Tko su antikristi prema svetom apostolu Ivanu?

Učlanjen(a)
22.07.2016
Poruka
11.398
Krist je samo Glava Crkve, nikakvih "naosa".


Ako si ti jedan NAOS...recimo...i tebi je glava ko? Kažeš Isus je glava eklesia a tebi kao NAOSU nije Isus jel tako? Ako ti nije Isus glava..ili kamen ugaoni onda je neko "umesto Hrista"..zar ne? Taj izraz "umesto u grčkom se kaže "anti". Sad iz tvog izlaganja ispada da "NAOSU"-TEBI nije glava Hristos što bi se reklo da je onda neko "anti"(umesto).
 
Učlanjen(a)
22.07.2016
Poruka
11.398
Naos je građevina u onome što si citirao.


Pitao sam te lepo..ko je tebi "Naosu" glava? Kažeš da NAOSU nije glava Hristos...dakle ko je umesto(anti) Hrista.
"stvarnoslap je napisao(la):

Krist je samo Glava Crkve, nikakvih "naosa".


Dakle, ko je tebi NAOSU glava ili temelj?"


Naos je i mesto kao i eklesia gde se skupljaju verujući...dakle samo sam pokazao da nije tačno da je samo eklesia mesto gde se skupljaju vernici. Naos isto. Nema dakle razlike...
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Naos je građevina u onome što si citirao. Zašto ustraješ u tome da praviš budalu od sebe?

Zašto???!!! Zato što se pod jedan služi Karadžić Daničić prevodom, a tamo je i Hram i Zajednica prevedeno sa "Crkva", a pod dva jer budalasto veruje u doslovnost napisane reči u nečemu što je Biblija. Eto zašto...

Naime, oni pošto su idolatri Pisama, veruju da je Duh Sveti vodio i prevodioce (ne sedamesetoricu, ne Sv. Jeronima nego njima "kanonske" prevodioce) u toj svojoj idolatrij previđaju da su i Daničić i Karadžić umesto Septuaginte i celog Novog Zaveta (koji je u originalu napisan na grčkom) ili Vulgate Sv. Jeronima, koristili Nemački, protestantski prevod u kome su i Hram i Crkva signirani jednim te istim terminom - Kirche (što je pojedine sektaše navelo da taj nemački izraz povežu sa Kirkom iz Odiseje)....
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.346
Pitao sam te lepo..ko je tebi "Naosu" glava? Kažeš da NAOSU nije glava Hristos...dakle ko je umesto(anti) Hrista.
stvarnoslap je napisao(la):

Krist je samo Glava Crkve, nikakvih "naosa".

Ja ću ponoviti - Krist je samo Glava Crkve, nikakvih "naosa".

Dakle, ko je ebi NAOSU glava ili temelj?

Različiti su. U "sotoninu hramu" (naosu) glava ili temelj je sotona. U vašim sektaškim hramovima ('naosima') glava ili temelj su vaši sektaški utemeljitelji: Ellen White, Joseph Smith, Charles T. Russell, Alexander Dowie i slični "gelipteri". Tebi je glava ili temelj "tvoja vlastita pamet" itd, itd.

Naos je i mesto kao i eklesia gde se skupljaju verujući...dakle samo sam pokazao da nije tačno da je samo eklesia mesto gde se skupljaju vernici. Naos isto. Nema dakle razlike...

Naos je mjesto (hram), ali eklesia nije. Eklesia u Novom zavjetu nije nikada mjesto, kao građevina. Naprosto nije, jer ne može biti. U periodu koji obuhvaća i opisuje Novi zavjet, kršćani još uvijek nisu gradili građevine (crkve malim slovom) za svoja okupljanja. Zato se svih stotinjak i više spominjanja eklesie (Crkve) odnosi na zajednicu kršćana. :);)
 
Učlanjen(a)
22.07.2016
Poruka
11.398
Ja ću ponoviti - Krist je samo Glava Crkve, nikakvih "naosa".


