Transfuzija i Jehovini svedoci

Član
Učlanjen(a)
03.10.2010
Poruka
1.305
Поштовани AApocketz,

Ви сте ме питали ја сам Вам дао одговоре. Можете да их прихватате или не и то је сасвим уреду. Једино што вам замерам јесте да тврдите да моји одговори нису по "писму", а само сам Вам такве одговоре и давао, само и искључиво по Библији и ономе што у њој пише. Библија је цела књига која се мора тумачити и у контексту у коме је написана, а не само по редцима које насумично исчупамо и на тај начин је тумачимо.

Да ли је Господ заповедио НЕ УБИ? јесте
Да ли је не чињење када неко умире (а можемо му помоћи, у било којој ситуацији) и тај неко умре убиство? јесте

Наравно да ме неће увредити, ја сам са Вама кренуо у дискусију, Ви сте ме питали ја сам одговорио. Ви сте ме саслушали и наравно да нисте у обавези (осим да ме саслушате као што и ја Вас саслушам) и да ме послушате.

Немате потребе од мене да тражите благослов, Господ нам је дао слободну вољу, савест и ум да спознамо речи истине и да кренемо за њим у живот вечни. Ја ћу поштовати Вашу веру 100 %, ја се са њом не морам слагати, али ћу је поштовати. А када ме неко нешто пита, ја ћу свакако и одговорити на постављена питања, што очекујем и од саговорника да одговори на постављена питања.

Када смо код тога, замолио бих Вас да ми мало елаборирате Вашу мисао: "Tvoj stav, tvoja odluka, što ja cenim i poštujem! tvoj odnos sa tvojim ELOHIMIMA je po tvojoj savesti, a zato ja tebe ne ubeđivam ni na šta. "

Шта сте мислили под мојим ставом са мојим Елохимима? Да ли би могли да будете мало прецизнији. Можемо и преко ПП, да не буде да пишемо ван теме.

Мир Вам,
Blackarow



Dragi moj Crna strelo hvala na tvoju uljudnu diskusiju, a da ja ne kvarim atmosferu jer meni nije do nadmudrivanja a ni do utrkivanja da bi pobedio postiraću još jedan post, na koji ne tražim nikakav komentar.
U crveno i boldovano ti nisi svatio šta znači i tražiš da ti se elaborira, elaborat!

Dragi moj Cena strelo ne treba velika mudrost svatiti da se tebi Gospod se otkrio pod imenom GOSPOD i da taj Gospod jeste ELOHIM množine sa značenjem jednine. Preciznije malo kažeš! dobro dragi moj Crna strelo biću precizan.

Mnogobožac ko je osim onog što ima jednoga BOGA što prestavlja množinu (zančenje reči ELOHIM), a duga je to priča što Mnogobožcu ELOHIM jeste jedan GOSPOD(ELOHIM) sa tri (3) lica što opet pizvatam i poštujem da je to njegov perorate jer ne zna bolje.

I da ne odužim sledi.
Prvo I prvo dragi moj Blackarow ne slažem se tvojom konstatacijom da je Gospod Isus glavni spasitelj naš! NE nije Isus glavni spasitej! zašto? pa zato što pismo I proroci drugačije naučavaju, isto tako I evanđelje Pomazanika našega jedinoga istinitoga JEHOVE je u raskoraku sa takvom tvrdnjom.
Isus (drugi Adam) jeste samo žrtva pomirenja izmežu jedinog JHWH I čoveka, Ili plata za čovečiji greh. Prvi Adam je bio perfektan pre upada u greh! drugi Adam bez mane kao perfektan jeste odgovarajuća otkupna cena u tom planu spasenja.

Evo to je JEHOVIN sveti duh pravde i istine šta se ne da kvarti.
Izaja 43,11 Ja sam, ja sam Gospod, i osim mene nema spasitelja.

