Vera kroz dobra dela

Učlanjen(a)
08.02.2009
Poruka
3.957
Valda ste u vašem okruženju videli neko dobro delo..neverovatno je kako ljudi gledaju na svet..ispričaću vam jednu priču..istinitu koja se desila pre pola godine..
Na odelenju interne klinike Kliničkog Centra CG ležela je jedna tško bolesna pacijentkinja D.M. ona je čekala transplantaciju pluća..imala je urođeni nedostatak jednog zaštitnog enzima za pluća alfa jedan antitripsina.I kao takva vrlo rano je počela bolovati gušiti se i njen život je zaista bio težak poslednjih pet godina skoro da nije izlazila iz bolnice.Upućena je za Italiju gde je urađena tipizacija tkiva i ostalo je da čeka donora..imala je troje divne dece...Zadnji put kada je primljena u bolnicu..bilo je strašno..gušila se i stalno je plakala ..znala je da neće dugo..zvala je decu ..oni se nisu odvajali od nje.
Jedne noći u istu sobu primljena je žena V.B. sa upalom pluća...ova pacijentkinja je bila interesantan čovek..visoka.sa plavom izblajhanom ksom..sa tetovažom na vratu..sa nekim plastičnim korekcijama na sebi..iako bolesna puna života i pozitivna..Delile su sobu sedam dana..postale su jako bliske prijateljice..onda je V.B. otpuštena kući..i svakodnevno je obilazila D.M...na žalost ubrzo ona je preminula...ali ono što je sve iznenadilo ostavila je priču..otvorila je dušu svojoj cimerki V.B.kako je muž maltretira..vara..kako je porodica muževljeva zlostavlja..kakvi su ljudi..a ona je to sve dostojanstveno nosila,rekla je da nebi volela da je shrane u porodičnu grobnicu jer su joj dosta jada doneli..verovali ili ne..gospođa V.B.je snosila sve troškove sahrane..oko garderobe za pokojnicu pa dalje do kupovine grobnice kao i velikih donacija deci...Na nju je samo 7 dana sa pokojnicom ostavilo više utiska nego ceo život sa nekim...nije tržila priznanje za ovo svoje delo...niko ne zna ...a nisu pisale ni novine...ali videli smo mi koji smo bili tu..jer ne može se grad sakriti kad na bregu stoji....Ono što je svima bilo simpatično je upravo i to da gospođa V.B nije izgledala kao "monahinja" ...nije nosila suknje do zemlje..nije išla svake nedelje u hram..i verujem nije znala mnogo ...verujuća je i Gospoda nosi u srcu...to je vera kroz dela...

Kada sam pokrenula ovu temu..mislila sam da ima više primera u našim životima..da nas je vera kroz delo oduševila...možda će ovako biti lakše pričati..


A u čega se ti uzdaš?
osnovno pravilo u diskusiji je da odgovris da bi tebi drugi odgovorili,medjutim koliko primecujem tebi je do reci svetoga pisma stalo isto koliko i do lanjskog snega.Dobra dela NISU preporuka za spasenje.Evo ti jedan primer Opra koja vodi cuven talk sou 20 godina u Americi je dala cek od milion $,bez razmisljanja na dobrotvornom koncerbalu gde se sakuplja novac kojimse skoluju maloletni osudjenici ili maloletnici ciji roditelji su u zatvoru.a ona je glavni promoter NEW AGE-a.Da li ovo nju preporucuje za spasenje?svakako da ne,kao ni tebe,niyti ikog drugog.opravdanje delima je zamka legalizma u koju su upali Jevreji onoga doba,kao i ti sada.
Medjutim,dasi procitala SAMO ovu glavu poslanice Efescima,bilo bi ti jasno,jer samo 8 .stih jasno kaze kako se spasavamo,ako ti kazes drugacije,ja to ne mogu da nazovem osim pravim imenom legalizam ili jeres.Jer u centru tvog spasenje si TI a ne Hristos KOJI JE PLATIO CENU za SAV ljudski rod,koju nijedan covek niti andjeo mogao da plati,zato PAVLE lepo objasnjava
 
