Tito je bio...

Ko je bio Tito?

  • Drug i drugarica

    Votes: 19 5,7%
  • Predsednik jedne prelepe zemlje

    Votes: 143 42,9%
  • Lovac na zebre

    Votes: 28 8,4%
  • Kome ti to?

    Votes: 22 6,6%
  • Lik iz jedne bajke

    Votes: 17 5,1%
  • Legenda sa Drvara

    Votes: 16 4,8%
  • Glavna faca svog vremena

    Votes: 152 45,6%

  • Total voters
    333
Član
Učlanjen(a)
05.09.2009
Poruka
7.315
ma kakva EU tek cemo onda da izvisimo i drzava ce biti pod jos gorim ultimatumima ... to je bar moje razmisljanje
Nešto si tu pomešala - valjda ultimatumi pre nego što postanemo država-članica :dntknw:

Ne, kao što već rekoh, ovde mora da postoji autoritet vladara ili šefa države, kao što ga je imao Tiot ili kralj pre toga, u obliku ove ili one diktature, formalne ili neformalne nema veze... a najrealnije je da se to realizije u obliku tutorstva EU, dok neko ne počne da naređuje nema ovde boljitka yes3
 
Član
Učlanjen(a)
29.09.2009
Poruka
15
Tito pedofil

Ne, ne karikiraj. Ne moraju se ponositi Titom, ali trebaju znati istinu i objektivno suditi o toj istini.[/QUOTE


Tako je, samo mi molim te odgovori jeli tito bio pedofil ako je oženio djevojčicu od 13 godina?

Piše: Mihajlo Pažanin
Slovenac Miro Simčić, autor vrlo uspješne knjige ‘Tito bez maske’, dovršava svoju novu knjigu ‘Žene u Titovoj sjeni’, a Jutarnji predstavlja najzanimljivije detalje o odnosu maršala sa ženama

ŠAPJANE - Tito je cijeli život bio okružen ženama te se slobodno može reći da bez njihove pažnje nije mogao provesti ni jedan jedini dan - tvrdi slovenski publicist Miro Simčić, koji ovih dana dovršava svoju novu knjigu “Žene u Titovoj sjeni”.

Sjetimo se, Simčić je široj javnosti postao poznat nakon što je prošle godine u Sloveniji objavio knjigu “Tito bez maske”, koja je sa 13.000 prodanih primjeraka u nepuna četiri mjeseca postala pravi izdavački hit te se u ovom trenutku prevodi na šest europskih jezika. Potaknut takvim uspjehom Simčić se posvetio istraživanju još jednog intrigantnog aspekta Titova života - njegova odnosa sa ženama. Za svoju zadaću temeljito se pripremao istražujući obilje arhivske građe iz službenih i privatnih arhivskih zbirki, a mnogi od prikupljenih podataka prvi put će ugledati svjetlo dana.

- Javna je tajna da je Tito ljubovao s puno žena, ali ja sam se u svom radu posvetio samo onima koje su uživale u statusu njegovih supruga, kako službenih, tako i onih koje su s njim bile u ‘divljem braku’ - kaže Simčić. Takvih je žena bilo pet, a svaka od njih obilježila je jednu od epoha njegova života i rada.

Pelagija Denisovna Belousova - Polka
Prva Titova žena udala se sa samo 13 godina

- Svoju prvu ženu Polku Tito je sreo dok je bio u zarobljeništvu carske ruske vojske tijekom Prvog svjetskog rata - priča Simčić. Kao vojnik austrougarske vojske Broz je 1915. teško ranjen na istočnoj fronti, a zanimljivo je da je do ranjavanja došlo kad ga je prilikom borbe prsa u prsa kopljem probio Tatarin koji se borio u ruskim redovima. Nakon oporavka koji je potrajao godinu dana, Tito je 1916. interniran u Omsk, gdje i sreće svoju buduću suprugu.

- Josip je u to vrijeme imao 24 godine, a Polka samo 13 - kaže Simčić te dodao da će Tito svoju sklonost prema mlađim ženama zadržati tijekom cijelog života. Iste se godine svojom dragom i oženio u lokalnoj pravoslavnoj crkvi, a 1920. s njom se vratio u rodni Kumrovec.

