Хришћанство

Učlanjen(a)
19.09.2009
Poruka
27.640
Naravno da sam pročitala kako bih drugačije znala.Pazi ovo što ti mene pitaš na ta ista pitanja i ja tražim odgovore već dugo godina,ali jednostavno se uvek priča svodi na to da je Isus bog i sin božiji.Hrišćanstvo je danas najmoćnija religija u svakom smislu i pogledu i koliko god da se bilo ko usprotivi ili tumači nešto drugačije..u krajnjem slučaju i da ima dokaze,oni će biti opovrgnuti.Mislim da me razumeš šta hoću da ti kažem.Znači opovrgnuće bilo šta što se protivi njihoivim načelima i dogmama.
Što se tiče Pavleta on posle svoje da kažem pustolovine na putu za Damask odlazi u Arabisku pustinju i posle mnogo godina po svom povratku pokreće Rimsko carstvo_O njegovom iskustvu faktički ne znamo ništa osim nagoveštaja da je uznesen u nebo i video i čuo stvari o kojima nije dozvoljeno pričati....e sad šta mu se zapravo dogodilo to ne zna niko.

Hajde ovako reci ti meni svoje mišljenje šta je zajedničko Isusu,Muhamedu i Budi,postoji li barem jedna stvar u kojim su njih trojica saglasni?
 
Član
Učlanjen(a)
11.12.2009
Poruka
47
Naravno da sam pročitala kako bih drugačije znala.Pazi ovo što ti mene pitaš na ta ista pitanja i ja tražim odgovore već dugo godina,ali jednostavno se uvek priča svodi na to da je Isus bog i sin božiji.Hrišćanstvo je danas najmoćnija religija u svakom smislu i pogledu i koliko god da se bilo ko usprotivi ili tumači nešto drugačije..u krajnjem slučaju i da ima dokaze,oni će biti opovrgnuti.Mislim da me razumeš šta hoću da ti kažem.Znači opovrgnuće bilo šta što se protivi njihoivim načelima i dogmama.
Što se tiče Pavleta on posle svoje da kažem pustolovine na putu za Damask odlazi u Arabisku pustinju i posle mnogo godina po svom povratku pokreće Rimsko carstvo_O njegovom iskustvu faktički ne znamo ništa osim nagoveštaja da je uznesen u nebo i video i čuo stvari o kojima nije dozvoljeno pričati....e sad šta mu se zapravo dogodilo to ne zna niko.

Hajde ovako reci ti meni svoje mišljenje šta je zajedničko Isusu,Muhamedu i Budi,postoji li barem jedna stvar u kojim su njih trojica saglasni?
koliko mi je poznato za pavla da je zasigurno rodxjen poslije krisat i da je bio jevrej i da je pripadao grupi farizeja,nadam se da ti je poznato da su vodili bucne rasprave sa Isusom.zatim kasnije kad su isli u potjeru za Isusom sam pavle kaze da mu se Isus prikazao i pitao ga zasto me uznemiravas,(to se desilo u damasku),nakon cega on prihvata kriscanstvo i pridruzuje se Isusovim ucenicima koji su ga na pocetku prihvatili.da bi ubrzo poceo da propagira krcanstvoa da bi ubrzo poceo da govori kako je Isus Boziji sin.da bi zatim se desilo sve sto se desilo,nisam bas sigurana al cini mi se da sam procitao za pavla da je ubijen u rimu.mogao bi ti preporuciti knjigu dr. Mustafa Sahin istina o krscanstvu,nemoj me shavtiti pogresno, nije samo to misao islamskih ucenjaka vec oni uzimaju navode mnogih zapadnih ucenjaka i istrazivaca Biblije,imas o svemu napisano,preporucio bi ti je.a sad sto si me pitala,za Isusa tj Isa a.s mogu ti reci ono sto Kur'an pise o njemu,a to jeste da je bio poslanik kao i Muhamed a.s.a sad zasto vjerujem da je samo poslanik,zato sto nigdje u Bibliji neces pronaci da je Isus sam za sebe rekao da je Bog,svi oni navodi gdje se kaze ja i otac smo jedno itd. ,mislim da ima drugo znacenje,jer ne vjerujem da je religija toliko jednostavna.da bi imala to obicno znacenje,te rijeci se mogu reci za puno stvari,kao sto i ja svojo zeni mogu reci ja i ti smo jedno,jer zivimo za nesto zajednicko,sto je u tom slucaju vjera.znaci ako vjerujes u Boga vjerovaces i u njegovog poslanika preko kojeg je on progovorio narodu,mislim da mi to ima vise logike.mislim da se slazes da im je zajednicko sto su propagirali vjeru u jednog Boga,slicnost izmedju Isusa i Bude je velika,i jedan i drugi su rodjeni pod cudnim okolnostima i za jednog i drugog se kaze da su ih roditelji morali pri rodjenju spasavati jer su ima zivoti bili ugrozeni,a isto tako da su im tri ucenjaka dosla u posjetu pri rodjenju.mada se ja sa tim ne slazem ako govorimo o pravom Isusu a ne o Isusu kojeg pavao pokusava prezentovati.zasto to kazem,zato sto upravo odreceni istrazivaci Biblije smatraju da ja hriscanstvo uzelo to iz budeizma,s cima se ne slazem jer bi to znacilo da i Kur'an nije u pravu,jer je u Kur'anu navedeno da je on rodjen sa Bozijom pomocu.odgovri mi na to pa cu ti reci sta imam jos :).rado cu teisto sasalusati to jest procitati


