Vjera i djela.

Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Jedino pravo mjerilo vjere su djela i drugog nema mjerila, a to je znači Zakon.
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.346
Jedino pravo mjerilo vjere su djela i drugog nema mjerila, a to je znači Zakon.

A evo djela:

Njemački filozof i psihijatar Karl Jaspers (1883.-1969.): Što je Hitler činio, to je Luther nalagao s iznimkom izravnog usmrćivanja u plinskim komorama.“

Dean Inge: „Ako želimo pronaci žrtvenog jarca na čija ramena možemo položiti jade koje je Njemačka donijela svijetu, ja sam sve više i više uvjeren da je najgori genij zla te zemlje, ne Hitler ili Bizmark ili Frederik Veliki, nego Martin Luther.“

Također ovo:

Danas je u SAD-u 1,5% potomaka starosjedilaca (indijanaca). :)

U Meksiku i ostatku Južne Amerike danas živi približno 80% potomaka starosjedilaca. :)

Najlogičnije pitanje koje se nameće.

Zašto je danas u SAD-u, gdje su dominirali protestanti, samo 1,5% potomaka starosjedilaca u ukupnom stanovništvu, a "dolje na jugu", gdje su dominantniji bili katolici, 80%? :) Da protestanti indijance nisu možda za nagradu odselili na Orion? Ili se s njima dogodilo ipak nešto drugo?
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Zašto je danas u SAD-u, gdje su dominirali protestanti, samo 1,5% potomaka starosjedilaca u ukupnom stanovništvu,

Netačno, to je propaganda. Broj je mnogo veći nego što se mislilo, sada ih ima oko 3 miliona, a 1800. god. ih je bilo 600.000


I u SA su bili slabo naseljeni zbog klime koja nije bila baš pogodna.

Nigdje nećeš naći da se indijanske poglavice žale na tu tvoju tvrdnju da su im Englezi ubijali stanovnike, jer tako nešto se nije dešavalo.

Ali ćeš naći ovakve žalbe indijanskih poglavica:

"Sad nam kažete da radimo za život, ali nas Veliki Duh nije terao da radimo, već da živimo od lova. Vi, beli ljudi, možete raditi ako želite. Mi se ne mešamo u vaše poslove, a vi nas pitate zašto ne postanemo civilizovani. Mi ne želimo vašu civilizaciju! Mi želimo živeti poput naših očeva i očeva naših očeva." Poglavica Ludi Konj, Oglala Sioux

"Belci su uvek pokušavali prisiliti Indijance da napuste svoj način života i da žive poput njih – da se bave zemljoradnjom i teško rade. Ali Indijanci nisu znali kako to činiti, a nisu to ni želeli. Da su Indijanci pokušali naterati belce da žive poput Indijanaca, belci bi se opirali, a tako je bilo i s mnogim Indijancima." Veliki Orao (Wamditanka), Santee Sioux

"Tražiš od mene da orem zemlju. Zar da uzmem nož i rasparam grudi svoje majke? Pa kad umrem, ona me neće uzeti na svoje grudi da počivam. Tražiš od mene da kopam tražeći kamenje. Zar da kopam pod njenom kožom tražeći kosti? Pa kad umrem, neću se vratiti u njeno telo da bih se ponovno rodio. Tražiš od mene da kosim travu, sušim seno i prodajem ga kako bih postao bogat kao beli čovjek, ali zar bih se usudio rezati kosu svojoj majci? Želim da moj narod ostane ovde sa mnom. Svi koji su umrli tada će se ponovno vratiti u život. Njihove će se duše ponovno vratiti u svoja tela. Ovde, u domovima naših očeva moramo čekati i biti spremni susresti ih u nedrima naše majke." (Wovoka, Paiute)


Na području SAD-a, godine 1800. bilo je prebrojano svega oko 600 000 indijanaca, a 1900. ih je bilo oko 250 000. Oni su bili lovci, i kako su bili gordi da rade, oni su ugrozili svoj opstanak, za razliku od latinoameričkih indijanaca koji su uprkos stradanju od konkvistadora preživeli i namnožili se jer su bili ratari.

