Tehnokratija, NWO, Covid i vera..

Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
Pa isto će sve čuti i čuje u svakodnevnom životu. Dakle, opet propaganda.

Mala je verovatnoca da ce deca ovo naci na internetu ili cuti od nekog, ako roditelj vodi racuna s kim se dete druzi i koje aktivnosti obavlja! Veca je opasnost skola, jer tamo je droga, nemoral, i razne druge opasnosti..

Pa zar skola sada treba da bude i mesto na kojem ce nasu decu i nastavnici uciti nemoralu?

Opet ni reci osude od tebe, niti ista.. Sto bi se ocekivalo od Hriscanina! Naprotiv ti ovo pravdas, jer to je sve normalno za tebe!

Sta je s tobom covece!


Dakle, napominje se da ima neko ko se oseća drugačije i da je to njegovo pravo.

Ako dete prepuno hormona oseti da ga privlaci neki predmet, pa pocne da onanise s predmetom, ili mu se svidi barbi lutka da li to znaci da je on FETISIST? Ili treba da izmisle neki NOVI ROD i da ga ozene lutkom???

Da li ti Jovane uopste ista znas o seksualnosti?

Vec sam objasnio, da to sto neko oseca nagon prema muskarcu, ne znaci da je on GEJ, jer muskarce kao i zene cesto privuce i samo deo necijeg tela! A to je normalno u tom uzrastu! Bude se hormoni i normalno je da deca pocinju da osecaju privlacnost i eksperimentisu.. A onda im oni daju sulude ideje kako da proveravaju kojeg su RODA, pa ubedjuju dete da zato sto ga je privukla guza "drugara" to znaci da je GEJ! Umesto da mu objasne zasto se to desava, i da je sve to posledica sazrevanja, privlaci te sve sto je slicno zenskom telu.. Na kraju od deteta naprave GEJA!

Ti pojma nemas o ovoj temi! Samo se tvrdoglavo opires i pricas nebuloze, ponavljajuci isto kao papagaj!

Ja sam ti upravo naveo citat Elen gde ona jasno kaže da je Isus-novi Adam i to Adam pre pada u greh. Ali i Pismo to govori.

Ajde, lepo u prvi razred, pa prouci dopisnu biblijsku skolu ponovo, i Elen White, jer ti ovo nisi otvorio!

Besmisleno je sa tobom o ovome pricati! Ti adventista nisi! Ajde reci, kada si krsten? Nisi ni krsten, niti ista znas, inace ne bi ovakve gluposti pisao..

Ta slabost tela podrazumeva oslabljene kapacitete mentalne, intelektualne, fizičke. Ali ne i "stanje greha". Isus nije u "stanju greha", Mire. Isus je "sin Božiji" a to podrazumeva da On nema grešne sklonosti

Neko moze imati nagone i telo ga moze vuci na greh, a on nikda ne mora sagresiti!

Ti ne razumes da je greh stanje UMA, a ne stanje TELA!

Telo moze biti i prljavo i gresno, a tvoja Dusa moze ostati neopoganjena. Tako ti onda nisi gresnik!

To sto imas gresno telo samo znaci da si podlozan grehu, da mozes pogresiti!

A Hristos je jako tesko mogao podleci, jer mu je Duh bio jaci od tela! A taj Duh daruje i nama, da bi i mi savladali greh!

Opet bulaznis gluposti i igras se terminima, ti si covek koji "ocedjujes komaraca a gutas kamilu"!

On nema grešne sklonosti po sebi kao svi mi nakon pada Adama. Isus je Adam pre pada.

Tamo gde pise "POSLEDNJI ADAM" Pavle NE UKAZUJE NA SAVRSENO TELO!

Evo da ne bude da nisam citirao:

"Tako je i pisano: Prvi čovek Adam je od zemlje, zemljan, a poslednji Adam je Gospod s neba." (1. Korincanima 15:45)


Dakle, prvi Adam je bio od zemlje, zemljan, a drugi Adam je u Duh koji oživljuje tj. - Gospod s neba
, to kaze Pavle! Govori o vaskrsenju, proveri kontekst!

ZNACI HRISTOS JE ADAM ALI U NOVOM VASKRSLOM TELU!

Nosi ovu nauku Jehovinim Svedocima od kojih si je pokupio! Ne sramoti se vise ovde!
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
22.07.2016
Poruka
11.398
Tamo gde pise "POSLEDNJI ADAM" Pavle NE UKAZUJE NA SAVRSENO TELO!

