Tko su antikristi prema svetom apostolu Ivanu?

Učlanjen(a)
22.07.2016
Poruka
11.398
Promijenio si, točno. I to što si novo "domislio" nije ti došlo od Boga nego od Arijane.

Vidiš gde grešiš. Odmah daješ pogrešnu procenu...nije od Arijanne. Zar ti nije palo na pamet da pomisliš da to nije od nje. Da je od nje..onda bih poriciao Božanski plural. Gde ti vidiš da sam ja od nje pokupio svoje stavove? Gde je ona ovako kao ja objašnjavala svoj stav?

Nigde. Autentično moj..tj. ono kroz Pismo što sam lično razumeo.
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.346
Ja sada još jasnije i bolje(ili čistije da kažem) argumentujem Božanski plural sa JS jer ne koristim detinjasta tumačenja tekstova. Hvala Bogu da je tako.

Koja drskost da jedan subotar, kojem je sekta rođena u orgijanjima njenih pionira, zajedno sa JS koji su otpad od otpada tvrdi kako je on odbacio "djetinjasta tumačenja Crkve" i uveo "nove nauke". Zaista, koja drskost, ili je ipak nešto puno opasnije u pitanju.
 
Učlanjen(a)
22.07.2016
Poruka
11.398
Koja drskost da jedan subotar, kojem je sekta rođena u orgijanjima njenih pionira, zajedno sa JS koji su otpad od otpada tvrdi kako je on odbacio "djetinjasta tumačenja Crkve" i uveo "nove nauke". Zaista, koja drskost, ili je ipak nešto puno opasnije u pitanju.

Je li drskost uzeti Pismo i čitati..i razumeti? Ne kaže li Pismo razumni će razumeti...kako će razumeti ako se ne uveri i ne istražuje?

Na žalost detinjasto je tvrditi da Isus kada poninje izraz "Sin Božiji" misli na Bog. Naivno i detinjastvo. Providno jer će svako ko malo istraži Pismo videti da izraz "sin Božiji" se ne odnosi na Boga..nigde. Znači potpuno pogrešan pristup. Kada se i brani Božanstvo Hrista ovi tekstovi nikako nesmeju biti uzeti u prilog tome...jer se upavo čini šteta samoj nauci kada se brani pogrešnim tekstovima.
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.346
Je li drskost uzeti Pismo i čitati..i razumeti? Ne kaže li Pismo razumni će razumeti...kako će razumeti ako se ne uveri i ne istražuje?

Da, drskost je. Drskost je do neba da subotar i jehovka "istražuju Pismo" i da poruče kako Kristova Crkva ima djetinjasta tumačenja.

Na žalost detinjasto je tvrditi da Isus kada poninje izraz "Sin Božiji" misli na Bog. Naivno i detinjastvo. Providno jer će svako ko malo istraži Pismo videti da izraz "sin Božiji" se ne odnosi na Boga..nigde. Znači potpuno pogrešan pristup. Kada se i brani Božanstvo Hrista ovi tekstovi nikako nesmeju biti uzeti u prilog tome...jer se upavo čini šteta samoj nauci kada se brani pogrešnim tekstovima.

Ovo je samo tvoja percepcija. Moram ti priznati, idiotska.
 
Učlanjen(a)
22.07.2016
Poruka
11.398
Da, drskost je. Drskost je do neba da subotar i jehovka "istražuju Pismo" i da poruče kako Kristova Crkva ima djetinjasta tumačenja.

Drskost je kada neko nesme da prizna i pored činjenica da je pogrešio. Detinjasta su ta tumačenja..pa i sami katolički teolozi, priznaju da većina stihova kojim se Božasntvo Hristovo "dokazuje" nisu adekvatni. Ni sami teolozi nisu u tome usaglašeni bez izuzetka. I šta je onda problem da se kaže da su ljudi možda pogrešili? Ništa strašno. Ali da drskost je kada se činjenice iznesu a onda neko zatvara oči i kune...to jeste drskost.

Inače, Sin Božiji zaista u Pismu nigde nije sinonim za Bog. Gde je to sinonim za Bog Jahve...a ko su oni iz 1. Mojsijeve 6,4? ili iz Jova 38? ili Psalmu 82? Da li shvataš koliko grčevito braniš nešto što zaista ne govori u prilog tvojoj tvrdnji?

Zašto to radiš? Pa nije ništa strašno priznati da postoji i drugačija mogućnost od one koju si ti prihvatio?
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Da, drskost je. Drskost je do neba da subotar i jehovka "istražuju Pismo" i da poruče kako Kristova Crkva ima djetinjasta tumačenja.

I drskost i samovolja. No, to se i da očekivati od Sola Scrptura....
Uostalom, o tome ko im je otac, i čiju "nauku" slede najbolje govori i činjenica da i jedno i drugo "čedo" američkog "proroštva" iz polja marihuane napadaju i kanibalizmom nazivaju šta? Euharistiju

A šta pali seraf najviše mrzi i napada?

