Vjera i djela.

Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Djela, ili rod onih koji bi trebalo da žive VJERU u TROJEDINOG se mere čima? Ko ih meri? Ako je to BOG, a jeste, pitam se šta mi onda radimo kada jedni drugima merimo djela i rod? Pravimo se BOGOM?

Naravno da se može izmijeriti nivo korupcije, ubistava itd.

Jer zato je za Fraizeje samo Bog rekao da neće lako u Kraljevstvo - Carstvo BOŽIJE, naime oni su sebe postavljali iznad DRUGIH,

neće lako niko.

Molitve nisu upućivali puni pokornosti i pokajanja, nego sa stavom: JA SAM ISPRAVAN; JA SVE RADIM PO ZAKONU - PISMU! Iza čega je stajala poruka Bogu: NAGRADI ME; JA SAM ISPRAVAN; VIDIŠ, NISAM KAO CARINICI; KAO BLUDNICI.

Radili su formalno.

Draži li mu je onaj ko za svaku stvar traži potvrdu u PISMU,

Naravno zato ide ovaj stih.

Djela apostolska 17,11Ovi pak bijahu plemenitiji od onih što žive u Solunu; oni primiše riječ sa svijem srcem, i svaki dan istraživahu po pismu je li to tako.

šaljući poruku Bogu, gledaj me kako sam revnostan,

To je farisejstvo, ipak je istraživanje Pisma dokaz ko je na strani Boga, jedan od dokaza.

ili onaj koji skrušeno zapali sveću u crkvi,

I to magijski shvata smatra da pali svjetlost umrlima, nigdje nema toga u Bibliji.

Zato Isus i govori, "po djelima će se poznati".

Svakako da su ta djela imali protestanti uglavnom, mada je sada otpad po čitravom svijetu.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
Djela, ili rod onih koji bi trebalo da žive VJERU u TROJEDINOG se mere čima? Ko ih meri? Ako je to BOG, a jeste, pitam se šta mi onda radimo kada jedni drugima merimo djela i rod? Pravimo se BOGOM? Jer zato je za Fraizeje samo Bog rekao da neće lako u Kraljevstvo - Carstvo BOŽIJE, naime oni su sebe postavljali iznad DRUGIH, sebe prikazivali bezgrešnima. Molitve nisu upućivali puni pokornosti i pokajanja, nego sa stavom: JA SAM ISPRAVAN; JA SVE RADIM PO ZAKONU - PISMU! Iza čega je stajala poruka Bogu: NAGRADI ME; JA SAM ISPRAVAN; VIDIŠ, NISAM KAO CARINICI; KAO BLUDNICI. Zato ih i sam Isus naziva "rodom zmijskim", sotonama čak. Jer oni ne gledahu šta je Božije, nego šta je ljudsko.

Ko je draži Bogu? Onaj ko neprestano prati svoju viziju ZAKONA, ko konstantno ponavlja da je ispravan i sa visine gleda drugoga, koristeći se ZAKONOM kao autoritetom za sve što čini? Ili onaj koji sa suzama u očima prizna da je grešan, ma koliko da je mali ili ništavan njegov greh? Draži li je Bogu onaj koji odbacuje nemoćne, bolesne, ili manje sposobne jer ne doprinose njemu, mučeći i eksploatišući ih, na svakom koraku, ili onaj koji pomaže, makar i toplom rečju, poboljšanjem uslova, lečenjem bolesti? Draži li Mu je onaj koji vidi i svoj najmanji greh, te stoga zna da ne može da sudi bližnjem za njegove grehe, ili onaj koji na sebi ne vidi krv drugoga, ali zato sudi o bližnjem? Draži li mu je onaj ko za svaku stvar traži potvrdu u PISMU, šaljući poruku Bogu, gledaj me kako sam revnostan, ili onaj koji skrušeno zapali sveću u crkvi, porazgovara sa bližnjim, dočeka gosta iako ni sam nema šta da pojede? Draži li mu je onaj obični dečko sa dugom kosom, koji sluša rock, zaljubljeno pokušava da osvoji srce devojke koja mu se sviđa, šeta psa, hrani mačke lutalice, pomaže starijima, ponekada pije alkohol... Ili onaj u skupoceno odelo obučeni, bogati darodavac u lokalnoj zajednici, prijatelj pastora sa kojim pre podne konstantno ponavlja "Praise The LORD", a noću uz dejstvo opijata orgija, dok svakodnevno eksploatiše radnike koji se nalaze pod njegovom kontrolom? Ko daje darove vredne pomena? Oni koji žive EVANĐELJE, koji u svakom bližnjem vide brata i sestru vrednu spasenja. A spasenje nije u besomučnom izračunavanju i lovu na otelotvorenog đavola, sa ciljem da se eto spreči KRAJ DANA, ili da se postigne prednost. Lepo je rečeno, broj 666 jeste broj ČOVEKA. I SVAKO OD NAS MOŽE BITI POTENCIJALNI ANTIHRIST. Jer sotona i deluje preko ljudi. Neki od nas nisu ni svesni da čine uslugu "PRVOM POBUNJENIKU, HUMANISTI, OSLOBODIOCU", dok su neki i te kako svesni. Ali ni prvi ni drugi nisu ništa više sluge OCA LAŽI, od onih koji rade baš ono što on i želi, a to je GOVORITI DA RADIŠ U SLAVU BOŽIJU, DOK U STVARI RADIŠ ZA SEBE, ZA SVOJU SLAVU i KORIST.

Zato Isus i govori, "po djelima će se poznati".

Lepo si rekao!

Drazi je Bogu roker duge kose , iscepanih farmerica, koji hrani pse lutalice, i pomaze starijima nego i jedan od ovih koji ne rade nista! I taj roker ce se spasiti, ali ovi nece.

