Ukida li Pavle Subotu i praznike- Kolološanima 2,16.17?

Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Što je onda zapovijed da se pogubi onoga tko bi radio u subotu, ako joj se vi izrugujete i kažete da ne vrijedi? ;)

hehehehehehe

Bude li rekao da to od Boga nije, onda se postavlja pitanje od koga je?

Bude li rekao da ta zapovest jeste od Boga, neka onda iskreno kaže zašto tu istu zapovest ne poštuju, i ko je onda njih ovlastio da Božije zapovesti dele na obavezujuće i neobavezujuće.

Ili da budem direktniji, jer mi je stvarno dosta mentalne i lingvističke "gimnastike" Mileritskog "ostatka", ako dakle ne važi zapovest o ubijanju onih koji ne poštuju "subotu", onda gospodo Mileriti ne važi ni zapovest o samoj suboti.

Jednostavno, ne može biti ukinuta kazna a ostati odredba čije kršenje povlači tu kaznu. Neraskidivo su povezane.

Ps. shabat je ukinuo sam Bog, ujedno nikada isti nije bio ni namenjen ikome drugome osim sinovima Israela.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
25.08.2010
Poruka
2.919
Ps. shabat je ukinuo sam Bog,

Суботарење као услов увођења у покој (Мир Божији), јер они што суботарише не уђоше у Мир због своје невере. Зато ми вером улазимо у Мир Божији, тј. почивамо као што Бог почива. То је прави Сабат, тј. ми који верујемо смо у Сабату. Зато Павле пише да Господ одређује ДРУГИ ДАН, јер они који држаше седми дан (суботу) не уђоше у (с)покој (Мир). Тај дан назива ДАНАС, што преставља тренутак када прихватамо Христа и Спасење и својом вером улазимо у Његов Мир.

То фарисејима никако не може бити јасно јер се везују за дан у недељи, као што су Јевреји били везани. Иако су суботарили не могаше ући у Мир. Били су непослушни и неверни. Управо зато Господ уводи други дан (данас) када поверовавши улазимо у обећани Мир. Веома једноставно:

Поверујеш >> улазиш у Мир Божији (спокој) >> почиваш као што Бог почива (у Сабату си)
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Зато Павле пише да Господ одређује ДРУГИ ДАН, јер они који држаше седми дан (суботу) не уђоше у (с)покој (Мир). Тај дан назива ДАНАС, што преставља тренутак када прихватамо Христа и Спасење и својом вером улазимо у Његов Мир.

To je samo izvlacenje od odgovornosti, i od istine.

Izraz "DANAS" u 4 poglavlju Jevrejima poslanice oznacava ostvarenu eshatologiju.

Naime, posto Izrailj nije usao u obecanu zemlju zbog nepostovanje Subote, i mir koji bi tim ulaskom osigurali, Pavle napominje da je nama u novom zavetu dat predukus tog mira u koji ce verni uci tek prilikom Hristovog drugog dolaska.

Simbol tog vecnog mira je Subota, i covek koji je drzi - on vec danas ima predukus onog vecnog mira, jer Subotom prima poseban vid Bozjih blagoslova.

Uslov za ulazak u taj vecni mir nakon Hristovog drugog dolaska je isti kao i u starom zavetu, a to je postovanje Subote.

Uslovi spasenja se u novom zavetu nikako nisu promenili, vec su isti kao i u starom, a to je "POSLUSNOST 10 BOZJIM ZAPOVESTIMA"

Ko uci suprotno, on je u sotonskoj prevari, i tesko onome ko slusa te lazne ucitelje koji prekrajaju Bozju rec i plan spasenja.

Jos nesto.

Kako neko moze govoriti protiv Subote, a da nikada sam licno nije doziveo blagoslove koje vernik koji je drzi dozivljava toga dana.

To je apsurd nad apsurdima.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.261
Znači po tebi ne važi zapov. o suboti koja je u samom dekalogu, a važi izvan dekaloga još zapov
A gde su ti sledece zapovesti u dekalogu:

1) Ne psuj! (ne mislim na psovanje iz mrznje, jer mozes psovati a da ne mrzis nikog)

2) Ne lezi sa muskarcem kao sa zenom!

