Sygic Navigacija

UREDNIK
Učlanjen(a)
28.07.2010
Poruka
1.554
Рекох ја то пре десетак дана па испаде лажов?!
Чак је и пост где сам све лепо навео са сликама обрисан?
Ал нема везе, идемо даље....
 
Učlanjen(a)
19.04.2013
Poruka
50
Može li neko ponovo da postavi link za 14.7.7 onaj u postu 1387 ne radi. Pokušavao sam sa 15.0.3 sa prve strane ali neće da startuje traži konekciju.
 
Učlanjen(a)
15.08.2014
Poruka
920
Sygic odgovorio na moja pitanja !
15.0.8 - zvanična verzija Sygic navigacije


sa 1477 na 1508 S.jpg

Na Google Play Store se konačno se pojavila informacija o verziji 15.0.8. Do sada je povratna informacija stalno bila 14.7.7. Dakle, verzija 15.0.8 je postala finalna tj. zvanična.

Potvrda da je trenutno zvanična verzija 15.0.8 je stigla i mejlom. Sygic Support je konačno odgovorio na moja pitanja :

Rudolf Wuscher (Sygic Support)

Mar 23, 17:52

Dear Srboljub,

Thank you for contacting Sygic.
Please accept our most sincere apologies for the late reply. Our support is currently tasked to capacity.

  1. We don't support unofficial version of our application or any other illegal copies in terms of copyrights and all users who use this type of software are using them at their own risk.

  2. We were in a staged roll-out of the new version of Sygic (15.0.8). It is now available to all supported devices.
If you have any other question, or need any further assistance, just reply to this message to open the ticket again.

Best regards,

Rudolf
Sygic Customer Support
Naravno, oni ne stoje iza nezvaničnih i nelegalnih verzija. Takav odgovor sam i očekivao. Međutim, kod mene je ostala dilema, na koji način se pojavljuju te nezvanične verzije. Ipak, neka o tom pitanju brinu oni, ukoliko je tačno njihovo zvanično saopštenje da to oni ne rade da bi smo mi testiranjem uočili eventualne nepravilnosti u radu. Iskreno, nisu me ubedili. Ali, sada je to moj problem...
Kao što piše u mejlu, Sygic verzija 15.0.8 je od danas dostupna za sve uređaje koji je podržavaju. Nije rečeno koji su to urađaji i koja Android verzija se zahteva kao minimalni tehnički preduslov.
U svakom slučaju, zahvalio sam se na njihovom korektnom odgovoru.
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
09.08.2012
Poruka
134
Navigas druze da nisi slucajno isprobao ovo,da li vrijedi maltertiranja?Veceras sam dosao pjesice na posao i iz znatizelje sam ukljucio 2 navigacije da vidim kako im funkcionise PJESACKA opcija,da napomenem probao sam ovo na Sygic 14.3.4 uz navteq (HERE) 2014.09 mape,prvo zapazanje je da navigacija koristi ISTU rutu za pjesacki i za vozacki rezim sto me malo zateklo jer prolaskom kroz 2-4 ulice skratio bih pjesacenje za vise od pola kilometra!!!???
Medjutim,cim sam skrenuo u jednu od ulica ubrzo (nekih par sekundi,ne vise od 10) navigacija je iscrtala novu rutu sto me opet ugodno iznenadilo jer sam racunao da ce krenuti da me vraca na prvobitnu rutu ali nije (istovremeno sam ovo radio i sa novom HERE navigacijom i dobio sam iste rezultate,prvo mi je iscrtala rutu identicnu kao i Sygic,zatim kad sam skrenuo sa zadane rute sa ISTOM zadrskom je preracunala novu rutu kao i Sygic).
Ne znam da li jos neko ovo testirao posto uglavnom pricamo o slucajevima prilikom voznje,o pjesacenju i navigaciji nisam primjetio da smo diskutovali pa reko da podjelim sa vama svoja zapazanja.
 