I ja ću ponoviti da ako Hristos nije glava naosu a naos-crkva/hram smo mi pojedinci..kako ti rezonuješ, onda tvojoj veri i tebi lično po tvom priznanju Hristos nije kamen ugaoni, Hristos nije temelj vere, Hristos nije nepogrešivi oslonac..pa dobro ko je tebi onda oslonac i glava tvoje vere?

Naos je mjesto (hram), ali eklesia nije. Eklesia u Novom zavjetu nije nikada mjesto, kao građevina.

Jesi siguran? Pavle toliko puta piše i koristi izrz eklesia koji se odnosi kako na vernike zbirno tako i naravno na mesto na kome se mole. Naravno, građevina ili mesto gde se sakupljaju verni ne samo po sebi..bez njih to nije naravno eklesia.

Naprosto nije, jer ne može biti. U periodu koji obuhvaća i opisuje Novi zavjet, kršćani još uvijek nisu gradili građevine (crkve malim slovom) za svoja okupljala. Zato se svih stotinjak i više spominjanja eklesie (Crkve) odnosi na zajednicu kršćana. :)

Imali su mesta određena za molitvu..domove naravno koji se jesu podrazumevali kao mesta i zbornice verujućih...tako da eklesia ima i taj smisao naravno samo kada je ispunjen vernima. Jer kad kaže crkve tamošnje valda podrazumeva i mesta na kome su se razne grupe okupljale..a ne samo zajednica.
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Naos je mjesto (hram), ali eklesia nije. Eklesia u Novom zavjetu nije nikada mjesto, kao građevina. Naprosto nije, jer ne može biti. U periodu koji obuhvaća i opisuje Novi zavjet, kršćani još uvijek nisu gradili građevine (crkve malim slovom) za svoja okupljanja. Zato se svih stotinjak i više spominjanja eklesie (Crkve) odnosi na zajednicu kršćana. :)

Pročitaj moj raniji post. U pitanju je skriptulatorski bukvalizam:.... jer vidi:

"I ušavši u crkvu stade izgoniti one što prodavahu u njoj i kupovahu, Govoreći im: u pismu stoji: dom moj dom je molitve, a vi načiniste od njega pećinu hajdučku. I učaše svaki dan u crkvi. A glavari sveštenički i književnici i starješine narodne gledahu da ga pogube. Lk 19 44-48 - Prevod Daničić Karadžić

Kod:
https://biblija.biblija-govori.hr/glava.php?knjiga=Luka&prijevod=sve&glava=19
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
.

Ti ih nikada nisi pročitao. Da jesi ne bi ovak'o laprdo. Jer pravoslavni mole ... "vjerujem u svetu Crkvu "sabornu" ..", a katolici mole ... "vjerujem u svetu Crkvu "katoličku" ...", jer su tako iz grčkog teksta Nicejsko-Carigradskog vjerovanja preveli grčku riječ "Καθολικὴν" (katholikos). ;)

Da te je osnovnim stvarima netko poučio, ne bi sam od sebe pravio budalu sa grčkom riječi katholikos. Dakle, pravoslavni i katolici potpuno isto ispovjedaju kad jedni kažu "svetu sabornu" a drugi kažu "svetu katoličku"
Druga zapovijed zabranjuje klanjanje, ali ja se ne klanjam. Kad bih se klanjao slikama i drugim i drugim svetim predmetima, i po nauku Katoličke crkve činim grijeh. :):) Ti ni ovo ne znaš, jednako kao što ne znaš da "saborna" i "katolička" znače potpuno isto.


Onda si ti ovom svojom tvrdnjom naneo veliki udarac i uvredu Pravoslavnima, a meni zadatak da ih kao nepravoslavni spasavavam od tvoje uvrede.

Dakle, odgovor je - da ipak ti ne znas, i pobrkao si lonce.

Naziv "Katolicka" je nastao od Grckih izraza "KATA" i "HOLOS" sto znaci "UNIVERZALNA, SVEOPSTA"

Naziv "Saborna" na Grckom glasi "KATHEDRIKOS NAOS" sto upucuje na Katedralu kao mesto sabora ili okupljanja.

