Velika bludnica,tajna Velikog vavilona

Član
Učlanjen(a)
19.07.2010
Poruka
1.691
Nisi ti mene, prijatelju razumeo. Znam ja dobro od kada je to sve počelo; poznat mi je i Nimrod, i Semiramida i ostale trice i kučine. Ja sam ti ovo kopirao da vidis ŠTA JE NSP a ne šta piše u Bibliji. I da NSP nije nikakvo trojstvo kako si ti naveo nego da je, naprotiv, protiv trojstva.- Boga Oca, Boga SIna i Boga Duha Svetog.

I pošto sada imaš sve, moraćeš sam da se opredeliš u šta ćeš da veruješ.

Inače, kršten sam vodom i Duhom Svetim i to onako kako treba - celim zaranjavanjem u vodu. Sad kad i to znaš, verujem da ćeš lepše da spavaš :dtyste:
daj mi učenje iz nsp da oni ne primaju trojstvo unutar? adekvatan validan dokaz,ne rekla kazala sa you tube.
Biblija ne može da promaši,samo da to znaš,to je proročko sloovo ne rekla kazala,to sam ti hteo reći.
dali si kršten vodom u ime Isusa?
 
Učlanjen(a)
22.12.2010
Poruka
1.500
speedy
trebalo bi i delima ,a ne samo recima da se odrekne vavilonske religije.
Naprimer u Vavilonu se zacelo verovanje u besmrtnost ljudske duse,u raj i pakao itd i odatle rasirilo po celom svetu,i naravno uslo u danasnje takozvano hriscanstvo.
Da ne pricam o krvavim ratovima i zverstvima,gde su ih danasnji takozvani hriscani prevazisli....,ili mislis da to nije tacno?
 
Član
Učlanjen(a)
20.03.2013
Poruka
65
o trojstvu iz nikeje kojega Biblija ne podržava. i na što si se ti krstio onda?na ime Isusa ili?

Ja sam se krstio u ime Oca, Sina i Svetoga Duha, potapanjem u vodu.
I to se trojstvo nalazi u Bibliji.

E, sad, tebe ne razumem o čemu ti pričaš.
Zamolio bih te da piseš malo jasnije jer mi je teško da te pratim.

Pozdrav

Pojam Vavilon znači - greh.
Jel i apostol Pavle piše da se javlja iz Vavilona dok je bio u Rimu.
Mislim da je to jasno da oko toga ne treba praviti pitanje.
 
Poslednja izmena od urednika:
Član
Učlanjen(a)
11.05.2011
Poruka
1.251
Ja sam se krstio u ime Oca, Sina i Svetoga Duha, potapanjem u vodu.
I to se trojstvo nalazi u Bibliji.

E, sad, tebe ne razumem o čemu ti pričaš.
Zamolio bih te da piseš malo jasnije jer mi je teško da te pratim.


Zimba, po svpoj prilici da Mrsavkic ne priznaje Formulu krstenja koju je Hristos isricito naredo de se szprovodi "U ime Oca i Sina i Svetoga Duha." Moze li biti hriscanin koji se odrice Hristovog naloga? Sta ti misis?
Moze li biti da oni koji su se po Hristovom nalogu tako krstili da nisu krsteni u Hristovo ime?
Kad to MJrsavkic tvrdi onda vidimo da s njegovom verom nesto nije uredu.

Sve najbolje
 
Učlanjen(a)
22.12.2010
Poruka
1.500
Vavilon ili Babel ne znaci greh,vec pometnju.
prozvan je po dogadjaju kad je gradnjom visoke kule izazvana pometnja medju ljudima jer su poceli da govore raznoraznim jezicima...
 
Član
Učlanjen(a)
19.07.2010
Poruka
1.691
Ja sam se krstio u ime Oca, Sina i Svetoga Duha, potapanjem u vodu.
I to se trojstvo nalazi u Bibliji.

E, sad, tebe ne razumem o čemu ti pričaš.
Zamolio bih te da piseš malo jasnije jer mi je teško da te pratim.


Zimba, po svpoj prilici da Mrsavkic ne priznaje Formulu krstenja koju je Hristos isricito naredo de se szprovodi "U ime Oca i Sina i Svetoga Duha." Moze li biti hriscanin koji se odrice Hristovog naloga? Sta ti misis?
Moze li biti da oni koji su se po Hristovom nalogu tako krstili da nisu krsteni u Hristovo ime?
Kad to MJrsavkic tvrdi onda vidimo da s njegovom verom nesto nije uredu.