Evo šta ovde piše:
15:29 That ye abstain from meats offered to idols, and from blood, and from things strangled, and from fornication: from which if ye keep yourselves, ye shall do well. Fare ye well.

UZDRŽATI se od navedenog, pa tako redom tu je lepo navedeno voleti mi to ili ne ali tako je napisano!

Zaključak
Kada je u pitanju “BLUD” ne svima ali nekome to znači da ne sme ići kod Anke ali zato slobodno može otići do Milanke!
Sada vratimo se nazad našoj ominljenoj temi Transfuzija i Jehovini Svedoci. Pošto smo već zaključili da se uzdržavamo samo od Anke “jedenja krvi ili krvi prinete idolima” a na drugu stranu trčimo do Milanke “transfuzije krvi, jer po našoj interpretaciji to je ugodno Gospodu s obzirom njegove zapovedio “Ne ubij”

Dragi moj gde je tu logika i razum? budimo bar malo obijektivni.

Nažalost moram ipak priznati da je to meni jako konfuzno, rekao bi da vi pogrešno tumačite JEHOVIN sveti duh, opet nije moje da sudim. Ima ko sudi svima nama, ja dobronamerno interpretiram onako kako sam ja svatio JEHOVIN sveti duh bez da ikoga omalovažavam, vređam, ismejavam ili prisiljavam na bilo šta.
 
Član
Učlanjen(a)
05.02.2011
Poruka
52
Dragi moj Crna strelo hvala na tvoju uljudnu diskusiju, a da ja ne kvarim atmosferu jer meni nije do nadmudrivanja a ni do utrkivanja da bi pobedio postiraću još jedan post, na koji ne tražim nikakav komentar.
U crveno i boldovano ti nisi svatio šta znači i tražiš da ti se elaborira, elaborat!

Dragi moj Cena strelo ne treba velika mudrost svatiti da se tebi Gospod se otkrio pod imenom GOSPOD i da taj Gospod jeste ELOHIM množine sa značenjem jednine. Preciznije malo kažeš! dobro dragi moj Crna strelo biću precizan.

Mnogobožac ko je osim onog što ima jednoga BOGA što prestavlja množinu (zančenje reči ELOHIM), a duga je to priča što Mnogobožcu ELOHIM jeste jedan GOSPOD(ELOHIM) sa tri (3) lica što opet pizvatam i poštujem da je to njegov perorate jer ne zna bolje.

I da ne odužim sledi.
Prvo I prvo dragi moj Blackarow ne slažem se tvojom konstatacijom da je Gospod Isus glavni spasitelj naš! NE nije Isus glavni spasitej! zašto? pa zato što pismo I proroci drugačije naučavaju, isto tako I evanđelje Pomazanika našega jedinoga istinitoga JEHOVE je u raskoraku sa takvom tvrdnjom.
Isus (drugi Adam) jeste samo žrtva pomirenja izmežu jedinog JHWH I čoveka, Ili plata za čovečiji greh. Prvi Adam je bio perfektan pre upada u greh! drugi Adam bez mane kao perfektan jeste odgovarajuća otkupna cena u tom planu spasenja.

Evo to je JEHOVIN sveti duh pravde i istine šta se ne da kvarti.
Izaja 43,11 Ja sam, ja sam Gospod, i osim mene nema spasitelja.

Evo šta ovde piše:
15:29 That ye abstain from meats offered to idols, and from blood, and from things strangled, and from fornication: from which if ye keep yourselves, ye shall do well. Fare ye well.

UZDRŽATI se od navedenog, pa tako redom tu je lepo navedeno voleti mi to ili ne ali tako je napisano!

Zaključak
Kada je u pitanju “BLUD” ne svima ali nekome to znači da ne sme ići kod Anke ali zato slobodno može otići do Milanke!
Sada vratimo se nazad našoj ominljenoj temi Transfuzija i Jehovini Svedoci. Pošto smo već zaključili da se uzdržavamo samo od Anke “jedenja krvi ili krvi prinete idolima” a na drugu stranu trčimo do Milanke “transfuzije krvi, jer po našoj interpretaciji to je ugodno Gospodu s obzirom njegove zapovedio “Ne ubij”

Dragi moj gde je tu logika i razum? budimo bar malo obijektivni.