Sto se tice klanjanja i pravljenja slika i kipova, druga zapovest kaze "NE GRADI SEBI LIKA REZANA NITI KAKVE SLIKE...... NEMOJ IM SE KLANJATI NITI IM SLUZITI"

Dakle, tu pise "NE GRADI, ILI 'NE PRAVI" ( ne slikaj, ne vajaj, ne klesi, ne tesi od drveta, kamena, plastike, vune, stakla.. itd ).

Prekrsio si tu drugu zapovest cim si pomislio da tako nesto napravis, a o onima koji se tome klanjaju da i ne govorimo, jer su oni neznajuci pismo zavedeni od krive religije.

Klanjaju im se svi i ljube ih, od svestenika do obicnih ljudi.
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.346
I ja ću ponoviti da ako Hristos nije glava naosu a naos-crkva/hram smo mi pojedinci..kako ti rezonuješ, onda tvojoj veri i tebi lično po tvom priznanju Hristos nije kamen ugaoni, Hristos nije temelj vere, Hristos nije nepogrešivi oslonac..pa dobro ko je tebi onda oslonac i glava tvoje vere?

Meni, kao i svim ostalim kršćanima koji su pripadnici Kristove Crkve, temelj svega je naš Bog i Spasitelj Isus Krist. A tko je tebi temelj, zar nije "proročica koja je govorila u drskosti"?


Jesam.

Imali su mesta određena za molitvu..domove naravno koji se jesu podrazumevali kao mesta i zbornice verujućih...tako da eklesia ima i taj smisao naravno samo kada je ispunjen vernima. Jer kad kaže crkve tamošnje valda podrazumeva i mesta na kome su se razne grupe okupljale..a ne samo zajednica.

Nisam ja rekao da su se kršćani okupljali "po kukuruzištima", kao tvoji američki sektaši, nego da se termin "eclesia" u Novom zavjetu uvijek odnosi na zajednicu. :) ;)

Pročitaj moj raniji post. U pitanju je skriptulatorski bukvalizam:.... jer vidi:

"I ušavši u crkvu stade izgoniti one što prodavahu u njoj i kupovahu, Govoreći im: u pismu stoji: dom moj dom je molitve, a vi načiniste od njega pećinu hajdučku. I učaše svaki dan u crkvi. A glavari sveštenički i književnici i starješine narodne gledahu da ga pogube. Lk 19 44-48 - Prevod Daničić Karadžić

Vidio sam. Zato ga i pitam zašto pravi budalu od sebe. Kad mu čovjek zorno pokaže da Crkva u Novom zavjetu nikada ne označava građevinu,- mjesto, za razliku od termina "Hram" ili "hram" koji u pravilu ciljaju građrevinu, umjesto da se "poklopi ušima" on još jače "nasrne sam na sebe".

Onda si ti ovom svojom tvrdnjom naneo veliki udarac i uvredu Pravoslavnima, a meni zadatak da ih kao nepravoslavni spasavavam od tvoje uvrede.

Dakle, odgovor je - da ipak ti ne znas.

Naziv "Katolicka" je nastao od Grckih izraza "KATA" i "HOLOS" sto znaci "UNIVERZALNA, SVEOPSTA"

Ja to znam desetljećima, a ti saznao prije sat vremena. Ne bi to saznao ni sada da te nisam upozorio kako budalu od sebe praviš pišući gluposti.

Sto se tice klanjanja i pravljenja slika i kipova, druga zapovest kaze "NE GRADI SEBI LIKA REZANA NITI KAKVE SLIKE...... NEMOJ IM SE KLANJATI NITI IM SLUZITI"

Jesi li ti malouman? Pa napisao sam ti prije sat dva da se ni jedan katolik, koji se drži katoličkog nauka, ne klanja ni slikama ni kipovima ni bilo čemu drugom.

Dakle, tu pise "NE GRADI, ILI 'NE PRAVI" ( ne slikaj, ne vajaj, ne klesi, ne tesi od drveta, kamena, plastike, vune, stakla.. itd ).

Prekrsio si tu drugu zapovest cim si pomislio da tako nesto napravis, a o onima koji se tome klanjaju da i ne govorimo, jer su oni neznajuci pismo zavedeni od krive religije.

A zašto ti praviš slike na ovom forumu? Zašto, idolopokloniče?
 
Natrag
Top