USB Sound card

Učlanjen(a)
26.09.2010
Poruka
24
He,he mali lukavac ,hocu reci lisac ,pogledaj da nije u taj USB nesto upalo unutra il ga produvaj malo usisivacem,nego nesto se ne secam da smo spominjali koji je model u pitanju,zar je moguce da ima toliko malo prikljucaka ,jel moz da postavis koji je model u pitanju ,cisto stosa radi,nema veze sto je stariji model,znaci cisto onako...
KONIG ELECTRONIC USB 3D CONTROLLER 5. juce sam ga kupio a onaj stari sam dao drugu da proveri na njegovom kompu i javio mi je da radi OK.
 
Učlanjen(a)
26.09.2010
Poruka
24
Iskreno mislim da nije do USB-a vec do neceg sto sam u medjuvremenu instalirao a ocigledno ima dodirnih tacaka sa karticom i da to utice na njegov rad. Samo sto ne znam sta jer u poslednjih 6 meseci instalirao sam bar 20-ak kojekakvih programa i jos toliko plaginsa jer uglavnom sam u fotosopu i njemu slicnim programima.
 
Učlanjen(a)
20.09.2014
Poruka
1.861
Izgleda da ces sam resiti problem kolko mi se cini,moz da pocnes da brises sumnjive programe sa racunara ,ostaje zez da posle brisanja ostanu tragovi vezani za ovaj problem...ako si u mogucnosti skini program CCleaner ,on ce kad budes izvrsio ta silna brisanja ,da ti dotera malo registar i da ubrza stvari...nisam ti ranije reko da pogledas u Task Manageru da vidis kakva je situacija ,dali neki program radi punim kapacitetom i krade vreme ostalima,jel i to moze da se zezne zvuk....
Ne znam dali ovaj link jos radi:
-Skok
 
Učlanjen(a)
26.09.2010
Poruka
24
Izgleda da ces sam resiti problem kolko mi se cini,moz da pocnes da brises sumnjive programe sa racunara ,ostaje zez da posle brisanja ostanu tragovi vezani za ovaj problem...ako si u mogucnosti skini program CCleaner ,on ce kad budes izvrsio ta silna brisanja ,da ti dotera malo registar i da ubrza stvari...nisam ti ranije reko da pogledas u Task Manageru da vidis kakva je situacija ,dali neki program radi punim kapacitetom i krade vreme ostalima,jel i to moze da se zezne zvuk....
Ne znam dali ovaj link jos radi:
-Skok
CCleaner je prvi koji instaliram od kada se pojavio, nemam ekstrema i to pratim uz pomoc jednog gadjeta, da vidim kad nesto "radi" vise nego sto je normalno.
 
Učlanjen(a)
20.09.2014
Poruka
1.861
Ej evo jedna glupost da probas,ako slucajno imas instaliranu onu Realtekovu aplikaciju za kontrolu zvuka ,nadji u onim menijima opciju Noise Suppresion i stikliraj je ,a takodje udji u standardna podesavanja za zvuk pa ako ima iskljuci one bustere za mikrofon i sl...jel ako je to ukljuceno moze da prenosi sumove...dobro ne bas do te mere ,al ako te ne mrzi probaj i to...
 
Učlanjen(a)
26.09.2010
Poruka
24
Ej evo jedna glupost da probas,ako slucajno imas instaliranu onu Realtekovu aplikaciju za kontrolu zvuka ,nadji u onim menijima opciju Noise Suppresion i stikliraj je ,a takodje udji u standardna podesavanja za zvuk pa ako ima iskljuci one bustere za mikrofon i sl...jel ako je to ukljuceno moze da prenosi sumove...dobro ne bas do te mere ,al ako te ne mrzi probaj i to...
Sve je postavljeno kako treba tj. bez efekata i na Noise Suppresion opciji.
 