Nemaju oni strah pred Bogom, oni sede i sude druguma, mere tudje grehe, na vagu stavljaju, upiru prstom i osudjuju, a sami nisu ucinili nista za Boga i ne cine za bliznje.

Kakve veze ima ko kakve rodove donosi kad to nema veze sa dogmom?

To je induvidualno!

Pavle je lepo pokazao da i neznabosci imaju rodove:

"Neznabošci ne imajući zakon sami od sebe čine šta je po zakonu, oni zakon ne imajući sami su sebi zakon. Oni dokazuju da je ono napisano u srcima njihovim što se čini po zakonu, budući da im savest svedoči, i misli među sobom tuže se ili pravdaju"

Posto su rodovi induvidualni i ne zavise od zivotne filozofije ili od dogme, vec od covekovog srca, onda ni protestantski rodovi nisu dokaz ispravnosti ili tacne dogmatike.

Dzabe vam sto isticete svoju pravdu i trubite pred sobom! Nasa pravda se mozda ne vidi, ali je Bogu vrednija!

Amin!
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Lepo si rekao!

Drazi je Bogu roker duge kose , iscepanih farmerica, koji hrani pse lutalice, i pomaze starijima nego i jedan od ovih koji ne rade nista! I taj roker ce se spasiti, ali ovi nece.

Fariseji su bili grupa ljudi, ne može se narod poistovijetiti sa njima.

Nemaju oni strah pred Bogom, oni sede i sude druguma, mere tudje grehe, na vagu stavljaju, upiru prstom i osudjuju, a sami nisu ucinili nista za Boga i ne cine za bliznje.

Rodovi su pokazali ko je bolji. Čak i sada.

Kakve veze ima ko kakve rodove donosi kad to nema veze sa dogmom?

Naravno da ima veze sa dogomom. Oni koji su prihvatili Isusa imali su sve dogme tačne i pokazali su bolji rod. Jevreji koji nisu prihvatili imali su mnoge zablude.

Pavle je lepo pokazao da i neznabosci imaju rodove:

"Neznabošci ne imajući zakon sami od sebe čine šta je po zakonu, oni zakon ne imajući sami su sebi zakon. Oni dokazuju da je ono napisano u srcima njihovim što se čini po zakonu, budući da im savest svedoči, i misli među sobom tuže se ili pravdaju"

To se odnosi samo na neke.

Posto su rodovi induvidualni i ne zavise od zivotne filozofije ili od dogme,

Dokazano je da zavise, jer Jevreji koji su odbacili Isusa imali su mnoge pogrešne dogme. Dok oni koji su prihvatili Isusa nisu imali pogrešne.

vec od covekovog srca,

Pa ko ima čisto srce uglavnom ima i čistu nauku. Najčešće, ne svako. Ali većina svakako da.

onda ni protestantski rodovi nisu dokaz ispravnosti ili tacne dogmatike.

Naravno da jesu jer su postali bolji kada su odbacili katoličke zablude. Zato i jesu protestvovali.

Dzabe vam sto isticete svoju pravdu i trubite pred sobom!

To nije džabe Isus je rekao da će se po rodovima poznati ko je ispravan a ko nije.

Nasa pravda se mozda ne vidi,

Zato što ih uglavnom i nemate.

ali je Bogu vrednija!

Pravo farisejstvo naša pravda je milija Bogu od protestantske. Zato ste u rasulu gorem nago na Zapadu.
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Mire, vodiš bitku sa vetrenjačama. Scripturolatrija je to. U svemu se može naći opravdanje, u svakom tekstu koji je LJUDSKIH RUKU DELO. Jer mi se ovde raspravljamo ne o tome da li smo ili nismo bolji kao individue, nego koja od zajednica INDIVIDUA bolje ispunjava USER MANUAL, na šta su Scripturolatri sveli zbirku tekstova čiju poruku ne razumeju, a misle u svojoj aroganciji da je poznaju. Poznaju oni oštećeni tekst, jer izbaciše knjige kojih ima i u Istočnom i u Zapadnom, jedinom ispravnom KANONU PISMA, poznaju tekst, ali ne i suštinu, jer se vode bukvalizmom.

A znaš li prijatelju čemu vodi bukvalizam? Svetogrđu, eto čemu. Možda već naslućuješ na koji način, alli da ti pomognem, nije zgoreg.

Pod jedan, ako ne istražimo dublje i jezik, i način razmišljanja pisaca tekstova, ako sve to ne postavimo u istorijski kontekst, nego sve prihvatimo bukvalno, e onda dolazimo do toga da je BOG ABRAHAMOV; BOG ISAKOV; BOG JAKOVLJEV, ne JEDAN I JEDINI BOG, nego HENOTEISTIČKO božanstvo jednog plemena ili naroda, samo jedan od mnoštva bogova, koji se eto tek nakon ropstva njegovog naroda (opet HENOTEIZAM) otkriva preko proroka kao JEDINI PRAVI I ISTINITI BOG.

Ako to nije svetogrđe, onda šta je? Znam, sada će pojedini apologeti Sola Scriptura da mi nude i ove i one argumente, ali uzalud, ovo je SVETOGRĐE. No, Bog je milostiv, pa ako je volja Njeegova, neka im ne uzme za zlo.

Njima, Mire, smeta i paljenje sveća pokojnicima, ali i živima, smeta im tamjan, smeta im likovna umetnost, i za sve to nalaze opravdanje u Bibliji. Kako to nalaze? Pa bukvalisanjem, gde u svojoj Scripturolatriji ne vide dublju poruku, ne vide PRAVU PORUKU. Jer kako je Bog za sebe zahtevao paljenice, lijevanice, čemu onda sedmokraki i devetokraki svećnjaci, čemu Heruvimi- Kerubimi na samom kovčegu zaveta? Čemu onda skulpture istih u Hramu? Čemu tamjan? Čemu miro?

