Wireless - pitanja i odgovori

Član
Učlanjen(a)
06.12.2012
Poruka
406
imam namjeru da kupim wifi repeater jer imam slab signal na spratu u nekim sobama, a nekim cak nemogu da uhvatim signal, kuca mi je dosta velika.
nemam namjeru da vucem kabal pa da kupim drugi ruter, da li mogu sa wifi repeater da resim problem.//
radi se o uredjaju koji se ustekava u utticnicu i bude na zidu jak je praktican i mal i sto je najvaznije nema kabla.
interesuje me jos,kako se on povezuje, da li ce biti 2 razlicite mreze?
ili ce biti sve jedna mreza pod identicnim nazivom, tako da ja necu morati rucno prebacivati mreze na telefonu olo laptopu.
neznam kako to funkcionise ,neki imaju opciju WDS a neki ne pa me interesuje gde je razlika u radu.sta kako?
 
Učlanjen(a)
29.12.2013
Poruka
129
imam namjeru da kupim wifi repeater jer imam slab signal na spratu u nekim sobama, a nekim cak nemogu da uhvatim signal, kuca mi je dosta velika.
nemam namjeru da vucem kabal pa da kupim drugi ruter, da li mogu sa wifi repeater da resim problem.//
radi se o uredjaju koji se ustekava u utticnicu i bude na zidu jak je praktican i mal i sto je najvaznije nema kabla.
interesuje me jos,kako se on povezuje, da li ce biti 2 razlicite mreze?
ili ce biti sve jedna mreza pod identicnim nazivom, tako da ja necu morati rucno prebacivati mreze na telefonu olo laptopu.
neznam kako to funkcionise ,neki imaju opciju WDS a neki ne pa me interesuje gde je razlika u radu.sta kako?

Jos samo da zamolis nekog da ti pomogne.
 
Član
Učlanjen(a)
06.12.2012
Poruka
406
postavio sam pitanje s nadom da mi neko pomogne i rekao svoja misljenja i pitanja.molim vas za pomoc
 
Učlanjen(a)
21.12.2013
Poruka
162
Imam antenu koja ide u komp i signal mi je 54mbps, imam neki ruter koji je povezan sa tim kompom u kom je antena i siri istu jacinu 54mbps, na drugom kompu imam tplink antenicu 150mbps kojom hvatam net sa tog rutera. E sad, kada bih zamenio ruter, i stavio onaj tp link od 150mbps isto bezicni, tacnije tplink wr740n da li bi mi na drugom kompu i laptopu radio na 150mbps.?
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
03.03.2012
Poruka
188
Pozdrav drustvo.Zamolio bih vas za pomoc,na kompu imam internet(mobilni) a imam i antenu (tp link(qualcomm atheros ar 5005g wireless network adapter) uspijem podesiti mrezu da je dijelim sa drugim uredjajem (htc telefonom) ali prilikom ocitavanja mreze na telefonu pokazuje mi i katanac pored mreze,pokusavao sam da nadjem da se mreza ne zakljucava ali nisam uspio,sta mi preporucujete. OS mi je win7
 
Učlanjen(a)
29.12.2013
Poruka
129
Pozdrav drustvo.Zamolio bih vas za pomoc,na kompu imam internet(mobilni) a imam i antenu (tp link(qualcomm atheros ar 5005g wireless network adapter) uspijem podesiti mrezu da je dijelim sa drugim uredjajem (htc telefonom) ali prilikom ocitavanja mreze na telefonu pokazuje mi i katanac pored mreze,pokusavao sam da nadjem da se mreza ne zakljucava ali nisam uspio,sta mi preporucujete. OS mi je win7

Probaj ovo

Kod:
http://www.connectify.me/hotspot/
 
Poslednja izmena od urednika:
Natrag
Top