Nažalost moram ipak priznati da je to meni jako konfuzno, rekao bi da vi pogrešno tumačite JEHOVIN sveti duh, opet nije moje da sudim. Ima ko sudi svima nama, ja dobronamerno interpretiram onako kako sam ja svatio JEHOVIN sveti duh bez da ikoga omalovažavam, vređam, ismejavam ili prisiljavam na bilo šta.

Поштовани,
видео сам да постоји тема Св. Тројица на коју се Ваш одговор односи, те ћу на тој теми и писати о мојој вери у Св. Тројицу како не бих био ван теме.

Само се морам осврнути на ово: "NE nije Isus glavni spasitej!" . Зар се у Библији не говори (не двосмислено) да је Господ Исус Христ дао свој живот за грехе наше, да се само кроз њега можемо спасити, да је Бог послао сина свога како би свако ко у њега поверује имао живот вечни? Јасно је да Бог отац спасава, али само кроз Сина, посредством Духа Светога (јер је Дух остављен док Господ Исус Христос са силом и славом поново не дође и да суди свима)и да смо му сада пријатељи, а не више слуге Божје јер нам је Бог открио своје намере. (Остатак следи на теми Св. Тројица).

Ваше поређење са Анком и Миланком је апсолутно на месту што се блуда тиче и са њим се у потпуности слажемо, јер полно општење са било ким, осим са суружником (наравно овде подразумевам хетеросексуалан однос, који једини доводи до потомства и који је једини Богу угодан, као што се не двосмислено говори у Св. Писму) је блуд. Међутим, Бог никада није наредио да не узимамо трансфузију (крв), већ нам је изричито забранио да не једемо крв. То тако не двосмислено пише у Св. Писму да не двосмисленије не може бити.

Ако сте и једнога тренутка осетили да ја Вас и Вашу веру омаловажавам, вређам, исмејавам или Вас присиљавам на било шта, молим Вас да ме упутите на редке где сам то урадио како бих могао да се извиним. То ми није била ни задња намера.

Мир Вам,
Blackarow

Dodato posle 1 5 minuta:
--------------------------------------------------------------------------

За РИС БГ:
Поштовани,

Јако је важно ствари називати правим именом. Трансфузија је примање крви или њених делова интравенским путем, а инфузија је примање раствора интравенским путем. Сам физиолошки раствор није 100% ефикасан приликом давања када је губитак крви у питању и то сам у претходним објавама и објаснио.

Никада ни у једној мојој објави нисам рекао да треба одбацити физиолошки раствор. Он никада неће бити одбачен и у данашњој медицини он има јако широку примену.

Што се операције тиче, ако она тече у најбољем реду и уколико је губитак крви минималан, никакво давање физиолошког раствора није потребно а камоли давање трансфузије (крви). Међутим, уколико дође до великог одлива крви (разлози могу бити многобројни), онда никакав физиолошки раствор не може да помогне, већ само трансфузија. Што се статистике опоравка и давања или не давања трансфузије тиче, таква статистика не постоји нити је ико води у нашој земљи (ни много важније статистике се не воде, на жалост).

Ја нигде нисам рекао да не волим возило на електрични погон. Рекао сам да никако не бих волео у ово доба године да са њим кренем пут Омикона или да са њим радим неки тежак посао, већ да је за такве ствари диесел мама. Зашто питате се Ви? Уколико би се упутили за Омникон, који се налази у Русији (Сибиру), где је дневна температура изнад -40 целзијуса, батерије би се јако брзо испразниле усред хладноће и ми би се смрзли. За такво путовање потребан нам је бензински агрегат. Уколико би хтели да обавимо неки тежак посао (да исчупамо пањ) не би то могли да изведемо са возилом на електрични погон, јер има слабу снагу а и батерије услед оптерећења би се јако брзо потрошиле. За такав посао би нам требао диесел агрегат (који има дупо већу снагу од бензинског и не греје се као он). Поента мојег излагања на ову тему у претходној објави, је та да све има своје. Наравно да нам у сунчаној Калифорнији није потребан ни диесел ни бензински агрегат, већ нам је сасвим довољно возило на електрични погон. Међутим, у сибиру возило на електрични погон не би имало скоро никакву примену.

