Transfuzija i Jehovini svedoci

Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.249
Da, kao i fariseji narodu.



Da, izmsilili svoje pravilo, a misle da ispunjavaju Božje.



Pa nema ni pravilo JS u zakonu.



I fariseji su pogrešno shvatili npr. zapov. o suboti.



Nepomaganje drugom u ovom slučaju za ovu temu.



Pravilo je dokaz takvog stanja srca. Mada i ovo stoji.



Jeste dobra upotreba krvi za čuvanje života. Jer krv ne ide u jednjak i nije zatrovana, nego će spasiti život čovjeku. Nije kao hrana dobra.

A tebi je bolje da čovjek umre.



I džihadisti misle da imaju dobre motive. Dobar motiv se dokazuje dobrim ishodom barem po nekog.



Ne podržavaš ti Bibljiu, nego djelimično, što znači ništa.



Situaciju koju si naveo je nasilna tako da nije mjerodavna.



I to zavisi od realne situacije. svakako da je grijeh, jer ko neće da radi ne treba ni da jede.

Ko je zdrav i vitalan a krade, znači da je zao. Jer to može da radi, a neće da ide pošteno na posao. A bolestan opet ne može da krade.

Vidiš gdje moraš da zađeš da bi dokazao svoju nauku, ovo nema veze sa temom.



To Biblija priča, a ne ja. N bi ja to bz Biblije nikada sam smislio.



Tvoje mišljenje, bez dokaza.



Pravilo su izmislili jer im je srce neobrezano.

A Bibliju su uzeli samo da umire savjest da je to od Boga nauka.



Oni su čak i mislili da imaju dobru namjeru svakako da su ta fanatična pravila plod neobrezanog srca.



Ne bi, čak i ateisti shvataju da je grijeh nepomaganje drugom. Malo budi razumljiviji ovdje. Pa ko to radi bez tog pravila osim njih i muslimana nekih. Naravno da je dokaz takvog srca.



Pa jesu ga izmsilili, nema takvog pravila u Bibliji, i ne osuđujem ja nego Biblija.



Biblija ne oslobađa odg. ljude koji su prevareni.

SLUGE STE ONOGA...

Rimljanima 6,16 Ne znate li da kome dajete sebe za sluge u poslušanje, sluge ste onoga koga slušate, ili grijeha za smrt, ili poslušanja za pravdu?



Šta vrijedi nečija riječ bez dokaza, (tvoja).



Ima jer si se pozvao na fariseje i zakon.



Pa nisi me citirao. I to što si rekao nigdje nije dokaz da sam tvrdio da je problem u pravilu.



Ajd citiraj me.

Strasno, covek s tobom samo moze odustati, jel ti "ne zelis razmisljati", kako ne vidis da sam ti na sve odgovorio i da nisi u pravu, stvarno mi nije jasno?

Stalno se ponavljas, a ja sam ti 999 puta pobio isto, a ti neces to priznati..

Molim te brate, kad te molim budi razumniji!

Nije meni namera s tobom se ovde raspravljati niti pobediti u raspravi, krivo mi je jel biblija to ne uci sto ti iznosis, i krivo mi je zbog nepravde koju cinis drugima optuzujuci, a tako skodis i sebi..

Pa neka ti bude, misli da si pobedio (a nisi), necu vise isto da odgovaram, to nema smisla..
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.297
Strasno, covek s tobom samo moze odustati, jel ti "ne zelis razmisljati", kako ne vidis da sam ti na sve odgovorio i da nisi u pravu, stvarno mi nije jasno?

Šta ti hoćeš da prihvatim da je nešto ispravno što se kosi sa zdravim razumom, čovjek ne treba ni da je vjernik da bi shvatio da je to loše.

Stalno se ponavljas, a ja sam ti 999 puta pobio isto, a ti neces to priznati..

Ne možeš zdravu nauku pobiti.

Molim te brate, kad te molim budi razumniji!

Tebi nije razumna kritika fanatizma, njih koji bi pustili dijete da umre zbog pravila.

Šta ti je onda razumno?

Nije meni namera s tobom se ovde raspravljati niti pobediti u raspravi, krivo mi je jel biblija to ne uci sto ti iznosis, i krivo mi je zbog nepravde koju cinis drugima optuzujuci, a tako skodis i sebi..

Sve sam hvala BOGU dokazao Biblijom.

Pa neka ti bude, misli da si pobedio (a nisi), necu vise isto da odgovaram, to nema smisla..

Ja nisam došao da pobjeđujem u rasp. okani se mene, nego gledaj moju nauku.

I šta hoćeš da kažem da je u redu što puste da neko umre zbog krvi? Jel to hoćeš i da kažem pa nisu oni mislili ništa loše.

Pa Isus Navin ih je istrebio zbog toga (Hanance), zbog žrtvovanja djece.

Sve ih je pobio na tim područjima. I ovo je isto, neće sada demoni da prave oltare kao prije, sada su poboljšali prevaru.

Bog kaže da je GAD ko žrtvuje djecu ili bližnje. svi koji su to radili nestali su.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.249
Šta ti hoćeš da prihvatim da je nešto ispravno što se kosi sa zdravim razumom, čovjek ne treba ni da je vjernik da bi shvatio da je to loše.



