Tehnokratija, NWO, Covid i vera..

Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.321
Varaš se, i te kako sam je čitao... I ne proriče ona (Biblija) ništa. Bog govori, a ne mrtva slova na papiru.

A Bog, dragi brate govori onako kako bi ljudi mogli najbolje da ga razumu. Dakle, kontekst je važan, kako kulturalni, tako i istorjiski, da bi se razumela Apokalipsis Ioannis...

Ivanu - Jovanu - Yahananu je govoreno onako kako je on mogao, a i oni za koje je pisao, mogao da razume poruku.

Evo ti recimo najočiglednijeg primera. U Otkrivenju se spominje Babilon - Vavilon veliki, koji bukvalisti povezuju sa Rimom i Katoličkom Crkvom, nesvesni da je za hebreje, ali i za grke, posebno one istočnog mediterana, Babilon - Vavilon, metafora koja oslikava nešto sasvim drugo.

Isto je i sa Bludnicom Babilonskom, koju ovi, soj bukvalista poistovećuje s Crkvom... Bludnica je metafora za državu, imperiju, duh koji je vodi (uostalom, u svim jezicima ljudskim, država je ženskog roda)...

Uostalom, evo ti grčki original samo jednog od redaka Otkrivenja, pa se zapitaj malo....

καὶ φῶς λύχνου οὐ μὴ φανῇ ἐν σοὶ ἔτι, καὶ φωνὴ νυμφίου καὶ νύμφης οὐ μὴ ἀκουσθῇ ἐν σοὶ ἔτι· ὅτι οἱ ἔμποροί σου ἦσαν οἱ μεγιστᾶνες τῆς γῆς· ὅτι ἐν τῇ φαρμακείᾳ σου ἐπλανήθησαν πάντα τὰ ἔθνη.


Reč crveno obeležena je FARMAKOPEJA, a citirani redak na našem jeziku je:

Svjetlost svjetiljke u tebi više neće sjati! Glas zaručnika i zaručnice u tebi se više neće čuti! Jer trgovci tvoji bijahu velikaši zemlje i čaranja tvoja zavedoše sve narode; 24i u tebi se našla krv proroka i svetaca i svih zaklanih na zemlji. Ot 18:23

Ne radi se o čaranju, vračanju, nego o LEKOVIMA.

Deli li Crkva nekakve lekove?

Ne.

Čak i da nema drugih redaka, samo ovaj je dovoljan da idiotizam bukvalista i "židova koji to nisu" skrši kao kulu od karata.....

Ali, ko je onda Babilon veliki, ko je onda Sodom i Misir?


Imperija čiji trgovci i novac dominira svetom, država čiji "lekovi" zavode sve narode.

O kome se dakle radi?

Da bih ti pomogao, a verujem da naslućuješ, reči ču ti da hebreji (uostalom i svi stari narodi) vole igru reči, što se može videti i iz dela Isaaca Asimova, koji je u svojoj "Zadfužbini" drugu "Zadužbinu" (onu duhovnu - mentalnu,) koju su sačinjavali telepati, smestio na drugi kraj galaksije, a kada su se prva Zadužbina (fizička, materijalna) i druga sukobile, prva šalje svoje istraživače da traže drugu.

Traže je na Trantoru (planeti prestonici Carstva) ali je tamo ne nalaze.

Skratiću jer nema svrhe prepričavati roman.

Druga Zadužbina se nalazila na istom mestu kao i prva, na planeti Terminus.

Prenesimo taj duh, tu kulturu, taj kontekst na Sveto Pismo, i videćemo šta?

Jerusalem koji postaje Sodom i Misir, Babilon Veliki su metafore za entitet čiji stanovnici veruju da je to zemlja koju nazivaju kako?

Obećanom Zemljom

Babilon Veliki, Jerusalem koji je Sodom i Misir, je SAD.

Niko nije tvrdio da bludnica opisana u otkrivenju mora biti crkva ili religiozni sistem. Ipak nece nam biti stvarno jasno o cemu se tu radi dok se dogadjaji ne ispune doslovno..

Ovaj izraz "farmakopeja" ne dokazuje da se tu radi o "lekovima" pisac nije imao to na umu. Cuo sam za to tumacenje i nekako mi se ne poklapa sa kontekstom, jer ljudi treba da izadju iz vavilona velikog, iz cega da izadju? Da li da napuste ameriku, gradove, bolnice? Nesto tu ne stima..

Da bi smo to razumeli moramo jos dosta dogadjaja da prodjemo, i jos dosta toga mora da se iskristalise.

