Transfuzija i Jehovini svedoci

Učlanjen(a)
15.02.2015
Poruka
3.527
Postovanje Rise,
Molim te da mi odgovoris na jedno pitanje. O transfuziji krvi mi je dobro poznato vase ucenje, nego me zanima, da li vernik vase zajednice JS moze da primi presadjivanje pojedinih organa tela, kao naprimer srca, bubrega, jetre i drugo?

Unapred hvala
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.414
KRV i KURRVARSTVO u apostolovim rečima nemaju dodirne tačke, već je u njima jednostavno izraženo - od čega Hrišćani treba da se čuvaju.

Zaokret, ti nisi biblijski Hrišćanin, jer svesno previđaš biblijski kontekst koji govori "DA SE TU RADI O JEDENJU MESA ŽIVOTINJA BEZ KRVI - JER JE BOG ZAPOVEDIO - DA PRILIKOM KLANJA SVA KRV ISTEČE IZ TELA ŽIVOTINJE, PA TEK ONDA DA SE MESO KORISTI U ISHRANI"

To je biblijsko objašnjenje navoda "čuvajte se od krvi"

Jasan dokaz:

"Ništa ne jedite s krvlju" ( 3 knjiga Mojsijeva 19. 26 )

Jel krv u tecnom stanju ili pak u cvrstom?

Ja kolko znam,to je da se ono sto je u cvrstom stanju jede,a ono sto je u tecnom stanju pije?,zar ne???

E sad malo da ti pomognem.
Kako se ubica uzdrzava od krvi???
Necu da ti odsecem glavu da ne bude puno krvi,ali upucacu te metkom u nogu i necu te ubiti???ako ne dodje lekar na vreme i ti iskrvaris ja nisam kriv za tvoju krv???

Masa pravoslavaca kad kolje svinje ,skuplja krv da bi pravili krvavice koje bi posle jeli i nema nikakve grize savesti.....???,a sto bi takvi imali grizu savesti da prime ili daju krv radi transfuzije???

Naravno da uzdrzavanje od krvi i od kurvarstva ima dodirne tacke u
Dela ap:15 (jer da nema ne bi bilo izreceno u istoj naredbi)
29 Da se čuvate od priloga idolskih i od krvi i od udavljenog i od kurvarstva, i šta nećete da se čini vama ne činite drugima; od čega ako se čuvate, dobro ćete činiti. Budite zdravi

ali ajde da bude po tvome....
kako se onda ovi nasi takozvani hriscani cuvaju od kurvarstva??? (objasni mi)?
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.414
Postovanje Rise,
Molim te da mi odgovoris na jedno pitanje. O transfuziji krvi mi je dobro poznato vase ucenje, nego me zanima, da li vernik vase zajednice JS moze da primi presadjivanje pojedinih organa tela, kao naprimer srca, bubrega, jetre i drugo?

Unapred hvala

Lepo pitanje,
Svako prema svojoj savesti jer ta oblast nije jasno izrecena.

Dakle AKO BI meni zatrebao neki organ, i AKO neko zeli da mi ga daruje ,i AKO smo kompatibilni,i AKO nema nikakvih zdravstvenih opasnosti,i AKO postoje sve tehnicke mogucnosti da se ta (ne daj mi Boze) operacija obavi kako treba,i NARAVNO sa strucnim osobljem i aparaturom,ali bez direktne transfuzije punih krvnih zrnaca,eritrocita,leukocita ili krvne plazme...JA BI takvu operaciju uz ovo znanje koje sada imam Prihvatio.

Ako bi se to nekad u buducnosti osporilo kao lose resenje uz dobre dokaze protiv ,ja bi poslusao te dokaze.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
Ajd odrasti, samo nemoj da me kopiraš, jer sam ja to tebi prvi rekao. Onda samo ponavljaš.

Ja tebe kopiram?
Zaista smesno...

Znamo te fazobe tipa odg. da ili ne, pa kako god da odg. Mire je zadovoljan. Očigledno još nisi skinuo paučinu ponositosti sa očiju pa ti je ovdje motiv da sebe zadovoljiš.