- To su bila teška vremena za mladu obitelj; Brozova majka Marija umrla je od španjolske gripe, otac Franjo se propio, a od petero djece koju je Polka rodila, na životu je ostao samo Titov sin Žarko - priča Simčić.

Dvadesetih godina prošlog stoljeća Broz postaje profesionalni revolucionar i sve se više posvećuje političkom radu, zbog kojeg naposljetku 1928. biva uhićen i u “Bombaškom procesu” osuđen na šest godina strogog zatvora. Kada je postalo jasno da će Tito završiti u zatvoru, Pelagija se odlučila vratiti u Sovjetski Savez, a u pripremi povratka aktivno joj je pomagao i Brozov prijatelj Miroslav Krleža.

Nakon povratka u domovinu odlučila se i službeno razvesti od njega, a tu vijest poslala je dotadašnjem mužu pismom u zatvor.

- Nakon izlaska iz zatvora Tito se 1935. godine zaputio u Rusiju potražiti tad već bivšu ženu i sina, ali ga je vrlo brzo dočekao novi hladan tuš: Polka mu je priopćila da im je sin zbog huliganskog ponašanja završio u popravnom domu - priča Simčić. Broz je uskoro saznao da se Žarko odao huliganskom ponašanju i da je zajedno sa sinom Palmira Togliattija (budućeg sekretara talijanske komunističke partije) formirao uličnu bandu koju su nazvali “Zlatan zub”.
Preko svojih ruskih veza Broz ga je uspio nekako izvući iz popravnog doma


Iz ovog članka razvidno je da je Tito bio pedofil i sad razumijem njegovu prljavu potrebu da oko sebe okuplja pionire - stvarno sam kao ljevičar iskreno razočaran Titom
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.09.2009
Poruka
8.464
Ovde su mnogi dali dovoljno opravdanja za imaju razloga za nezadovoljstvo životom u Titovoj državi. A to ne znači da će napadati svakoga ko misli drugačije... a onda im i dodati još neke epitete kao što si ti uradio, to je degutantno :dntknw:
Nikakve epitete nikome ne lijepim. Svako je ono što jeste. I nisu potrebni ničiji epiteti da bi se to vidjelo. Ja samo neću da dopustim da se ovdje manipuliše sa onim koji nisu obaviješteni i koji su indoktrirani lažima. Kada kažem, neću da dopustim, to znači govoriću istinu. Sad imaš zgodnu priliku da pitaš: Imaš li ti monopol na istinu? Preduhitriću te i odgovoriti da nemam. Nema niko od nas nema monopol na istinu, ali svako ima predstavu i neko saznanje o toj istini. Tu smo da činjenicama dokazujemo čija je istina validnija.
Dobro reče Gardista. Ovi sada ne mogu ni ofarbati ono što je Tito napravio, a kamo li da sami stvore nešto slično.
A što se tiče ankete na koju se pozivaš ona je vrlo klimava. Pratiš li slične ankete koje se provode u svim zemljama bivše Juge? Šta one kažu?
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2009
Poruka
7.315
Nikakve epitete nikome ne lijepim. Svako je ono što jeste. I nisu potrebni ničiji epiteti da bi se to vidjelo. Ja samo neću da dopustim da se ovdje manipuliše sa onim koji nisu obaviješteni i koji su indoktrirani lažima. Kada kažem, neću da dopustim, to znači govoriću istinu. Sad imaš zgodnu priliku da pitaš: Imaš li ti monopol na istinu? Preduhitriću te i odgovoriti da nemam. Nema niko od nas nema monopol na istinu, ali svako ima predstavu i neko saznanje o toj istini. Tu smo da činjenicama dokazujemo čija je istina validnija.
Dobro reče Gardista. Ovi sada ne mogu ni ofarbati ono što je Tito napravio, a kamo li da sami stvore nešto slično.
A što se tiče ankete na koju se pozivaš ona je vrlo klimava. Pratiš li slične ankete koje se provode u svim zemljama bivše Juge? Šta one kažu?

Jbg sad me teraš da opet pišem isto... opet :-|

Ne znaš što sad porediš to vreme sa ovim sad. Ovakvo uređenje je formalno kad-tad trebalo ovde da prođe, ta famozna demokratija i sve što uz to ide... ja bar tako gledam... ali to ne znači da postoji opravdanje za bilo šta loše što nam se danas dešava...

