Tumacenje otkrivenja

Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Mnogi ljudi sebi daju za pravo da tumace Sveto pismo, to bi bilo isto kao kad bi svi ljudi imali pravo da se dvoume dali je 2+2=4, jedino crkva moze da tumaci otkrivenje jer ima potuna autorska prava a ona ga ne tumaci iz navedenih razloga, mi treba da znamo sta nam je potrebno za spasenja a ne sta ce se desiti pred 2 dolazak, to je gubljenje vremena.

Klasično uzidizanje i obožavanje ljudi, sebi dali ekskluzivno pravo da tumače otkrivenje, znači vi drugi nemojte da uključujete mozak, mi mislimo za vas.

Tipično razmišljanje tradicionalista.

Što i uči crkva pravosl.

„Treba imati puno poverenje u one koji su u Gospodu na sebe preuzeli staranje o nama, makar i naredili nešto što je suprotno našem mišljenju i što se naizgled protivi našem spasenju“.

(Sveti Jovan Lestvičnik, Lestvica 104)

Znači apsolutno povjerenje.

mi treba da znamo sta nam je potrebno za spasenja a ne sta ce se desiti pred 2 dolazak, to je gubljenje vremena.

Kakve laž, baš Biblija upozorava na prevare posljednjeg vremena i da će to biti veoma bitno za spasenje.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Ja ništa ne rekoh. Ja sam samo citirao što piše u Bibliji. E sada, kome vjerovati, tebi ili Bibliji.

Pa ti upravo ignorišeš SVA otkrivenja IZ BIBLIJE koja ja iznosim, kao I iz istorijskog konteksta, tako da je tvoja opaska "KOME VEROVATI" neosnovana, jer treba upravo verovati bibliji, a ne tebi I tvom pokušaju da osporiš ono što je jasno otkriveno u bibliji.

Bludnica opisana u otkrivenju (zena) je za Hriscane bila paganska religija a sediste joj je bio grad Rim. Ta bludnica ili bolje receno grad je progonila i ubijala Hristove sledbenike, i zato je "pijana od krvi svetih". U vreme pisanja nije postojala nikakva rimska crkva, a pogotovo nije postojao Papa.

Mire, to je potpuno izvrtanje otkrivenja.

Jovan govori o mračnom srednjem veku, kao i poslednjem vremenu, gde će ta žena opisana kao zver - praviti kompromis sa deset careva, što predstavlja ekonomski najmoćnije države Evrope u današnjem vremenu, a što se tiče srednjeg veka - daje tačan period progonstva I vlasti pape u srednjem veku od 1260 godina svetske istorije, od 538 kada je papa dobio vlast od strane Justinijana koji je isterao Arijanske Ostrogote iz Rima, i svu vlast predao Rimskom bidskupu, pa do 1798 godine, kada je Napoleonova vojska po vodstvom generala Aleksandra Bertijea ušla u Rim I zarobila Rimskog pau, čime je zver iz otkrivenja dobila smrtnu ranu.

To je tačno 1260 godina.

Paganska religija Rima nije trajala 1260 godina svetske istorije.
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Mire, to je potpuno izvrtanje otkrivenja.

Jovan govori o mračnom srednjem veku, kao i poslednjem vremenu, gde će ta žena opisana kao zver - praviti kompromis sa deset careva, što predstavlja ekonomski najmoćnije države Evrope u današnjem vremenu, a što se tiče srednjeg veka - daje tačan period progonstva I vlasti pape u srednjem veku od 1260 godina svetske istorije, od 538 kada je papa dobio vlast od strane Justinijana koji je isterao Arijanske Ostrogote iz Rima, i svu vlast predao Rimskom bidskupu, pa do 1798 godine, kada je Napoleonova vojska po vodstvom generala Aleksandra Bertijea ušla u Rim I zarobila Rimskog pau, čime je zver iz otkrivenja dobila smrtnu ranu.

To je tačno 1260 godina.

Paganska religija Rima nije trajala 1260 godina svetske istorije.