3) Nemoj imati vise od jedne zene!

4) Ne cini rukoblud (ne masturbiraj)!

5) Ne uzimaj sestru za zenu!

6) Ne maltretiraj zivotinje!

7) Ne prisiljavaj zenu na sex! (ne siluj zenu!)

8) Ne uzimaj maloletnu devojku za zenu!

(navodim samo neke..)

Zar sve ovo nije greh?

A gde u dekalogu pise da je bilo sta od ovoga zabranjeno? Nigde! Ako nesto i nadjes, ne mozes naci sve, a to dokazuje da dekalog nije sam po sebi dovoljan! I ovo zadnje ne mozes naci nigde ni u celoj bibliji! Pedofilija nije osudjena nigde!

Znaci, da dekalog nije sam sebi dovoljan! On nije koncipiran tako da obuhvati sve situacije i prilike, vec da sluzi na probudjenje covekove savesti!

Da je kojim slicajem suprotno, bile bi obuhvacene sve prilike!

Što je onda zapov. da se ne radi ako je samo srcem? O pa ti bolje znaš od Boga po tvojoj nauci kako treba da se drži subota.

Ova zapovest je ukazivala na Hrista i na njegovu zrtvu, na odmor od greha, a ti nisi oborio Pavla u jevrejima poslanici. On tvrdi da je subota simbol tj. senka odmora u obecanoj zemlji i naseg odmora u Hristu! Nisam ja to rekao, vec on!

Drugo, ti nisi dokazao da postoji podela zakona i da je dekalog izdvojen zakon u bibliji i da ga tako trebamo posmatrati.. Pokazao sam gore i to da nisu sve zapovesti sadrzane u dekalogu! Pa je on kao pravilo zivota nedovoljan!

Na kraju dekalog je pisan kao politeisticki zakonik, zapovest o preljubi je u mnozini a ne u jednini! Sto znaci da ti slobodno mozes imati i vise zena prema njemu!

Puno si dao stihova iz Biblije.

A ti nisi dao ni jedan jedini stih, zato se ne trpaj ako nisi sposoban teoloski da se branis!

Gde je u subotnjoj zapov. senka krsta i žrtve?

U Jevrejima poslanici subota je senka odmora u obecanoj zemlji i veceg odmora u Isusu Hristu! A ti ovo nisi oborio ni jednom recju! Zato nemoj da komentarises ako nisi sposoban stihovima da se branis!

Dakle, subota ima aspekte simbola, i ona ukazuje na vecni mir prilikom Hristovog dolaska kada verni udju u carstvo nebesko, ali da bi se u taj mir uslo, mi danas drzimo subotu, i ona ima vise aspekata simbolizma.

Ako subota ima aspekte simbolizma, onda je ona SENKA! Pa ne moze subota imati neko drugo znacenje osim onog koje je stvaranjem dodeljeno. Po vama je ona uspomena na stvaranje i nista drugo! Ako je uspomena na stvaranje i rodjendan nase planete zemlje, kako sad odjednom Pavlu predstavlja odmor od greha u Hristu? Jel shvatas ti apsurd? Pa ovo drugo bi znacilo da je ona prolazna!

Ti sam sebe pobijas!

I nisam ja nigde rekao da se SENKA BEZUSLOVNO UKIDA nakon ispunjenja, vec da mi nakon toga razumemo njen pravi SMISAO. A kad nam je smisao SENKE jasan, onda se menja i nas odnos prema tom SIMBOLU. Tako mi mozemo i nastaviti drzati tu SIMBOLOGIJU u novom shvatanju ili ne moramo, to zavisi od same sustine!

Tako smo mi nastavili drzati Pashu u obliku euharistije! Jer se nisu svi aspekti Hristove zrtve primenili odnosno ispunili!