Evo da ne bude da nisam citirao:

"Tako je i pisano: Prvi čovek Adam postade telom, a poslednji Adam je Gospod s neba." (1. Korincanima 15:45)


Dakle, prvi Adam je bio od zemlje, zemljan, a drugi Adam je u duh koji oživljuje - Gospod s neba
, to kaze Pavle!

Adam u telu pre pada u greh. Jer imamo i tu dva Adama..Adam pre pada i Adam posle pada. A Isus je nazvan "sin Božiji" a kada je Adam nazvan tako? Pre pada ili posle pada? Sve je tu jasno. A to "zemljan" i "postade telom" tj. sagrešio ukazuje na pad Adama kada je pao a drugi je "čovek Gospod sa neba"..stih 47 koji si preskočio..nazvan čovek "Gospodar sa neba". To što je "sa neba" ukazuje upravo to da nema grešnu prirodu...baš to pokazuje jer ako je "sa neba" kako Mu pripisuješ grešnu prirodu...
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
Adam u telu pre pada u greh. Jer imamo i tu dva Adama..Adam pre pada i Adam posle pada. A Isus je nazvan "sin Božiji" a kada je Adam nazvan tako? Pre pada ili posle pada? Sve je tu jasno. A to "zemljan" i "postade telom" tj. sagrešio ukazuje na pad Adama kada je pao a drugi je "čovek Gospod sa neba"..stih 47 koji si preskočio..nazvan čovek "Gospodar sa neba". To što je "sa neba" ukazuje upravo to da nema grešnu prirodu...baš to pokazuje jer ako je "sa neba" kako Mu pripisuješ grešnu prirodu...

Ti covece izvrces sam sebi!
Ovo je ludilo sta ti radis!

Shvatas li ti sta pises? On kaze da "TELO I KRV NE MOGU NASLEDITI CARSTVO BOZJE" , I ZATO GOVORI O HRISTU KAO "DUHU" KOJI I MI POSTAJEMO!

DAKLE GOVORI O VASKRSLOM PROSLAVLJENOM HRISTOVOM TELU, JER JE ON DARODAVC ZIVOTA, I MI POSTAJEMO KAO I ON, TAKO VISE NISMO "ZEMLJANI" VEC "NEBESKI", DAKLE "DUHOVNI"!


Evo dokaz:

"Sije se tijelo tjelesno, ustaje tijelo duhovno"

"imaju tjelesa nebeska, i tjelesa zemaljska"


---> ADAM NEMA TELO DUHOVNO! HRISTOS IMA, I U TOM STANJU JE POSLEDNJI ADAM, JER JE ON NAS OTAC!


To nije slučaj sa Isusom jer On nema grešnu prirodu. On nije sagrešio i pored oslabljenih telesnih, umnih i fizičkih karakteristika u odnosu na Adama.

Covece, oslabljenje telesne i umne karakteristike su ono sto se naziva "pala ljudska priroda"!

Ne postoji na telu greh u smislu "krivice", kao neki beleg, koji bi ti morao da skines s njega!

Telo vuce na greh, zbog tih oslabljenih karakteristika, a greh je tvoja krivica ako podlegnes telu! Dakle, greh je mrlja na Dusi, a ne na telu!

Hristos nije morao da spasi nase telo, vec Dusu! On skida mrlju sa Duse! Telo ionako dobijamo novo, i zato ne mora on da menja Adamovo telo, da bi kao skidao neku mrlju s njega!

Boze sta ja citam, ovo je strasno!

Ajde kazi mi, uci li adventisticka crkva da je Hristos dosao u savrsenom telu kao Adam? Ajde da cujemo ucenje adv. crkve???

PS. zasto ne spavas sad, ne ides na bogosluzenje ujutru? :)
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
22.07.2016
Poruka
11.398
Reci mi Mire, ako je Hristos "Gospod sa neba" kako onda govoriš da ima grešnu prirodu? Hajde da vidimo taj tekst koji si sam naveo.
 
Učlanjen(a)
22.07.2016
Poruka
11.398
Covece, oslabljenje telesne i umne karakteristike su ono sto se naziva "pala ljudska priroda"!

