Vera kroz dobra dela

Učlanjen(a)
08.02.2009
Poruka
3.957
Cobi ti veruj u sta ti hoces a ja cu u sta ja hocu.Kada nam dusa krene ka Bogu onda cemo videti ko je bio u pravu ja ili ti.Ali evo objasnicu ti sto si me pitao,kada dozivis napad demona on ti blokira sve osim da mozes ime Bozije spomenuti.To je Gospod sa namerom tako ostavio.Druga stvar je ta da sam je vec rekao a evo ponavljam opet,ja sam vodio gresan zivot zbog toga nisam mogao ocekivati pomoc svetitelja.Nista ti ne vredi da je soba puna ikona ako svaki dan cinis greh,ne molis se pred njima,ne palis kandilo i tako redom.Sada to sve radim zato on ne smije vise da mi pridje jer sam pod zastitom Gospoda i svetaca.kada bih poceo opet taj gresan zivot opet bi me on napao.A da ja tebe nesto pitam,ako ja nisam u dobroj veri i ako je pred Bogom mrzost ikone i to sve sto radim,zasto me je spasavao?Zasto mi je Gospod pomogao kada sam ocima pogledao Ikone na zidu i izgovorio Gospode spasi me?Na mom zidu sa desne strane je Gospod Isus Hrist,sa leve je Presveta Bogorodica a u sredini moja slava Sveti otac Nikola cudotvorac.Cobi mozes li ti pricekati jedno tri cetiri godine da vidis ko je u pravu brzo ce to proci.
hahaha,demoni blokiraju a Bog to tako uredio,izgleda da je taj tvoj Bog u dilu sa demonima,dele posao.cccc...kakva bajka za decu.Lakse ti je da verujes u takve nebuloze,koje nemaju veze sa Hristom nego recima samog Hrista.Pa da,zasto prosto kad moze komlikovano,pagansko nasledje koga ne zelite da se oslobodite ni po koju cenu.

Dodato posle 3 minuta:
--------------------------------------------------------------------------

Ko bi vala imao vremena izgovarat ime svetaca. Bož pomozi pa šta bude.
Dok bi stiglo preporučeno pismo, ha ode vragu.wacko2
/QUOTE]
ih pa zar za to toliko vremena treba,nego kad osetite gusto,onda automatski vasa savest vapi Bogu,a ne mrtvim ljudima koji spavaju u prahu zemljskome kao i svi ostali ljudi na groblju i cekaju dan vaskrsenja na zivot vecni ili na sramoru i prekor vecni
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
08.05.2010
Poruka
156
hahaha,demoni blokiraju a Bog to tako uredio,izgleda da je taj tvoj Bog u dilu sa demonima,dele posao.cccc...kakva bajka za decu.Lakse ti je da verujes u takve nebuloze,koje nemaju veze sa Hristom nego recima samog Hrista.Pa da,zasto prosto kad moze komlikovano,pagansko nasledje koga ne zelite da se oslobodite ni po koju cenu.

Dodato posle 3 minuta:
--------------------------------------------------------------------------

Ko bi vala imao vremena izgovarat ime svetaca. Bož pomozi pa šta bude.
Dok bi stiglo preporučeno pismo, ha ode vragu.wacko2
/QUOTE]
ih pa zar za to toliko vremena treba,nego kad osetite gusto,onda automatski vasa savest vapi Bogu,a ne mrtvim ljudima koji spavaju u prahu zemljskome kao i svi ostali ljudi na groblju i cekaju dan vaskrsenja na zivot vecni ili na sramoru i prekor vecni
Izvinjavam se ali ne vidim kakve veze sva ova priča ima sa temom......:agree:
 
Član
Učlanjen(a)
08.10.2009
Poruka
1.849
Darujmo reč

Netreba nam puno,samo malo htenja i volje,učimo od DOBRIH i život će nam biti ispunjen našim dobrim delima prema nekomu komu pomoć ili samo reč treba.Dobrota je skrivena u nama,pustmo je neka izađe van nas i time ispuni i nas same.
Učimo na ovakvim primerima.
U doba kada su nestašica, kriza, nemaština i kriminal deo svakodnevice, veoma je važno sačuvati pozitivan duh i raspoloženje. Važno je biti spreman na darivanje, darivanje sa osmehom i time učiniti da se i drugi ljudi osvrnu i sete pozitivne strane života, da ne zaborave da se ponekad nasmeše i nauče da se raduju malim stvarima.
Nataša Ćirić, član ekipe Darujmo reč, učinila je jedan takav korak. Nataša je učiteljica u osnovnoj školi Čegar u Nišu, koja je, u želji da izmami osmeh na licima dece obližnjeg sela, organizovala prikupljanje knjiga u školi u kojoj radi. Nataša kaže, kako je reč darivati predivna. Podariti, darovati,... I sama reč je lepa. Lako se izgovara. Prosto teče dok je izgovaramo. Značenje joj je još lepše. A, ako njeno značenje sprovedemo u delo, onda ova reč dobija smisao, dobija sadržinu, proizvodi osmehe, donosi radost i onima koji daruju i onima koji su darivani.
Osnovna škola Čegar u Nišu, bila je sedište ove dobrotvorne akcije. U prikupljanju knjiga su, pored učiteljice Nataše, učestvovale i mnoge njene kolege, ali i svi đaci te osnovne škole.
Mrvica želje i malo napora dovoljne su da osmeh i pozitivna osećanja obgrle svako dete na svetu. Nije teško, samo treba imati volje. Možda i Vas ovo dobro delo podstakne da učinite nešto lepo za nekoga, stavljajući mu osmeh na lice.
 
Natrag
Top