samo da jos kazem da se slazem sa gore recenim u uvodu pozz
 
Poslednja izmena od urednika:
Učlanjen(a)
19.09.2009
Poruka
27.640
Ne naravno zašto bih te pogrešno shvatila,hvala za preporuku,ja poštujem svaku religiju i zanimaju me njihova učenja.Po meni je svaka religija jednako pozitivna i naravno zahteva veru.
Hvala na odgovoru,ali vidi ovako moje mišljenje vezano za Isusa,Muhameda i Budu što se doktrine i etike tiče nije im zajedničko ništa.Recimo ovako Buda se rodio kao princ,a umro kao prosjak,Muhamed je rođen kao prosjak a umro kao princ,dok je Isus po meni ostao nepoznat godinama nakon njegove smrti.I sve vezano za njih trojicu napisali su njihovi sledbenici i to dosta godina posle njih,a jedino što im je zajedničko to je odsustvovanje.Znači ne znamo ništa o Isusu do njegove tridesete godine,Muhamed je nestao u pećini a Buda je otišao u pustinju napustivši svoju palatu.
I svaki od njih je bio ćutljiv,a po povratku je počeo sa svojim propovedima novih da kažem zakona.To je toliko čudno da mi preostaje samo da i dalje učim....recimo Mojsije je vodio miran život dok nije uradio to što jeste,zatim je otišao u zemlju Midijaca...šta je tamo radio ne znam,ali čim se vratio on je preokreno sve.
Sve u svemu svaki od njih odlazi niko a vraća se neko.
Ovo ti ne mogu objasniti na drugačiji način ,jel po meni teško da bi Muhamed vodio mukotrpan život do svojih ne znam četrdeset i nešto godina da je imao neki talenat ili recimo ambiciju.

E sad to što si me pitao istrživači biblije barem po meni svaki će tako reći jel on tumači bibliju a ne kuran i nešto treće,tako da to je i za očekivati od njih.Jedino ostaje na vernicima dali će ili neće,a slažem se sa tobom i logično je da se ne slažeš sa tim :)
 
Član
Učlanjen(a)
11.12.2009
Poruka
47
Ne naravno zašto bih te pogrešno shvatila,hvala za preporuku,ja poštujem svaku religiju i zanimaju me njihova učenja.Po meni je svaka religija jednako pozitivna i naravno zahteva veru.
Hvala na odgovoru,ali vidi ovako moje mišljenje vezano za Isusa,Muhameda i Budu što se doktrine i etike tiče nije im zajedničko ništa.Recimo ovako Buda se rodio kao princ,a umro kao prosjak,Muhamed je rođen kao prosjak a umro kao princ,dok je Isus po meni ostao nepoznat godinama nakon njegove smrti.I sve vezano za njih trojicu napisali su njihovi sledbenici i to dosta godina posle njih,a jedino što im je zajedničko to je odsustvovanje.Znači ne znamo ništa o Isusu do njegove tridesete godine,Muhamed je nestao u pećini a Buda je otišao u pustinju napustivši svoju palatu.
I svaki od njih je bio ćutljiv,a po povratku je počeo sa svojim propovedima novih da kažem zakona.To je toliko čudno da mi preostaje samo da i dalje učim....recimo Mojsije je vodio miran život dok nije uradio to što jeste,zatim je otišao u zemlju Midijaca...šta je tamo radio ne znam,ali čim se vratio on je preokreno sve.
Sve u svemu svaki od njih odlazi niko a vraća se neko.
Ovo ti ne mogu objasniti na drugačiji način ,jel po meni teško da bi Muhamed vodio mukotrpan život do svojih ne znam četrdeset i nešto godina da je imao neki talenat ili recimo ambiciju.

