Vera kroz dobra dela

Član
Učlanjen(a)
08.05.2010
Poruka
156
Zaista je fina prica ali tu nisam bash pronashao neku versku pouku vec se samo potvrdila ljudska priroda.
Ljudska psiha daje drugo objashnjenje ove anegdote.
Ta istetovirana blajhana zena/devojka koje je (makar po prici ) prosla "sito i resheto" svog ovog "savremenog' ovozemaljskog zivota, upoznala je namucenu zenu u patnjama.
Empatija je prirodna stvar. Dovoljno je da se samo na trenutak identifikovala sa tom jadnom zenom. Da je videla sebe na tom mestu, pri cemu je nakon smrti te mucenice, izfinansirala sahranu i ostale troshkove, u nekoj morbidnoj konstrukciji misli koje je imala,da bi volela da vidi sebe tako sahranjenu. To su oni egoisticni porivi koje latentno nosimo u sebi, pa ih mnogi greshkom poistovecuju kao "otvaranje ochiju, budjenje, iskupljenje" .
Da je u nastavku price ta gorepomenuta promenila iz korena svoj zivot (kakav god da je vodila ), imalo bi mesta za pricu o nekom preobrazaju i razumevanju same poente zivota, inicirano poznanstvom sa nesrecnom pokojnicom. sorry
No ne znamo sta se dalje desilo, zar ne...:vorred:

U svakom sluchaju,svako dobro delo je pravi put. Trenutak dobra i pravednosti nas ne vode ka spasenju vec samo dosledost i konstantnost moralnih nacela koje svi vrlo dobro znamo (i nosimo u sebi) josh od malih nogu :roll:
Domicus ta izblajhana žena je porodična žena..majka i krvavi radnik..koja svake godine ide kod ćerke u ameriku po nekoliko meseci i radi kod nje..njen opis je trebao da nam kaže da nije važno kako spolja izgledamo i kako smo svi spremni da na brzaka na osnovu vanjštine sudimo o dušama ljudskim..nije se iskupljivala ..dirnula ju je u srce jer ova je radila i imla i bila zdrava....i ja se slažem da su dobra dela put ...ka zdravoj živoj veri...
 
Član
Učlanjen(a)
06.06.2010
Poruka
320
Citat:
Prvobitno napisao domicus
Zaista je fina prica ali tu nisam bash pronashao neku versku pouku vec se samo potvrdila ljudska priroda.
Ljudska psiha daje drugo objashnjenje ove anegdote.
Ta istetovirana blajhana zena/devojka koje je (makar po prici ) prosla "sito i resheto" svog ovog "savremenog' ovozemaljskog zivota, upoznala je namucenu zenu u patnjama.
Empatija je prirodna stvar. Dovoljno je da se samo na trenutak identifikovala sa tom jadnom zenom. Da je videla sebe na tom mestu, pri cemu je nakon smrti te mucenice, izfinansirala sahranu i ostale troshkove, u nekoj morbidnoj konstrukciji misli koje je imala,da bi volela da vidi sebe tako sahranjenu. To su oni egoisticni porivi koje latentno nosimo u sebi, pa ih mnogi greshkom poistovecuju kao "otvaranje ochiju, budjenje, iskupljenje" .
Da je u nastavku price ta gorepomenuta promenila iz korena svoj zivot (kakav god da je vodila ), imalo bi mesta za pricu o nekom preobrazaju i razumevanju same poente zivota, inicirano poznanstvom sa nesrecnom pokojnicom.
No ne znamo sta se dalje desilo, zar ne...

U svakom sluchaju,svako dobro delo je pravi put. Trenutak dobra i pravednosti nas ne vode ka spasenju vec samo dosledost i konstantnost moralnih nacela koje svi vrlo dobro znamo (i nosimo u sebi) josh od malih nogu

