Transfuzija i Jehovini svedoci

Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.249
Biblija ne zabranjuje "transfuziju" vec "jedenje krvi", pojedena krv vrsi svoju funkciju u crevima, dok ubacena krv direktno u krvotok zaobilazi taj proces, tako da to nije isto..

Sem toga, "ne postoji zabrana u vezi ljudske krvi" vec "zivotinjske"..

A od ovog Tripa i njegovih izmisljotina o drugima, covek moze samo glavom o zid, to je toliko van pameti i ludacki optuzivati nekog za neiskrenost i "ne - ljubav", a sebe velicati kao "punog ljubavi" da ja nemam reci..

Prvenstveno jer je to njegov sud i misljenje, koje nema uporiste u realnosti!

I umesto da zadrzi misljenje za sebe, on nastavlja optuzbe, a najgore je sto je njegov sud pristrasan, i veze s razumom nema, vec sa fanatizmom!

A adventisti umesto da osude ovakve ispade , cute?

Podsetio bih na Hristovu izjavu: "ne sudite da vam se ne sudi, jer kakvim sudom sudite i sami cete biti osudjeni"!
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.409
Biblija ne zabranjuje "transfuziju" vec "jedenje krvi", pojedena krv vrsi svoju funkciju u crevima, dok ubacena krv direktno u krvotok zaobilazi taj proces, tako da to nije isto..

Sem toga, "ne postoji zabrana u vezi ljudske krvi" vec "zivotinjske"..

A od ovog Tripa i njegovih izmisljotina o drugima, covek moze samo glavom o zid, to je toliko van pameti i ludacki optuzivati nekog za neiskrenost i "ne - ljubav", a sebe velicati kao "punog ljubavi" da ja nemam reci..

Prvenstveno jer je to njegov sud i misljenje, koje nema uporiste u realnosti!

I umesto da zadrzi misljenje za sebe, on nastavlja optuzbe, a najgore je sto je njegov sud pristrasan, i veze s razumom nema, vec sa fanatizmom!

A adventisti umesto da osude ovakve ispade , cute?

Podsetio bih na Hristovu izjavu: "ne sudite da vam se ne sudi, jer kakvim sudom sudite i sami cete biti osudjeni"!

Kad u Bibliji pise kao naredba da se hriscani uzdrzavaju od krvi i kurvarstva
Dela ap:15
29 Da se čuvate od priloga idolskih i od krvi i od udavljenog i od kurvarstva, i šta nećete da se čini vama ne činite drugima; od čega ako se čuvate, dobro ćete činiti. Budite zdravi
Ako razumes kako treba da se uzdrzava ili pak kako Vuk kaze "CUVA",
od kurvarstva tako i od krvi.
Sta mislis da li je hriscanima dozvoljeno kurvarstvo?Mogu li oni malo s vremena na vreme da se prokurvaju?Kako se cuvaju od kurvarstva i kolko su sacuvani od kurvarstva???
Posto znamo kakav je odgovor,a sta tek reci za cuvanje od krvi???
Ako se danasnji takozvani hriscani tako dobro cuvaju od kurvarstva,kako se jos bolje cuvaju od krvi?,zar ne???

Ali i odgovor na tvoje reci
Ti tvrdis da postoji zabrana za zivotinjsku krv,ali ne i za ljudsku???
Secas li se sta se desilo kad je Isus pricao ucenicima da je njegova krv prava krv i ko ne pije od nje nece imati zivota?....i da su ga ostavili svi ucenici sem dvanestorice....?,a sto bi ga ostavili ako je ta ljudska krv lepa za pice?
Kad doktor kaze nekom da se uzdrzava ili cuva od alkohola,,,dal to znaci da ne pije iz case i flase,vec da alkohol ubrizgava preko igle???
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Problem JS je taj - što na svaku biblijsku reč oni dodaju svojih deset, koje ne postoje u reči Božjoj, već predstavlja njihovo lično tumačenje.
Time oni uopšte ne primenjuju princip samobiblijskog tumačenja, već na svaki tekst dodaju svoja mišljenja.
Ovakvi pokušaji se lako razotkrivaju u principu - da biblija samu sebe tumači.

