Vera kroz dobra dela

Član
Učlanjen(a)
08.05.2010
Poruka
156
Živeo jedan verujući čovek..išao redovno u crkvu ,molio se Bogu,poznavao Bibliju..i crkvena učenja...davao priloge..gradio mostove..crkve..Jednoga dana sagradivši most u svom rodnom mestu kao donaciju..prisustvovao je svečanom presecnju vrpce i prvi prošetao mostom.Na kraju mosta sedeo je jedan slep starčić i prosio..on ljut što se i ovaj tu našao sagnuo se i u ruku mu stavio jedan oblutak od šljunka..starčić opipa i shvati..niz obraz mu se skotrlja jedna suza.Mnogo godina kasnije umre ovaj hrišćanina i na sudu mu kažu da je jako grešan..da je na tasu dobrih i loših dela koja je činio prevagnulo loše..On zamoli..mogu li bar znati šta je na tom drugom tasu kada je tako pretegnulo .i poništilo sva moja dobra dela..i sv Petar uz Božije dopuštnje reče"to je samo jedna suza ..jednog slepog starca"..čovek se seti cele situacije i dana...kao da je juče bilo....

Čudni su putevi Gospodnji...Kako Vi stojite sa Verom kroz dela..ja se trudim da svaki dan napravim po jedno dobro delo..pa makar i najmanje da kažete lepu reč utehe...
 
Član
Učlanjen(a)
24.01.2010
Poruka
667
@ seheresada

Hvala na ovoj lepoj temi.

Gde god da sam se zatekao do sada, kada sam video da nekom treba pomoć nisam ni

trenutka razmišljao nego pomogao i nastavio svojim putem.

Netražeći naknadu niti očekivajući protivuslugu ili pohvalu.

Jednostavno znam da me je tog momenta Gospod tuda poslao da učinim šta je potrebno.

Nepada mi uopše na pamet da o tim stvarima razmišljam...

jednostavno se prepuštam i učinim .

Niti mi pada na pamet da razmišljam ili popisujem to što sam učinio...u tom momentu

sam samo učinio ono što treba i ništa više ni manje.

Naravno da me ni to neopterećuje šta će i koliko da prevagne....

Pred Gospoda sam spreman da stanem mirne savesti i čiste duše.

I ako sam negde nehoteći pogrešio ,Bog prašta.
 
Član
Učlanjen(a)
01.06.2010
Poruka
309
Isus je rekao, kad daje desna ruka, da ne zna leva! ...i to mi se jako svidja :i-m_so_happy:
 
Član
Učlanjen(a)
08.05.2010
Poruka
156
Isus je rekao, kad daje desna ruka, da ne zna leva! ...i to mi se jako svidja :i-m_so_happy:
pa dobro onda navedi svoja loša dela zbog kojih se stidiš...

Dodato posle 34 minuta:
--------------------------------------------------------------------------

@ seheresada

Hvala na ovoj lepoj temi.

Gde god da sam se zatekao do sada, kada sam video da nekom treba pomoć nisam ni

trenutka razmišljao nego pomogao i nastavio svojim putem.

Netražeći naknadu niti očekivajući protivuslugu ili pohvalu.

Jednostavno znam da me je tog momenta Gospod tuda poslao da učinim šta je potrebno.

Nepada mi uopše na pamet da o tim stvarima razmišljam...

jednostavno se prepuštam i učinim .

Niti mi pada na pamet da razmišljam ili popisujem to što sam učinio...u tom momentu

sam samo učinio ono što treba i ništa više ni manje.

Naravno da me ni to neopterećuje šta će i koliko da prevagne....

Pred Gospoda sam spreman da stanem mirne savesti i čiste duše.

I ako sam negde nehoteći pogrešio ,Bog prašta.

.."radost je onom ko dare prima,radost još veća ko dare daje,
umnoži radost moju i tvoju,radost o Hriste što ne prestaje"(Vladika Nikolaj Velimirović

lepota je u davanju..činjenju i pomaganju..u skupljanju blagoslova...čovek koji čini ne razmišlja o prevagi...slažem se jer je to očigledno tvoj stil života....bilo bi lepo da mnogi tako razmišljaju
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
08.02.2009
Poruka
3.957
Seherezada,hoces reci da se ti uzdas u svoja dobra dela na osnovu kojih ces biti spasena ili otici u Raj zbog njih?
 
Član
Učlanjen(a)
01.06.2010
Poruka
309
pa dobro onda navedi svoja loša dela zbog kojih se stidiš...
Pa sigurno da svako ima svoja losa dela zbog kojih se kaje, ali to svakako treba prebroditi molitvom Bogu za oprostaj, i sto je jos vaznije, da se to lose delo vise ne ponovi!
...pa je malo glupo o tome pricati na forumu! :give_rose:
 
Član
Učlanjen(a)
08.05.2010
Poruka
156
Pa sigurno da svako ima svoja losa dela zbog kojih se kaje, ali to svakako treba prebroditi molitvom Bogu za oprostaj, i sto je jos vaznije, da se to lose delo vise ne ponovi!
...pa je malo glupo o tome pricati na forumu! :give_rose:
Pa onda lepo kaži seherezada glupa ti tema a ne glupo pričati o dobrim..glupo o lošim..pa ti nemoj ni o jednim..dobrih nemaš a lošim te stid..potpuno te razumem..možda će neko i imati nešto lepo da kaže...
 