Замолићу Вас да прочитате моје раније објаве пажљиво и да на њих дате аргументоване примедбе и коментаре. Нема потребе ни ја Вама, ни Ви мени да у круг објашњавамо једно исто, а поготово нешто што нисмо рекли. Уколико Ви желите да верујете да је физиолошки раствор вештачка крв, то је Ваше право. Мислим да сам доказао да он то није, нити да ће икада то и бити.

Мир Вам,
Blackarow
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
03.10.2010
Poruka
1.305
Zaključak
Kada je u pitanju “BLUD” ne svima ali nekome to znači da ne sme ići kod Anke ali zato slobodno može otići do Milanke!
Sada vratimo se nazad našoj ominljenoj temi Transfuzija i Jehovini Svedoci. Pošto smo već zaključili da se uzdržavamo samo od Anke “jedenja krvi ili krvi prinete idolima” a na drugu stranu trčimo do Milanke na “transfuzije krvi, jer po našoj interpretaciji to je ugodno Gospodu s obzirom njegove zapovedio “Ne ubij”


Sledeći put ćemo temperama.
 
Poslednja izmena od urednika:
Učlanjen(a)
22.12.2010
Poruka
1.500
za crnu strelu
Drago mi je da smo se najzad barem u necem slozili.
Intravenski se u krvotok "nesto"ubacuje!!!,bilo ljudska,bilo teleca bilo vestacka krv,a moze da se ubaci i alkohol i neka droga i ko zna sta jos,zar ne?
Sto se fizioloskog rastvora ili vestacke krvi tice on se koristi veoma uspesno od 19 veka.Odbacen je kad je otkriveno postojanje krvnih grupa,zbog onih koji su lobirali koriscenje ljudske krvi kao mnogo boljeg.Slicno je zadesilo i elektricni automobil.Zbog naftnih lobista i njihovog profita napravljena je reklama za dizelase kao nesto pozeljno,a ne i za elektricni automobil!Isto je prosao i fizioloski rastvor.Steta sto se nisi vozio sa EV1,probali su ga i Mel Gibson i Tom Henk i mnogi drugi,bilo je to fijuuuuuuuu,impact.Odgledaj film pa da vidis sta je ljuta makina i kako su je ubili iz GM,citaj Rokfeler-Morgan.
Put u Sibir?Na -40??? dizel se ne ledi na toj temperaturi????ma smrzla bi se i nasa krv,a i fizioloski rastvor.Uostalom mogu se napraviti i posebne baterije za hladnocu
Takodje se slazemo i sa vodjenjem statistike u nasoj zemlji.veoma losa,ili je uopste nema...
Mir Vam
RIS_BG
 
Član
Učlanjen(a)
03.10.2010
Poruka
1.305
Поштовани,
Само се морам осврнути на ово: "NE nije Isus glavni spasitej!" . Зар се у Библији не говори (не двосмислено) 1. да је Господ Исус Христ дао свој живот за грехе наше, да се само кроз њега можемо спасити, да је 2. Бог послао сина свога како би свако ко у њега поверује имао живот вечни? Јасно је да 3. Бог отац спасава, али само кроз Сина, посредством Духа Светога (јер је Дух остављен док Господ Исус Христос са силом и славом поново не дође и да суди свима)и да смо му сада пријатељи, а не више слуге Божје јер нам је Бог открио своје намере. (Остатак следи на теми Св. Тројица).