Zar u svojoj zaslepljenosti zaboravljaju da svako od nas pojedinačno ima ODNOS SA BOGOM, kao svako što ima odnos sa svojim RODITELJEM? Da je svako od nas odgovoran za svoje GREHE. NE ZA GREHE DRUGOGA! Zar ne shvataju da BOG svakog od nas poznaje, zna šta nam je u SRCU, i da zato i kaže da neće svi koji viču "Gospode, Gospode" ući u njegovo KRALJEVSTVO- CARSTVO? Jer ON zna da mnogi ne prate Scripturolatorima tako na usnama čest ZAKON zato što znaju njegovu suštinu, nego zato što bi da se na taj način proguraju kod NJEGA, gazeći i ponižavajući druge, ističući SEBE. A rekao im je da SU PLATU SVOJU VEĆ PRIMILI. Da se ne nedaju drugoj isplati u vidu ulaska u KRALJEVSTVO-CARSTVO. Jer ne činiše to da ih BOG vidi, (a vidi ON sve i ZNA SVE) nego da se pred LJUDIMA UZDIGNU. I njihovo protivljenje iskazivanju poštovanja umrilma je iskrivljeno shvatanje poruke BOGA ljudima. Naime, BOG ne želi da se pod jedan previše vezujemo za mrtve, za materijalno, da zaboravimo na život oko sebe. Naime, ON zna da se time otvaramo uticaju Sotone, koji, dopušteno mu je zna naše slabosti i ume da ih koristi, ljude navodi da se OPET IGRAJU BOGA i prizivaju MRTVE u život, kroz magijsku praksu NEKROMANTIJE (Spiritizam, inače tako drag Protestantskim državama). U svojoj zaslepljenosti i aroganciji negiraju postojanje duše samo zato što se u Hebrejskom jeziku reč istog korena koristi i za telo i za duh (dušu). A zaboravljaju da je duša INFORMACIJA-ENERGIJA, DAR DUHA SVETOGA, jer, kada je od PRAHA ZEMALJSKOG (tačnije SVEMIRSKOG), od čestica stvorio ADAMA (čoveka) BOG je u njega DAHNUO šta? SVOJ DUH? KO JE NJEGOV DUH? TREĆA OSOBA PRESVETOG TROJSTVA, DUH SVETI. Preneo je naime INFORMACIJU-ENERGIJU. Kada telo, koje je materija prestane da funkcioniše, kada više ne može da funkcioniše, TA ENERGIJA se vraća BOGU. Duša je um, energija, informacija. A to ne negira kako BUKVALISTI tvrde USKRSNUĆE. Uskrsnuće je obnova i DUHA I TELA u ŽIVOTU VEČNOM. Naime, postoje dve snrti. Jedna je materijalna, gde telo napušta ENERGIJA-INFORMACIJA, i kod koje se materijalno raspada i vraća u prvobitno stanje čestica, praha zemaljskog-svemirskog, i druga, smrt u kojoj DUŠA prestaje da postoji, duhovna ili totalna anihilacija. BOG USKRSAVA, vraćajući INFORMACIJU-ENERGIJU u OBNOVLJENO; PONOVO SAGRAĐENO TELO, KOJE JE HRAM DUHA. USKRSNUĆE JE PROSTIJE REČENO PONOVNO POSVEĆIVANJE HRAMA DUHA SVETOGA. Tome se nadamo, tome težimo. A molitve i liturgije, sve ono što tradicija čini za pokojne je samo upućivanje MOLBE, samo svedočenje da NISMO ih odbacili i ZABORAVILI, ZNAK DA SE BRIGA i LJUBAV PREMA BLIŽNJEM NE ODNOSI SAMO NA ONE KOJI SU TU MEĐU NAMA, NEGO I NA ONE ČIJA SU TELA (HRAMOVI) u PRAH zemaljski se pretvorili, i KOJI KAO I MI ČEKAJU DAN SUDA. Njihovom telesnom smrću, oni nisu prestali da postoje iako su se tela njihova u prah pretvorila. Zato i sveće, i molitve, i mise-liturgije.
Ali, sve ovo je strano Sola Scriptura, duboko ogrezlim u materijalizam, zaslepljenim samoljubljem koje ih tera da BOGU prinose darove prazne.
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Mire, vodiš bitku sa vetrenjačama.

On vodi bitku sa razumom i smislom koji se nalazi u Bibliji.

Scripturolatrija je to.

Takvi su bili plemenitiji kako je ocijenjeno u NZ "Ovo bejahu plemenitiji nego oni u Solunu" jer su ispitivali sve da li je po Pismu. Piše da nema zore onome ko ne ispituje nauku koja mu se servira.

na šta su Scripturolatri sveli zbirku tekstova čiju poruku ne razumeju,

Kroz ovo dokazuješ da ti ne razumiješ šta govori Biblija, pa kroz drugog projektuješ sebe.

Poznaju oni oštećeni tekst, jer izbaciše knjige kojih ima i u Istočnom i u Zapadnom, jedinom ispravnom KANONU PISMA, poznaju tekst, ali ne i suštinu, jer se vode bukvalizmom.

U pravo vi ne shvatate smisao teksta zato i napadate Bibliju.

Licemejrno napadaš protes. kada je sama PC štampala Biblije sa 66 knjiga. Jadno i licemjerno.

Što su onda štampali Bibliju sa 66 knjiga.