Euharistiju...


 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.346
Drskost je kada neko nesme da prizna i pored činjenica da je pogrešio.

Tvoje priznanje da si pogriješio nije dokaz da si sada u pravu. Iskreno, ovo što sada zastupaš i tvrdiš zaista je idiotski.

Ali da drskost je kada se činjenice iznesu a onda neko zatvara oči i kune...to jeste drskost.

Vidiš "nesretniče" u čemu je tvoj problem. Ti si umislio da su tvoja besmislena naklapanja činjenice. Pa tako onaj tko ne prihvaća tvoje idiotizme odbacuje činjenice.

Inače, Sin Božiji zaista u Pismu nigde nije sinonim za Bog. Gde je to sinonim za Bog Jahve...a ko su oni iz 1. Mojsijeve 6,4? ili iz Jova 38? ili Psalmu 82? Da li shvataš koliko grčevito braniš nešto što zaista ne govori u prilog tvojoj tvrdnji?

Što si ovim mislio i htio dokazati? Da Isus nije Bog? Isus je Bog, jer ga apostoli Bogom smatraju i nazivaju. A ti odi od Arijane posudi onu njezinu imbecilnu kanonadu citata kojima dokazuje da Isus nije Bog.

Zašto to radiš? Pa nije ništa strašno priznati da postoji i drugačija mogućnost od one koju si ti prihvatio?

A što to ja radim osim što samo ljudima pokazujem da ih pokušavaš navući i đavlini u tor odvući. Ne možeš mi to zabraniti. Ja to moram činiti radi Boga i Istine koju čuva Kristova Crkva.
 
Učlanjen(a)
22.07.2016
Poruka
11.398
Tvoje priznanje da si pogriješio nije dokaz da si sada u pravu. Iskreno, ovo što sada zastupaš i tvrdiš zaista je idiotski.

Slažem se za prvo..možda..možda grešim. Ali ne slažem se zašto bi to moralo biti karakterisano sa "idiotski"? A šta misliš recimo da to nazovemo "drugačijim mišljenjem"? Gde su "evropske vrednosti" ili "evropski maniri" u državljaninu EU? :)

Vidiš "nesretniče" u čemu je tvoj problem. Ti si umislio da su tvoja besmislena naklapanja činjenice. Pa tako onaj tko ne prihvaća tvoje idiotizme odbacuje činjenice.

Nesretnik...besmisleno...idotizam? Građanine EU gde su Evropski maniri? A Hrišćanski da ne pričamo...

Što si ovim mislio i htio dokazati? Da Isus nije Bog? Isus je Bog, jer ga apostoli Bogom smatraju i nazivaju. A ti odi od Arijane posudi onu njezinu imbecilnu kanonadu citata kojima dokazuje da Isus nije Bog.


Imbecilnu..građanine EU gde su Evropski maniria hrišćanski još više?

Šta sam umislio? Ništa ja...samo ti pokaži da u Bibliji ovi stihovi ukazuju da se Sin Božiji odnosi na Bog..samo to...

A što to ja radim osim što samo ljudima pokazujem da ih pokušavaš navući i đavlini u tor odvući. Ne možeš mi to zabraniti. Ja to moram činiti radi Boga i Istine koju čuva Kristova Crkva.


Uličarskim rečnikom...hmm..apostol Pavle je korstio jezik ulice..napile se ulice..šta je ovo?
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.346
Slažem se za prvo..možda..možda grešim. Ali ne slažem se zašto bi to moralo biti karakterisano sa "idiotski"? A šta misliš recimo da to nazovemo "drugačijim mišljenjem"? Gde su "evropske vrednosti" ili "evropski maniri" u državljaninu EU? :)

"Europske vrijednosti" predmnijevaju i pravo iznošenja vlastitog mišljenja, a po mome mišljenju tvoja tvrdnja da Kristova Crkva ima djetinjasta tumačenja o Bogu zaista je idiotska.

Nesretnik...besmisleno...idotizam? Građanine EU gde su Evropski maniri? A Hrišćanski da ne pričamo...

A kako bi se to kršćanin trebao ophoditi prema onima koji zastupaju i šire antikristovska naučavanja?

Imbecilnu..građanine EU gde su Evropski maniria hrišćanski još više?

Nisam ja kriv zato što su "jehovki" argumenti imbecilni. Sada još srčanije braniš Arijanu nego sebe.

Šta sam umsilio? Ništa ja...samo ti pokaži da u Bibliji ovi stihovi ukazuju da se Sin Božiji odnosi na Bog..samo to...

Tko si ti da ja tebi nešto pokazujem. Apostoli Isusa smatraju i nazivaju Bogom. Ali ti više vjeruješ Arijani nego apostolima.

Uličarskim rečnikom...hmm..apostol Pavle je korstio jezik ulice..napile se ulice..šta je ovo?

Zašto stvari ne bismo nazivali njihovim pravim imenom? Idiotizam je naprosto idiotizam. :)
 
Natrag
Top