Član
Učlanjen(a)
08.05.2010
Poruka
156
osnovno pravilo u diskusiji je da odgovris da bi tebi drugi odgovorili,medjutim koliko primecujem tebi je do reci svetoga pisma stalo isto koliko i do lanjskog snega.Dobra dela NISU preporuka za spasenje.Evo ti jedan primer Opra koja vodi cuven talk sou 20 godina u Americi je dala cek od milion $,bez razmisljanja na dobrotvornom koncerbalu gde se sakuplja novac kojimse skoluju maloletni osudjenici ili maloletnici ciji roditelji su u zatvoru.a ona je glavni promoter NEW AGE-a.Da li ovo nju preporucuje za spasenje?svakako da ne,kao ni tebe,niyti ikog drugog.opravdanje delima je zamka legalizma u koju su upali Jevreji onoga doba,kao i ti sada.
Medjutim,dasi procitala SAMO ovu glavu poslanice Efescima,bilo bi ti jasno,jer samo 8 .stih jasno kaze kako se spasavamo,ako ti kazes drugacije,ja to ne mogu da nazovem osim pravim imenom legalizam ili jeres.Jer u centru tvog spasenje si TI a ne Hristos KOJI JE PLATIO CENU za SAV ljudski rod,koju nijedan covek niti andjeo mogao da plati,zato PAVLE lepo objasnjava
SVE ŠTO SE PROČITA U NOVOM ZAVETU NIJE DOVOLJNO OVAKO LEPO ZNATI..TREBA ŽIVETI PO TOME...PREĐITE SA REČI NA DELA.. i prestanit filozofirati...jer život ne čine ni Biblija,ni Kuran...ni sve knjige ako ne živite po njima...isto tako ako se neko ispoveda i pričešćuje i ide u crkvu svake nedelje ..a čini loše ljudima kakva mu vajda..? ovako se može do ujutro prepucavati..ja sam doduše danas na dežurstvu ..pa pratim ovu temu..ali nije suština u ovakvom načinu komunikacije..volim da pročitam sve one koji znaju i da citiraju i suštinu knjige i Starog i Novog zaveta..lepo je čuti Teologija je teška i kompleksna nauka..ali to nije suština nauke..kako su nepismeni seljaci verovali i kako se vera čuvala kad od tih knjiga ništa nisu znali..??
 
Učlanjen(a)
08.02.2009
Poruka
3.957
Navedi mi primer kako su to nepismeni seljaci cuvali veru Isusa Hrista?I opet cim dodjes do zida odmah menjas temu,kao misllis da da mozes biti sugurna u svoje spasenje, ako NE POZNAJES Isusa Hrista.Ko kaze da je Teologija teska.Od Apasotla je samo Pavle bio skolovan i to jos genije, pa su svi bili jako dobri teolozi,a o staromzavetu o prorocima da ne govirim.Amos kaze za sebe da ja bio pastir koji je cuvao stoku kada ga je Gospod pozvao,dakle NIJE tacnoda je teolgoja mnogo zamrsena,jer onda nauka o spasenj i samo spasenje bi bilo rezervisano SAMO za intelegentne,a to je opet netacno.Nauka o spasenju je toliko jasna i prosta upravo da bi je mogao prihvatiti svaki covek koji zeli biti spasen i imati zivot vecni koji je u Isusu Hristu
 
Član
Učlanjen(a)
08.10.2009
Poruka
1.849
Gosp. Seheresada

Hvala vam na vašoj lepoj temi,temi koja potiče one koji se uz Bužiju volju nazivaju ljudi.
Ovakvr priče od verujem isto takve osobe potiču mene i meni slične da pomažemo koliko je u našoj moći svima koji našu pomoć trebaju.
Molim vas neobraćajte pažnju na ove komentare nekih koji su sami sebi dovoljno veliki i netrbaa im niko i ničija pomoć.
Pošto sam učen da nevređam bilo koga tako se neću spustiti na nivo Jevrejina i takvih kao on,zato vas molim da neuzimate pod nešto šta je ozračije portala ovakvo neotesano ponašanje ovih što zahvaljujući Gospodu nose predznak ljudski.
Draga gos.Seheresada jos jednom vam hvala na divnoj priči.
 
Član
Učlanjen(a)
01.06.2010
Poruka
309
Hvala vam na vašoj lepoj temi,temi koja potiče one koji se uz Bužiju volju nazivaju ljudi.
Ovakvr priče od verujem isto takve osobe potiču mene i meni slične da pomažemo koliko je u našoj moći svima koji našu pomoć trebaju.
Molim vas neobraćajte pažnju na ove komentare nekih koji su sami sebi dovoljno veliki i netrbaa im niko i ničija pomoć.
Pošto sam učen da nevređam bilo koga tako se neću spustiti na nivo Jevrejina i takvih kao on,zato vas molim da neuzimate pod nešto šta je ozračije portala ovakvo neotesano ponašanje ovih što zahvaljujući Gospodu nose predznak ljudski.
Draga gos.Seheresada jos jednom vam hvala na divnoj priči.
E bas ti hvala, na lepim recima...:stop: ...samo ako mozes da me napomenes koji komentar nije na mestu?