Pod jedan, ako ne istražimo dublje i jezik, i način razmišljanja pisaca tekstova, ako sve to ne postavimo u istorijski kontekst, nego sve prihvatimo bukvalno, e onda dolazimo do toga da je BOG ABRAHAMOV; BOG ISAKOV; BOG JAKOVLJEV, ne JEDAN I JEDINI BOG, nego HENOTEISTIČKO božanstvo jednog plemena ili naroda, samo jedan od mnoštva bogova, koji se eto tek nakon ropstva njegovog naroda (opet HENOTEIZAM) otkriva preko proroka kao JEDINI PRAVI I ISTINITI BOG.

To niko nije tvrdio, na veoma nečastan način vodiš raspravu.

Ako to nije svetogrđe, onda šta je? Znam, sada će pojedini apologeti Sola Scriptura da mi nude i ove i one argumente, ali uzalud, ovo je SVETOGRĐE. No, Bog je milostiv, pa ako je volja Njeegova, neka im ne uzme za zlo.

Svoje zablude pokrivaš pripisivanju zabluda drugima koje ne zastupaju.

No, Bog je milostiv, pa ako je volja Njeegova, neka im ne uzme za zlo.

Al jel neko rekao da nije milostiv? Dakle iznosiš neistine. Jadna je nauka koju ti zastupaš.

er kako je Bog za sebe zahtevao paljenice, lijevanice, čemu onda sedmokraki i devetokraki svećnjaci, čemu Heruvimi- Kerubimi na samom kovčegu zaveta? Čemu onda skulpture istih u Hramu? Čemu tamjan? Čemu miro?

One sui ukazivale na BOga a nije im se niko klanjao kao što se vi klanjate.

Obožavate predmete.

Zar u svojoj zaslepljenosti zaboravljaju da svako od nas pojedinačno ima ODNOS SA BOGOM, kao svako što ima odnos sa svojim RODITELJEM?

Čim se neko krije iza ikona, brojanica itd. taj i nema lični odnos sa Bogom, to je baš i dokaz da gga nema.

Njima, Mire, smeta i paljenje sveća pokojnicima, ali i živima, smeta im tamjan, smeta im likovna umetnost, i za sve to nalaze opravdanje u Bibliji.

Imamo li to u Bibliji? Nemamo. Niko nije palio svijeće mrtvima, a svijeće koje su se palile u Hramu su ukazivale na Hrista, kod vas ne ukazuju nego iz jednog paganskog praznovjerja se smatra da mrtvima osvjetljavaju put. Tamjan je bio simbol molitvi, a kod vas magijsko shvatanje da tjera demone.

Jer ne činiše to da ih BOG vidi, (a vidi ON sve i ZNA SVE) nego da se pred LJUDIMA UZDIGNU. I njihovo protivljenje iskazivanju poštovanja umrilma je iskrivljeno shvatanje poruke BOGA ljudima.

Mrtvi se poštuju, ali se ne obožavaju kao kod vas.

er ON zna da mnogi ne prate Scripturolatorima tako na usnama čest ZAKON zato što znaju njegovu suštinu, nego zato što bi da se na taj način proguraju kod NJEGA, gazeći i ponižavajući druge, ističući SEBE.

To je tvoje shvatanje zakona koje lažno pripisuješ drugima. Zato ga i ne držiš jer bi ga držao iz legalizma da se njime spasiš.

ON zna da se time otvaramo uticaju Sotone, koji, dopušteno mu je zna naše slabosti i ume da ih koristi, ljude navodi da se OPET IGRAJU BOGA i prizivaju MRTVE u život, kroz magijsku praksu NEKROMANTIJE (Spiritizam, inače tako drag Protestantskim državama).

To je netačno, baš se protest. ne mole mrtvima niti ih prizivaju. Ovo baš važi za vas i katolike.

A zaboravljaju da je duša INFORMACIJA-ENERGIJA, DAR DUHA SVETOGA, jer, kada je od PRAHA ZEMALJSKOG (tačnije SVEMIRSKOG), od čestica stvorio ADAMA (čoveka) BOG je u njega DAHNUO šta?

Ne znaš šta BIblija govori. Duša je čovjek, a nije Bog udahnuo u čovjeka dušu nego duh životni.

SVOJ DUH? KO JE NJEGOV DUH? TREĆA OSOBA PRESVETOG TROJSTVA, DUH SVETI. Preneo je naime INFORMACIJU-ENERGIJU.

To nije 3. osoba, hebr. original kaže da je energija koja oživljava, nigdje nije opisano kao osoba.

Naime, postoje dve snrti. Jedna je materijalna, gde telo napušta ENERGIJA-INFORMACIJA, i kod koje se materijalno raspada i vraća u prvobitno stanje čestica, praha zemaljskog-svemirskog, i druga, smrt u kojoj DUŠA prestaje da postoji, duhovna ili totalna anihilacija.

Duhovna smrt nije smrt duše, nego je to opis ljudi koji idu u grijeh bez naznaka da će se pokajati. Postoji samo jedna bukvalna i prava smrt a to je smrt čovjeka, a ne samo nekog njegovog dijela u kojem će drugi dio da nastavi da živi. To ima u paganskoj mitologiji.

vraćajući INFORMACIJU-ENERGIJU u OBNOVLJENO; PONOVO SAGRAĐENO TELO, KOJE JE HRAM DUHA.

To nije vaskrsenje nego reinkarnacija. Osoba se vraća u tijelo, to je vaš opis.

Dakle vi ne vjerujete u vaskrsenje.

A molitve i liturgije, sve ono što tradicija čini za pokojne je samo upućivanje MOLBE, samo svedočenje da NISMO ih odbacili i ZABORAVILI, ZNAK DA SE BRIGA i LJUBAV PREMA BLIŽNJEM NE ODNOSI SAMO NA ONE KOJI SU TU MEĐU NAMA, NEGO I NA ONE ČIJA SU TELA (HRAMOVI) u PRAH zemaljski se pretvorili, i KOJI KAO I MI ČEKAJU DAN SUDA.