A kod njih je sve nešto što tek treba da se ispuni, ta crkva tek treba da se pojavi, iako stoji da je progonila svete.
 
Poslednja izmena:
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Pa ta crkva koja ih je progonila - progoniće ih i u budućnosti kada okupi oko sebe deset careva ( vlade najmoćnijih država sveta oko sebe ), i kćeri bludnice ( sve druge crkve okupljene u Ekumenskom savezu ), a to se već dešava, jer je zacelila ranu 1929 godine kada joj je vraćena vlast posredstvom Italijanskog diktatora Benita Musolinija.
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Otkrivenje, nevesta i zver jedna od najboljih emisija.

Dag Bačelor.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
Mire, to je potpuno izvrtanje otkrivenja.

Jovan govori o mračnom srednjem veku, kao i poslednjem vremenu, gde će ta žena opisana kao zver - praviti kompromis sa deset careva, što predstavlja ekonomski najmoćnije države Evrope u današnjem vremenu, a što se tiče srednjeg veka - daje tačan period progonstva I vlasti pape u srednjem veku od 1260 godina svetske istorije, od 538 kada je papa dobio vlast od strane Justinijana koji je isterao Arijanske Ostrogote iz Rima, i svu vlast predao Rimskom bidskupu, pa do 1798 godine, kada je Napoleonova vojska po vodstvom generala Aleksandra Bertijea ušla u Rim I zarobila Rimskog pau, čime je zver iz otkrivenja dobila smrtnu ranu.

To je tačno 1260 godina.

Paganska religija Rima nije trajala 1260 godina svetske istorije.

Koja smejurija, a dokaza za takvo tumacenje nigde, kao JS sto tumace sve uklopili na sebe..

Uuuuu..

Znaci vi ste 1260 godina bili u pustinji u "ilegali" i onda ste 1798. izasli iz rupice, sa 1000 razlicitih ucenja :) .

Vidimo kako ste tokom "mracnog srednjeg" veka bili "videlo svetu" i "Crkva Bozja u pustinji" a vidimo i kako ste to danas sa milion razlicitih ucenja!

Sve "sola scriptura" vernici!

Pa gde vam je "kontinuitet dogme" odrzan tokom vekova???

Vi taj kontinuitet nemate, jer ste "postupno usvajali dogmu", dakle niste je imali konstantno tokom celog tog perioda od 1260 godina, sto ce reci - NISTE NI POSTOJALI!!!

Klasično uzidizanje i obožavanje ljudi, sebi dali ekskluzivno pravo da tumače otkrivenje, znači vi drugi nemojte da uključujete mozak, mi mislimo za vas.
Kada su apostoli (odnosno crkva) protumacili obrezanje na saboru i rekli da to vise nije obavezno, takve pametnice kao ti su razmisljale svojom glavom i suprotile se crkvi!

Samo napred, suprotite se vi i odvajajte se, ali ne govorite nama kako mi treba da se bunimo protiv tumacenja crkve!

Tebi su i ovi koji su poslusali tumacenje apostola Pavla i crkve - nerazumni!
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Koja smejurija, a dokaza za takvo tumacenje nigde, kao JS sto tumace sve uklopili na sebe..

Uuuuu..

Znaci vi ste 1260 godina bili u pustinji u "ilegali" i onda ste 1798. izasli iz rupice, sa 1000 razlicitih ucenja :) .

Vidimo kako ste tokom "mracnog srednjeg" veka bili "videlo svetu" i "Crkva Bozja u pustinji" a vidimo i kako ste to danas sa milion razlicitih ucenja!

Sve "sola scriptura" vernici!

Pa gde vam je "kontinuitet dogme" odrzan tokom vekova???

Vi taj kontinuitet nemate, jer ste "postupno usvajali dogmu", dakle niste je imali konstantno tokom celog tog perioda od 1260 godina, sto ce reci - NISTE NI POSTOJALI!!!


Kada su apostoli (odnosno crkva) protumacili obrezanje na saboru i rekli da to vise nije obavezno, takve pametnice kao ti su razmisljale svojom glavom i suprotile se crkvi!

