Tito je bio...

Ko je bio Tito?

  • Drug i drugarica

    Votes: 19 5,7%
  • Predsednik jedne prelepe zemlje

    Votes: 143 42,9%
  • Lovac na zebre

    Votes: 28 8,4%
  • Kome ti to?

    Votes: 22 6,6%
  • Lik iz jedne bajke

    Votes: 17 5,1%
  • Legenda sa Drvara

    Votes: 16 4,8%
  • Glavna faca svog vremena

    Votes: 152 45,6%

  • Total voters
    333
LEGEND
Učlanjen(a)
14.09.2009
Poruka
8.464
Interesantna je činjenica (koju bih voleo da prokomentarišete), kako se "početak kraja" bivše države (ili nešto ranije propadanje privrede) poklapao sa neminovnom propašću SSSR-a, završetkom "hladnog rata", "zavrtanjem slavine" Amera ("curenje" koje je počelo sa "Trumanovim jajima" i trajalo do perioda kada Jugoslavija više nije bila potrebna kao "tampon" Evropi od sovjetskog uticaja)?
Rado bih ti odgovorio na ovo pitanje, i mislim da bih ti imao šta reći, ali to bi već bila analiza političkih prilika u Jugoslaviji i oko nje, u vrijeme o kome govoriš. Međutim, politički komentari nisu dozvoljeni na ovom Forumu. BTW, ne slažem se sa rollmilanom da si u svome pitanju dao i odgovor.
 
Član
Učlanjen(a)
23.03.2010
Poruka
160
Ha,ha govorimo o Titu a politicki komentari nisu dozvoljeni.Pa o cemu mi sve vreme govorimo nego o politici.Ako je namera bila da se govori o Titovim lovackim,plesnim ili zavodnickim sposobnostima ja se izvinjavam zbog svog trabunjanja jer sam pogresno razumeo temu.
 
Član
Učlanjen(a)
19.08.2009
Poruka
981
Stvarno Jurivaka pa sama tema je politička ? A ako si mislio na dnevnu politiku , period raspada Juge više nije dnevna politika već političko-istorijska.
 
Poslednja izmena:
LEGEND
Učlanjen(a)
14.09.2009
Poruka
8.464
Ipak mislim da tema nije politička, nego istorijska. Tito je već istorija i mi govorimo o njemu kao istorijskoj ličnosti i njegovim djelima, što nema nikakvu političku refleksiju na današnje vrijeme. Međutim, tako ne bi bilo kada bi počeli raspravu o razlozima raspada bivše države. Mnogi akteri u toj igri su i danas živi, čak neki i politički aktivni.
 
Član
Učlanjen(a)
23.03.2010
Poruka
160
Titova dela itekako imaju refleksiju na danasnju politiku.Jos je ovo suvise kratak period da bi se ti dogadjaji u vezi sa Titom mogli objektivno sagledati.
 
Član
Učlanjen(a)
27.05.2010
Poruka
164
Grobar Srpskog naroda i razbijac Srbije koji se vodio onom
slaba Srbija jaka Jugoslavija i zato nas je unistavao kad god
je imao priliku a dokaza je mnogo da se sad ne upustamo ...
 
Član
Učlanjen(a)
23.03.2010
Poruka
160
Donekle si u pravu.Medjutim komunisti su uopste Kraljevinu Jugoslaviju smatrali velikosrpskom tvorevinom i to misljenje se formiralo pod uticajem kominterne mnogo pre nego sto je Tito dosao na celo KPJ.Dakle po mom misljenju ni da je na celu KPJ za vreme i posle rata bio Srbin ne verujem da bi nam bilo ista bolje.U ostalom bilo je mnogo simpatizera komunizma medju Srbima i pravo pitanje je zasto?
 
Član
Učlanjen(a)
25.10.2009
Poruka
3.279
Ako postoji na netu, ili vam dođe do ruke, pročitajte proglas grupe akademika SANU o aktuelnim društvenim pitanjima u Jugoslaviji 1986. godine! Mada je već bilo kasno, tekst jako lepo analizira uzroke krize (i skorog raspada) SFRJ...
 
Natrag
Top