I to nije unaprijedilo duhovno stanje ogromnog broja pravosl. znači da to nije od Boga.

u PRAH zemaljski se pretvorili, i KOJI KAO I MI ČEKAJU DAN SUDA.

Vi i ne čekate, vi vjerujete da ste odmah gore po smrti.

Njihovom telesnom smrću, oni nisu prestali da postoje iako su se tela njihova u prah pretvorila. Zato i sveće, i molitve, i mise-liturgije.

U Bibliji je opisana smrt osobe, a ne samo tjelesna smrt. Nigdje ne piše da je dio čovjeka umro, nego čovjek, osoba je umrla.

Ali, sve ovo je strano Sola Scriptura, duboko ogrezlim u materijalizam, zaslepljenim samoljubljem koje ih tera da BOGU prinose darove prazne.

Vidimo očajno stanje u pravosl. državama, rasulo od međusobnih pokolja, revolucija, korupcije, kriminala, razvoda brakova.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
Fariseji su bili grupa ljudi, ne može se narod poistovijetiti sa njima.

Ma da, ne moze se narod poistovetiti sa farisejima a ti poistovecujes i narode i nacije sa religijom! To je toliko dvolicno da ja nemam reci!

Rodovi su pokazali ko je bolji. Čak i sada.

Pokazali su rodovi ateista, da je bolje biti i ateista i ziveti po savesti, nego biti clan neke sekte i slediti dogmu koja gusi savest!

Ateisti ne guse svoju savest pokusavajuci da odrze dogmu, jer ih dogma ne sprecava. Zato su bolji ljudi od vas!

Naravno da ima veze sa dogomom. Oni koji su prihvatili Isusa imali su sve dogme tačne i pokazali su bolji rod. Jevreji koji nisu prihvatili imali su mnoge zablude.

Nema veze dogma sa rodovima!!!

Ateisti uopste nemaju dogmu pa imaju bolje rodove od vas!

Jevreji uopste nisu imali zablude, oni samo nisu imali praksu! To i Hristos kaze - "sve sto vam kazu fariseji DRZITE I TVORITE, ali kako oni cine ne cinite , jer govore a ne cine"!

Dakle ne radi se o uticaju dogme na rodove! Oni su bili losi iako su imali tacnu dogmu!

Isto tako i Pravoslavni mozda nemaju praksu ali imaju dogmu, a brojni su razlozi za to! Em je veca zajednica, em veca grupa ljudi, pa tako izgleda, em ima mnogo deklarativnih vernika.

Manja grupa uvek ima bolje rodove, na prvi pogled! Ali to je spoljna poboznost, a 90% njih su licemeri!

Neposteno je porediti rodove manje zajednice (grupe ljudi) u odnosu na vecu i otvoreniju grupu ljudi (Pravoslavne) i pri tome ignorisati postojanje deklarativnih pripadnika!

To je ono sto ti radis!

To se odnosi samo na neke.

Ma nemoj, sad se odnosi samo na neke!
Kako vi gusite svoju savest i pobijate glas razuma!

Dokazano je da zavise, jer Jevreji koji su odbacili Isusa imali su mnoge pogrešne dogme. Dok oni koji su prihvatili Isusa nisu imali pogrešne.

Ma nemoj! A Hristos kaze da im je nauka bila ispravna!

Kako samo izmisljas!!!

Nisu oni imali pogresne dogme, oni su bili formalisti isto kao i vi, drzali su se dogme kao pijan plota, drzali su se "slova" kao i vi sto se drzite "Pisma"! Nisu razumevali smisao i duh. Tako i vi ne razumete!

Nadji mi gde u Bibliji pise pravilo "sola scriptura" (samo Pismo)???

NIGDE!!!

Tako se i vi drzite "slova" kao pijan plota, kao i fariseji sto su, i zato pod milim Bogom nista ne razumete! Sto rece DarthSone imate "scriptulolatriju"!

Pa ko ima čisto srce uglavnom ima i čistu nauku. Najčešće, ne svako. Ali većina svakako da.

Pa to nije tacno, ateisti ne veruju u Boga, ali su isto tako su bolji ljudi i imaju bolje rodove, milostiviji su , brinu za okolinu i za svoje bliznje itd.. Hriscani su generalno losiji ljudi, jer na njihovu savest utice dogma!

I vasu savest koci dogma!

Bludnici ce zato pre vas u carstvo Bozje , jer im je cisto srce! I Pavle potvrdjuje ovo, da neznabosci imaju rodove, a nemaju zakona ni dogme!

Samo ti to porices,i stanju si i Pavla da poreknes!

Dogma uopste ne utice na rodove, jer neko moze imati ispravnu dogmu, a ne mora ziveti po njoj!!!

Od srca zavise rodovi, a ne od dogme!!!

Naravno da jesu jer su postali bolji kada su odbacili katoličke zablude. Zato i jesu protestvovali.

Ma cuj "postali bolji kad su odbacili zablude"???

Ne postajes bolji vaspitnom merom uz pomoc dogme! Covek je dobar srcem prirodno ili nije. Oni koji su prihvatili neku filozofiju ili dogmu usvojili su je zato sto su vec unapred bili dobri ljudi, i tragali su za nekim smislom, jer su videli koliko je svet zao!

Dakle oni su vec unapred imali "cisto srce", i to je preduslov za sve ostalo.

To nije džabe Isus je rekao da će se po rodovima poznati ko je ispravan a ko nije.

