USB Sound card

Učlanjen(a)
26.09.2010
Poruka
24
Molim Vas za pomoc,
koristim USB zvucnu karticu i sve je bilo ok do pre 4 meseca, radi ali prekida (stuca). Mislio sam da se pokvarila pa sam kupio novu ali isti problem. Sve savete sa neta koje sam razumeo sam probao ali problem nisam resio. Zvucnike sam proverio, ok su. Koristim HP laptop i njegova kartica je odavno crkla. OS WIN 7 ultimate 32 bit. Zahvalan sam na bilo kakvoj ideji, izludelo me ovo sa zvukom.
Unapred zahvalan svima koji odvoje malo vremena da mi pomognu.
 
Učlanjen(a)
20.09.2014
Poruka
1.861
Gledaj s ove tacke gledista moze da bude 50 mogucnsti zasto je to tako,ali ako sam dobro sfatio cim si kupio tu novu karticu i ubacio i ona se ponasa kao predhodna,ako podjemo od pretpostavke znaci da je kartica ispravna onda je problem naravno u kompu....ili su se kodeci za playere ispomesali ili su drajveri neodgovarajuci ili je pak neka neoptimizacija sistema u pitanju(gomila procesa u racunaru)...Da ne bi smo mnogo lutali za pocetak je najbolje sa kompa izbrisati sve playere ,znaci sve uninstalirati ,..posle restarta instaliraj samo osnovni Player recimo onaj Microsoftov Windows Media Player,to bii trebalo da resi problem oko kodeka...ako to bude u redu ti ces kasnije lako da dodas ostalo...znaci uradi ovo za pocetak da vidimo dali je do toga problem....ako nije onda prelazimo na drajvere....s tim da ces morati da navedes tacan naziv kompa ,kao i naziv te kartice....
...Ovo sve naravno vredi samo u slucaju da nemas onu naviku da cupas karticu iz USB ,kad god hoces jel u tom slucaju to moze da crkne i iz prvog puta,pa da ne gubimo vreme...
 
Učlanjen(a)
20.09.2014
Poruka
1.861
Kako da ih proveri,jel da ih napipa pod prsti...sacekaj da se pojavi ,..ovaj,ako se uopste pojavi pa ce vidimo sta se desava,a stvarno bi bilo dobro da je pomenuo sta je to sve ranije pokusao,da bi mogli da suzimo problem....Oooo,pa gde si ti Jole,nema te nesto..srecni ti praznici...
 
Član
Učlanjen(a)
10.04.2012
Poruka
2.318
Evo objasnjenje:
Kod:
http://www.baguje.com/2010/05/kako-da-uklonite-windows-media-player-i.html
To je plejer koji ide uz OS i ne moze se deinstalisati na klasican nacin.
 
Učlanjen(a)
20.09.2014
Poruka
1.861
Da ali pripremi svezu verziju,jel ako nemas ,samo restaruj,da vidimo sta ce biti....ako si stvarno sve ostalo izbrisao...da ne bi ostali kodeci od drugih playera...
 
Učlanjen(a)
20.09.2014
Poruka
1.861
U principu posto restartujes ,moze da instaliras bilo koji player sada ,recimo VLC player i probaj....ili taj isti ,znaci da bi bili sigurni dali je do kodeka ili ne....
 
Učlanjen(a)
26.09.2010
Poruka
24
U principu posto restartujes ,moze da instaliras bilo koji player sada ,recimo VLC player i probaj....ili taj isti ,znaci da bi bili sigurni dali je do kodeka ili ne....
Instalirao sam novi VLC player i opet isto, mada ne znam kako da proverim dali je ostalo tragova prethodnih kodeka. Sve sam sa Revo uninstalerom cistio.
 
Natrag
Top