Хришћанство

MODERATOR
Učlanjen(a)
28.05.2009
Poruka
6.661
samo ti sanjaj lepo je to.Pozravi maritreju svog uictelja.A i o hriscanstvu i njegovim pocecima vidim da neznas nista nego onako nabacjujes po nesto sto si cuo pa izmiksovao.Proveri jos jednom kada je Hristos razapet,a kada rodio.Pobrkao si loncice i poklopcice

Vidiš,prijatelju moj,ti si načuo za lažnog mesiju,ali ne znaš da su eseni spremili još jednog,ali Pravi Mesija je već u Srbiji i Srbin je.
O Hrišćanstvu znam više od bilo koga u svetu,znam kako je nastalo,kako je Isus sa jednom malom grupom prevario kompletnu esensku zajednicu i kako se rodilo hrišćanstvo.
Kao što znam da će ponovo mala grupa,iz Srbije,to su oni pravi,da razbije kompletan novi svetski poredak.
Isus stoji iza svojih izabranika.
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.09.2009
Poruka
8.464
Nije nikakvo čudo što religija, a posebno hrišćanstvo, savakim danom gubi sve više pristalica.
 
Učlanjen(a)
19.09.2009
Poruka
27.640
O Hrišćanstvu znam više od bilo koga u svetu,znam kako je nastalo,kako je Isus sa jednom malom grupom prevario kompletnu esensku zajednicu i kako se rodilo hrišćanstvo.
Kao što znam da će ponovo mala grupa,iz Srbije,to su oni pravi,da razbije kompletan novi svetski poredak.
Isus stoji iza svojih izabranika.

Slobadidi,pazi se te male grupe ljudi,pazi gde gaziš i dobro razmisli u koga i čega veruješ;)
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.09.2009
Poruka
8.464
Vidiš,prijatelju moj,ti si načuo za lažnog mesiju,ali ne znaš da su eseni spremili još jednog,ali Pravi Mesija je već u Srbiji i Srbin je.
O Hrišćanstvu znam više od bilo koga u svetu,znam kako je nastalo,kako je Isus sa jednom malom grupom prevario kompletnu esensku zajednicu i kako se rodilo hrišćanstvo.
Kao što znam da će ponovo mala grupa,iz Srbije,to su oni pravi,da razbije kompletan novi svetski poredak.
Isus stoji iza svojih izabranika.

Znači, hrišćanstvo je nastalo prevarom?!
 
Član
Učlanjen(a)
11.12.2009
Poruka
47
jel mi neko moze reci zasto su odbacena jevandjelja po Barnabi a prihvacena su od Pavla koji uopste nije bio sa Isusom?uopste nije bio jedan od dvanaest apostola,zatim medju tih dvanaest apostola nalazi se Juda za kojeg znamo da je prodao Isusa jevrejima.zatim sva jevandjelja su napisana puno godina poslije Isusa,tj. ni jedan od isusovih ucenika nije napisao jevanjdjelje da ga danas imamo osim barnabinog koje je zabranjeno.imam toliko pitanja pa ako neko ima vremena da mi odgovori?:)
 
Učlanjen(a)
19.09.2009
Poruka
27.640
da mislim da se tako zove,jer neko zove barnaba a neko varnaba,izgleda

Da jeste neki ga nazivaju i Barnaba.A vidi ovako Varnavino jevandjelje drze skoro svi muslimanski apologeti kao pravo jevandjelje Isusa , dok ne muslimani odbacuju istinitost i ovo jevandjelje drze kao falsifikat iz srednjeg veka.
Pocetkom 20. veka Hriscani su bili u islamskim svetu da kažem konfrontirani sa pricama o ovim jevanđelju, od kojeg su samo delovi bili poznati javnosti. Dva saradnika Anglikanske crkve, Lonsdale i Laura Ragg, zbog toga su bili odlucili da izdaju jednu kompletnu ediciju celog jevanđelja na engleskom jeziku. 1907. izasla je prva dvojezicna edicija na engleskom i italijanskom, a 1908. jevandhjelje po Varnavi bilo je vec prevedeno na arapski... posle toga jevandjelje je posluzilo u Islamu kao veoma vazno sredstvo u borbi protiv Hriscanstva.
E sada postavlja se pitanje zasto Muslimani toliko brane ovo jevanđelje? Pa zato sto ovo jevandjelje za sebe kaže da je jedino jevanđelje jednog svedoka o zivotu Isusa, i trazi pravo da sadrzava istinu o hriscanstvu.
U isto vreme ne priznaje glavne temelje hriscanske vere, koje inace i Islam odbacuje jevandjelje po varnavi odbacuje teoriju da je Isus sin božiji, takodje njegovo raspece i smrt na krstu zbog spasenja covecanstva, i njegovo vaskrsenje... tako se ovo jevanđelje kao hriscansko uzima kao navodno glavni svedok protiv - kako Muslimani tvrde, pokvarenog i falsifikovanog Pavletovog hriscanstva, dok jevanđelje u isto vreme potvrđuje izjave kurana. Da pravo hriscansko otkrovenje ne bi stojalo suprotno Islamu,jeste stalno izjavljena muslimanska dogma koja se sa muslimanskog gledista dokazuje upravo varnavinom jevanđelju.

Jevrejski, hriscanski i muslimanski segmenti varnavinog jevanđelja, koje sadrzava jevrejske, hriscanske i muslimanske elemente pise o zivotu Isusa od njegovog rodjenja sve do njegove smrti, zatim dalje o njegovim cudima, ucenju, tajnoj veceri, izdaji, sudjenju i raspecu, koje ovo jevandjelje daje.E sad,muslimansko tumacenje je "ne Isus, vec Juda Ickoritcki umire na krstu".
 
Član
Učlanjen(a)
11.12.2009
Poruka
47
:) vidim da si procitala to,prijatelj mi je rekao da je procitao da je neki kralj pronasao barnabin grob i u njegovim rukama pronasao to jevanjdjelje koje je kasnije sacuvao.vidim da znas sta u njemu pise,znam da zvuci rekla kazala pa necu dalje,dok ne pronadjem prave informacije.al zanima me kako to da ni jedan od Isusovih ucenika nije napisao jedno jevandjelje,ne znam jesi citala o koncijumima i kad god se neki svestenik zalagao da dokaze da Isus nije Bog oni su ga odbacili i protjerali.za Pavla znam da je bio jevrej koji je isao sa ostalim jevrejima da trazi Isusa pa mu se Isus prekazao i on je krenuo za Isusovim ucenicima koji su ga primili pa kasnije odbacili,posebno se tu odnosi na Barnabu s kojim je Pavle isao propovjedati krscanstvo,kada se ponovo vratio u Tarzu svoj rodni kraj,da bi kasnije Pavle i on se razisli zbog razlicitih standarda.sta mislis o tome?
 
Natrag
Top