Rekao je: "doci ce mnogi proroci u moje ime govoreci... po rodovima cete ih poznati"!

On govori o prorocima i antihristima, koji ce tvrditi da dolaze u Bozje ime!!!

To su ljudi koji vec poznaju dogmu i istinu, ali koji ne zive po njoj. I zato njih prepoznajemo na taj nacin. Jer ko ne praktikuje ono sto uci, tome ne smemo verovati ni u vezi buducih dogadjaja!

Dakle, on govori o "pojedincima" a ne o "grupacijama"!

Ti si ovo generalizovao!

Hristos nigde nije tvrdio da mi gledaiuci fariseje i njihove postupke, treba da odbacimo citavu njihovu nauku!

Naprotiv je rekao da sve sto oni kazu treba da drzimo!!!

Zato što ih uglavnom i nemate.

Ma kako da ne!

Pa i vasi rodovi su nikakvi, uglavnom licemeri idu u crkvu, koji imaju spoljnu poboznost, babe i dede koji mogu odrzati subotu jer su u penziji. Mladih nema. Zato su 90% vasih vernika licemeri, i onda je i vasa dogma i vera lazna, po istom principu!

Nikada tako nisam generalizovao, ali ti radis to, jer ne razumes smisao!

Mahatma Gandi kaze: "Hrista volim ali Hriscane mrzim". I u pravu je, niko nema rodove, i onda bismo ovakvim razmisljanjem odbacili bukvalno sve crkve i Hriscane!

Pravo farisejstvo naša pravda je milija Bogu od protestantske. Zato ste u rasulu gorem nago na Zapadu.

Pa nisam ja velicao nasu pravdu, mi se ne hvalimo svojim dobrim delima. Ali vi to radite neprestano, i na sva zvona trubite ispred sebe, pravite ankete, analize itd, koje vas isticu a nas ostale kudite.

Zato ako je neko ovde farisej, onda si to ti!

I naravno, moje reci izvrces na svoju pogibao!
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Polako ali sigurno, i ova tema odlazi u offtopik. Jer mi i ne znamo što činimo. Boga koji poznaje svakog od nas svodimo na krutog i vremenom ograničenog despota. Onog koji želi jedinstvo sveli smo na onog koji "dozvoiljava" mirijade međusobno zavađenih zajednica koje ponavlaju kao papagaji da su Hrišćani. Bukvalizam se predstavlja kao Bogom odobrena praksa, čisto srce NJEGOVIH STVORENJA nije mu po takvoj DOGMI važno, ma divota jedna. On koji će svakog od nas PITATI šta smo uradili od svojih života, koji će na svakom pojedinačno suditi po djelima, sveden je na BIROKRATU, koji kažnjava sve, RAZBIJA ZAJEDNICU KOJU JE SAM STVORIO, MENJA MIŠLJENJE, jednom rečju ponaša se kao nadureno derište, kao ČOVEK. Da li smo svesni šta radimo? Da li smo svesni da svakim ovakvim potezom HULIMO i sebi stavljamo na vrat GREH? Ne, nismo. Jer da jesmo, ne bi se oni koji prvi primiše, i koji očuvaše nasleđe i sakramentalnost CRKVE BOŽIJE vređali, pljuvali i ponižavali, ne bi se FARIZEJSKI GREHOVI ponavljali do u nedogled.

A GREH NJIHOV LEŽI U TOME DA SU IM SRCA PRAZNA, DA HULE NA BOGA PREDSTAVLJAJUĆI GA KAO KRUTOG BIROKRATU, DA SLAVE SEBE TVRDEĆI DA SLAVE NJEGA. Jer oni bi i ISUSA ponovo razapeli, kamenovali bi ga kao što su Farizeji pre 2000 godina hteli da ga kamenuju kada je "kršio" SABBATH, posebno kada je rekao "SIN ČOVEČIJI GOSPODAR JE SABATA" Pismo su sveli na user manual, izmenili kanon, i prevode ga i tumače kako im je drago, samo da bi dokazali da su ONI; ne BOG, nego ONI u pravu. Tradiciju iz Bogom ispunjenih srca ljudi odbacili su, popljuvali sakramente, SVELI EUHARISTIJU na podsećanje totalno je desakramentulizujući, odbacuju krštenje dece (a VERUJU U PREDESTINACIJU BUKVALISTIČKI TUMAČEĆI AVGUSTINA).... Hule na DUHA!
Divno je i krasno to što rade. Toliko divno da se plodovi vide na svakom koraku. AKO JE PISMO JEDINI AUTORITET, KAKO TO DA POSTOJI MIRIJADE ZAJEDNICA SOLA SCRIPTURA? KAKO TO DA SU SVE ONE POSVAĐANE I DA SU SVE BAŠ SVE NASTALE ODCEPLJENJEM JEDNE OD DRUGIH?
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Ma da, ne moze se narod poistovetiti sa farisejima a ti poistovecujes i narode i nacije sa religijom! To je toliko dvolicno da ja nemam reci!

Mogu samo nehrišćanski narodi.

Pokazali su rodovi ateista, da je bolje biti i ateista i ziveti po savesti, nego biti clan neke sekte i slediti dogmu koja gusi savest!

Naprotiv, istraživanje je pokazalo bolji rod ateista u odnosu na tradicionalne vjernike.

Ateisti ne guse svoju savest pokusavajuci da odrze dogmu, jer ih dogma ne sprecava. Zato su bolji ljudi od vas!

Istraživanje pokazalo bolji od vas, čak je ovaj šokiran nije to očekivao.

Mire samo lupa. Statistike i istraživanja pokazuju drugačije.

Nema veze dogma sa rodovima!!!

Ima, zato su oni bili plemenitiji od onih u Solunu koji nisu čitali Bibliju.