Ovo se upravo može videti u primeru izraza "KRVI" gde oni odmah u startu taj izraz primenjuju na transfuziju u medicini, i ako biblija uopšte ne govori o transfuziji, već o jedenju životinjske krvi.

Ovo je u potpunom skladu sa kontekstom, gde Bog zapoveda - da pre jedenja mesa sva krv isteče iz tela životinje.

Ja razumem ovakav stav, jer kada bi JS dozvolili sebi da prihvate reč Božju, tada bi morali da priznaju da organizacija JS koju nazivaju nepogrešivi rab Božji - ustvari greši, a kod njih nije dopuštena sumnja u organizaciju, već se oni navode da slepo veruju u njenu nepogrešivost.
Ako se dogodi da neko posumnja - tada sledi odbacivanje od članova, šikaniranje, i isključivanje, pa čak i bahato ponašanje, a ovakvih slučajeva je mnoštvo, i neki od njih szu opisani u knjizi "da li je to kula stražara" vrlo dobro delo koje razotkriva JS.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.249
Problem JS je taj - što na svaku biblijsku reč oni dodaju svojih deset, koje ne postoje u reči Božje, već predstavlja njihovo lično tu,ačenje.
Time oni uopšte ne primenjuju princip samobiblijskog tumačenja, već na svaki tekst dodaju svoja mišljenja.
Ovakvi pokušaji se lako razotkrivaju u principu - da biblija samu sebe tumači.

Ovo se upravo može videti u primeru izraza "KRVI" gde oni odmah u startu taj izraz primenjuju na transfuziju u medicini, i ako biblija uopšte ne govori o transfuziji, već o jedenju životinjske krvi.

Ovo je u potpunom skladu sa kontekstom, gde Bog zapoveda - da pre jedenja mesa sva krv isteče iz tela životinje.

Ja razumem ovakav stav, jer kada bi JS dozvolili sebi da prihvate reč Božju, tada bi morali da priznaju da organizacija JS koju nazivaju nepogrešivi rab Božji - ustvari greši, a kod njih nije dopuštena sumnja u organizaciju, već se oni navode da slepo veruju u njenu nepogrešivost.
Ako se dogodi da neko posumnja - tada sledi odbacivanje od članova, šikaniranje, i isključivanje, pa čak i bahato ponašanje, a ovakvih slučajeva je mnoštvo, i neki od njih szu opisani u knjizi "da li je to kula stražara" vrlo dobro delo koje razotkriva JS.

Zaokret je u pravu, i ti ne bi sebi ubrizgavao svinjsko meso u vene , kao dozvoljenu opciju..

Paralela je ispravna..

Ali ovde se prosto ne radi o "ljuskoj krvi"..

Cinjenica da je Isus rekao : "ko ne pije od moje krvi nema zivota u sebi", pokazuje da je ljudska krv nesto drugo, da je sveta i da daje zivot...

Zivotinjska krv ne daje zivot, vec je predslika Hristove krvi, koja je zivotodavna.. I zato je zivotinjska zabranjena, prvenstveno zbog simbolike..

Ako dakle malo dublje zadjemo u ovu materiju, videcemo da se to ne odnosi na ljudsku, a niti ne postoji tekst koji je zabranjuje..

Zar bi Hristos stvarao ljudima sablazan nudeci svoju krv za pice?

Kad u Bibliji pise kao naredba da se hriscani uzdrzavaju od krvi i kurvarstva
Dela ap:15
29 Da se čuvate od priloga idolskih i od krvi i od udavljenog i od kurvarstva, i šta nećete da se čini vama ne činite drugima; od čega ako se čuvate, dobro ćete činiti. Budite zdravi
Ako razumes kako treba da se uzdrzava ili pak kako Vuk kaze "CUVA",
od kurvarstva tako i od krvi.
Sta mislis da li je hriscanima dozvoljeno kurvarstvo?Mogu li oni malo s vremena na vreme da se prokurvaju?Kako se cuvaju od kurvarstva i kolko su sacuvani od kurvarstva???
Posto znamo kakav je odgovor,a sta tek reci za cuvanje od krvi???
Ako se danasnji takozvani hriscani tako dobro cuvaju od kurvarstva,kako se jos bolje cuvaju od krvi?,zar ne???