Samo napred, suprotite se vi i odvajajte se, ali ne govorite nama kako mi treba da se bunimo protiv tumacenja crkve!

Tebi su i ovi koji su poslusali tumacenje apostola Pavla i crkve - nerazumni!

Mire, čitava im se teologija zasniva na takvom tumačenju. Izmišljotine o kontinuitetu sa nepostojećom "pravom crkvom", sve to nije novo, ali su advenitisti u tome preterali. Čak i ostali Sola Scriptura, Sola Fide i ostale Sola zajednice ne govore tako o sebi. Većini protestanata na pamet ne pada da se poistovećuje sa arijancima, pavlikijancima, glatijancima (ili Galaćanima, onima koji su prvo primili Evanđelje isto kao i mi, a onda počeli da Sabatare,i zahtevaju obrezanje, propise o ishrani..što je bilo u suprotnosti sa porukom, zato Sv Apostol Pavle i piše poslanicu Galaćanima). Ne pada im na pamet da se na to pozivaju. Šta je razlog tome? Valjda svesnost da su takve tvrdnje u najmanju ruzku detinjaste. Ali, one i nisu tu iz bilo kog drugo razloga osim zadržavanja članova kulta, i učvršćivanja argumenata istog pred onima koji ne poznaju istoriju Hrišćanstva, još manje poznaju istoriju Judaizma. Čerečenjem Biblije pred onima koji veruju da je Biblija vrhovni autoritet, ali se nisu ppotrudili da je pravilno pročitaju postižu najbolje uspehe u zavođenju.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Kod tebe je Mire SVE u konfiziji, i izvrnuto.

Kroz celu istoriju je bilo Hrišćana koji su imali celovitu jevanđeosku istinu, ali su živeli i delovali u ilegali zbog stalnih progonstava od strane Rimokatolicizma.

Naime, skoro svi Protestanti su tokom istorije imali cisto jevanđelje, ali neki su imali više svetlosti po određenim tačkama, neki ne.

Dakle, kontinuitet je postojao, ali ne u slobodi i institucionalnom okruženju zidova crkava i državne priznatosti.

U novije vreme u okruženju verske slobode, Bog je konačno mogao da podigne svoju crkvu iz pepela srdnjevekovnih progonstava, i reformacija.

Dakle, tvoje nerazumevanje je potpuno.
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Kada su apostoli (odnosno crkva) protumacili obrezanje na saboru i rekli da to vise nije obavezno,

A što nisu onda rekli da subota ne važi?

takve pametnice kao ti su razmisljale svojom glavom i suprotile se crkvi!

Vaša nauka se suproti Bibliji.

Samo napred, suprotite se vi i odvajajte se,

Znači da se Isus suprotio pošto je držao subotu i nije svinjetinu.

ali ne govorite nama kako mi treba da se bunimo protiv tumacenja crkve!

Pa vi se bunite protiv BIblije.

Tebi su i ovi koji su poslusali tumacenje apostola Pavla i crkve - nerazumni!

Gdje sam to naveo? Opet izmišljaš. Šta ti je drugo ostalo nego da klevećeš, pošto nemaš nauku u Bibliji.

I vaše tumačenJE Otkrivenja je netačno.
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
U Svetom pismu, u Otkrivenju 17. glavi je proročki opisano oslanjanje otpale crkve na zemaljske vladare, jer ona pokušava da svoju duhovnu nemoć nadoknadi političkom moći nad svojim podanicima:

"I dođe jedan od sedam anđela koji imahu sedam čaša, i govori sa mnom govoreći mi: Hodi da ti pokažem sud kurve velike, koja sedi na vodama mnogima. S kojom se kurvaše carevi zemaljski, i koji žive na zemlji opiše se vinom kurvarstva njena." (Otkrivenje 17,1-2)

Potreba za oslanjanjem na političku moć prirodan je produkt samog sadržaja svake autoritarne ideologije, pa samim tim i takvih religija Ko god na silu usvaja moralne i kulturne vrijednosti, on bi ih na silu i drugima nametao.
 
Natrag
Top