Verske sekte???

LEGEND
Učlanjen(a)
14.09.2009
Poruka
8.464
Fino, ali mogao si nešto napisati i o sektama, s obzirom da je ovo tema "Verske sekte".
 
Član
Učlanjen(a)
27.03.2009
Poruka
530
Pa šta ima da pišemo o njima? spc ko spc, žalostan pristup svemu, korumpirano kao i sve ostalo... A sekte? Sama reč, naziv dovoljno govori o istim.
Treba sklanjati decu od takvih ispirača mozgova ... ukratko, treba zabraniti. Što uopšte postoje?

Aha, znam! Da bi uskovidljivi i ograničeni imali neki smisao u svojim jadnim životima.

Jel' tako sektaši? :D
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.09.2009
Poruka
8.464
Znači ti misliš da vjerske sekte postoje "Da bi uskovidljivi i ograničeni imali neki smisao u svojim jadnim životima." A, bi li moglo biti da su se zasitili "Velikih religija" i njihove monotone priče, pa traže nešto novo, nešto uzbudljivije?
 
Član
Učlanjen(a)
27.03.2009
Poruka
530
Da, ja inače mislim da su takvi, jer da se jesu zasitili velikih izvornih religija, ne bi pripadali nijednoj nakon toga....

Da pustimo njih da nam kažu?
 
Poslednja izmena:
LEGEND
Učlanjen(a)
14.09.2009
Poruka
8.464
Ateiazam je najveca sekta definitivno
Ateizam nije ni vjera ni sekta. To bi moglo zaključiti i dijete u trećem razredu osnovne škole. Da bi ateizam bio nešto od toga, morao bi da ima svoja pravila, svoje kanone, svoje institucije..., kao što to imaju vjere i sekte. Ateizam je jednostavno poimanje života i svijeta, u kome nema nikakavog Boga.
 
Član
Učlanjen(a)
27.03.2009
Poruka
530
Dete u trećem razredu da, ali ne i cobi63 koji jeste sektaš te nema čime zaključiti.. :D
Jel' tako cobi faco?

Btw, cobi, kad ćeš da mi pripretiš na private? Onako, da mi pokažeš da si mnogo opasan itd.. :mrgreen: Odavno nisi..
Nemaš inspiraciju ili šta?
 
Član
Učlanjen(a)
31.07.2010
Poruka
47
Overlorde- ti svojim prostim i dzukackim snobizmom rasteras i najuris sve sagovornike a onda ubedis sebe u to kako su oni to progutali,jel tako poluzivote jedan?
 
Član
Učlanjen(a)
27.03.2009
Poruka
530
A ko si ti da mi se tako lepo obratiš?
Btw, na temi Verske Sekte ti si mene našao da vređaš... HOHOO.. :D
Gimme more of this, please.
Što se tiče poluživota, to veruj mi izašlo iz tvoje glave. Dakle, ti si taj koji ima poluživot, ne ja.

Poluživot - zbog čega ti tako o meni?
Zato što nisam član niti pripadnik nijedne sekte ili religije?
Zato što mi svest dovoljno jaka i zato što ne vidim korist da me drugi pune glupostima kao tebe?

Kakve knjige loviš, btw? Imaš kolekciju knjiga ovde na podforumu biblioteka pa listaj i skidaj.

Osim toga, jedini sagovornik meni, ovde, može biti Jurivaka ili Bazar, šta ja znam...
A ja sam na ovakvim kretensko - satanskim temama samo kad se obru na njega i krenu da ga napadaju.

Ma, što mi se ne nađe tako neki kao ti u realnom životu, uff.... Da vidim kako bi onda taj neko ili ti - progovorio...
Ovako možeš samo da mi mamiš osmeh na licu.

Zato, nastavi jadniče, nastavi...
 
Poslednja izmena:
Dum
Član
Učlanjen(a)
24.02.2010
Poruka
2.775
Nemam ništa protiv ''verskih sekti''. Svako ima pravo da bude ''tamo'', gde mu najviše odgovara. Vrlo je bitno da osoba priđe ''verskoj sekti'' dobrovoljno, jer to zaista želi i jer je radoznala, a ne pod nekim psihološkim pritiskom, kako to obično biva...

Pojedine verske sekte zahtevaju plaćanje članarine ili neke druge načine finansiranja...Naravno te ''verske sekte'' moraju od nečega da žive i tako ''one''postaše jedne od najkomercijalnijih institucija uopšte...To mi stvarno nije jasno zašto i kako ti ''vernici'' pristaju na to...
S'druge strane, nisu mi jasni ni pojedini ''rituali'' koji se ne kose samo sa moralom i etikom i već i sa ljudskošću...
 
Natrag
Top