Ne, grešiš. Oslabljene umne i telesne funkcije su POSLEDICA grešne prirode. Ti poistovećuješ uzrok i posledicu a zapravo su to dve različite stvari i zato imaš malu zbrku pojmova. Ustvari dobro je da si pomenuo ove dve stvari(telesna i umna slabost-posledica i pala priroda-uzrok) samo da ih stavimo u pravi kontkest. Dakle, otvorio se put za jasnu diferencijaciju ova dva pojma. Tačno je Mire, da je telesna i umna slabnost posledica grešne(pale prirode) ali Hristos nema greha tj. nema grešnu prirodu kao ni Adam što je nije imao a Hristos nasleđuje posledice Adamovog pada telesno iako nije i On učesnik u tome jer nema grešne sklonosti po sebi. I tako oslabljenih kapaciteta u odnosu na Adama, a sa mnogo jačim i brojnijim iskušenjima On pobeđuje. To je suština Hristove pobede.

Ajde kazi mi, uci li adventisticka crkva da je Hristos dosao u savrsenom telu kao Adam?

Da, uči. Upravo to i adventisti uče. Malo bolje se raspitaj i porazgovaraj sa nekim pastorom. Pozdrav
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
Ne, grešiš. Oslabljene umne i telesne funkcije su POSLEDICA grešne prirode.

Sama rec ti kaze "PRIRODA SA GRESKOM", to je oslabljeno telo. O tome cela biblija svedoci. Ja ne znam sta ti citas, ako ovo ne razumes neces dalje shvatiti nista!

Ti poistovećuješ uzrok i posledicu a zapravo su to dve različite stvari i zato imaš malu zbrku pojmova

Nemam ja zbrku pojmova nego ti!

Postoji razlika izmedju GRESNE DUSE I GRESNOG TELA!

TELO JE SA GRESKOM
i zato se naziva u teologiji "GRESNA PRIRODA" ili PALA PRIRODA! I biljke i zivotinje su podlozne propadljivosti, iako zivi svet biljke i zivotinje nisu pocinile greh, jer nemaju svest da to ucine! Po tome ti je jasno da "pala priroda" nije vezana za "krivicu!" Zivotinje nisu pocinile svesni greh, pa opet trpe iste posledice!

Tako i Isus trpi posledice pale prirode (koja je sa greskom), ali mu je dusa bezgresna!

O tome govori Pavle: "Jer se tvar pokori propadljivosti (ne od svoje volje nego za volju onoga koji je pokori) na nad, da će se i sama tvar oprostiti od ropstva raspadljivosti na slobodu slave djece Božije."

Znaci Jovane, to sto je Isus nasledio "palu prirodu" ili kako se jos naziva "gresno telo" ne znaci da je i on imao "gresnu dusu"! Postoji razlika izmedju GRESNOG TELA I GRESNE DUSE!

Tačno je Mire, da je telesna i umna slabnost posledica grešne(pale prirode)

Opet pises gluposti!

Vidi sta kaze Pavle kaze:

"Jer Krist, kad smo još bili slabi, umrije u pravo vrijeme za bezbožnike." (Rimljanima 5:6)

---> Znaci govori o telu! Pavle u svim poslanicama govori kako da pobedimo "telesne zelje", sve se svodi na telo!

Vi pogresno tvrdite da je greh kao neki beleg i mrlja, koju nasledjujemo od Adama, cak i bebe to nasledjuju.. To se u teologiji naziva "istocnim grehom"..

Ali to nije tacno! Pala priroda je ono sto mi nasledjujemo, a krivicu Adamovu ne nesledjujemo!

Vi Pavla ne razumete kada kaze "svi sagresise". To se ne odnosi na krivicu, kao da se Adamov prestup kao magijom lepi i njegova krivica prenosi na nas. NE! Ono sto mi nasledjujemo jeste "osuda", jer Bog "pohodi i kaznjava grehe otacke na sinovima", i zato mi nasledjujemo smrt.

"Zato dakle kao što po grijehu jednoga dođe osuda na sve ljude" (Rimljanima 5:18)

Nego je vladala smrt od Adama sve do Moj sija i nad onima, koji ne sagriješiše prijestupom sličnim kao Adam(Rimljanima 5:14)

---> Dakle nismo mi nasledili Adamovu "krivicu", vec "osudu", a to je osuda na smrt! To je ono sto nasledjujemo! A Pala priroda je posledica toga!

Hristos nema greha tj. nema grešnu prirodu kao ni Adam

Ja sam tebi vec nebrojeno puta objasnio da neko ko ima "gresnu prirodu" nije automatski gresnik! Jer greh nije vezan za telo vec za licnost coveka!