Jevreji uopste nisu imali zablude, oni samo nisu imali praksu! To i Hristos kaze - "sve sto vam kazu fariseji DRZITE I TVORITE, ali kako oni cine ne cinite , jer govore a ne cine"!

Ala ga lupaš, itekako su imali zablude. I ne znaš ko je. :beee:

drzali su se "slova" kao i vi sto se drzite "Pisma"! Nisu razumevali smisao i duh. Tako i vi ne razumete!

Napadaš nas jer si ti tako držao slovo, zato i jesi napustio adventizam.

Nadji mi gde u Bibliji pise pravilo "sola scriptura" (samo Pismo)???

Ima da su oni bili PLEMENITIJI.


Ko je bio plemenitiji?

Tako se i vi drzite "slova" kao pijan plota, kao i fariseji sto su, i zato pod milim Bogom nista ne razumete! Sto rece DarthSone imate "scriptulolatriju"!

KOji se drže slova brzo napuste HAC.

Pa to nije tacno, ateisti ne veruju u Boga, ali su isto tako su bolji ljudi i imaju bolje rodove, milostiviji su , brinu za okolinu i za svoje bliznje itd.. Hriscani su generalno losiji ljudi, jer na njihovu savest utice dogma!

Bolji rod od vašeg, ali ne bolji od istinskih hrišćana.

I vasu savest koci dogma!

Baš si zato napustio HAC jer ti je savjest proradila i nije ti bilo ugodno jer u HAC za razliku od PC se ljudi ukoravaju za grijeh i navode na Isusa i zakon. Zato si pobjegao kod ikona, brojanica jer je tako lakše za savjest.

Isto tako i Pravoslavni mozda nemaju praksu ali imaju dogmu, a brojni su razlozi za to! Em je veca zajednica, em veca grupa ljudi, pa tako izgleda, em ima mnogo deklarativnih vernika.

Čim nemaju dogmu ispravnu, nemaju ni praksu to uglavnom ide zajedno.

Manja grupa uvek ima bolje rodove, na prvi pogled! Ali to je spoljna poboznost, a 90% njih su licemeri!

U BIBLIJI piše da je malo onih koji su ispravni.

Neposteno je porediti rodove manje zajednice (grupe ljudi) u odnosu na vecu i otvoreniju grupu ljudi (Pravoslavne) i pri tome ignorisati postojanje deklarativnih pripadnika!

Naravno da je pošteno, ljudi su se tako izjasnili, crkva ih nije ukorila za to. KO vam je kriv.

Pa čak ni oni koji su vjerrni nemaju dobar rod uglavnom.

Ma nemoj, sad se odnosi samo na neke!
Kako vi gusite svoju savest i pobijate glas razuma!

Naravno kao i na samo neke pagane.

Bludnici ce zato pre vas u carstvo Bozje , jer im je cisto srce! I Pavle potvrdjuje ovo, da neznabosci imaju rodove, a nemaju zakona ni dogme!

Samo oni koji se pokaju. Takvih je malo. Imaju samo neki. Imaju zakon u savejesti i ispravnu dogmu ili učenje o Bogu.

Samo ti to porices,i stanju si i Pavla da poreknes!

Ne znaš ni šta je rekao Pavle.

Dogma uopste ne utice na rodove, jer neko moze imati ispravnu dogmu, a ne mora ziveti po njoj!!!

Doakzano u Bibliji da ima. Šta je Isus rekao da će upoznati istinu i ona će ih osloboditi.

Tipično za pravos. što se vidi na tebi, hoću spasenje uz ikone, svinjetinju, molitve mrtvima.

Od srca zavise rodovi, a ne od dogme!!!

Ko ima čisto srce ima i ispravnu dogmu uglavnom.

Ma cuj "postali bolji kad su odbacili zablude"???

Naravno, ti to ne možeš da osporiš, zato se i zovu protestanti jer su ustali na protest protiv zabluda.

Ne postajes bolji vaspitnom merom uz pomoc dogme!

Naarvno da postaješ, zato je Bog dovodio nevbolju da vrati Jevreje ispravnoj nauci.

Covek je dobar srcem prirodno ili nije.

Čovjek uopšte nije prirodno dobar srcem. Nisi čitao Pavla koji kaže da u njemu ne stanuje dobro. Ne vidiš ti Bibliju od ikona.

Oni koji su prihvatili neku filozofiju ili dogmu usvojili su je zato sto su vec unapred bili dobri ljudi,

Nisu bili dobri ljudi nego su bili iskreni i to nije njihova zasluga nego Duha Božjeg.

Dakle oni su vec unapred imali "cisto srce", i to je preduslov za sve ostalo.

Pa zato su takvi i primili istinu, dakle istina ide uz to. Ipak piše da će ih istina osloboditi.

Rekao je: "doci ce mnogi proroci u moje ime govoreci... po rodovima cete ih poznati"!

On govori o prorocima i antihristima, koji ce tvrditi da dolaze u Bozje ime!!!

Pa to svi tvrde. rodovi su pokazali ko je govorio istinu, a ko je lagao.

To su ljudi koji vec poznaju dogmu i istinu, ali koji ne zive po njoj. I zato njih prepoznajemo na taj nacin. Jer ko ne praktikuje ono sto uci, tome ne smemo verovati ni u vezi buducih dogadjaja!

Dakle, on govori o "pojedincima" a ne o "grupacijama"!

U rodovima se govori u globalu. KO poznaje istinu obično je i drži.

Ti si ovo generalizovao!

Čim piše da će se vidjeti znači da je generalizovano iz pojedinačnih slučajeva.

Hristos nigde nije tvrdio da mi gledaiuci fariseje i njihove postupke, treba da odbacimo citavu njihovu nauku!