Ваше 4. поређење са Анком и Миланком је апсолутно на месту што се блуда тиче и са њим се у потпуности слажемо, јер полно општење са било ким, осим са суружником (наравно овде подразумевам хетеросексуалан однос, који једини доводи до потомства и који је једини Богу угодан, као што се не двосмислено говори у Св. Писму) је блуд. 5. Међутим, Бог никада није наредио да не узимамо трансфузију (крв), већ нам је 6. изричито забранио да не једемо крв. То тако не двосмислено пише у Св. Писму да не двосмисленије не може бити.

Мир Вам,
Blackarow


1. Dragi moj Crna strelo potpuno se slažem sa tvojom intrpretacijom da je MESAJA Isus (HRISTOS jedinoga istinitoga Boga JEHOVE)dobrovoljno žrtvovao svoj perfektni život (drugog Adama jer je to odgovarajuća otkupna cena pomirenja radi greha prvog Adama)

2. Isto se slažem da je BOG JEHOVA, suveren koji šalje slugu svojeg da evanđelizira radosnu vest (REČ JEHOVINU) i da svako ko uzveruje REČI i preobrati se ima večni život. A večni život jeste:
Jovan 17,3. A ovo je život vječni da poznaju tebe jedinoga istinoga Boga, i koga si poslao Isusa Hrista.

3. Bez pogovora da pismo i proroci naučavaju kako Svevišnji JEHOVA jesta Bog i Otac naš koji nas spasava posrestvom Jagnjeta i žrtva pomirenja kao odgovarajuća plata greha posrestvom JEHOVINOG svetog duha koji je Pomazanik kao verni sluga evanđelizirao.

Da slažem se sa tobom da ostatak treba slediti na drugoj temi!

4. Naravno dragi moj da je moje poređenje apsolutno na mestu, jer blud je BLUD bez obzira dali se radi o Anki ili Milanki napisano je da se treba od toga UZDRŽAVATI.


5. Međutim šta! obijasni zašto iz mog poređenja ti je odobreno da činiš blud sa Milankom (transfuzija) ali ne i sa Ankom (jedenje krvi i idolske žrtve) Zar kod "KRVI" nije važeća ista naredba o UZDRŽAVANJU kao i kod BLUDA?? boldovano da ne promakne pouka.

6. Dragi moj Crna strelo pravo imaš kada svedočiš da je JEHOVA na mnogim mestima u bibliji izričito naredio da se krv ne sme jesti jer je ta krv duša telu. Po JEHOVINIM zapovestima kada je KRV u pitanju postupalo se na dva načina: Ili se prinosila JEHOVI za žrtvu ili se prosipala i pokrivala zemljom! nema treće.
Dakle u pomenutom biblijskom stihu izričita je naredba, a glasi: UZDRŽAVAJ SE!
A ako si našao da je ugodno da se UZDRŽAVAŠ od BLUDA gde ti je odobrena TRANSFUZIJA zar tu ne vidiš istu naredbu o UZDRŽAVANJU?

Dragi moj to ti je Sotonina zamka "LAŽ" u koju upadate da bi podržali te vaše ljudske običaje.
Za mene UZDRŽAVANJE jeste UZDRŽAVANJE bez ALI ili međutim jer ne piše transfuzija!

Uostalom nigde u pismu ne piše ni Sveto Trojstvo, ni Bog Sveti Duh ni TRI lica i šta sad, hoćemo li kvariti pisma i proroke za naše ljudske običaje??

Moj argumenat: Gde u tvojoj bibliji piše uzmi transfuzije KRVI da budeš zdrav?? hajd dragi moj citiraj mi taj stih.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.297
Стихови 1. Мојсијева 9,3 3. Мојсијева 17,14- 7,26-27 17,14 Дела 15,29 немају везе са трансфузијом крви. Овдје се ради искључиво о јелу. Да то нема везе са трансфузијом крви потврђује стих у Библији који говори да нема веће љубави о те да неко да свој живот за пријетеља свог.
 