Ko mi kaze?
Ponositost je tvoja odlika, nazalost..

Ako kažem da onda je Mire zadovoljan time sam priznao da je odbijanje tranfuzije krvi pozitivno, ako kažem NE onda sam priznao da nemam ljubavi prema Bogu i opet Mire zadovoljan.

Jako gresis!

Nije mi namera da te testiram, niti su u pitanju neke moje "doskocice"..

Vec je moja iskrena namera da razmislis i dovedes se u red..

To prodaj nekom klincu od 15 godina meni nemoj te fore prodavati. Jer tako su fariseji postavljali Isusu pitanja.

Ti se ponasas kao klinac, skroz si nezreo..

I sad ces kazati: "bavis se samnom".

Jeste Tripo bavim se tobom! Jer mi je zao da covek koji voli Boga, i pored svega toga ne shvata da mu njegov brat zeli dobro, da ga opominje za njegovo dobro, te da poseduje i dozu tvrdoglavosti, da nikog ne zeli cuti, sto Hristos ne voli..

Prestani se nadmetati ni oko cega, budi malo fleksibilan, otvorenog uma, budi posten, i prestani sa detinjarijama..

To misle isto i džihadisti oni misle da Bogu čine službu.

Jovan 16,2 Izgoniće vas iz zbornica; a doći će vrijeme kad će svaki koji vas ubije misliti da Bogu službu čini.

Tekst nigde ne kaze da ce oni zbog toga "poginuti"!

Pavle kaze da oni "imaju revnost za Boga ali ne prema tacnom poznanju".

Isus je za takve molio: "OCE OPROSTI IM, JER NE ZNAJU STA CINE"!

Da su kojim slucajem imali "zlo srce" (kao sto ti tvrdis), da za takve "nema spasenja", onda se ne bi ni Hristos za njih molio!

To pokazuje koliko je tvoja teologija pogresna, jer ti takve "osudjujes", umesto da pohvalis njihovu "revnost" i objasnis da to nije pravi nacin obozavanja Boga i da treba drugacije i bolje..

Pavle je "hvalio njihovu revnost", dok ti radis "suprotno", govoreci kako su "njihove pobude i srce zlo" - STO NIJE TACNO!!!

Pavle je cak "hvalio Atinjane kako su pobozni", a bili su "obozavaoci demona", premda to nisu znali!

Nije ni pomislio da ih osudi za "zlo srce" kao sto ti radis!!!

Radis djavolski posao!

Molim te zato, prestani se "nadmetati" sa mnom, jer meni nije cilj "tebe pobediti u raspravi", vec mi je cilj "ispraviti tvoj pogresan nacin razmisljanja" i dovesti te Bogu, jer ti ovim stavom i nacinom razmisljanja, sebe "udaljavas od Boga".

Hristos je za takve "molio", Pavle ih je "hvalio", a ti ih "osudjujes za zlo srce"!

Ovo je skroz pogresan pristup!

ONI NEMAJU ZLO SRCE, VEC POGRESNO RAZUMEVANJE STA BOG TRAZI OD NJIH!!!

To se moze ispraviti, samo ispravnim pristupom, "bez osude"!

Zato te molim kao brata, da prestanes sa osudama!

Nadam se da ces me poslusati (i pored nebrojenih opomena)...
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
.Ne postoji grijeh krivog Božjeg imena, uzimanja krvi, farbanja jaja, slavljenja rodjendana, ali ni greh abortusa. Greh je pitanje motiva iz kojih nešto radis

A zasto me onda osudjujes?

I zasto osudjujes pravoslavne, kada "pravi i iskreni pravoslavci" ovo ne cine iz pogresnih, vec IZ ISPRAVNIH MOTIVA!?

I nijedan "iskreni" pravoslavac ne "farba jaja" ili nesto slicno, "a da time slavi demone"(kako vi tvrdite) VEC SLAVI BOGA - pa gde je tu njihov greh, i zlo srce?