Učlanjen(a)
20.09.2014
Poruka
1.861
Onda idemo sledece ,kolko mi se cini nismo reinstalirali Audio controller ,a to je razlika od ono sto smo radeli...Udji u Device Manager ,pa skroluj do dole i otvori System Devices ,znaci ono skroz dole pri kraju i nadji stavku za High Definition Audio,ako ima bilo sta vezano za audio pobrisi(ne disable nego uninstall),gle posle ovoga ce ti verovatno trebati instalacioni disk ili apdejt sa neta,pa budi spreman,u svakom slucaju ne moz da bude gore ,nego sto jeste ,jel u tvom slucaju ispada da je bolje i da nema zvuka nego to...
Znaci restartuj racunar..i sad posto vec restartujes ,proveri nesto ...,pretiskaj non stop del taster da udjes u bios,i medju onim menijima pronadji stavku audo on board i destikliraj je...ako si ovo ranije radeo onda preskoci ovo sa biosom...znaci snimi i restartuj ..kad se Win startuje on ce da potrazi da instalira Audio Controller ....
 
Učlanjen(a)
26.09.2010
Poruka
24
Onda idemo sledece ,kolko mi se cini nismo reinstalirali Audio controller ,a to je razlika od ono sto smo radeli...Udji u Device Manager ,pa skroluj do dole i otvori System Devices ,znaci ono skroz dole pri kraju i nadji stavku za High Definition Audio,ako ima bilo sta vezano za audio pobrisi(ne disable nego uninstall),gle posle ovoga ce ti verovatno trebati instalacioni disk ili apdejt sa neta,pa budi spreman,u svakom slucaju ne moz da bude gore ,nego sto jeste ,jel u tvom slucaju ispada da je bolje i da nema zvuka nego to...
Znaci restartuj racunar..i sad posto vec restartujes ,proveri nesto ...,pretiskaj non stop del taster da udjes u bios,i medju onim menijima pronadji stavku audo on board i destikliraj je...ako si ovo ranije radeo onda preskoci ovo sa biosom...znaci snimi i restartuj ..kad se Win startuje on ce da potrazi da instalira Audio Controller ....
Ovo prvo sam uradeo :) ali u BIOS-u nisam jer mi nikako ne daje tu opciju, nigde nisam to nasao avideo sam na sajtu kako to izleda u advansed opciji samo meni to ne otvara u BIOS-u. Jbg.
 
Učlanjen(a)
20.09.2014
Poruka
1.861
Uh sve je protiv nas,sad i bios ide u rikverc ,nesto mi pade na pamet da nebi sad reinstaliravao sistem,a kolko vidim to je neminovnost,ako si u situaciji da si priustis ovo skini ovaj Live CD sa XP,on sluzi da se XP boot-a direktno sa CD-a ,valjda ima u sebi i sata drajvere ,617MB....znaci narezi ga na CD,a ako hoces sa fleske na sajtu ima objasnjenje i za to...
Kod:
[URL="http://188.138.9.146/Getintopc.com/Windows_XP_Professional_SP3_Nov_2013_Incl_SATA_Drivers.iso"]--Windows_XP_Professional_SP3_Nov_2013_Incl_SATA_Drivers.iso 617MB[/URL]

...ako nece ovaj link idi direktno na sajt:

[URL="http://getintopc.com/softwares/operating-systems/windows-xp-sp3/"]--Sajt...[/URL]

[IMG]http://getintopc.com/wp-content/uploads/2014/09/Windows-XP-Live-CD-Free-Download.jpg[/IMG]
Nadam se da u sebi ima audio drajvere..ovo ko u nekoj zaveri...znaci zavisno dali je ovo narezano na CD ili je na USB flesci,kad udjes u bios podesis sa kojeg uredjaja hoces ovo da krene i snimis ,pa kad se restartuje pocinje znaci ucitavanje...kad Win krene proveri dali je zvuk normalan,ako ima onda moze da odahnes ,ako nema znaci da nesto sa tehnicke strane nije dobro...najgore je ovo sto ne moze iz biosa da se onesposobi,sem ako to nije integrisano,vec je kao kartica u tom slucaju trebalo bi da se izvadi,,,
..Inace ako je ova verzija Wina dobra ,po meni imati ovo i nije tako lose ...jel kad se desi neka greska na racunaru moze da ti pomogne da spases podatke ,podesis boot i tako to...
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
10.04.2012
Poruka
2.333
Nazalosr nema audio drajvere,ali ih je lako naci.To pisem jer ja imam XP SP3 sa integrisanim SATA drajverima,ali evo adresa gde moze da potrazi odgovarajuce:
Kod:
https://www.google.com/#q=ati+realtek+audio+driver+for+xp+sp3+free+download
 
Natrag
Top