Član
Učlanjen(a)
24.01.2010
Poruka
667
Za svaku stvar Jehovini svedoci imaju svoje objašnjenje i pri tome se pozivaju na Bibliju.
Evo jednog primera kontadiktornosti njihovog učenja i primenjivanja Biblije.
Naravno odnosi se na transfuziju :)
Jehovini svedoci: Kontradiktornosti

Stvarno treba da pročitaju i Jehovini svedoci jer tu pozivam ljude da čitaju njihove knjige.
Što će reći u neku ruku ih i reklamiram :)

Ma znam da Jehovini svedoci neće čitati ,ali će pročitati par ljudi koje interesuje.
I naravno neka sami odluče kome će verovati :)
 
Učlanjen(a)
22.12.2010
Poruka
1.500
Eh decko,decko
ne budi smesan
Evo ja prvi procitah,ali zaista ti se mogu zahvaliti na divnoj reklami
"Citajte knjige Jehovinih svedoka"
Sto se tice tvojih kontradiktornosti
........
kako recenice otrgnute od konteksta mogu da budu i smesne i glupe
"Budući da smo mi njihovi potomci,taj zakon obavezuje sve nas"
"Pravi hrišćani nisu pod Mojsijevim zakonom.

Ako nisi dobro razumeno nesto,zasto ne pitas da ti se objasni.
Evo ja cu ti objasniti to sto je za tebe kontradiktornost.
Stari zavet vazi samo za Izraelce,a Novi zavet vazi samo za Hriscane.
Ali nemoj misliti da hriscani BUKVALNO GAZE po starom zavetu.
Dok je stari zavet imao poentu da bude u knjizi,novi zavet ima poentu da bude u SRCIMA I MISLIMA Hriscana.
Novi zavet je samo prosirenje staroga,kao i odbacivanje nekih ljudskih obicaja,koje su zbunjivale vernike.
Jevrejima 8:
8 Jer kudeći ih govori: Evo dani idu, govori Gospod, i načiniću s domom Izrailjevim i s domom Judinim nov zavet;
9 Ne po zavetu koji načinih s očevima njihovim u onaj dan kad ih uzeh za ruku da ih izvedem iz zemlje misirske; jer oni ne ostaše u zavetu mom, i ja ne marih za njih, govori Gospod. 10 Jer je ovo zavet koji ću načiniti s domom Izrailjevim posle onih dana, govori Gospod: daću zakone svoje u misli njihove, i na srcima njihovim napisaću ih, i biću im Bog, i oni će biti meni narod.
Ali o decko sujetni,ovde je rec o transfuziji krvi.,promasio si temu...
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.297
Decoubice,Religiozni fanatici,Sektasi
Ovo su samo neka od pogrdnih imena koja se koriste za Jehovine Svedoke.
Znate li zasto?
Zato sto se proneo glas da su Jehovini svedoci protiv transfuzije.
A da li je to tacno? NIJE!!! U Hitnim slucajevima kad se izgubi mnogo krvi,
JEHOVINI SVEDOCI JESU ZA TRANSFUZIJU "Vestacke Krvi,ili bolje receno ZAMENE ZA KRV"koja postoji preko 100 godina.Oni su samo protiv transfuzije pune krvi,crvenih i belih krvnih zrnca i krvnih plocica.
Jehovini svedoci ne primaju transfuziju pune , prave krvi pre svega iz biblijskog moralnog razloga,a tek na drugom mestu i iz naucnog razloga.Za pocetak ove teme napisacu kratak istorijat same transfuzije.

Dakle uslovna pomoć. Sve ono na početku što piše je tačno. Teški fanatizam.

Joj kad počnete da nešto objašnjavate, pa to je gore od onoga kada počnu pravosl. da objašnjavaju u teologiji ikona zašto nije grijeh klanjati se ikonama.
 
Natrag
Top