Španci su pravili zločine samo za jedan dan Kortez je ubio 1000 Asteka, nakon što je ubio posljednjeg cara Asteka Montezumu.
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.346
Zašto je danas u SAD-u, gdje su dominirali protestanti, samo 1,5% potomaka starosjedilaca u ukupnom stanovništvu,

Netačno, to je propaganda. Broj je mnogo veći nego što se mislilo, sada ih ima oko 3 miliona, a 1800. god. ih je bilo 600.000

Stanovništvo SAD-a 2017. godina: 325.700.000
Tripo kaže - potomaka indijanaca: 3.000.000
Dakle: 3.000.000 x 100/325.700.000 = 0,92%

:) Vidi tripo!?!?!? Kad uzmemo tvoj podatak o 3 milijuna, onda ih nema ni 1,5% koliko sam ja bio napisao, :) nego svega 0,92%.

Nigdje nećeš naći da se indijanske poglavice žale na tu tvoju tvrdnju da su im Englezi ubijali stanovnike, jer tako nešto se nije dešavalo.

Eto, "poslali ih na Orion"?

Ali ćeš naći ovakve žalbe indijanskih poglavica:

"Sad nam kažete da radimo za život, ali nas Veliki Duh nije terao da radimo, već da živimo od lova. Vi, beli ljudi, možete raditi ako želite. Mi se ne mešamo u vaše poslove, a vi nas pitate zašto ne postanemo civilizovani. Mi ne želimo vašu civilizaciju! Mi želimo živeti poput naših očeva i očeva naših očeva." Poglavica Ludi Konj, Oglala Sioux

I zbog ovog ih "poslali ih na Orion"?

Španci su pravili zločine samo za jedan dan Kortez je ubio 1000 Asteka, nakon što je ubio posljednjeg cara Asteka Montezumu.

Španjolci (katolici) ubijali Asteke a danas na tim prostorima približno 80% njihovih krvnih potomaka, a u SAD-u, gdje su protestanti "nagrađivali Indijance", danas je 0,92% potomaka Indijanaca.

:) tripo, činjenice te ...
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Stanovništvo SAD-a 2017. godina: 325.700.000
Tripo kaže - potomaka indijanaca: 3.000.000
Dakle: 3.000.000 x 100/325.700.000 = 0,92%

Pa ja nisam govorio u odnosu na broj doseljenika, nego u odnosu koliko je Indijanaca bilo prije, dobro nisi uzeo da uporediš Indijance i Kineze.

:beee:

Ne znaš ni o čemu sam govorio. 0,92% ne može biti dokaz genocida, to bi bio dokaz da je 0,92% u odnosu na populaciju Indijanaca prije.

:) Vidi tripo!?!?!? Kad uzmemo tvoj podatak o 3 milijuna, onda ih nema ni 1,5% koliko sam ja bio napisao, :) nego svega 0,92%.

:roll:

Španjolci (katolici) ubijali Asteke a danas na tim prostorima približno 80% njihovih krvnih potomaka,

To sam osporio, pobili su ih daleko više, ali su Indijanci Meksika, Centr. i Južne Amerike se bavili ratarstvom pa su se zato brže oporavili. Osim toga nema ih 80% od nekada prije nego manje.

Opet si dobar dio mog koment. zaobišao. bolje da si sebe nazvao ovdje Stvarnozaobilazi. :roll:
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.346
Ne znaš ni o čemu sam govorio.

Lako što ja ne znam, nego ti pojma nemaš o čemu govoriš. Ne "pljujem te", to je notorna činjenica.

0,92% ne može biti dokaz genocida, to bi bio dokaz da je 0,92% u odnosu na populaciju Indijanaca prije.

Da, to je dokaz da su "otputovali na Orion".

To sam osporio, pobili su ih daleko više,

Ništa ti nisi osporio. U SAD-u, gdje su dominirali protestanti, samo je 1,5% potomaka starosjedilaca (Indijanaca) u ukupnom stanovništvu, a "dolje na jugu", gdje su dominantniji bili katolici, 80% je potomaka starosjedilaca? :)
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
I? Imaju li ikakve veze potomci domorodaca Amerika sa temom? Na stranu to što podržavam sve što napišu vernici Crkve, ali odlazimo u offtopic. No dobro, to je proizvod načina na koji akoliti EGWiizma i to ne svi tumače naslove tema i onda moraju da pokažu svoje "znanje".

