - KARAKTER" ljubav, milost, velicanstvo, pravednost.. itd.
Ime - SHEM, znaci "karakter"
Imena Bozje za ljude ne znace mnogo ako se kroz njih ne sagleda karakter Bozji, a svako ime koje se u bibliji koristi za Boga - sadrze u sebi po jednu ili vise njegovih osobina.
To je prvi uslov spasenja.
Ko ne priznaje da je Jehova Bog Otac,nema sanse da se spasi ni u sci filmovima.
Ko to negira ,negira i celu Isusovu nauku.
Isus je svima svedocio za svoga Boga i Oca Jehovu,i on je njegovo ime javno objavljivao.
To sto su antiHristi izbacili ime Jehova iz Biblije to je vec druga tema.
Jovan 17:
6 Ja javih ime Tvoje ljudima koje si mi dao od sveta; Tvoji behu pa si ih meni dao, i Tvoju reč održaše.
26 I pokazah im ime Tvoje, i pokazaću: da ljubav kojom si mene ljubio u njima bude, i ja u njima.
 
Natrag
Top