Wireless - pitanja i odgovori

Član
Učlanjen(a)
16.03.2010
Poruka
542
Alimpije1,imam problem sa sherovanjem.kad sherujem sa kompa na laptop,laptop vidi sherovanu vezu ali stoji zut trouglic i pise ogranicen pristup.sta da radim?

Kad serujes moras ip adrese da ubacis rucno ako nije ukljucen dhcp,na ruteru je to automatski ali izmedju 2 pc-ja mora rucno.
 
Član
Učlanjen(a)
28.11.2011
Poruka
225
Pozdrav drugari..
potrebna pomoc u vezi moguceg povezivanja interneta sa TP link TD-W8901G

drugar mi je dao ovaj wireless adsl2+modem router...i zanima me da li mogu da ga spojim da imam i net na kompu preko lan kabla i hteo bih wifi za lap ? Pa me interesuje ako moze kako da to uradim,jer nema pozadi onaj wlan prikljucak nego samo 1,2,3,4 i onaj mali prikljucak za tel.liniju.
Da li to moze da se izvede uopste sa ovim uredjajem ili moram kupiti drugi.
 
Učlanjen(a)
23.11.2014
Poruka
87
Pozdrav drugari..
potrebna pomoc u vezi moguceg povezivanja interneta sa TP link TD-W8901G

drugar mi je dao ovaj wireless adsl2+modem router...i zanima me da li mogu da ga spojim da imam i net na kompu preko lan kabla i hteo bih wifi za lap ? Pa me interesuje ako moze kako da to uradim,jer nema pozadi onaj wlan prikljucak nego samo 1,2,3,4 i onaj mali prikljucak za tel.liniju.
Da li to moze da se izvede uopste sa ovim uredjajem ili moram kupiti drugi.
Nisi nam rekao da li ti koristis ADSL internet? Ne znam koliko je tvoje znanje iz ove oblasti pa hajde za pocetak da ti pojasnim sta je
WLAN je skraćenica za engleski naziv Wireless Local Area Network i označava lokalnu mrežu (LAN) koja se zasniva na bežičnim tehnologijama.
Kontam da nemas ADSL i da ti je potreban WAN ulaz da bi koristio neki drugi internet ali na zalost to mislim da nije moguce.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
28.11.2011
Poruka
225
Nisi nam rekao da li ti koristis ADSL internet? Ne znam koliko je tvoje znanje iz ove oblasti pa hajde za pocetak da ti pojasnim sta je
WLAN je skraćenica za engleski naziv Wireless Local Area Network i označava lokalnu mrežu (LAN) koja se zasniva na bežičnim tehnologijama.
Kontam da nemas ADSL i da ti je potreban WAN ulaz da bi koristio neki drugi internet ali na zalost to mislim da nije moguce.

Imam net...wireless(nano station..da ne reklamiram provajdera)..pa me interesuje da li ovaj uredjaj moze da mi posluzi kao wireless ruter ?
 
Učlanjen(a)
23.11.2014
Poruka
87
Pogledajte prilog 65148 Pogledajte prilog 65143 drugari narucio sam
stigao mi je alfa i radi super,ali imam jedan sl.problem.kad sherujem net sa kompa na laptop i kad pokusam da se konektujem na laptop stoji zuti trouglic,i pise ogranicen pristup.pise konektovan a ima zuti trouglic i naravno nema neta.
evo slike posto sam laik,pa mi recite sta da gledam kad okrecem antenu,posto prvi put koristim alfu pa se ne snalazim bas nikako.sta je bitno da gledam za sto bolji signal?
evo slike alfe gde je virtualwifi
Pogledajte prilog 65285
Nije te bilo dugo,zabrinuh se :roll: opet si u problemu :mig:
Dacu ti jednu korisnu ideju.....Zasto to da serujes kablom kad mozes svoj stari tp link wn722n da petvoris u ruter koji si oduvek zeleo. Zakacis mu onu fabricku malu omni antenu, ustekaj u pc gde ti je alfa i prati ovo uputstvo na kineskom jer definitivno ti bolje ide nego srpski
Izaberes svoju alfu jer od nje serujes net,izaberes svoju lozinku,svojj ssid i napravio si ruter.
 
Član
Učlanjen(a)
08.01.2010
Poruka
231
Nije te bilo dugo,zabrinuh se :roll: opet si u problemu :mig:
Dacu ti jednu korisnu ideju.....Zasto to da serujes kablom kad mozes svoj stari tp link wn722n da petvoris u ruter koji si oduvek zeleo. Zakacis mu onu fabricku malu omni antenu, ustekaj u pc gde ti je alfa i prati ovo uputstvo na kineskom jer definitivno ti bolje ide nego srpski
Izaberes svoju alfu jer od nje serujes net,izaberes svoju lozinku,svojj ssid i napravio si ruter.
kod mene nema opcija da odaberem alfu kao na klipu
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
08.01.2010
Poruka
231
Hvataj.JPG ne radiiiiiiiiiiiiiiiiiii!!!! radeo par minuta i kraj
evo slike kod mene realtek da odaberem
 
Poslednja izmena:
Natrag
Top