Vladika Nikolaj Velimirovic-Beseda o velikom imenu

Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.414
Ime je uvek bitnije nego osobine.

Ovo dokazuje da ti bitno ime,a ne karakter Boga.
Ne samo meni,vec ogromnoj vecini dovoljno je da znamo o kome je rec,(ime i prezime) i vec znamo kakve osobine ima ta osoba.
Ili se mozda pripremate i da izbacite ime Isus???
mozda vam je i ime Isus nepotrebno,jer eto on ima karakter ljubav,blagost ,milosrdje itd itd???
jesi li na to mislio?
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Ono ime koje je najvece od svih,ti ne zelis da istices,(JEHOVA),ali to ti je vec izgubljena bitka

Ti ne ističeš karakter Boga, znači da ne ističeš ni ime. Ističeš magiju imena.

Sigurno doživljavaš uzbuđenje kada kažeš ime Jehova. Uzbuđuje te samo ime, a ne karakter Božji
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Nije Isus pokazao Jevrejima ime JHWH ili JAHVE, jer su Jevreji Hristovog vremena vec znali da je jedno od Bozjih imena JHWH ILI JAHVE.

Znajuci to, bilo bi sasvim nerazumno da Isus cini i izjavljuje tako nesto.

Dakle, odgovor je taj, da pojam ime "SHEM" u bibliji oznacava karakter, i kada Isus kaze "JA OBJAVIH IME TVOJE JUDIMA" on tu ustvari kaze "JA OBJAVIH TVOJ SHEM - KARAKTER LJUDIMA" tvoju ljubav, milost, plan spasenja, namere, itd..itd..
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.414
Ti ne ističeš karakter Boga, znači da ne ističeš ni ime. Ističeš magiju imena.

Sigurno doživljavaš uzbuđenje kada kažeš ime Jehova. Uzbuđuje te samo ime, a ne karakter Božji
Hajde kad mislis da si tako veliki filozof,
kazi mi kad cujes Bog Baal sta te prvo asocira na to ime?,koji karakter???
kazi mi kad cujes Bog Dagon,takodje Bog iz Biblije , na sta te asocira to ime?, kakav karakter ima taj Bog Dagon?
Kazi to isto za Bogove Zevs,Oziris,Apolon,Tor,Manitu,da li i njih prepoznajes po karakteru???
Kakvo emotivno uzbudjenje dozivljavas kad kazes Bog Bal,Dagon,Zevs,Manituu itd???
Zamisli da si u drustvu tih naroda koji slave i zovu svoga Boga po njegovom imenu ,naprimer Bal,bi li im se pridruzio i njihovom slavljenju njihovog Boga Bala?,ili bi ih ucio kako treba da znaju njegov karakter,jer taj karakter znas samo ti kao najveci filozof..


Za Laodikejca
Rec SHEM je ime Nojevog sina.
Nadalje grcka rec za ime je pogledaj dole
Jovan 17:
BGT John 17:6 Ἐφανέρωσά σου τὸ ὄνομα τοῖς ἀνθρώποις οὓς ἔδωκάς μοι ἐκ τοῦ κόσμου. σοὶ ἦσαν κἀμοὶ αὐτοὺς ἔδωκας καὶ τὸν λόγον σου τετήρηκαν.
(Jn. 17:6 BGT)
1.Moj2:11
11 Jednoj je ime Fison, ona teče oko cele zemlje evilske, a onde ima zlata,
WTT Genesis 2:11 שֵׁ֥ם הָֽאֶחָ֖ד פִּישׁ֑וֹן ה֣וּא הַסֹּבֵ֗ב אֵ֚ת כָּל־אֶ֣רֶץ הַֽחֲוִילָ֔ה אֲשֶׁר־שָׁ֖ם הַזָּהָֽב׃

(Gen. 2:11 WTT)
To sto ti pokusavas da nametnes sa Sem karakterom su najobicnije tvoje fantazije,daleko od stvarnosti.
Jevrejska rec za ime,jednaka grckoj jeste שֵׁ֥ם
A sad pogledaj njeno znacenje i mesta nalazenja pa uporedi,pa ako ti se ne dopada objasnjenje ti kazi.
 

Prilozi

  • Shem.jpg
    Shem.jpg
    165,7 KB · Pregleda: 1
  • Shem2.jpg
    Shem2.jpg
    188,3 KB · Pregleda: 2
Poslednja izmena:
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Jedno od Bozjih imena je "HASEM" a znaci "IME NJEGOVO"

Tako da su te te prevarili, jer SHEM oznacava katakter.

I jos nesto, ti si pomesao dva pojma koja nemaju veze jedan s drugim.

Ime "SIM" i "SHEM"
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.414
Jedno od Bozjih imena je "HASEM" a znaci "IME NJEGOVO"

Tako da su te te prevarili, jer SHEM oznacava katakter.

I jos nesto, ti si pomesao dva pojma koja nemaju veze jedan s drugim.

Ime "SIM" i "SHEM"
Nisam ja nista pobrkao nego si ti sve pobrkao.
Izgleda da ti mislis da si pametniji cak i od onih koji odlicno znaju hebrejske i grcke reci?
Slike nisi ni pogledao, ta jevrejska rec znaci IME,a takodje znaci i jos nesto drugo,procitaj sta pise na slici,tako da svoje filozofije filozofiraj nekome ko nema blage veze sa znacenjem hebrejskih i grckih reci.
 

Prilozi

  • Shem2.jpg
    Shem2.jpg
    188,3 KB · Pregleda: 1
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Kada pogresno prevodite izraz STAUROS, nije ni cudo sto i drugo prevodite po vasim kriterijumima.
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.414
Kada pogresno prevodite izraz STAUROS, nije ni cudo sto i drugo prevodite po vasim kriterijumima.
Bible Works10 nisu pravili JS,vec ljudi koji nisu JS.
Ako ti i to smeta onda ti ne mogu pomoci.
Ti nadji druge ljude koji ce te potstaci da verujes u svoje zablude da bolje znas grcki od Grka,i jevrejski od Jevreja.
 
Natrag
Top