Učlanjen(a)
08.02.2009
Poruka
3.957
Eph 2:1 I vas koji bejaste mrtvi za prestupljenja i grehe svoje,
Eph 2:2 U kojima nekad hodiste po veku ovog sveta, po knezu koji vlada u vetru, po duhu koji sad radi u sinovima protivljenja;
Eph 2:3 U kojima i mi svi živesmo nekada po željama tela svog, čineći volju tela i pomisli, i bejasmo rođena deca gneva, kao i ostali;
Eph 2:4 Ali Bog, koji je bogat u milosti, za premnogu ljubav svoju, koju ima k nama,
Eph 2:5 I nas koji bejasmo mrtvi od grehova ožive s Hristom (blagodaću ste spaseni),
Eph 2:6 I s Njim vaskrse i posadi na nebesima u Hristu Isusu.
Eph 2:7 Da pokaže u vekovima koji idu preveliko bogatstvo blagodati svoje dobrotom na nama u Hristu Isusu.
Eph 2:8 Jer ste blagodaću spaseni kroz veru; i to nije od vas, dar je Božji,
Eph 2:9 Ne od dela, da se niko ne pohvali.
Eph 2:10 Jer smo Njegov posao, sazdani u Hristu Isusu za dela dobra, koja Bog unapred pripravi da u njima hodimo.
Eph 2:11 Zato se opominjite da vi koji ste nekada po telu neznabošci bili i nazivani neobrezanje od onih koji su se zvali po telu obrezanje, koje se rukom radilo,
Eph 2:12 Da bejaste u ono vreme bez Hrista, odvojeni od društva Izrailjevog, i bez dela u zavetima obećanja, nadu ne imajući, i bezbožni na svetu:
Eph 2:13 A sad u Hristu Isusu, vi koji ste nekada bili daleko, blizu postadoste krvlju Hristovom.
Eph 2:14 Jer je On mir naš, koji oboje sastavi u jedno, i razvali plot koji je rastavljao, neprijateljstvo, telom svojim,
Eph 2:15 Zakon zapovesti naukama ukinuvši; da iz oboga načini sobom jednog novog čoveka, čineći mir;
Eph 2:16 I da pomiri s Bogom oboje u jednom telu krstom, ubivši neprijateljstvo na njemu.
Eph 2:17 I došavši propovedi u jevanđelju mir vama dalekima i onima koji su blizu.
Eph 2:18 Jer On dovede k Ocu oboje u jednom duhu.
Eph 2:19 Tako dakle više niste tuđi i došljaci, nego živite sa svetima i domaći ste Bogu,
Eph 2:20 Nazidani na temelju apostola i proroka, gde je kamen od ugla sam Isus Hristos,
Eph 2:21 Na kome sva građevina sastavljena raste za crkvu svetu u Gospodu;
Eph 2:22 Na kome ćete se i vi sazidati za stan Božji u duhu.


Kao sto mozes da procitas,nisi bas u skladau sa naukom svetoga pisma i onime sto kaze Apostol Pavle,genije sa 5 doktorata i preko 1o jezika.kaze da se NIKO ne hvali svojim delima,jer smo unapred u Hristu spremljeni za dobra dela koja nam je On pripremio da ih cinimo,a ne da se hvalimo njima naokolo,pa cemo da vagamo cije je delo vece ili manje
 