I niko adventiste ne osudjuje za drzanje subote, vec za njeno nametanje i nerazumevanje njene sustine! Vi ne razumete sustinu subote! Zato je namecete svima i optuzujete ih za krsenje. Dakle, vi nas osudjujete, a ne mi vas!
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
I niko adventiste ne osudjuje za drzanje subote, vec za njeno nametanje i nerazumevanje njene sustine! Vi ne razumete sustinu subote! Zato je namecete svima i optuzujete ih za krsenje. Dakle, vi nas osudjujete, a ne mi vas!

Možda ih ti ne osuđuješ, ali ih treba osuđivati za to, jer ne može se biti Hrišćaninom, dakle imati shabat u Hristu i držati hebrejski šabat.

Tako da, ponavljam po ko zna koji put, ili smo Hristovi, a onda nema jevrejskog shabata, ili smo jevreji koji Hrista ne primiše. Kod Apsoluta nema među stanja, nema i ovamo i onamo. Ili jesi, ili nisi. Doslovno ko je sa Hristom, taj je sa Hristom, i nema shabata, nema propisa o jelu i pilu, nema mlađaka, nema obrezanja. Dakle, ko nije sa Njim u onome što je preko apostola objavio (seti se Djela Apostolskih i odluke Crkvenog sabora u Jerusalemu) taj je protiv Njega.


Shodno tome, ako im je stalo da budu sinovi Sinaja, dakle robovi, neka budu, nema osude u tome, ali Hristovima se zvati ne mogu, niti mogu tu svoju odluku nametati drugome kao istinu. Pravi jevreji to i ne rade. Dakle i tu subotari pokazuju svu svoju glupost, aroganciju, neznanje, nasrtljivost, bezobraštinu, lukavost, licemerstvo.

Ponavljam, ne osuđujem ljude, osuđujem ideju, nameru, duh koji ih vodi, a to je sam satana, Samael, otac laži, knez ovoga sveta. Samim svojim verovanjem su se osudili. Anathema su i to niko i ništa promeniti ne može.
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
A gde su ti sledece zapovesti u dekalogu:

1) Ne psuj! (ne mislim na psovanje iz mrznje, jer mozes psovati a da ne mrzis nikog)

2) Ne lezi sa muskarcem kao sa zenom!

3) Nemoj imati vise od jedne zene!

4) Ne cini rukoblud (ne masturbiraj)!

5) Ne uzimaj sestru za zenu!

6) Ne maltretiraj zivotinje!

7) Ne prisiljavaj zenu na sex! (ne siluj zenu!)

8) Ne uzimaj maloletnu devojku za zenu!

(navodim samo neke..)

Zar sve ovo nije greh?

Pa ti sam sebi skačeš u stomak, iz dekaloga ne važi jedna zapov. a ono još više važi.

A jesam li ja rekao da ovo ne važi. Kakav formalizam.

Zar sve ovo nije greh?
:);) a ko je rekao da nije?

A gde u dekalogu pise da je bilo sta od ovoga zabranjeno? Nigde! Ako nesto i nadjes, ne mozes naci sve, a to dokazuje da dekalog nije sam po sebi dovoljan! I ovo zadnje ne mozes naci nigde ni u celoj bibliji! Pedofilija nije osudjena nigde!

ovo moram da kopiram.

Ova zapovest je ukazivala na Hrista i na njegovu zrtvu, na odmor od greha, a ti nisi oborio Pavla u jevrejima poslanici. On tvrdi da je subota simbol tj. senka odmora u obecanoj zemlji i naseg odmora u Hristu! Nisam ja to rekao, vec on!

Opet formalno govorenje, pazi kopiram ali sada dajem sa stihovima iz Biblije.

Pa gde subota odmor od greha, šta hoćeš da kažeš treba 6 dana grešiti, a 7. ne grešiti.

Jao kakva bruka.

U Jevrejima poslanici subota je senka odmora u obecanoj zemlji i veceg odmora u Isusu Hristu! A ti ovo nisi oborio ni jednom recju! Zato nemoj da komentarises ako nisi sposoban stihovima da se branis!

Kako ovo dokazuje da je subota odmor od greha? Pa upravo u Jevrejima Pavle dokazuje da je subota spomen na stvaranje, a ne da ukazuje na žrtvu.

