Wireless - pitanja i odgovori

N

novosadjanka987

Sta treba da ugradim u kompjuter da bi hvatao wifi iz iste prostorije ne mogu vise da se mucim sa kablovima,jel postoji neka antenica il slicno
 
Član
Učlanjen(a)
16.03.2010
Poruka
542
pozdrav, zanima me sledece. u sobi imam 2 interneta i 2 wifi rutera. jedan moj novi 25mbps od kablovskog provajdera a drugi komsijin adsl koji je bio uvek prikacen u ruter tp link koji sam kupio da bi imao wifi od njegovog adsl-a. e sad me zanima sledece znaci imam 2 rutera.. imam i 2 wifi kartice. jedna u laptopu integrisana koja radi na 2.4ghz i drugi usb stick mali kupio da bih mogao isto bezicno na drugi ruter da se povezem.

kablovsski 25mbps komsijin adsl preko mog rutera oko 10mbps

koristim program connectify dispatch ako nekom to treba to je spajanje vise interneta u 1 konekciju sto je slucaj da dobijem brzinu od 35mbps
e sad nastaje problem bezicno nece nikada da ostvari tu brzinu kao da se signali sudaraju iako sam ja promenio kanale prvi radi na 1 kanal a drugi ruter na 13 kanal. i ima problema kada su jedan kraj drugog postavljeni u cose zida, a kada ih odvojim jedan na jedan kraj sobe drugi na drugi opet ima problema al ne bas toliko. a kada povezem jedan wifi da radi uvek je maximalna brzina, ili jedan wifi a nakacim drugi na lan kablo tada mi je uvek max brzina. zanima me ima li nekakva fora da odradim da se ta dva signala nikako ne sudaraju da kazem tako jer mi tako izgleda :) hvala unapred

to sto ti koristis znaci da mozes da budes konektovan na oba u isto vreme ali ne i da spojis 2 brzine jer je to neizvodljivo na taj nacin.
zasto pa evo ti primer.
ja u svojoj kancelariji imam 3 interneta ukupno
1.wireless provajdera 15mbps
2.adsl od 16mbps
3.adsl hsi 4mbps
svi su povezani na mikrotik router koji rutira taj internet na racunare njih 40 ukupno.
ni jednog momenta ne mozes da napravis da za bilo koji download vice neko 35mbps,zasto?

Zato sto svaki od tih interneta ide kroz drugu ip adresu,ti na primer mozes da stavis da ti youtube ide na jedan net a na primer vimeo na drugi net i to se pusta kroz portove na ruteru i preusmerava(to imaju napredni ruteri kao ovaj mikrotik)

Ne mozes da kazes ti bilo kome da ti da brzinu od 35mbps za jedan pc jer ti to trazis sa jednog mesta na primer a oni to tamo vide kao 3 zahteva sa 3 adrese ako me razumes jer svaki net je druga ip adresa.

ne mozes to da spojis na taj nacin na koji ti hoces jednostavno je neizvodljivo ali mozes da namestis da ti na primer za par stvari net vuce sa druge ip adrese (drugog rutera) pa ga iskoristis u punoj brzini na taj nacin.

za to spajanje sto ti hoces postoje serveri i opasno napredna podesavanja istih pa ni tada na primer ne mozes da vuces full brzinu sa 3 ip adrese za jednu stvar na netu jer te taj server vidi kao 3 korisnika i to ne mozes u isto vreme da povuces sa jednog racunara za 3 ip adrese.

Ne znam koliko sam uspeo da objasnim ali sustina je da ako imas vise interneta a jedan racunar ne postoji opcija da odjednom upotrebis brzinu svih za jednu operaciju sa racunara.
 
Član
Učlanjen(a)
16.03.2010
Poruka
542
@konobar019 ajde druze preporuci neki AP, ne bas extra skup, tacnije, sta bi preporucio, TP-Link ili Tendu ?

TP-Link druze jeftin i zavrsava posao
ja imam "ovo '' kuci,dvosoban stan bez problema na svakom mestu signal,ruter je u hodniku.

poso zavrsava i "ovo" ako nemas neke posebne prohteve za modovima i antenama koje bi da kacis.

ako hoces da pokrijes kucu na 2 sprata i da dobijes trecu sisu :buba_lcd: :oopss::roll:onda je "ovo" prava stvar za tebe a svaku antenu mozes da skines i da na njeno mesto postavis jacu i da je usmeris gde zelis signal.
nadam se da sam ti pomogao pozz :):tease:
 
Član
Učlanjen(a)
19.08.2009
Poruka
930
Ovaj treci mi se svidja, mislim da cu to da pazarim u najskorije vreme, imam sad jedan krs i rado bih ga se resio, ne mogu da mu pristupim dok ga ne resetujem i tako svaki put.. Smor, a kacim ga napolje na antenu od 24dbi.
 
Član
Učlanjen(a)
16.03.2010
Poruka
542
Ovaj treci mi se svidja, mislim da cu to da pazarim u najskorije vreme, imam sad jedan krs i rado bih ga se resio, ne mogu da mu pristupim dok ga ne resetujem i tako svaki put.. Smor, a kacim ga napolje na antenu od 24dbi.

ovaj drugi otpada,tek sad videh da ti treba samo ap.
drugi je samo ruter a onaj prvi moze da bude i ap tj ima mod za ap i to wisp koji je najbolji za to.
 