Član
Učlanjen(a)
08.05.2010
Poruka
156
Eph 2:1 I vas koji bejaste mrtvi za prestupljenja i grehe svoje,
Eph 2:2 U kojima nekad hodiste po veku ovog sveta, po knezu koji vlada u vetru, po duhu koji sad radi u sinovima protivljenja;
Eph 2:3 U kojima i mi svi živesmo nekada po željama tela svog, čineći volju tela i pomisli, i bejasmo rođena deca gneva, kao i ostali;
Eph 2:4 Ali Bog, koji je bogat u milosti, za premnogu ljubav svoju, koju ima k nama,
Eph 2:5 I nas koji bejasmo mrtvi od grehova ožive s Hristom (blagodaću ste spaseni),
Eph 2:6 I s Njim vaskrse i posadi na nebesima u Hristu Isusu.
Eph 2:7 Da pokaže u vekovima koji idu preveliko bogatstvo blagodati svoje dobrotom na nama u Hristu Isusu.
Eph 2:8 Jer ste blagodaću spaseni kroz veru; i to nije od vas, dar je Božji,
Eph 2:9 Ne od dela, da se niko ne pohvali.
Eph 2:10 Jer smo Njegov posao, sazdani u Hristu Isusu za dela dobra, koja Bog unapred pripravi da u njima hodimo.
Eph 2:11 Zato se opominjite da vi koji ste nekada po telu neznabošci bili i nazivani neobrezanje od onih koji su se zvali po telu obrezanje, koje se rukom radilo,
Eph 2:12 Da bejaste u ono vreme bez Hrista, odvojeni od društva Izrailjevog, i bez dela u zavetima obećanja, nadu ne imajući, i bezbožni na svetu:
Eph 2:13 A sad u Hristu Isusu, vi koji ste nekada bili daleko, blizu postadoste krvlju Hristovom.
Eph 2:14 Jer je On mir naš, koji oboje sastavi u jedno, i razvali plot koji je rastavljao, neprijateljstvo, telom svojim,
Eph 2:15 Zakon zapovesti naukama ukinuvši; da iz oboga načini sobom jednog novog čoveka, čineći mir;
Eph 2:16 I da pomiri s Bogom oboje u jednom telu krstom, ubivši neprijateljstvo na njemu.
Eph 2:17 I došavši propovedi u jevanđelju mir vama dalekima i onima koji su blizu.
Eph 2:18 Jer On dovede k Ocu oboje u jednom duhu.
Eph 2:19 Tako dakle više niste tuđi i došljaci, nego živite sa svetima i domaći ste Bogu,
Eph 2:20 Nazidani na temelju apostola i proroka, gde je kamen od ugla sam Isus Hristos,
Eph 2:21 Na kome sva građevina sastavljena raste za crkvu svetu u Gospodu;
Eph 2:22 Na kome ćete se i vi sazidati za stan Božji u duhu.


Kao sto mozes da procitas,nisi bas u skladau sa naukom svetoga pisma i onime sto kaze Apostol Pavle,genije sa 5 doktorata i preko 1o jezika.kaze da se NIKO ne hvali svojim delima,jer smo unapred u Hristu spremljeni za dobra dela koja nam je On pripremio da ih cinimo,a ne da se hvalimo njima naokolo,pa cemo da vagamo cije je delo vece ili manje
Valda ste u vašem okruženju videli neko dobro delo..neverovatno je kako ljudi gledaju na svet..ispričaću vam jednu priču..istinitu koja se desila pre pola godine..
Na odelenju interne klinike Kliničkog Centra CG ležela je jedna tško bolesna pacijentkinja D.M. ona je čekala transplantaciju pluća..imala je urođeni nedostatak jednog zaštitnog enzima za pluća alfa jedan antitripsina.I kao takva vrlo rano je počela bolovati gušiti se i njen život je zaista bio težak poslednjih pet godina skoro da nije izlazila iz bolnice.Upućena je za Italiju gde je urađena tipizacija tkiva i ostalo je da čeka donora..imala je troje divne dece...Zadnji put kada je primljena u bolnicu..bilo je strašno..gušila se i stalno je plakala ..znala je da neće dugo..zvala je decu ..oni se nisu odvajali od nje.
Jedne noći u istu sobu primljena je žena V.B. sa upalom pluća...ova pacijentkinja je bila interesantan čovek..visoka.sa plavom izblajhanom ksom..sa tetovažom na vratu..sa nekim plastičnim korekcijama na sebi..iako bolesna puna života i pozitivna..Delile su sobu sedam dana..postale su jako bliske prijateljice..onda je V.B. otpuštena kući..i svakodnevno je obilazila D.M...na žalost ubrzo ona je preminula...ali ono što je sve iznenadilo ostavila je priču..otvorila je dušu svojoj cimerki V.B.kako je muž maltretira..vara..kako je porodica muževljeva zlostavlja..kakvi su ljudi..a ona je to sve dostojanstveno nosila,rekla je da nebi volela da je shrane u porodičnu grobnicu jer su joj dosta jada doneli..verovali ili ne..gospođa V.B.je snosila sve troškove sahrane..oko garderobe za pokojnicu pa dalje do kupovine grobnice kao i velikih donacija deci...Na nju je samo 7 dana sa pokojnicom ostavilo više utiska nego ceo život sa nekim...nije tržila priznanje za ovo svoje delo...niko ne zna ...a nisu pisale ni novine...ali videli smo mi koji smo bili tu..jer ne može se grad sakriti kad na bregu stoji....Ono što je svima bilo simpatično je upravo i to da gospođa V.B nije izgledala kao "monahinja" ...nije nosila suknje do zemlje..nije išla svake nedelje u hram..i verujem nije znala mnogo ...verujuća je i Gospoda nosi u srcu...to je vera kroz dela...

Kada sam pokrenula ovu temu..mislila sam da ima više primera u našim životima..da nas je vera kroz delo oduševila...možda će ovako biti lakše pričati..

Seherezada,hoces reci da se ti uzdas u svoja dobra dela na osnovu kojih ces biti spasena ili otici u Raj zbog njih?
A u čega se ti uzdaš?
 
Natrag
Top