Lepo je ako moze da te podstakne ovakva ''prica'' da cinis dobra dela.....ali ako ih cinis, ne treba da trubis na sva zvona, o cemu sam ja pricao, i ne vidim tu nista lose! :dntknw:
 
Član
Učlanjen(a)
08.05.2010
Poruka
156
Navedi mi primer kako su to nepismeni seljaci cuvali veru Isusa Hrista?I opet cim dodjes do zida odmah menjas temu,kao misllis da da mozes biti sugurna u svoje spasenje, ako NE POZNAJES Isusa Hrista.Ko kaze da je Teologija teska.Od Apasotla je samo Pavle bio skolovan i to jos genije, pa su svi bili jako dobri teolozi,a o staromzavetu o prorocima da ne govirim.Amos kaze za sebe da ja bio pastir koji je cuvao stoku kada ga je Gospod pozvao,dakle NIJE tacnoda je teolgoja mnogo zamrsena,jer onda nauka o spasenj i samo spasenje bi bilo rezervisano SAMO za intelegentne,a to je opet netacno.Nauka o spasenju je toliko jasna i prosta upravo da bi je mogao prihvatiti svaki covek koji zeli biti spasen i imati zivot vecni koji je u Isusu Hristu
Pa ti si očigledno pametan pa je tebi teologija laka nauka..citiranje dela apostola..psaltira i ostalih spisa.sa kojima potkrepljuješ svu svoju priču..ja sam govorila nešto drugo..da i ako ne znaš sve to ali znaš dve božije zapovesti Novog zaveta i po njima živiš možeš se spasiti i bez tu velikog filozofiranja..i sve vreme si van teme....nisam ja bitna u ovoj priči ..ni moje viđenje stvari..nego to kako ljudi oko nas i mi sami kroz svoj život i svoj primer poštujemo svoju veru..i Gospaoda..kako vera u nama živi i mi u njoj a ne mlaćenje prazne slame po ceo dan..i baš mi je sve ovo smešno veruj mi...zar je ovo suština portala..ja sam nova ovde ...i očigledno ne umem "zakuvavati2 i naduvavati temu....
 
Član
Učlanjen(a)
06.06.2010
Poruka
320
Zaista je fina prica ali tu nisam bash pronashao neku versku pouku vec se samo potvrdila ljudska priroda.
Ljudska psiha daje drugo objashnjenje ove anegdote.
Ta istetovirana blajhana zena/devojka koje je (makar po prici ) prosla "sito i resheto" svog ovog "savremenog' ovozemaljskog zivota, upoznala je namucenu zenu u patnjama.
Empatija je prirodna stvar. Dovoljno je da se samo na trenutak identifikovala sa tom jadnom zenom. Da je videla sebe na tom mestu, pri cemu je nakon smrti te mucenice, izfinansirala sahranu i ostale troshkove, u nekoj morbidnoj konstrukciji misli koje je imala,da bi volela da vidi sebe tako sahranjenu. To su oni egoisticni porivi koje latentno nosimo u sebi, pa ih mnogi greshkom poistovecuju kao "otvaranje ochiju, budjenje, iskupljenje" .
Da je u nastavku price ta gorepomenuta promenila iz korena svoj zivot (kakav god da je vodila ), imalo bi mesta za pricu o nekom preobrazaju i razumevanju same poente zivota, inicirano poznanstvom sa nesrecnom pokojnicom. sorry
No ne znamo sta se dalje desilo, zar ne...:vorred:

U svakom sluchaju,svako dobro delo je pravi put. Trenutak dobra i pravednosti nas ne vode ka spasenju vec samo dosledost i konstantnost moralnih nacela koje svi vrlo dobro znamo (i nosimo u sebi) josh od malih nogu :roll:
 
Član
Učlanjen(a)
08.10.2009
Poruka
1.849
E bas ti hvala, na lepim recima...:stop: ...samo ako mozes da me napomenes koji komentar nije na mestu?

Lepo je ako moze da te podstakne ovakva ''prica'' da cinis dobra dela.....ali ako ih cinis, ne treba da trubis na sva zvona, o cemu sam ja pricao, i ne vidim tu nista lose! :dntknw:
Jednom je ista gos.Seheresada napisala da je slepcu teško objasniti kako izgleda zelena boja a ja bih dodao i rekao da je još teže nekom ko sebe vidi kao Boga pred svojim ogledalom objasniti koliko je njegova pamet minorna i nebitna za raspravu.
To i jeste razlog iz kojeg ti više ne želim odgovarati niti na jedan tvoj komentar ubuduće.
Znam da imaš moć izbrisati sve šta ti se nedopada pa samo briši i izigravaj moć.
Ti znaš o čemu ja govorim,više ti nikada neću napisati ni slova.
Pusti ljude da žive a ti se malo opusti i uživaj u nečemu šta ti neko dade.
Oprosti imao sam želju ti napisati ovo.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
01.06.2010
Poruka
309
Jednom je ista gos.Seheresada napisala da je slepcu teško objasniti kako izgleda zelena boja a ja bih dodao i rekao da je još teže nekom ko sebe vidi kao Boga pred svojim ogledalomobjasniti koliko je njegova pasmet minorna i nebitna za raspravu.
:dntknw:
To i jeste razlog iz kojeg ti više neželim odgovarati niti na jedan tvoj komentar ubuduće.
Znam da imaš moć izbrisati sve šta ti se nedopada pa samo briši i izigravaj moć.
Ti znnaš o čemu ja govorim,više ti nikada neću napisati ni slova.
Pisti ljude da žive a ti se malo opusti i uživaj u nečemu šta ti neko dade.
Oprosti imao sam želju ti napisati ovo.
:fool:
 
Natrag
Top