E sad to što si me pitao istrživači biblije barem po meni svaki će tako reći jel on tumači bibliju a ne kuran i nešto treće,tako da to je i za očekivati od njih.Jedino ostaje na vernicima dali će ili neće,a slažem se sa tobom i logično je da se ne slažeš sa tim :)
za mene je sramota sta sve sada pripisuju Isusu,nacin na koji to ljudi citaju i istrazuju stvarno mi je bizarno,pogotovo ono sto sam gledao na nacionalnoj geografiji,sam naziv me zgrazava,pazi sad "razotkriveni Isus"mislim kao da je bio lopov ne daj Boze.tu su kao na kraju rekli da bi se krscanstvo moglo priisati Mariji Magdaleni a ne Isusu.a sad,ne slazem se za Muhameda jer je bio ozenjen za veoma imucnu zenu koja je bila jedina zena uopste u to vrijeme da je imala svoj biznis,i bila je puno starija od njega jer se i on veoma mlad ozenio,znaci nije imao bas mukotrpan zivot kao ozenjen covjek.zatim nacin na koji su postali hadisi (tj ono sto je Muhamed govorio i cinio)a sto ima veoma vaznu ulogu u islamu,je pisano dok su njegovi ucenici bili zivi,i da bi hadis bio vjerodostojan mora se znati od koga je i kome receno i njegova veza sa Muhamedom,pa tako da ima puno hadisa tj prici koje je prenjela njegova zena il neko od njegovi ucenika tj ashaba.ako budes citala il ako jesi vec primjetices da je na poseban nacin pisan.tako da o Muhamedu imas citavu biografiju,sto se tice Isusa zna se od njegovog rodjenja pa do 17 god.,zatim 10 godina se nista ne zna.upravo zbog toga istrazivaci prepostavljaju da je Isus bio u Indiji i cuo o njihovoj religiji pa da je to uzeo od njih,nema mi logike al eto,to je njihovo misljenje,zatim govore da je pavle posto je zivio u takvoj sredini puno stvari uzeo iz paganskih vjera,cak za 25 decembar kazu da je zamjenio za Isusovo rodjenje i iako su na taj dan pagani slavili svoj praznik,pa mu je tako bilo lakse da ih pridobije u kriscanstvo,zatim prica da ce Isus sjediti sa Bozije desne strane i da ce suditi ljudima,a njegovih 12. apostola da ce suditi 12. plemena Izraela itd.nacices to u knjigi,sto sam ti spomenuo "istina o krscanstvu-kroz historiju,vjerovanje,knjige,pravce i ucenje"dr Mustafa Sahin.posto mi smeta nacin na koji je pisana,moram ti reci da to ostavis po strani,mislim da ces to primjetiti.za nesto takvo treba puno razumjevanja i strpljenja tako da mi to ne pase,a i sa nekim njenim dijelovima se ne slazem...al o tome cemo ako budes htjela pricati o njoj,za Budu ti nemogu puno reci jer nisam jos o njemu nesto citao.da nisi mozda gledala debate na temu religija i tako to?i sto me interesuje je u vezi ikona u pravoslavlju,posto prepodstavljam da si to,sorry ako nisi:) pozz
 
Član
Učlanjen(a)
11.12.2009
Poruka
47
Izvini molim te ali ovde te nisam najbolje razumela našta konkretno misliš :dntknw:
posto mislim da si pravoslavne vjere pitao sam te za ikone u pravoslavlju,a i u vezi slava da sad iskoristim sansu hehe,zatim sam napisao izvini ako sam pogrijesio.nisam bas o tome upucen pa ko nesto znas rado cu procitati
 
Učlanjen(a)
19.09.2009
Poruka
27.640
posto mislim da si pravoslavne vjere pitao sam te za ikone u pravoslavlju,a i u vezi slava da sad iskoristim sansu hehe,zatim sam napisao izvini ako sam pogrijesio.nisam bas o tome upucen pa ko nesto znas rado cu procitati

Ne nisam ni jedne vere,odnosno ne pripadam ni jednoj religiji ali ih poštujem sve i zanimaju me sve :)
 
Natrag
Top