Domicus ta izblajhana žena je porodična žena..majka i krvavi radnik..koja svake godine ide kod ćerke u ameriku po nekoliko meseci i radi kod nje..njen opis je trebao da nam kaže da nije važno kako spolja izgledamo i kako smo svi spremni da na brzaka na osnovu vanjštine sudimo o dušama ljudskim..nije se iskupljivala ..dirnula ju je u srce jer ova je radila i imla i bila zdrava....i ja se slažem da su dobra dela put ...ka zdravoj živoj veri...
Izvini sto iz tvog opisa nisam zakljucio da je blajhana zena ustvari porodicna zena, majka i krvavi radnik sorry
Omeo me tvoj opis blajhane... wacko2:roll:
seheresada je napisao(la):
..sa tetovažom na vratu..sa nekim plastičnim korekcijama na sebi..
"...neke plasticne korekcije .." kao ubacivanje implantanata silikonskih u grudi da bi dobile na jedrosti i velichini ?:D:acute:
U pravu si! Ja sam pogreshio. Iskreno, ne znam shta mi je bilo:dntknw:
Nekako u poslednje vreme sve pogreshno tumacim blajhane zene sa tetovazom na vratu i ugradjenim silikonskim peticama, karakterizujuci ih kao jedne od onih iskusnih, koje zivot nije mazio i koje prodjoshe "sito i resheto" ! :roll:
Sad znam ko su i shta su porodichne zene, majke i veliki radnici! sorry :fool:
_________________________________
Izvinjavam se ostalim forumasima na ovolikoj dozi sarkazma i ironije u pisaniju mi.
Istera me iz takta...
Nek' Bog blagoslovi i pozivi nashe namuchene, normalne i poshtene bake,majke, sestre i zensku nam decu koju odgajamo, vaspitavamo i one koje tek dolaze, u zdrave, pametne i poshtene zene! yes3
Izvoli ruzu seheresada :give_rose:
 
Član
Učlanjen(a)
08.05.2010
Poruka
156
Izvini sto iz tvog opisa nisam zakljucio da je blajhana zena ustvari porodicna zena, majka i krvavi radnik sorry
Omeo me tvoj opis blajhane... wacko2:roll:
"...neke plasticne korekcije .." kao ubacivanje implantanata silikonskih u grudi da bi dobile na jedrosti i velichini ?:D:acute:
U pravu si! Ja sam pogreshio. Iskreno, ne znam shta mi je bilo:dntknw:
Nekako u poslednje vreme sve pogreshno tumacim blajhane zene sa tetovazom na vratu i ugradjenim silikonskim peticama, karakterizujuci ih kao jedne od onih iskusnih, koje zivot nije mazio i koje prodjoshe "sito i resheto" ! :roll:
Sad znam ko su i shta su porodichne zene, majke i veliki radnici! sorry :fool:
_________________________________
Izvinjavam se ostalim forumasima na ovolikoj dozi sarkazma i ironije u pisaniju mi.
Istera me iz takta...
Nek' Bog blagoslovi i pozivi nashe namuchene, normalne i poshtene bake,majke, sestre i zensku nam decu koju odgajamo, vaspitavamo i one koje tek dolaze, u zdrave, pametne i poshtene zene! yes3
Izvoli ruzu seheresada :give_rose:
Hvala za ružu Domikus..nadam se da ti je sad lakše kad si se tako istutnjao.....na ovu temu si odgovorio kroz primer..hvala na razumevanju..strpljenju i ljubai..i još jednom ruži...nisam imala lošu nameru..priča je iz života i nije prebačena iz nekih novina..drugih sajtova i nije bila centar teme...očekivala sam neku tvoju priču..ali ispričao si je hala:yea:
 
Učlanjen(a)
22.03.2010
Poruka
346
Na ikoni sv.Arhangela Mihaila on drzi vagu,e na toj vagi ce se vagati vasa dobra i losa dela.Poslusajte ovu gospodju ili gospodjicu seherzadu pametno ona zbori! Gospod hoce dobrih dela a nece da mlatite praznu slamu,jer vera bez dela je mrtva.A ovo sve mislim na to da su vam usta svima puna Svetog Pisma i citiranja a u stvari ste puni gordosti i odpadnistva od Gospoda.Ali ako i nekada nekome pomognete ne imajte puna usta hvale zbog toga jer ste primili platu svoju.Ugledajte se na zitije Svetog Oca Nikole cudotvorca kako je on to pomagao pa zasluzio da ga Gospod tako proslavi.Ne davno pod Ostrogom se desilo jedno cudo,doveli su zenu u kojoj je bio demon.Monasi su sve pokusali ali on nije hteo da izadje iz posednute zene,poceli su da razgovaraju sa njim.Pitali su ga bi li on izasao ako bi oni doveli onog svestenika Crnogorskog koji se odvojio od Pravoslavne crkve i osnovao samostalnu crkvu.on im je na to odgovorio da je taj lazni svestenik gori od njega i poceo se smijati,opet su ga pitali a ko bi to njega mogao da istera a on je rekao mene moze samo isterati Sveti Vasilije Ostroski kako ja izgovorio ime Svetitelja tako je i izletio iz pomenute zene.Ona je dosla sebi kada su je umili pitala je gde se to ona nalazi i sta se se to desilo sa ne?!
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.09.2009
Poruka
8.464
Kota, nemoj rasplinjavati temu. To je u redu što pišeš o čudu koje se desilo pod Ostrogom, ali za takve priče postoji odgovarajuća tema, pa o tome piši tamo. Hvala.
 