Ne znam na koju anketu misliš :dntknw:
Ankete u drugim republikama, nisam ni čuo da su neke interesantne sprovedene, ali kakvo je raspoloženje naroda može se videti iz nekih detalja... ima jugonostalgije ali u isto vreme i zadovoljstva što postoje nezavisne države...
 
Član
Učlanjen(a)
25.10.2009
Poruka
3.279
Taman sam mislio da smo zakopali i njega i ovu temu, ali ne vredi, duhovi prošlosti ne daju mira...
Mislim da je priča sa kreditom i lepim životom pravi primer, e,a kad dođe vreme za naplatu dugova onda je kuku-lele... I danas svaki pojedinac da se "kvalitetno" zaduži, živeće vrlo lepo samo od toga, recimo par godina, kad se potroši keš nastaju problemi... Da podvučem, nije samo kredit u pitanju, bilo je puno novca od "donacija" i mešetarenja između Istoka i Zapada... A koncepcija samoupravljanja i državne svojine ne "pije vodu", čim je nešto "svačije"-znači ničije, i tako se prema njemu i odnosiš...
 
Učlanjen(a)
25.12.2009
Poruka
18
mate,mate..ludi mate ..pusti te budalaštine..
za kaznu odvrni do daske i zapevaj naglas:

[YOUTUBE]S7xfPwEuqQc[/YOUTUBE]
 
Član
Učlanjen(a)
15.04.2010
Poruka
5
Tito je bio zlikovac,ratni zlocinac,do srzi antisrpski orijentisan.Kriv je i za zlocine komunista nad srpskim narodom i za zlocine ustasa,koje nije sprecavao.Naprotiv,napadajuci iskljucivo Jugoslovensku vojsku u Otadzbini (cetnike), sprecavao ih je u efikasnijoj odbrani srpskih civila od ustaskih pogromlija.Srpske teritorije je rascepkao,Kosovo i Metohiju dao siptarima,a Hrvatima celo primorje.Zalosno je da danas mnogi Srbi misle kako se pod Titom lepo zivelo,a o tragediji srpskog naroda i velicini Titovog zlocina ne znaju ni deseti deo.
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.09.2009
Poruka
8.464
Tito je bio zlikovac,ratni zlocinac,do srzi antisrpski orijentisan.Kriv je i za zlocine komunista nad srpskim narodom i za zlocine ustasa,koje nije sprecavao.Naprotiv,napadajuci iskljucivo Jugoslovensku vojsku u Otadzbini (cetnike), sprecavao ih je u efikasnijoj odbrani srpskih civila od ustaskih pogromlija.Srpske teritorije je rascepkao,Kosovo i Metohiju dao siptarima,a Hrvatima celo primorje.Zalosno je da danas mnogi Srbi misle kako se pod Titom lepo zivelo,a o tragediji srpskog naroda i velicini Titovog zlocina ne znaju ni deseti deo.
Notorna je laž da su partizani napadali isključivo četnike. To znaju i ptice na grani, i kada čovjek, bez ikakvog zazora, iznese ovakvu tvrdnju, onda sve drugo što kaže ima istu "težini".
 
Učlanjen(a)
25.12.2009
Poruka
18
Au koliko ne istine i mržnje u tri reda...


Naprotiv,napadajuci iskljucivo Jugoslovensku vojsku u Otadzbini (cetnike), sprecavao ih je u efikasnijoj odbrani srpskih civila od ustaskih pogromlija.

Da, samo si zaboravio da spomeneš dvostruku igru i proračunatu taktiku ЈVUО iliti Ravnogorskog Pokreta,njihove pregovore sa izdajničkom vladom Milana Nedića,njihovu taktiku da ne treba ulaziti u otvoreni sukob sa nemačkim okupatorom sve dok ne bude pred kolapsom.
Postojale su četničke grupe kojima je prioritet bila borba sa partizanima, praktično preuranjena bitka za vlast.

A vidim da Tita širom interneta nazivaju anti srpskim a ovi drugi anti hrvatskim...indikativno je da to rade upravo oni koji imaju nacionalističke znakove u avatarima...

Po meni još jedan dokaz da je dobro radio svoj posao ;)
 
Natrag
Top