I sam priznajes da "oni greha nemaju"!

I umesto da ih pohvalis za njihovu veru i ''revnost'', i da ih na miran i lep nacin "usmeris na pravi put" (premda nisu na pogresnom putu) - ti ih osudjujes za "zlo srce", a sto ni Pavle ni Hristos nikada nisu cinili!

Znaci, tvoj "pristup" je "pogresan".

I ako im uopste zelis pomoci, jer mi se cini da je tvoj cilj u stvari , "isterati svoje" - pokazati - "kako si ti u pravu" - "superioran"!

Jadna je takva "superiornost"!

A da ne zalazim u vase nerazumevanje narodnih obicaja, izvrtanja i pripisivanja obicajima "paganskog porekla" - premda oni sa paganstvom nista nemaju, vec je rec o "fikciji" tipa "Den Braun" i "Zeitgaist", temeljenoj na "slicnostima sa drugim religijama" - pa cak i sa "budizmom", sto je suludo i pomenuti...
 
Poslednja izmena:
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Zaokret, ti se namerno pravis da ne vidis.

Izrazi "od krvi i od udavljenog" upravo potvrdjuju ono sto sam napisao u predhodnom komentaru o jedenju krvi, ili mesa sa krvlju.

Apostol upravo KRV poistovecuje sa UDAVLJENOM ZIVOTINJOM, jer kaze da se cuvamo od udavljene zivotinje, jer takav cin dovodi do ostajanja krvi u telu zivotinje i do zgrusavanja krvi.

Dakle, radi se o procesu ubistva zivotinje i jedenju krvi, jer bi bilo nelogicno da apostol govori o tome "da se cuvamo udavljenog coveka"
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Zaokret, ti se namerno pravis da ne vidis.

Izrazi "od krvi i od udavljenog" upravo potvrdjuju ono sto sam napisao u predhodnom komentaru o jedenju krvi, ili mesa sa krvlju.

Apostol upravo KRV poistovecuje sa UDAVLJENOM ZIVOTINJOM, jer kaze da se cuvamo od udavljene zivotinje, jer takav cin dovodi do ostajanja krvi u telu zivotinje i do zgrusavanja krvi.

Dakle, radi se o procesu ubistva zivotinje i jedenju krvi, jer bi bilo nelogicno da apostol govori o tome "da se cuvamo udavljenog coveka"

Ne gubi vrijeme, ostavi ga u zabludi tako Biblija kaže. Jakov je otišao za drugim bogovima OSTAVI GA.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
Jel krv u tecnom stanju ili pak u cvrstom?

Ja kolko znam,to je da se ono sto je u cvrstom stanju jede,a ono sto je u tecnom stanju pije?,zar ne???

E sad malo da ti pomognem.
Kako se ubica uzdrzava od krvi???
Necu da ti odsecem glavu da ne bude puno krvi,ali upucacu te metkom u nogu i necu te ubiti???ako ne dodje lekar na vreme i ti iskrvaris ja nisam kriv za tvoju krv???

Masa pravoslavaca kad kolje svinje ,skuplja krv da bi pravili krvavice koje bi posle jeli i nema nikakve grize savesti.....???,a sto bi takvi imali grizu savesti da prime ili daju krv radi transfuzije???

Naravno da uzdrzavanje od krvi i od kurvarstva ima dodirne tacke u
Dela ap:15 (jer da nema ne bi bilo izreceno u istoj naredbi)
29 Da se čuvate od priloga idolskih i od krvi i od udavljenog i od kurvarstva, i šta nećete da se čini vama ne činite drugima; od čega ako se čuvate, dobro ćete činiti. Budite zdravi

ali ajde da bude po tvome....
kako se onda ovi nasi takozvani hriscani cuvaju od kurvarstva??? (objasni mi)?

Ajde mi reci razlog "ne jedenja krvi", zasto je to Bog zapovedio?

Ima li to veze sa zdravljem, ili je simbolika u pitanju?

Ovo je jako bitno..
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.414
Zaokret, ti se namerno pravis da ne vidis.