Pred tobom neću da citiram Bibliju, ali ću da kopiram tvoje sve i da onda dam stihove iz Biblije.

A ti nisi dao ni jedan jedini stih, zato se ne trpaj ako nisi sposoban teoloski da se branis!

Slap je otvorio temu, sa koje ćeš pobeći, ko kaže da neću dati stihove, pa ja direktno dajem stihove na vaše izjave.

Tebi u raspravi neću u direktnoj raspravi.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.261
ti sam sebi skačeš u stomak, iz dekaloga ne važi jedna zapov. a ono još više važi.
Ti sam sebi skaces u stomak, jer nemas dokaz da je dekalog (DESET RECI) izdvojen zakon, pa da mozes da ga vadis van TORE koja se sama zove ZAKON!

Nije to dakle izdvojen zakon osim ostalih, pa da ti mozes tvrditi kako bas sve zapovesti dekaloga moraju ostati na snazi!

Da si u pravu ne bi jevreji celu toru zvali ZAKON!

Suplja teologija ko saksija!

A jesam li ja rekao da ovo ne važi. Kakav formalizam.
Ej dosadio si vise sa ponavljanjem istog, ti ko svaba tra la la..

;) a ko je rekao da nije?
Cim nije u dekalogu, po vama nije ni greh!

Znam adventiste koji psuju ko kocijasi, nikog ne mrze ali psuju! Dekalog ih po tom pitanju ne osudjuje! Dokazi da krse dekalog?

Ili dokazi da muz kad natera zenu na seks, da je po dekalogu kriv?

Ne mozes to dokazati, nista od onog sto sam gore naveo!

ovo moram da kopiram.
Nemas gde..

Opet formalno govorenje, pazi kopiram ali sada dajem sa stihovima iz Biblije.
Nemas gde, obori ovde ili nepricaj budalastine vise..

Pa gde subota odmor od greha, šta hoćeš da kažeš treba 6 dana grešiti, a 7. ne grešiti.

Ne pravi se blesav! Hristos nas je oslobodio osude grehovne i smrti! Ne pravi se da ne znas teologiju! Nisam ja to pisao vec Pavle, njega treba da oboris i to stihovima, sto nisi u stanju!

Jao kakva bruka.

Jeste, nemoj vise da se brukas neozbiljnoscu! Ili te necu vise ni citirati pa pisi uz vetar, ne mozes dve zdrave teoloske da sastavis!

I jos nesto, necu nikom reci, ali da znas da sam saznao imenom i prezimenom ko si ti tacno! Tako da me tvoje pretnje kopiranjem i budalastine ne zanimaju..

Kako ovo dokazuje da je subota odmor od greha? Pa upravo u Jevrejima Pavle dokazuje da je subota spomen na stvaranje, a ne da ukazuje na žrtvu.

Jesi ti procitao Jevrejima 3. i 4. poglavlje uposte, tamo pise! Ne mozes Pavla oboriti, njemu subota nije tamo uspomena na stvaranje, vec senka koja ukazuje na odmor u obecanoj zemlji a za Hriscane je to odmor u Isusu Hristu! Dokazi drugacije, nemozes, teoloski nisi u stanju da se sa time nosis!

Pred tobom neću da citiram Bibliju, ali ću da kopiram tvoje sve i da onda dam stihove iz Biblije
Znas sta, ako si ti neozbiljan onda se ne mesaj u raspravu uopste. Idi pa zabavljaj decu, a ovde ozbiljni ljudi zele razgovarati o teologiji!

Dosta bre vise sa tvojim ismejavanjem i lakrdijom!

Slap je otvorio temu, sa koje ćeš pobeći, ko kaže da neću dati stihove, pa ja direktno dajem stihove na vaše izjave.

Gde ti je makar i jedan jedini citat u tvojih prethodnih bar 10 komentara na ovoj temi? Ni jedan jedini nisi stavio! Samo neke pretnje kopiranjem ismejavanje i lakrdija! Kazem ti, idi zabavljaj decu, ako ti je to vec posao!

A sto se tice Slapa, nece on otvoriti temu protiv samog sebe!
 
Poslednja izmena:
Natrag
Top