Član
Učlanjen(a)
19.08.2009
Poruka
930
ovaj drugi otpada,tek sad videh da ti treba samo ap.
drugi je samo ruter a onaj prvi moze da bude i ap tj ima mod za ap i to wisp koji je najbolji za to.

Treba meni da se nakacim na otkljucanu mrezu, da primim i saljem signal po kuci (client mod), samo treci mi odgovara, vidim da je na prvom antena fiksirana a ja stavljam veliku antenu.
 
Učlanjen(a)
09.02.2010
Poruka
63
to sto ti koristis znaci da mozes da budes konektovan na oba u isto vreme ali ne i da spojis 2 brzine jer je to neizvodljivo na taj nacin.
zasto pa evo ti primer.
ja u svojoj kancelariji imam 3 interneta ukupno
1.wireless provajdera 15mbps
2.adsl od 16mbps
3.adsl hsi 4mbps
svi su povezani na mikrotik router koji rutira taj internet na racunare njih 40 ukupno.
ni jednog momenta ne mozes da napravis da za bilo koji download vice neko 35mbps,zasto?

Zato sto svaki od tih interneta ide kroz drugu ip adresu,ti na primer mozes da stavis da ti youtube ide na jedan net a na primer vimeo na drugi net i to se pusta kroz portove na ruteru i preusmerava(to imaju napredni ruteri kao ovaj mikrotik)

Ne mozes da kazes ti bilo kome da ti da brzinu od 35mbps za jedan pc jer ti to trazis sa jednog mesta na primer a oni to tamo vide kao 3 zahteva sa 3 adrese ako me razumes jer svaki net je druga ip adresa.

ne mozes to da spojis na taj nacin na koji ti hoces jednostavno je neizvodljivo ali mozes da namestis da ti na primer za par stvari net vuce sa druge ip adrese (drugog rutera) pa ga iskoristis u punoj brzini na taj nacin.

za to spajanje sto ti hoces postoje serveri i opasno napredna podesavanja istih pa ni tada na primer ne mozes da vuces full brzinu sa 3 ip adrese za jednu stvar na netu jer te taj server vidi kao 3 korisnika i to ne mozes u isto vreme da povuces sa jednog racunara za 3 ip adrese.

Ne znam koliko sam uspeo da objasnim ali sustina je da ako imas vise interneta a jedan racunar ne postoji opcija da odjednom upotrebis brzinu svih za jednu operaciju sa racunara.

m a moze druze upravo sam i napisao za ostale ako neko ima pristup 2 interneta da tako i odradi :) connectity dispatch program npr imas 2 rutera i 2 wifi kartice jedna integrisana jedna na usb npr.. i on ti spaja te 2 konekcije. npr da i pored toga povezes jos 3 net na lan kablo i taj ce da sabira i na speedtestu i na bilo kojem downloadu. provereno 100% :)
skini program pa se uveri da radi sve super. samo meni je bitno ono da mi se ti signali ne sudaraju pa sam zato hteo da pitam jer nisam strucan oko tog podesavanja mada ovo osnovno znam kanali drugi itd podesio al opet ne valja i ne valja :S a kada je povezan 1wifi i na lan kablo uvek sabira te dve brzine :) proveri pa mi javi jel ti uspelo da sve brzine stavis u jednu nebitno sto su im razlicite ip adrese. svidece ti se drug, kao i ostalima :) znas li ovo u vezi mog problema kako da resim oko 2 rutera da im se ne sudaraju signali ili to mora da je tako i nema mu druge :D da znam da se ne mucim :D
 
Član
Učlanjen(a)
16.03.2010
Poruka
542
m a moze druze upravo sam i napisao za ostale ako neko ima pristup 2 interneta da tako i odradi :) connectity dispatch program npr imas 2 rutera i 2 wifi kartice jedna integrisana jedna na usb npr.. i on ti spaja te 2 konekcije. npr da i pored toga povezes jos 3 net na lan kablo i taj ce da sabira i na speedtestu i na bilo kojem downloadu. provereno 100% :)
skini program pa se uveri da radi sve super. samo meni je bitno ono da mi se ti signali ne sudaraju pa sam zato hteo da pitam jer nisam strucan oko tog podesavanja mada ovo osnovno znam kanali drugi itd podesio al opet ne valja i ne valja :S a kada je povezan 1wifi i na lan kablo uvek sabira te dve brzine :) proveri pa mi javi jel ti uspelo da sve brzine stavis u jednu nebitno sto su im razlicite ip adrese. svidece ti se drug, kao i ostalima :) znas li ovo u vezi mog problema kako da resim oko 2 rutera da im se ne sudaraju signali ili to mora da je tako i nema mu druge :D da znam da se ne mucim :D

tu ti je problem sto su oba na 2.4ghz i oba jedan do drugog i tu nema leba,samo udaljavanjem i kombinacijom kanala mozes to da popravis,ovo cu da probam jer prvi put cujem da speed test sabira 2 neta :)) da naucim i ja nesto.pozz
 
Natrag
Top