Tito je bio...

Ko je bio Tito?

  • Drug i drugarica

    Votes: 19 5,7%
  • Predsednik jedne prelepe zemlje

    Votes: 143 42,9%
  • Lovac na zebre

    Votes: 28 8,4%
  • Kome ti to?

    Votes: 22 6,6%
  • Lik iz jedne bajke

    Votes: 17 5,1%
  • Legenda sa Drvara

    Votes: 16 4,8%
  • Glavna faca svog vremena

    Votes: 152 45,6%

  • Total voters
    333
Član
Učlanjen(a)
04.05.2009
Poruka
382
[YOUTUBE]aBcJ9-SIoDQ[/YOUTUBE]



mnogo me je zanimalo ko je Tito i procitao sam mnogo knjiga koje su se bavile ovom tematikom,ali se u mnogim od njih neke stvari i ne poklapaju...da je bio mason i da je radio za ove obavestajne sluzbe,jeste...
slazem se sa svim postovima clana coiska1.
dok engleska tajna sluzba ne dozvoli da se otvori njegov file,nikada niko nece pouzdano znati bilo sta o njemu...smatram da samo oni imaju tacne podatke,koji tesko da ce izaci u janost.
slicna je prica i sa Zoranom Djindjicem i mnogima koji su ga "nasledili".
 
Član
Učlanjen(a)
19.06.2009
Poruka
76
Tito je imao oko 78 imena 50 i nesto zena, sto znaci da je radi za preko 70 tajnih sluzbi!
 
Član
Učlanjen(a)
11.09.2009
Poruka
3
Ja se potpuno slazem sa Coiska1

Tito je pre svega prevarant,ubica,predsednik i tajni agent.U njegovo vreme povrsno sve je bilo kao raj ali u untrasnjosti zemlje sve je bilo drugacije.Bio je vest manipulator ,a i u crkvi su bili njegovi ljudi.U mnogim knjigama koje sam citao vezano za beg nacista dosta stvari ukljucuje Vatikan ,ali i Tita.Postoji jedno mesto gde moze da se nadje citav Titov dosije ,a to su Vatikanski arhivi.O njemu ima u mnogim arhivama tajnih sluzbi,ali nijedan izvestaj ili dokument nije potpun,zato kao sto rekoh jedini potpuno tacni arhivi o njemu su unutar zidina Vatikana.Ja u njegovo vreme nisam ziveo tako da nemogu da kazem svoju pricu ,ali kazem price ljudi koji su sve to preziveli,a usput sam 8 razred.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
13.02.2009
Poruka
1.014
Nisam živeo u njegovom vremenu. On je već 12 godina bio u grobu kada sam ja rođen, ali sam o njemu slušao mnoge priče.
Uglavnom dobre priče, tj. da je bio dobar predsednik i da se za vreme njegovog ''predsednikovanja'' odlično živelo.

I hteli to neki da priznaju ili ne, Tito je definitivno bio Glavna faca svog vremena.
 
Član
Učlanjen(a)
11.09.2009
Poruka
3
Tito to mozda jeste bio u svoje vreme ,ali imaju ljudi(politicki nepriatleji) i svestenstvo koje je on slao na goli otok,zatim u njegovo vreme samo kazu da si bilo sta a ne komunista ides odmah ili u zatvor ili smrt.On mozda jeste vladao Yugoslavijom ali on je unitio danasnju Srbiju.Yugoslavija je bila lepa zemlja,ali to je imalo cenu ,a ta cena je danasnja Srbija.
 
Član
Učlanjen(a)
05.10.2009
Poruka
11
Nixon:"Pogledaj te ga.To je lider.To je covjek"!(Tito:Crveno i crno)Moje misljenje ko je bio taj covjek sigurno nije vazno a i nece biti tocno.Najvjerovatnije treba pitati gospodju Broz Jovanku;ona je s njim zivjela pa po tom bi sigurno najvise trebala znati.
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2009
Poruka
7.315
Glavna faca svog vremena

Slažem se sa onim što je Coiska rekao, po pitanju spoljne politike je sve jasno. Što se unutrašnje tiče ne mogu da mu zamerim što se borio kako se borio, jer treba imati u vidu da su i komunisti bili izloženi teroru pre rata. Kasnije su se stvari promenile, a pobednik vlada. Da je ta logila preovladala 5. oktobra danas bi bila druga pesma...da ne odem predaleko.
Moja zamerka Titu je što nacionalna pitanja nije rešavao, što je ustavom '74 pravno otvorio put raspadu države. Možda je to i bio krajnji cilj...na kraju ipak nije ostavio iza sebe sistem vlasti koji bi bez njega uspešno funkcionisao. Ali mnogi ljudi su bili srećni dok je bio živ kao što se da primetiti, njima nije bilo bitno da li je krao, za koga je radio, šta je radio...bitno je da plata stiže na vreme i da može onako pristojno da se živi. Neka ovi danas to isto obezbede na bilo koji način i sve će opet biti u redu.
Skoro sam čitao kako je Didije Drogba kao mali dobio od majke nadimak Tito. Ej, neka crnkinja koja živi u Obali Slonovače, u nekoj kolibi ili ko zna gde, ima takav doživljaj u odnosu na Tita.
Bilo kako bilo ali jeste bio faca
 
Natrag
Top