Tito je bio...

Ko je bio Tito?

  • Drug i drugarica

    Votes: 19 5,7%
  • Predsednik jedne prelepe zemlje

    Votes: 143 42,9%
  • Lovac na zebre

    Votes: 28 8,4%
  • Kome ti to?

    Votes: 22 6,6%
  • Lik iz jedne bajke

    Votes: 17 5,1%
  • Legenda sa Drvara

    Votes: 16 4,8%
  • Glavna faca svog vremena

    Votes: 152 45,6%

  • Total voters
    333
Učlanjen(a)
19.09.2009
Poruka
27.640
Vidis Ana ja sam ziveo u to vreme i mogu da ti kazem da se zivelo bolje nego sada.Bio je Broz mangas da se dodvori svima i sto se tice spoljne politike bio je promucuran i pametno igrao jer je bio strahovit manipulator ljudima.Za unutrasnju imas moj odgovor u gornjem postu.
E sad se vracam na pricu zato sto se tada dobro zivelo zahvaljujuci kreditima iz inostranstva i zaposljavanjima po kljucu i toj nestvarnoj idili je dosao kraj.
Taj danak ce placati puno generacija.

Mason 33 stepena :);)
 
Član
Učlanjen(a)
12.06.2009
Poruka
12
Tito je bio Faca! mozemo mi sad svi da pricamo sta hocemo ali to je istina... da li je doneo zlo ili ne to je sad diskutabilno ali jedno je sigurno, drzao je sve konce u rukama i kao i svako od nas da je na njegovom mestu, sigurno je spustao na zemlju sve koji su hteli nesto vise... znalo se ko moze da trazi malo vise a ko ne, a to sto smo mi svi verovali u laz to nije njegovo zlo vec nase prokletstvo koje nas prati jos iz doba CARA LAZARA i MILOSA OBILICA koji su bili za srpstvo i naravno VUKA BRANKOVICA koji je bio za, pa ajde ovako da kazem- dilove. u prevodu samo da meni bude dobro a komsiji kako god.. pa ljudi secate se ko je sve bio predsednik nase zemlje od vremena Tita... ma setite se da je jedan Panic koji nije znao rec srpskog (ej neko ko treba da vodi ovaj narod). Mislim da sve sto nas je zadesilo nije skrivio niko drugi do nas samih, pa pogledajte i sport, kad gubimo -naravno -sudija je kriv a kad dobijamo eee onda smo eksperti u svemu... nema toga ljudi dok sami malo ne promislimo o posledicama onoga sto cinimo nece nam biti bolje... ovo nije niti ima veze sa politikom ovo sam samo podelio svoje misljenje sa vama o nasem mentalitetu kao naroda i bez da uvredim bilo koga...
 
Član
Učlanjen(a)
19.09.2009
Poruka
4
ko je bio tito,faca svog vremena.bio manipulator ljudima.i vodio svoju politiku koja je i danas rebus sa sve nase politicare.
 
Hoyas
LEGEND
Učlanjen(a)
06.06.2009
Poruka
21.085
Tito je bio Faca! mozemo mi sad svi da pricamo sta hocemo ali to je istina... da li je doneo zlo ili ne to je sad diskutabilno ali jedno je sigurno, drzao je sve konce u rukama i kao i svako od nas da je na njegovom mestu, sigurno je spustao na zemlju sve koji su hteli nesto vise... znalo se ko moze da trazi malo vise a ko ne, a to sto smo mi svi verovali u laz to nije njegovo zlo vec nase prokletstvo koje nas prati jos iz doba CARA LAZARA i MILOSA OBILICA koji su bili za srpstvo i naravno VUKA BRANKOVICA koji je bio za, pa ajde ovako da kazem- dilove. u prevodu samo da meni bude dobro a komsiji kako god.. pa ljudi secate se ko je sve bio predsednik nase zemlje od vremena Tita... ma setite se da je jedan Panic koji nije znao rec srpskog (ej neko ko treba da vodi ovaj narod). Mislim da sve sto nas je zadesilo nije skrivio niko drugi do nas samih, pa pogledajte i sport, kad gubimo -naravno -sudija je kriv a kad dobijamo eee onda smo eksperti u svemu... nema toga ljudi dok sami malo ne promislimo o posledicama onoga sto cinimo nece nam biti bolje... ovo nije niti ima veze sa politikom ovo sam samo podelio svoje misljenje sa vama o nasem mentalitetu kao naroda i bez da uvredim bilo koga...


Sto se tice mentaliteta slazem se sa vecinom stvari koje si izneo.

Sto se tice ovoga

da li je doneo zlo ili ne to je sad diskutabilno ali jedno je sigurno, drzao je sve konce u rukama i kao i svako od nas da je na njegovom mestu, sigurno je spustao na zemlju sve koji su hteli nesto vise..

Uopste nije diskutabilno sigurno je mnogo zla naneo.
Ne spominjes ni na koji nacin je drzao konce u svojim rukama (Goli otok i slicni kazamati).
 
Član
Učlanjen(a)
12.06.2009
Poruka
12
drzao konce u smislu imao je ljude koji su radili ono sto je on hteo a to je odlika diktatorskog rezima a sto se tice zla pa evo ovako, kad je covek 30 godina na vlasti pa jos dozivotni, sto ga nismo smenili nego mu klicali i pravili doceke na stadionima i pravili mu rodjendane mi smo krivi! jer ljudi koji su trebali da se suprotstave nisu smeli, a opste je poznato da jedinka nemoze nista protiv sistema, problem je bio u brojnosti pijavica oko njega koje su slali ljude na goli otok samostalno bez njegovog znanja, tako da opet ponavljam nije on sam doneo zlo, ima nasih koji su to podrzavali.
 
Hoyas
LEGEND
Učlanjen(a)
06.06.2009
Poruka
21.085
drzao konce u smislu imao je ljude koji su radili ono sto je on hteo a to je odlika diktatorskog rezima a sto se tice zla pa evo ovako, kad je covek 30 godina na vlasti pa jos dozivotni, sto ga nismo smenili nego mu klicali i pravili doceke na stadionima i pravili mu rodjendane mi smo krivi! jer ljudi koji su trebali da se suprotstave nisu smeli, a opste je poznato da jedinka nemoze nista protiv sistema, problem je bio u brojnosti pijavica oko njega koje su slali ljude na goli otok samostalno bez njegovog znanja, tako da opet ponavljam nije on sam doneo zlo, ima nasih koji su to podrzavali.

Nista se nije desavalo bez njegovog znanja budi siguran u to , a pijavice i poltronstvo je vec neka druga prica.Znaci slazes se samnom da je naneo zla a ako nastavimo sa pricom ko je jos naneo zla odosmo u aut.

Sta drugo da ti kazem nego da si u nekim stvarima u pravu ali mi ne pricemo o mentalitetu srpskog naroda nego o Brozu i izlazis iz okvira teme.
 
Član
Učlanjen(a)
03.05.2009
Poruka
10
U svoje vreme bio glavna faca. Znao je sa svima i sa istokom i sa zapadom. Balansirao kako je trebalo, svaka mu cast.
 
Član
Učlanjen(a)
18.05.2009
Poruka
119
za mene je Tito glavni lik iz jedne bajke. nikada ga nisam ni voleo iako sam zadnja generacija pionira. ma bre ljudi svima je udovoljio,samo nama nije...a i ponavljao je prvi razred o.š. i bio je ološ.
nemojte se vređati komunisti molim vas....
a što se tiče današnje vlasti.....komunistička deca vladaju i država nam je totalno komunistička...najgora!
 
Natrag
Top