Izrazi "od krvi i od udavljenog" upravo potvrdjuju ono sto sam napisao u predhodnom komentaru o jedenju krvi, ili mesa sa krvlju.

Apostol upravo KRV poistovecuje sa UDAVLJENOM ZIVOTINJOM, jer kaze da se cuvamo od udavljene zivotinje, jer takav cin dovodi do ostajanja krvi u telu zivotinje i do zgrusavanja krvi.

Dakle, radi se o procesu ubistva zivotinje i jedenju krvi, jer bi bilo nelogicno da apostol govori o tome "da se cuvamo udavljenog coveka"

Dela ap 15:
28 Jer nađe za dobro Sveti Duh i mi da nikakvih tegoba više ne mećemo na vas osim ovih potrebnih:
29 Da se čuvate od priloga idolskih i od krvi i od udavljenog i od kurvarstva, i šta nećete da se čini vama ne činite drugima; od čega ako se čuvate, dobro ćete činiti. Budite zdravi.

pocelo se sa optuzbama kako hriscani moraju da se OBREZUJU,a cilj takvih je bio da se unese zavada i podele medju hriscanima jos za vreme apostola.
Taj prvi ispit vere je polozen i data im je zapoved od vodeceg tela u Jerusalimu. prema del ap 15;28,29.
Jasno se vidi cega sve hriscani moraju da se cuvaju.
I sta vidimo mi danas?
kako se to hriscani cuvaju ?
od priloga idolskih i od krvi i od udavljenog i od kurvarstva ?

Ali hajde da ovu temu malo osvezimo svezim podacima
JS idu na operacije bez transfuzije pune krvi,eritrocita,leukocita,trombocita i krvne plazme.
Postoji mnogo nacina ili alternativa koje mogu da se svedu na
1.tehnoloska sredstva i postupci koji uticu na smanjenje gubitka krvi
2.tehnoloska sredstva i postupci koji uticu na brze stvaranje krvi u telu.
3.transfuzija sredstvima koji zamenjuju pravu krv.
itd...

Бескрвна медицина и хирургија

Неке методе

Течности: раствор Рингеров лактат, декстран, хидроксиетил скроб и други, користе се за одржавање волумена крви, чиме се спречава шок услед смањеног волумена крви. Неке течности које се сада тестирају могу да преносе кисеоник.

Лекови: протеини који су производ генетског инжењеринга могу да стимулишу производњу црвених крвних зрнаца (еритропоетин), крвних плочица (интерлеукин-11) и разних белих крвних зрнаца (GM-CSF, G-CSF). Други лекови у великој мери смањују губитак крви током операције (апротинин, антифибринолитици) или помажу да се смањи акутно крварење (десмопресин).

Биолошки хемостатици: колаген и целулозни ткани јастучићи користе се за заустављање крварења тако што се стављају директно на место крварења. Фибринским лепком и заптивним смесама могу се зачепити пробојне ране или покрити велике површине ткива које крвари.

Сакупљање крви: машине за сакупљање крви обнављају крв која се изгуби током операције или трауме. Крв може да се пречисти и врати у пацијента једним затвореним кружним током. У екстремним случајевима, коришћењем овог система могу се обновити литре крви.

Хируршке алатке: неке направе истовремено секу и лепе крвне судове. Друге направе могу зауставити крварење на великој површини ткива. Инструменти за лапароскопију и минимално сечење ткива омогућују да се операције обаве без губитка крви што је последица прављења великих резова.

Хируршке технике: путем планирања операције, у шта спада и консултација са искусним лекарима, хируршки тимови могу избећи компликације. Да би се зауставило крварење неопходно је да се сместа нешто уради. Одлагања за више од 24 сата могу у великој мери повећати смртност код пацијената. Поделом великих операција на неколико мањих смањује се укупан губитак крви.

itd...itd...
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Sve je to lepo, ali ne dokazuje tvrdnju JS o transfuziji, vec kontekst govori o jedenju mesa zivotinje sa krvlju, ili pijenja krvi.
 
Natrag
Top