Samo i ti si sa ovim tumacenjem dokazao, da se ostvaruje ono sto je napisano, a to sam ja i tvrdio.. Pogotovo kada govorimo o pripremanju terena za primanje ziga, to je valjda najjasnije da dogadjaji vode ka tome..

Ko kako tumaci, da li pravilno ili pogresno, zavisi od njegovog shvatanja dogadjaja i analize svetskih desavanja, ali svima je jasno da se dogadjaji krecu u takvom smeru da se otvori put za primanje ziga i uspostavu novog svetskog poretka, a to mislim da nece poreci niko ko je pazljivo citao..

To trebamo zahvaliti idiotu kome je zasmetalo što na "srpski" forum dolaze i muslimani i hrvati, pa je zbog svog nacionalizma izbačen, pa se sada sveti napadajući forum lamerskim DDoS-om....

Kakav sad nacionalizam?

Mire, ti ne slušaš Isusa. On kaže "to sve treba da bude ali to nije kraj". Ima ono što je kraj tj.što će označiti kraj. Ali to nije prkos svetovnim merama protiv virusa. Pobogu Mire, ovih stvari i mera je bilo zadnjih 200 godina. Ništa novo. Bilo je oštrijih mera, bilo je pandemije i duže no ova što do sada su traje, bilo je mnogo gorih situacija.
Što se tiče patenta, šta kažeš za ono što sam naveo iz Pilbrajt Instituta? Oni kažu da fondacija Gejts nema nikakvog udela u patentu. Uzgred, navedi izvor. Kada neko nešto tvrdi, treba da navede izvor. Ja sam ti citirao Pilbrajt Institut.

Jovane ti si slep!

Na globalnom nivou nikada nije bila ovakva frka oko nekog jadnog virusa! I ne radi se o prirodnoj bolesti! Kada ces to vec jednom shvatiti? Radi se o ljudski proizvedenoj panedmiji, sve sa ciljem uspostave novog svetskog poretka! Oni kroz ovu pricu guraju QR KODOVE, i kroz ovu situaciju koju su sami napravili, planiraju da nemetnu zig zveri svima! Iako zig nije nesto materijalno, oni ce to progurati kroz tu situaciju, i tako prevariti svet! Ide ukidanje papirnog novca, u americi je "bit coin" proglasen za osnovnu valutu, dolar se vec ukida! Ti izgleda nisi u toku sa onim sto se desava, placace se karticom elektronski, a nakon toga sledi cipovanje, ili ce na neki drugi nacin obelezavati ljude! Ovo je vezano za pad interneta, hakerske napade, i zato razbijaju net, jer kad net padne, morace i drugaciji sistem identifikacije da osmisle! Kartice nece raditi!

Jesi li ti svestan u kom smeru ide svet, obracas li ti paznju na svetska desavanja, a sve je povezano sa pandemijom! Ona je okidac svega i sve je pokrenula, ukljucujuci i glad koja nam preti!

Ti pricas kako "ovo ne vodi kraju"? Mantras nesto..

Naravno da vodi, svaki dogadjaj nas vodi blize kraju, i zapravo sve se desava ubrzano.. Cak i da sve bude odgodjeno, i da se tajmer zaustavi, nastavice se tu gde se stalo..

Govoriti kako je sve ovo "slucajno" i da se desavalo i ranije kroz istoriju, je van svake pameti! Nikada u istoriji se ovakve stvari nisu desavale, i nikada nije bilo toliko ocigledno da pokusavaju da uvedu zig zveri i ogranice kretanje kupovinu i ljudske slobode!

Kada smo kod patenata.. Ja nemam "izvor", ja navodim zvanican podatak! Ti meni navodis nekakav Pilbrajt institut a ja tebi lepo kazem da pogledas u zavodu za patente! I zasto nisi pogledao? Sta ce meni Pilbrajt institut kad su u zavodu Bill i Melinda naslovljeni kao nosioci patenta..

Stvarno budalastine mi pises..
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
22.07.2016
Poruka
11.465
Mire, navedi Isusa, tj. koji On događaj pominje kada kaže "i tada će doći kraj". Da ja ne pričam sam, evo dovoljno ti je. A sve ostalo je "NIJE JOŠ KRAJ"

Za patent...već ti citirah i rekoh ko ima patent na ptičiji bronhitis. Pilbrajt Institut. Fondacija Gejts ne može imati jer oni nisu institucijcija koja se bavi naučnim istraživanjima niti je akreditovana za to. To može samo institucija koja je specijalizovana za to. Gejts Fondacija nije naučna, medicinska već dobrotvorna institucija. Nije mi jasno samo kako možeš napraviti ovakav previd.
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.394
Gejts Fondacija nije naučna, medicinska već dobrotvorna institucija.