Član
Učlanjen(a)
06.06.2010
Poruka
320
Na ikoni sv.Arhangela Mihaila on drzi vagu,e na toj vagi ce se vagati vasa dobra i losa dela.Poslusajte ovu gospodju ili gospodjicu seherzadu pametno ona zbori! Gospod hoce dobrih dela a nece da mlatite praznu slamu,jer vera bez dela je mrtva.A ovo sve mislim na to da su vam usta svima puna Svetog Pisma i citiranja a u stvari ste puni gordosti i odpadnistva od Gospoda.Ali ako i nekada nekome pomognete ne imajte puna usta hvale zbog toga jer ste primili platu svoju.Ugledajte se na zitije Svetog Oca Nikole cudotvorca kako je on to pomagao pa zasluzio da ga Gospod tako proslavi.Ne davno pod Ostrogom se desilo jedno cudo,doveli su zenu u kojoj je bio demon.Monasi su sve pokusali ali on nije hteo da izadje iz posednute zene,poceli su da razgovaraju sa njim.Pitali su ga bi li on izasao ako bi oni doveli onog svestenika Crnogorskog koji se odvojio od Pravoslavne crkve i osnovao samostalnu crkvu.on im je na to odgovorio da je taj lazni svestenik gori od njega i poceo se smijati,opet su ga pitali a ko bi to njega mogao da istera a on je rekao mene moze samo isterati Sveti Vasilije Ostroski kako ja izgovorio ime Svetitelja tako je i izletio iz pomenute zene.Ona je dosla sebi kada su je umili pitala je gde se to ona nalazi i sta se se to desilo sa ne?!
Evo da u ovom delu foruma probam da sprovedem jedno dobro delo.
Prica i slike su veoma poucne.
kota703,
1. ne postoji neshto kao "besmrtnost dushe" - to je 1. i najveca laz koju je Sotona kroz "zmiju" preneo Evi ( samim tim i Adamu a kasnije i ostalima)
2. zanimljivo je da znash da na ikoni sv.Arhangela Mihaila on drzi vagu,e na toj vagi ce se vagati nasa dobra i losa dela.
- "zadnjeg dana" Bog silazi na zemlju, budi usnule (znaci, nema pakla, nema raja, sad svi spavaju i ne znaju nista) i sudi! Znachi, nema Mihaila koji to radi.
Nema ni Sv Ilije Ostroshkog. Taj blazenopochivshi prosvetljeni (ne sveti vec prosvetljeni- video je "svetlost", spoznao istinu) covek sad spava kao i svi ostali i ceka budjenje od strane Tvorca, kad ce odvojiti "zito od kukolja".
Znaci, ne kazem da je Sv.Vasilije Sotona ili demon vec kazem da TO nije njegovo delo. Zamisli se onda cije bi moglo biti...
Sad da malo pogledamo te ikone kojima se klanjate.
Evo linka posta gde postavismo neke "obozavane" ikone. Dobro ih pogledaj
LINK ---> http://serbianforum.org/religija/226-budizam-12.html#post376145 <--- LINK
Dobro je skrenuti paznju coveku na nesto lose u sta nije upoznat.
Npr. "ne idi prijatelju ovom zaobilaznicom, popravljaju most, neces brze stici. Zato bolje da okrenes auto i vratis se na glavni put"
Zahvalan sam svakom ko mi cinjenicno obrazlozi zasto nisam u pravo. Tako mi pomaze da vise znam i samim tim budem bolji covek.

Sto se tice Seheresadinog komentara,
Naravno da sam ljut kad poistovecujes onu koju sam opisao, sa postenim, smernim,zenama,majkama. Isto sam tako ljut na ove sto propagiraju satanizam, prodaju drogu nasoj deci, hushkaju ratove, lazu ko psi, kradu, ubijaju radi koristoljublja ili ciste zlobe, dovode jadan narod u zabludu svakojaki ljudi od "Boga" i (citaj kao) pricaju sa mrtvima itd itd...
Bog je rekao " Ja nisam Bog mrtvih vec sam Bog zivih " Govori li ti ovo neshto ?

Ako sam ljut zbog tvojih komentara, to ne znaci da te napadam i da ishta loshe imam protiv tebe, naprotiv.
I za kraj komentar :
Jevreji imaju jednu finu izreku " ne daj coveku ribu vec ga nauci da peca"

Ako zaista neko nekom zeli da pomogne, podarice mu znanje da SAM sebi hleb nacini i duhovni mir nadje.
 
Natrag
Top