Ali i odgovor na tvoje reci
Ti tvrdis da postoji zabrana za zivotinjsku krv,ali ne i za ljudsku???
Secas li se sta se desilo kad je Isus pricao ucenicima da je njegova krv prava krv i ko ne pije od nje nece imati zivota?....i da su ga ostavili svi ucenici sem dvanestorice....?,a sto bi ga ostavili ako je ta ljudska krv lepa za pice?
Kad doktor kaze nekom da se uzdrzava ili cuva od alkohola,,,dal to znaci da ne pije iz case i flase,vec da alkohol ubrizgava preko igle???

Ti imas svoje misljenje, ja imam svoje, i ja te necu napadati kao Tripo, ali se ne slazem sa tobom... Razmisli o ovome sto sam napisao..
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.249
I za tripa jedno pitanje, da li bi umro za Boga?

Jehovini Svedoci biraju da umru, pre nego da naruse svoj odnos sa Bogom..

To treba da se zapitaju svi koji ovde pisu, da li su spremni umreti za ono sta veruju..

Optuzuju J.S. da nemaju ljubavi, a sami nisu spremni pokazati toliku ljubav.
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.409
Evo jedan koristan clanak iz koga se mozete vise upoznati o poreklu Transfuzije
У ЗИМУ 1667, манијак по имену Антоан Муро доведен је код Жан-Баптиста Дениса, угледног лекара француског краља Луја XIV. Денис је имао „идеални“ лек за Муроову манију — трансфузију телеће крви, за коју је веровао да ће деловати умирујуће на његовог пацијента. Али Муро није прошао добро. Истина, његово стање се побољшало после друге трансфузије. Али тог Француза је ускоро поново спопало лудило, тако да је недуго након тога умро.

Иако је касније утврђено да је Муро у ствари умро од тровања арсеном, Денисови експерименти са животињском крвљу изазвали су жестоке расправе у Француској. На крају је 1670. та процедура била забрањена. С временом, трансфузије је забранио енглески парламент па чак и сам папа. Наредних 150 година трансфузије крви су пале у заборав.
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.297
I za tripa jedno pitanje, da li bi umro za Boga?

Ajd odrasti, samo nemoj da me kopiraš, jer sam ja to tebi prvi rekao. Onda samo ponavljaš.

Znamo te fazobe tipa odg. da ili ne, pa kako god da odg. Mire je zadovoljan. Očigledno još nisi skinuo paučinu ponositosti sa očiju pa ti je ovdje motiv da sebe zadovoljiš.

Ako kažem da onda je Mire zadovoljan time sam priznao da je odbijanje tranfuzije krvi pozitivno, ako kažem NE onda sam priznao da nemam ljubavi prema Bogu i opet Mire zadovoljan.

To prodaj nekom klincu od 15 godina meni nemoj te fore prodavati. Jer tako su fariseji postavljali Isusu pitanja.

Jehovini Svedoci biraju da umru, pre nego da naruse svoj odnos sa Bogom..

To misle isto i džihadisti oni misle da Bogu čine službu.

Jovan 16,2 Izgoniće vas iz zbornica; a doći će vrijeme kad će svaki koji vas ubije misliti da Bogu službu čini.

Pravi stih i za transfuziju i Hananci su mislili da čine bogovima žrtvu. A činili su demonima.

To treba da se zapitaju svi koji ovde pisu, da li su spremni umreti za ono sta veruju..

To misle i džihadisti prije nego se raznesu.

Optuzuju J.S. da nemaju ljubavi, a sami nisu spremni pokazati toliku ljubav.

Njihovo shvatanje ovoga je dokaz da nemaju. Misle da čine Bogu službu, u stvari oni služe pravila.