A jesam ja išta spomenuo vezano za to?

Ma kako da ne!

Pa i vasi rodovi su nikakvi, uglavnom licemeri idu u crkvu, koji imaju spoljnu poboznost, babe i dede koji mogu odrzati subotu jer su u penziji. Mladih nema. Zato su 90% vasih vernika licemeri, i onda je i vasa dogma i vera lazna, po istom principu!

U Rusiji 70% mladih napušta crkvu, statistike se pokazale ko ima kakav rod.

Nikada tako nisam generalizovao, ali ti radis to, jer ne razumes smisao!

Isus je rekao da će se vidjeti, šta sada treba svako da upozna po 5 miliona muslimana, katolika, protest. pravoslavaca da bi ih ocijenio.

Mahatma Gandi kaze: "Hrista volim ali Hriscane mrzim". I u pravu je, niko nema rodove, i onda bismo ovakvim razmisljanjem odbacili bukvalno sve crkve i Hriscane!

Nije u pravu, onda ne voli ni Hrista. Kako si zabrljao sa naukom.

Pa nisam ja velicao nasu pravdu, mi se ne hvalimo svojim dobrim delima.

jer ih i nemate.

li vi to radite neprestano, i na sva zvona trubite ispred sebe, pravite ankete, analize itd, koje vas isticu a nas ostale kudite.

Zato što je to tačno.

Zato ako je neko ovde farisej, onda si to ti!

I naravno, moje reci izvrces na svoju pogibao!

KOd vas je pogibao, Ukrajina u rasulu, Grčka isto, Rumunija isto. Rusija isto, 30% mladih iz Rusije hoće na Zapad.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
Ma uzas! Totalan bezobrazluk. S kim ja pricam, stvarno sam lud.

Tebi ni Bog nece pomoci koliko si tvrdoglav, kako sve izvrces namerno. Jos svodis raspravu na licni nivo, ja tebi to nisam radio. Ali posto nemas nikakve argumente, onda moras da napadas licnost.

Ostavljam te bez odgovora, ne zasluzujes ga.

Divno je i krasno to što rade. Toliko divno da se plodovi vide na svakom koraku. AKO JE PISMO JEDINI AUTORITET, KAKO TO DA POSTOJI MIRIJADE ZAJEDNICA SOLA SCRIPTURA? KAKO TO DA SU SVE ONE POSVAĐANE I DA SU SVE BAŠ SVE NASTALE ODCEPLJENJEM JEDNE OD DRUGIH?

Ma kakvo "samo Pismo", nigde to ne pise!

Uzeo je tekst gde pise da su vernici koji su istrazivali Pismo bili "plemenitiji" kao da to dokazuje da treba koristiti "samo Pismo", a zanemaruje da je "Pavle tumacio Pismo" - a ne ono "samo sebe"!

Kad bi Pismo moglo "samo sebe da tumaci" onda bi apostoli trebali jedino da rasturaju Biblije, i ne bi morali vise nista da rade. Mogli bi da sede kod kuce! Zasto uopste da idu okolo i propovedaju Hrista i da stradaju mucenickom smrcu!? Pa svi ljudi bi razumeli da je Isus obecani mesija prostim citanjem knjige, jer "Pismo tumaci samo sebe"!

ZAR NE?

I fariseji bi razumeli!

I sta ce nam onda crkva, sta ce nam onda propovednici, i sta ce nam onda misionari?

Ajde svi da stampamo samo biblije, jer cim ljudi procitaju tu knjigu, sve ce im biti jasno! Sta ima ko da tumaci? I cemu onda ubedjivanje???

Zar nije tako?

Po njima jeste tako, ni veceg apsurda ni veceg idiotizma!

I sama cinjenica da postoji toliko sekti i toliko protestantskih zajednica cije se dogme medjusobno razlikuju, a svi oni koriste pravilo (sola scriptura) "samo Pismo", dokazuje njihov idiotizam!

Pismo se dakle ne moze razumeti bez tumaca, a tumac je crkva!

I zasto onda oni nama tumace Pismo kad "Pismo tumaci samo sebe"??? Zar ne bi trebali sami da razumemo prostim citanjem?

Zasto nam dakle oni tumace???

Pa oni sami sebe pobijaju i sramote se!

Hristos nije rekao ucenicima: "idite i delite Biblije" vec "idite i propovedajte evandjelje"!

On ih je poslao da "tumace" , da prenesu skrivene stvari! I to je zadatak crkve!

A ovo i malo dete moze shvatiti"
Ali ne i zaguljeni protestanti.

Kad bi oni ovo prihvatili i razumeli, raspala bi se citava njihova teologija. Zato se uporno suprote!

Citajuci ovog Tripa gore kako se inati, coveka popadne muka.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Ma uzas! Totalan bezobrazluk. S kim ja pricam, stvarno sam lud.

Tebi ni Bog nece pomoci koliko si tvrdoglav, kako sve izvrces namerno. Jos svodis raspravu na licni nivo, ja tebi to nisam radio. Ali posto nemas nikakve argumente, onda moras da napadas licnost.

Ostavljam te bez odgovora, ne zasluzujes ga.

Jadna je i tvoja nauka i vaša pobožnost, sve vam se svelo da ljubiš ikone i da se opijate atmsferom na litiurgiji koju demoni izazivaju podižući osjećanja na visok nivo. I onda izađete opijeni osjećanjima, a čim ona popuste onda se pokaže vaše pravo lice.

Ostavljam te bez odgovora, ne zasluzujes ga.

A šta si odg. da se može klanjati ikonama. Da nije bitno da li ljudi znaju istinu ili ne.
 
Poslednja izmena:
Natrag
Top