Ne možeš zdravu nauku pobiti.



Tebi nije razumna kritika fanatizma, njih koji bi pustili dijete da umre zbog pravila.

Šta ti je onda razumno?



Sve sam hvala BOGU dokazao Biblijom.



Ja nisam došao da pobjeđujem u rasp. okani se mene, nego gledaj moju nauku.

I šta hoćeš da kažem da je u redu što puste da neko umre zbog krvi? Jel to hoćeš i da kažem pa nisu oni mislili ništa loše.

Pa Isus Navin ih je istrebio zbog toga (Hanance), zbog žrtvovanja djece.

Sve ih je pobio na tim područjima. I ovo je isto, neće sada demoni da prave oltare kao prije, sada su poboljšali prevaru.

Bog kaže da je GAD ko žrtvuje djecu ili bližnje. svi koji su to radili nestali su.

Tvoja nauka nije biblijska i tacka.

Mozes ti pisati sta hoces do sutra, ja cu ti se uvek suprotstavljati, i necu odustati, jer ne mogu dopustiti da ljudi citaju lazi.

Dovoljno sam rekao na ovu temu, ti mozes sad do sutra kukati sto se tvoja prica pokazala laznom, ne zanima me.

Niko nije na tvojoj strani, cak ni Laodikeja..

Tako da, kada bude dosao neko novi, onda cu ponoviti, ili nek citaju prethodno napisano...

Pametniji popusta.
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.297
Tvoja nauka nije biblijska i tacka.

Ko dijete. A razmišljanje nije kao, nego jeste.

Šta vrijedi da neko nešto kaže bez dokaza.

Mozes ti pisati sta hoces do sutra, ja cu ti se uvek suprotstavljati, i necu odustati, jer ne mogu dopustiti da ljudi citaju lazi.

Ovo je dokaz nedostatka ratio, ovo već daješ iz inata. A Biblija to osuđuje.

Dovoljno sam rekao na ovu temu, ti mozes sad do sutra kukati sto se tvoja prica pokazala laznom, ne zanima me

Pa ti sada već kukaš. Znači pravdaš da neko pusti da dijete umre.

Niko nije na tvojoj strani, cak ni Laodikeja..

Dokaz idolopoklonstva kod ...., jer ja i nisam došao da se ljudima "udvaram" teološki.

Čak ni znake interpukcije ne upotrebljavaš ispravno, pa za ono što je istaknuto stavljaš navodne znake. Kao da je navodno. A to se bolduje.

Tako da, kada bude dosao neko novi, onda cu ponoviti, ili nek citaju prethodno napisano...

Pametniji popusta.

Pa sada si dokazao da ne popuštaš.

Pustiti da dijete umre i ne dati mu krv je demonizam, fanatizam i sljepilo. Isključenost razuma.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.249
Pa sada si dokazao da ne popuštaš.

Naravno da necu popustiti pred odsustvom ikakvih dokaza.

Tebi treba organizovati glasanje, za svaku tvoju tvrdnju tipa: "rekao Tripo", da vidis koliko ce ljudi stati na tvoju stranu.

To bi mozda pomoglo, da vidis da se s tobom niko ne slaze , da nemas uspeha, a ne slaze se ni Biblija..

Mozda bi se onda smirio.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
U tvrdnji da Jehovini Svedoci "imaju zle namere" (motive) kad pustaju da im dete umre , jer odbijaju transfuziju.

JS su zavedeni da veruju nešto što nije slučaj "da je bolje da im dete umre, nego da mu daju transfuziju"

To je obmana i samoobmana, ma koliko motivi naizgled izgledali ispravni, Bog to ne prihvata kao nešto ispravno.

Ja mogu nekoga ubiti misleći da su moji motivi ispravni, pitanje je kako Bog na to gleda.

JS nemaju kao motiv lično otkrivenje Božje volje, već u organizaciji koja tvrdi to i to, slepo joj verujući, i smatrajući da su takvi motivi ispravni pred Bogom.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.249
JS su zavedeni da veruju nešto što nije slučaj "da je bolje da im dete umre, nego da mu daju transfuziju"

To je obmana i samoobmana, ma koliko motivi naizgled izgledali ispravni, Bog to ne prihvata kao nešto ispravno.

Ja mogu nekoga ubiti misleći da su moji motivi ispravni, pitanje je kako Bog na to gleda.

JS nemaju kao motiv lično otkrivenje Božje volje, već u organizaciji koja tvrdi to i to, slepo joj verujući, i smatrajući da su takvi motivi ispravni pred Bogom.

Slazem se sa tobom.

Kazes 'pitanje je kako Bog na to gleda'?
Za nenamerne gresnike Bog je imao gradove utocista, to ti moze reci sta ce s njima biti..
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.297
Za nenamerne gresnike Bog je imao gradove utocista, to ti moze reci sta ce s njima biti..

Nije imao utočište, naprotiv ko je žrtvovao djecu bio je ubijen. Isus Navin je i zbog toga dobio naredbu da pobije sve, baš naprotiv Bog je naredio da za takve stvari ljudi budu ubijeni i djeca.

Jer ovo nije nenamjerna greška nego veoma svijesna i namjerna. A za to je kazna smrt.
 
Natrag
Top