Bill Gates se protivio ukidanju nekih odredbi Sporazuma Svjetske trgovinske organizacije o trgovinskim aspektima vezanim uz prava intelektualnog vlasništva ili TRIPS-a. Ukidanje ovih odredbi omogućilo bi državama članicama da ne provode niz patenata povezanih s COVID-19 za vrijeme trajanja pandemije, kako bi zemlje s niskim i srednjim prihodom mogle proizvoditi ili uvoziti generičke verzije cjepiva.

Gates se prošli tjedan sastao s predstavnicom "U.S. Trade" Katherine Tai kako bi iznio argument za zaštitu ovih patenata, ali Tai je u srijedu bila protiv njegove preporuke kada je najavila da će administracija predsjednika Joea Bidena podržati suspendiranje intelektualnog vlasništva za cjepiva protiv COVID-19.

Bijela kuća podržala je odricanje od TRIPS-a unatoč snažnom protivljenju farmaceutske industrije, Zaklade Gates i samog Billa Gatesa.
------------------------------

Kao što vidite, "filantrop Bill-covid" se protivio suspenziji intelektualnog vlasništva za Covid cjepiva, koja je cjepiva trebala učiniti puno jeftinijim i tako dostupna siromašnim zemljama i siromašnim narodima. Od kada se filantropi ovako ponašaju? Očito, "Bill-covid" nije filantrop, "Bill-covid" je "ljudomrz".

P.S. Kada nije uspio isposlovati zabranu
ukidanja naknade za autorska prava, "Bill Covid-ljudomrz" nabacio je na sebe ponovo svoj "mimikrijski plašt", pa je Mark Suzman, izvršni direktor Zaklade Bill & Melinda Gates, najavio da ta zaklada podržava privremeno ukidanje zaštite patenta cjepiva protiv koronavirusa. Očito je, "Bill Covid ljudomrz" to nije napravio iz ljubavi prema ljudima, nego s namjerom da se "mimikrira u filantropa".

Nije mi jasno samo kako možeš napraviti ovakav previd.

Zaista, kako možeš napraviti ovakav previd.
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Samo i ti si sa ovim tumacenjem dokazao, da se ostvaruje ono sto je napisano, a to sam ja i tvrdio..

Jesam li? Vidi, proročanstva ne moraju da se ostvare. Ona su upozorenje.

Upravo zato ja doslovno ne verujem u to da iza ovoga što se događa stoji Bog i neumitna odluka Njegova.

Iza svega stoji čovek i samo čovek.

I to ne neko ko je hebrejin, nego neko ko želi da bude hebrejin.

Hebrejima na pamet, kroz čitavu svoju istoriju, nije padalo da ostvaruju proročanstva. Ujedno, njih i ne zanima bilo šta osim zadobijanja zemlje koja im je obećana.


Ali, to je padalo i pada na pamet "židovima koji to nisu", plodu Germanskom (Ragnarok)
 
Učlanjen(a)
22.07.2016
Poruka
11.465
Gates se prošli tjedan sastao s predstavnicom "U.S. Trade" Katherine Tai kako bi iznio argument za zaštitu ovih patenata, ali Tai je u srijedu bila protiv njegove preporuke kada je najavila da će administracija predsjednika Joea Bidena podržati suspendiranje intelektualnog vlasništva za cjepiva protiv COVID-19.

Ovo što pripisuješ Gjetsu kao navodni njegov "egoizam" najpre moraš shvatiti šta su intelektualna prava i svojina. To pravo je zakonom zagarantovano i to je apsolutno demokratsko pravo..pravo vlasništva. Kada Gejts ukazuje da se to pravo mora poštovati, on govori u skladu sa zakonom. On brani zakon. I upravu je. Jer bez zaštite patenata svako bi mogao prripisati sebi izme nekog dela. Ovako je zaštićeno zakonom. Ti pak njega optužuješ što se bori za zakon i poredak i da se ne ostupa od tog pravila. Navodno ti je stalo da vakcine budu jeftinije, a ovamo sam ih ne bi uzimao i smatraš ih opasnim. Pa moraš se dogovoriti sam sa sobom šta tačno napadaš..zašto optužuješ Gejtsa? Zato što želi samo da bude po zakonu sve?
 
Učlanjen(a)
22.07.2016
Poruka
11.465
-"Pres sekretarka Bele kuće je istakla da i pored predloga predsednika Bajdena da se vlasnici privremeno odreknu patetntnih prava za vakcine, kako bi se obezbedile potrebne količine, ceo proces mora da se vodi po zakonu."

Kao što vidiš, radi se o poštovanju zakona. Odricanje od ovih prava bio bi presedan.