I biljke i zivotinje imaju "palu prirodu"
(tj. gresno telo) pa nisu gresne, one su nevine, i samo trpe posledice covekove krivice!

Tako i beba kada se rodi, ona je nevina, ali trpi posledice Adamove krivice!
Beba mora da umre, jer je osudjena na smrt, jer je potomak! Sve sto covek dotakne, sa cim ima vezu je prokleto, osudjeno na smrt, zato i priroda propada i susi se!

Hristos nasleđuje posledice Adamovog pada telesno iako nije i On učesnik u tome jer nema grešne sklonosti po sebi.

Covece, kako mozes naslediti "posledice Adamovog pada telesno" a ne imati gresne sklonosti? Pagresne sklonosti i proizlaze iz slabosti tela!

Ti ne znas sta pricas! Ja sam uveren da ti buncas..

Da, uči. Upravo to i adventisti uče. Malo bolje se raspitaj i porazgovaraj sa nekim pastorom. Pozdrav

Ajoj Jovane, ti nisi Adventista! Namerno sam te pitao ovo da potvrdim! Nije mi jasno, zasto se pretvarate adventistima i sramotite Adventizam? Niste ni krsteni.. Lazno svedocite, sudice vam Bog za tu prevaru!
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
Oslabljene umne i telesne funkcije su POSLEDICA grešne prirode

Hristos nasleđuje posledice Adamovog pada telesno

On nema grešnu prirodu.


Znaci, da Bog sacuva, kontradikcija do kontradikcije, lupetanje do krajnosti..

Ti bolje da ne pises, ovo je strasno..

Hristos trpi "posledice" gresne prirode ali nema gresnu prirodu, kaze Jovan! Uzas!

Ti stvarno ne znas sta pises! Gubis se!

Ako trpis posledice gresne prirode, onda imas gresnu prirodu, jer ne mozes trpeti posledice od necega sto nemas! To je kao da si rekao, trpim posledice secerne bolesti, ali ja nemam secernu bolest!

Ovim zelis izbeci da je Hristos gesnik, ali niko nije tvrdio da jeste! Jos sam ti lepo objasnio da telo ne prlja covekovu dusu! Zivotinje takodje imaju palu prirodu i palo telo, ali nisu gresne, i ne postoji krivica na zivotinjama! Inace ne bi mogle biti prinosene kao zrtve! Tako ni na Hristu nema krivice, ako je i nasledio palo telo!

Tvoje gubljenje je ocigledno, a zbog tvrdoglavosti se sramotis! Ovo je ucenje protiv adventizma, a ti se vise ne nazivaj tako, jer nisi! Video sam gore da nisi!
 
Učlanjen(a)
22.07.2016
Poruka
11.398
Tako i Isus trpi posledice pale prirode (koja je sa greskom), ali mu je dusa bezgresna!

Pusti izraz "duša" to te zbunjuje. Ne duša već karakter tj. intencije karaktera. To se slažemo, samo termini te zbunjuju. Dakle, telo nije grešno zato što je "slabo" već ono trpi posledicu greha Adamovog. Kao i tela životinja. Ali Isus nema za razliku od nas sklonost grehu. Sklonost ka grehu samo po sebi je uračunato u greh. Kada bi i Isus imao tu sklonst ka grehu i On bi bio grešnik. Mi jesno i sklomi ka grehu i zato smo grešnici.

Ali ponavljam iako je Isus ima prirodu nesklonu grehu, mogao je pogrešiti ili popustiti pod uticajem iskušenja kao i Adam. Isus nije pao.
 
Učlanjen(a)
22.07.2016
Poruka
11.398
Ako trpis posledice gresne prirode, onda imas gresnu prirodu, jer ne mozes trpeti posledice od necega sto nemas!

Upravo u tome i jeste poruka jevanđelja. Mesija je uzeo grehe naše na sebe i slabosti naše..sećaš se Isaije. On nevin uzima na sebe slabo telo iako po svojoj prirodi koja nije grešna kao naša ne bi trebalo da ima slabost tela. Pa u tome i jeste proroštvo o Mesiji koji uzima slabosti naše na sebe.

I danas očigledno ljudi ne prepoznaju Mesiju i Njegove karakteristike kao ni u vreme Hristovo.
 
Natrag
Top