Isti ukor su dobili i fariseji od Isusa da je subota za čovjeka,a ne čovjek radi subote. Pravila su radi ljudi,a ne ljudi radi pravila kao kod tebe i JS.

Evo jedan koristan clanak iz koga se mozete vise upoznati o poreklu Transfuzije
У ЗИМУ 1667, манијак по имену Антоан Муро доведен је код Жан-Баптиста Дениса, угледног лекара француског краља Луја XIV. Денис је имао „идеални“ лек за Муроову манију — трансфузију телеће крви, за коју је веровао да ће деловати умирујуће на његовог пацијента. Али Муро није прошао добро. Истина, његово стање се побољшало после друге трансфузије. Али тог Француза је ускоро поново спопало лудило, тако да је недуго након тога умро.

Иако је касније утврђено да је Муро у ствари умро од тровања арсеном, Денисови експерименти са животињском крвљу изазвали су жестоке расправе у Француској. На крају је 1670. та процедура била забрањена. С временом, трансфузије је забранио енглески парламент па чак и сам папа. Наредних 150 година трансфузије крви су пале у заборав.

Kao i teologija ikona. Zato imate isto mišljenje, jedan ima teologiju ikona,a drugi teologiju transfuzije. Ali ipak većina pravoslavaca odlično shvata ovu zabludu JS.

Pa poenta prevare je da zadržiš strogu savjest ali da vodiš borbu na pogrešnom planu kao plod površnih kriterijuma koji te neće činiti svjesnim potrebe za reformom motiva srca. Ljudi koji nemaju savjest, nemaju potrebe za prevarom, oni otvoreno čine grijeh bez izgovora. Samo savjesne osobe sebe lažu, jer ne mogu da čine greh nasuprot savjesti, ali im kriva predstava o grijehu (ljudske zapovesti) omogućava da sebe zavaravaju da su ispravni. Ne postoji grijeh krivog Božjeg imena, uzimanja krvi, farbanja jaja, slavljenja rodjendana, ali ni greh abortusa. Greh je pitanje motiva iz kojih nešto radiš, a nosioci prevare to ne žele da shvate jer bi tada postali svjesni da su u grijehu.
 
Poslednja izmena:
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Mire, ne bih dozvolio da mi ubrizgaju svinsku krv, ali ni bilo koju krv druge zivotinje.

Ova Zaokretova ni tvoja opaska nema smisla, jer biblija ne govori o nikakvoj transfuziji krvi, vec o jedenju bilo kakve krvi bilo koje zivotinje.
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.409
I za Tripu i za laodikeju
Ako je hriscanima zaovedjeno u gornjem stihu da se uzdrzavaju i od kurvarstva i od krvi itd...,da li ste primetili da je sve u jednom nivou ,veoma bitno za hriscane.
Dela ap:15
29 Da se čuvate od priloga idolskih i od krvi i od udavljenog i od kurvarstva, i šta nećete da se čini vama ne činite drugima; od čega ako se čuvate, dobro ćete činiti. Budite zdravi
Pre nego se okrenemo ka krvi ,hajde mi objasnite vas dvojica kako se to hriscani danas uzdrzavaju od kurvarstva???
Ako mi to objasnite ,objasnicu vam jos vise kako se uzdrzavaju od krvi...
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
KRV i KURRVARSTVO u apostolovim rečima nemaju dodirne tačke, već je u njima jednostavno izraženo - od čega Hrišćani treba da se čuvaju.

Zaokret, ti nisi biblijski Hrišćanin, jer svesno previđaš biblijski kontekst koji govori "DA SE TU RADI O JEDENJU MESA ŽIVOTINJA BEZ KRVI - JER JE BOG ZAPOVEDIO - DA PRILIKOM KLANJA SVA KRV ISTEČE IZ TELA ŽIVOTINJE, PA TEK ONDA DA SE MESO KORISTI U ISHRANI"

To je biblijsko objašnjenje navoda "čuvajte se od krvi"

Jasan dokaz:

"Ništa ne jedite s krvlju" ( 3 knjiga Mojsijeva 19. 26 )
 
Natrag
Top