Slape, brojke i nauka su neumoljivi. Asteke i ostalo domorodačko stanovništvo na teritorijama koje su osvojili Katolici, desetkovale su bolesti. Niko nije namerno prenosio te bolesti sa kojima domoroci pre dolaska Španaca i Portuglalaca nisu imali kontakt. Pa ipak, i pored toga, preko 80 procenata stanovnika današnjih Južnoameričkih država jesu genetski potomci domorodaca. Razlog? Nije bilo genocida, uz to svima je poznata priča o latinskom ljubavniku. Setimo se samo Kortesa i njegove Malinche (Marine). Tu je i Katolička etika odigrala svoj veliki deo. Sa druge strane severna Amerika je sasvim druga priča, tu imamo čvrste dokaze o genocidu, i to posebno u vreme kada već uveliko postoje SAD. Dovolljan je samo masakr kod Ranjenog Kolena pa da se vidi sa kakvim su žarom anglosaksonski protestanti ubijali. Uz to, nigde na jugu nije bilo, nit ih sada ima, rezervata, getoa na otvorenom.

Da li su ta nedela bila inspirisana verom veliko je pitanje, jer puritance (pretke EGWista) su od gladi spasili baš američki domoroci, zato se i slavi Dan Zahvalnosti, koji ipak ima dublje, katoličke korene, jer je prvi piut proslavljen Sv Misom, na Floridi. Dakle, pozivati se na ponašanje prema američkim domorocima da bi se dokazala tvrdnja da je vera Sola Scriptura i to shvaćena na naj rigidniji mogući način, ispravnija od prave vere, vere koju ispoveda Crkva, je u najmanju ruku bezobrazno. Posebno ako se uzme u obzir da je najveći broj abolicionista u SAD bio KATOLIČKE VERE i veoma patriotski nastrojen, uprkos tome što ihje većina zemljaka gledala sa prezirom i nepoverenjem. Dok, je recimo EGW podržavala ropstvo, mrzela svoju domovinu i prorokovala da će građanski rat imati za ishod uništenje SAD, koje je smatrala zlom. Njema bibličnost je toliko "tačna" da je ZABORAVILA NA: "CARU CAREVO, BOGU BOŽIJE". I njeni akoliti se ovde usuđuju da govore o veri i delima.... Posebno kada se u obzir uzme da je u krilu Crkve rođeno mnoštvo naučnih teorija bez kojih današnji svet ne bi mogao da funkcioniše. Da ne govorim o medicini, obrazovanju, etici u kojoj čovek nije roba koja vredi tek toliko koliko može da da od sebe.
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Lako što ja ne znam, nego ti pojma nemaš o čemu govoriš. Ne "pljujem te", to je notorna činjenica:smisi:.

Nemaš pojma kako se računa da li je nad nekim izvršen genocid. :roll: Uzeo broj Indijanaca na broj Amerikanaca tj. doseljenika od 1600. pa do danas i njihovih potomaka.

Gleda se broj stradalih tj. procenat u odnosu na ukupan broj narod.

Ništa ti nisi osporio. U SAD-u, gdje su dominirali protestanti, samo je 1,5% potomaka starosjedilaca (Indijanaca) u ukupnom stanovništvu, a "dolje na jugu", gdje su dominantniji bili katolici, 80% je potomaka starosjedilaca?

:roll::roll::roll::roll::roll: s kim ja pričam.

Vi ste počinili genocid nad Astecima, Inkama i Majama. Ispražnjeni ogromni gradovi, sve pustoš.

Eto kakva su vam djela. Inkvizicija, pokolji muslimana od krstaša, zatim ove što sam naveo.

A kako ti znaš da je 1,5% potomaka od ukupnog broja Indijanaca, da nisu možda vršili popise prije dolaska Engleza i ostalih Evropljana.

:roll::roll::roll:

KOji ti je izvor za tvoju tvrdnju?

A gore si izračunao 3 mil. na 325 mil. stanovnika.

I opet nisi upravu 1800. je bilo oko 600.000 indijanaca, a danas oko 3 miliona. Znači da raste broj.

I uopšte se ne zna koliko je bilo Indijanaca na teritoriji obje Amerike.

Brojke variraju od 20-30 mil. do 50 mil. ukupno svih.
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.346
A kako ti znaš da je 1,5% potomaka od ukupnog broja Indijanaca, da nisu možda vršili popise prije dolaska Engleza i ostalih Evropljana.

:roll::roll::roll:

KOji ti je izvor za tvoju tvrdnju?

A kako ti znaš da ih je 0,92%? Koji ti je izvor?
:roll::roll::roll:

Nije 1,5% od ukupnog broja Indijanaca, nego je 1,5% potomaka Indijanaca od ukupnog broja stanovnika SAD-a. Po tebi još manje, 0,92%.

Ovo je matematika Tripo, nemoj mozak umarati.
 
Natrag
Top