Tehnokratija, NWO, Covid i vera..

Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.357
A što tebi nije jasno u mojih nekoliko prethodnih odgovora? Evo ti ga još jednom, pa čitaj dok ne shvatiš, ako ti to uopće shvatiti hoćeš i možeš.

Poštuješ li ti Krista? Dj 5,29: Petar i apostoli odvrate: "Treba se većma pokoravati Bogu negoli ljudima!

P.S. Pitanje nisam postavio zbog tebe, jer da poštuješ Boga Krista ne bi tvrdio da su prihvatljive ovakve peder-parade:

1663927826583.png
 
Učlanjen(a)
22.07.2016
Poruka
11.403
Samo preciziraj o kojoj državi pričaš. Teokrtskoj ili sekularnoj. Argumente koje potežeš imaju okvir za diskusiju samo ako govoriš o teoratskoj državi. Mi ne živimo u takvim državama pa je bespredmetno iznositi takav vid argumentacije.

Pojasni nam o kojoj tačno državi misliš?
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.357
Samo preciziraj o kojoj državi pričaš.

Nebitno. Tema je naš odnos prema onome što se oko nas događa, a konkretno sada diskutiramo o poplavi pederastije i sodomije u svijetu. Ja sam svoj stav jasno iznio, a i ti svoj. Ja sam protivnik pederastije i sodomije, a pogoto smatram da je nedopustivo (u 21. stoljeću) da se bolesnim ljudima dozvoli da na javnim mjestima vrijeđaju najveće svetinje zdravih ljudi, koji su hvala Bogu još uvijek u većini. Dakle, skandalozno je, đavolski je, da "bolesnici paradiraju" i pri tome zdravu većinu vrijeđaju. Ti si se također potpuno jasno izjasnio, ti svu ovu bolest i đavliju podvalu podržavaš. I što se mene tiče, nas dvojica po ovom pitanju možemo zaključiti diskusiju. Možemo prijeći ponovo na pitanje podvale s Covidom.
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.357
Ključno. Dakle očekujem odgovor(za kakvu se državu zalažeš).

Ja se zalažem za državu u kojoj bi:

1. Dostojanstvo svakom čovjeku bilo zaštićeno, ali ne ono dostojanstvo koje bi propisala vlast, nego ono dostojanstvo koje čovjek baštini po svome Stvoritelju, dakle samim rođenjem.

2. Zakoni branili pravo na život od začeća do prirodnog svršetka svakog čovjeka.

3. Roditelji imali neotuđivo pravo odgajati svoju djecu u skladu sa svim svojim pozitivnim uvjerenjima.

4. Istina bila posebno vrednovana i postavljena iznad svih relativizama, koji u konačnici izjednačavaju dobro i zlo, a u svojoj dijaboličkoj fazi, kakvu imamo sada, čak zlo proglašava dobrim a dobro zlim.
 
Učlanjen(a)
22.07.2016
Poruka
11.403
Ne znam što ti uopće znači teokratska a što sekularna država. Zapravo, sve države su u konačnici teokratske. Dakle, stvar je do ljudi koji dobiju mandat uređivati državu i društvo.

Tamo gde su zakoni ustrojeni u skadu sa učenjem neke verske zajednce. Imaš muslimanske države koje su ustrojene po šerijatskom zakonu. Međutim, mi u Evropi imamo tradiiju drugačiju. Imamo države koje nisu ustrojene po zakonu bilo koje verske zajednce. To je sekularna država.

Dakle, da li zastupaš ideju da države moraju biti ustrojene po standardima verske(kih) zajednice(a)-teokratija ili nezavisno od učenja veske(kih) zajednice(a)-sekularne države?
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.357
Tamo gde su zakoni ustrojeni u skadu sa učenjem neke verske zajednce. Imaš muslimanske države koje su ustrojene po šerijatskom zakonu. Međutim, mi u Evropi imamo tradiiju drugačiju. Imamo države koje nisu ustrojene po zakonu bilo koje verske zajednce. To je sekularna država.

Dakle, da li zastupaš ideju da države moraju biti ustrojene po standardima verske(kih) zajednice(a)-teokratija ili nezavisno od učenja veske(kih) zajednice(a)-sekularne države?

Ja ti rekoh da su sve države, u konačnici, teokratske. Evo, promotrimo na primjer ove koje ti smatraš sekularnim - europske zemlje, koje su, kako ti kažeš, ustrojene neovisno o učenju vjerskih zajednica. Ovo što ti tvrdiš za europske je notorna neistina. Dio zakonodavstva koji se tiče gospodarskog uređenja duboko je ukorijenjen u protestantizmu. A dio zakonodavstva koji se odnosi na društveno uređenje također je duboko ukorijenjen, ali ovoga puta u antiteizmu. A antiteizam je najopasnija religija, i antiteisti su najveći koljači ljudi u čitavoj ljudskoj povijesti. Antiteistička komponenta moguća je samo u društvima gdje je onaj prvi dio, gospodarski, utemeljen na protestantizmu, zbog toga što je protestantizam konca 20.-tog i početka 21.-og stoljeća jednak ateizmu. Na primjer, još koncem prošlog stoljeća samo 15% Luterana u Švedskoj vjeruje da je Isus Krist Bog.

Da su zapadna društva antiteistička, točnije antikristovska, najbolje pokazuje njihova samohvala da su dopustili ubijanje ljudi (nerođene djece, eutanacija starih), i da inzistiraju da se događaju parade (nisu li nedavno takvu naredili u Beogradu) u kojima se događa Sodoma i sodomija, zbog čega je Bog sam intervenirao da takve zatre s lica zemlje. Postoji mnoštvo nastranosti i gadosti koje su plod "protestantsko-ateističkog" zapada, ali je zaista znakovito da se na "paradama sodomije i sodomista" posebno inzistira.
 
Natrag
Top