-„Patenti nisu ograničavajući faktor za proizvodnju, na primer, naše vakcine. Naš proizvodni proces uključuje 50.000 koraka, od kojih svi moraju biti izvedeni tačno kako bi se osigurala efikasnost i sigurnost“, kaže doktorka Ozlem Tureci, glavna istraživačica kompanije Biontek.

Patentni nisu ograničavajći faktor, kao što kažu u kompaniji Biontek. Ne zavisi plasman vakcine od patenata, jasno je.

-„Ovom odlukom bi se ljudi stavili iznad patenata. Radi se o tome da budemo predvodnici u svetu koji se bori sa problemom bez presedana“, kaže doktor Vivek Murti, šef službe za javno zdravlje Sjedinjenih Američkih Država.

Znači, u tom slučaju bi se napravio takav presedan da bi budući patenti bili ugroženi. To nije ni malo lako izvesti.

-Vlada Nemačke je izrazila protivljenje predlogu da se na vakcine za kovid-19 ukinu patentna prava, rekavši da ona ne stoje na putu proizvodnji injekcija. Vlada je saopštila da je „zaštita intelektualnog vlasništva izvor inovacija i da to mora ostati“, prenosi BBC.

Jasno je da je pravo na patente zakonski uređeno i ne treba ga menjati. Kaže vlada Nemačke.

-„Ograničavajući faktori u proizvodnji vakcina su proizvodni kapaciteti i visoki standardi kvaliteta, a ne patenti“, navodi se u saopštenju i dodaje da farmaceutske kompanije već rade sa partnerima na tome da ubrzaju proizvodnju."

Dakle, vlada Nemačke jasno ukazuje da su strahovite procedure, radi visokog kvaliteta i sigurnosti vakcine. Neki čak i nepotrebni, prekobrojni, ali to samo ukazuje da je vakcina više nego pouzdana. No, zbog ogromne i obimne procedure potrebno je uložiot mnnogo novca i vremena. Kda bi se ta procedura smanjila, smanjili bi se i troškovi.

Sve u svemu Bil Gejts, nije ništa rekao što je protuzakonito, već upravo sve po zakonu. Vidimo da su i druge institucije i vlade zadržale takav stav. Jasno je da se ne radi o Bilovoj egocentrinosti niti nečemu neralnom. Gejts brani očuvanju zakonitosti oko patenata.
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.394
Sve u svemu Bil Gejts, nije ništa rekao što je protuzakonito, već upravo sve po zakonu.

On je samo bio protiv toga da cjepiva budu jeftinija i tako dostupna siromašnima. Prosto k'o pasulj - ne radi se dakle o filantropu nego o mrzoljudu.

Jasno je da se ne radi o Bilovoj egocentrinosti niti nečemu neralnom. Gejts brani očuvanju zakonitosti oko patenata.

Zašto se on uopće u ovo petlja ako nije suvlasnik nekog od cjepiva????

P.S. I na koncu, zašto je odustao od protivljenja pojeftinjenju cjepiva? Što nije ustrajao u "obrani zakona i zakonitosti"? :mig:
 
Učlanjen(a)
22.07.2016
Poruka
11.465
On je samo bio protiv toga da cjepiva budu jeftinija i tako dostupna siromašnima.

On je rekao da je to protuzakonito. Autorska prava psotoje ako nisi znao...i to ne može adhok, hokuspokus da se menja.

Kao što vidiš ni Nemci nisu za...ni drugi. Nije sam Bil Grejts.

I na koncu, zašto je odustao od protivljenja pojeftinjenju cjepiva?

Nije se to ni desilo. Jesu li uspeli u nameri da se napravi nonsens sa patentima. Nisu. To pitanje se razmatra u Bajdenovoj administraciji ali još se nije to desilo.

Nemci su sasvim valjano objasnili. Nije stvar ni u patentima već u procedurama, strogim procedurama oko plasmana vakcine na tržište.
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.394
On je rekao da je to protuzakonito. Autorska prava psotoje ako nisi znao...i to ne može adhok, hokuspokus da se menja.

Kao što vidiš ni Nemci nisu za...ni drugi. Nije sam Bil Grejts.

A što se njega uopće tiču autorska prava za cjepiva, ako to nisu njegova cjepiva???

A zaista je čudno da ti komunjara stavljaš privatno vlasništvo i profit od cjepiva iznad zdravlja čovječanstva. :)

Nemci su sasvim valjano objasnili. Nije stvar ni u patentima već u procedurama, strogim procedurama oko plasmana vakcine na tržište.

Moram još jednom primjetiti. Nevjerojatno je da ti komunjara stavljaš privatno vlasništvo i profit od cjepiva iznad zdravlja čovječanstva. :)
 
Natrag
Top