Sve najbolje
ZA ZIMBU I MIKU:

VIDIŠ ,MIKA ne zna jkaka je to moja vera. sadaako odeš u dela apostola i ako bi išao čak dalje,ali dovoljno i tu,ali ako bi išao i dalje našao bi do 4.veka sve do po nikeji(gde je pojam trojstva i krštenja u titule,ne u ime titulas,jer titula nijen ime već otitula,a zapovest je na ime titula,i to ime u jednini,dakle za tri titule jednina imena,gde je tu graamatika bar!) naćeš jasno krštenje u ime Isusa Hrista,onda mika bi ovo sa apostolima i milionima sličnih do 4.veka rekao da ne razume veru koju su držali apostoli po pitanju krštenja koje nije niti jednom bilo izrečeno u titule kao kod trojičara veću ime Isusa Hrista. sada ako je Isu u mateju 16.rekao da na istini ko je on zida svoju neuništivu crkvu,i akio je on petru simbolično dao "ključleve" od carstva od večnosti i sada ako je patar bio čovek koji je dobio od Duha svetoga sa neba otkrivenje istine i večnog života i imao ključeve od toga onda prva njegova propoved na pedesetnici kada je došlopdo prvog izlivanja Duha svetog obećanog,dakleprva njegova petrova propoved večnnog života je bila,krštenjem u ime Isusa! time je Duh sveti rastumačio vrlo precizno mateja 28 i što je Isus rekao pod slovom u ime oca i sina i svetoga Duha. Duh sveti je nepobitno to tumačio u ime Isusa Hrista.reč je ooprostu greha. i mi ovde ne raspravljamo o veri mr savkića,već o veri apostola na kojima počiva sve naše spašenje. izričito ,bez imena zazvanog na krštenju imena sina Božjeg nema spašenja ,jer nema ni oprosta greha. zato je kajafi jasno rečeno da će umreti u svojim grssima jer nije verovao upravo u Njega Isusa.nije bioproblem da ne veruje u oca sina i svetoga Duha vceć nije nikad uzeo veru u ime Isusa Hrista. bez toga po Pismu nikad nije mogao imati oprost greha i umro je automatski bez oproštewnje istih ,u svojim gresima. Isus Hristosa je obećano Božje seme. kada bi to pogledali samo u propovedi Samo veruj,bilo bi kristalno jasno zašto je spašenje samo u imenu Isusa.

Ma of God- Veruj i zbiće se (Part.1.) - YouTube ZA RISA:

vavilon znači vrata božja a takođe zbog rasejanja i brkanja jezika znači i zbrka. najpre on je nazvan vrata božja,ali to je i danas ponovo tu,da se kroz svetski savez crkvi ,dođe ka Bogu kroz navodna vrata Božja. to je uvek stvaralo jednu vrstu zbrke,jer i danas kada se vidi veliko je brkanje u mislima ljudi dok veruju u tri Boga i dolati do totalne zbrke unutar tog učenja sa udaranjem na istinu.ta vrata su temeljno trojstvo. kroz to ne došlo do zbrke ,pometnje da ljudi više nisu imali suštinu spašenja i suštinu da je Isus rekao za sebe da je vrata u jednini,ne u množini titula.to trojstvo je suština te velike bludnice i njenog učenja. u oba slučaja došlo je do promene suštine spašenja i vere u jednoga Boga i u starom vavilonu kada se koncept trojsatva prvi puta i javio na planeti međ ljudima a to putovanje sotone završava se govorom pergamskoj crkvi u otkrivenju što pada na nikeju i 325,kada je saborovanjem izbačeno iz krštenja za pokajanje i oprost greha ime Isusa i uvedeno lažno trojstvo ili krštenje u titule,.jer priznao neki jehovin svedok trojstvo ili ne samim činom krštenja u ittule on gine jer nema oprost greha bez imena Isusa.zato je pergamskoj ckrvi Isus rekao da unutar sotona prebiva i da sotona ima svoje prestolje tamo. kako ga on ima. pa ako vidimo u slučaju kajafe i sinedriona ,onda je jasno. svakio jedan kada ne prima Isusovo ime nema oprosta greha i umire u gresima. to sotona perfektno zna. zato je kajafi Isus rekao da je njihov otac đavo ,a ne Bog.jer Isus je znao da kada asotona odvoji čoveka od izvora života i on ne može imati oprost greha, onda je taj čovek mrtav pred Bogom na žalost. tako sotona može navesti ljude da veruju kao kajafa i sinedrion vodeće telo jedne velike crkvene grupe,a da ipak budu od đavola.oni mogu kao kajafa verovati perfekt u Jahvea u jednog Boga u Oca i imati subotu i zakon,a ipak biti deca đavola.jer dete ili sin Božji i ći Božja se postaje samom kroz sina tj.kroz njegovo ime. identifikacija Spasitelja,spasenja i jednog Boga uvek je išla kroz ime. to je Božji princip.
 
Učlanjen(a)
22.12.2010
Poruka
1.500
dakle slazemo se da je ime Vailon - Babel ipak izmedju ostalih prevoda i "ZBRKA"?
Moze on da znaci i cvet,ali za hriscane je bitan izraz u negativnom kontekstu,jer je odatle pocela udruzena pobuna protiv Jehove Boga.
Vavilon je zbog svega toga i koren,ili temelj laznih nauka,kao sto su zagrobni zivot,raj i pakao,idolopoklonstvo itd....
Koje su to religijske nauke koje ujedinjuju takozvane hriscane sa islamom,budizmom,hinduizmom itd???
 
Natrag
Top