Učlanjen(a)
15.08.2014
Poruka
920
Navigas druze da nisi slucajno isprobao ovo,da li vrijedi maltertiranja?Veceras sam dosao pjesice na posao i iz znatizelje sam ukljucio 2 navigacije da vidim kako im funkcionise PJESACKA opcija,da napomenem probao sam ovo na Sygic 14.3.4 uz navteq (HERE) 2014.09 mape,prvo zapazanje je da navigacija koristi ISTU rutu za pjesacki i za vozacki rezim sto me malo zateklo jer prolaskom kroz 2-4 ulice skratio bih pjesacenje za vise od pola kilometra!!!???
Druže, jednom sam imao baš praktičnu korist od te opcije. Bio sam u "Atomskoj Banji" (Gornja Trepča, kod Čačka), krenuo pešice i udaljio se nešto više od 1km od naselja. Već je bio sumrak a loše se orijentišem u šumi. Srećom, imao sam memorisanu lokaciju hotela, uključio Sygic navigaciju i bez problema se vratio najkraćim putem kroz šumu. Inače, ako se dobro sećam, tada sam koristio verziju 14.3.2 (slika 1432) i siguran sam da se u kretanju pomerala ikona pešaka. Tako da se moglo ići tačno pravom linijom, ako je moguće. To su one isprekidane linije na slikama nP. Tada bi se gledao ekran telefona a ne slušalo glasovno navođenje...Sada je već kasno da probam, tako da ne znam da li se vidi ta ikona pešaka i u najnovijoj verziji 15.0.8. Probaću sutra, pa ću dodati sliku ako postoji i figura čoveka koji ide pešice. U svakom slučaju, korisna opcija. Mislim da se sigurno može pratiti, gledanjem u ekran telefona, ta skraćena putanja tj. prečica.
Evo nekoliko slika na osnovu kojih bih ilustrovao i ovu opciju u navigaciji Sygic. Slika 1A prikazuje onu apsurdnu situaciju gde bi trebalo, zbog 500m, kružiti preko 6km. Kada se uključi pešačka opcija, vidimo sa slike 1P korist od tog moda. Svako bi parkirao auto i pešice otišao do drugog restorana. Slike 2A i 2P pokazuju da bi se kroz šumu, Košutnjak, moglo do "Restorana 9" pešice stići putem dugačkim oko 1km, a kroz šumu 260m.
Možda su slike sa oznakom 3x odgovor na tvoje pitanje. Prolazim tim krajem svakog dana. Nebitno je što se, zbog pogrešnog smera Bregalničke ulice, dobija duža auto putanja. Poenta je u tome da, na osnovu slike 3T, gde se vidi da su dve ulice slepe, čak i sa betonskom ogradom da se ne bi automobili "švercovali" i prečicom prolazili, da pešak može mnogo brže stići do tačke B. Ovo sam slučajno probao i, priznajem, oduševilo me. Za razliku od Google Maps (satelitska slika terena 3S), Sygic je predložio mnogo zgodniju putanju. Naravno, navigacija ne zna da li se mora preskočiti 0.5m visoka betonska ograda. Sjajno ! Dakle, ovde je Sygic navigacija sasvim lepo "skratila" putanju. Naravno, mislim do tačke B u Bledskoj ulici, blizu Vojislava Ilića.

EDIT
Izbor navođenja u "pešačkom modu" zavisi od toga da li na mapi određenog dela grada postoje ucrtane pešačke staze. Sticajem okolnosti, u mom kraju postoji park koji ima betonirane staze. Tako da sam mogao isprobati i ovu opciju u realnim uslovima. Izabrao sam put od restorana "Dragulj" do "Komercijalne Banke". Navigacija je predložila putanju za kretanje automobilom, kao i za kretanje pešice.

Dragulj - KB 20.jpg

Opis ove opcije je prikazan u predviđenoj temi za gotove navigacije:
GPS Mape upoređivanje i analiza...
 

Prilozi

  • 1A.jpg
    1A.jpg
    46,5 KB · Pregleda: 25
  • 1P.jpg
    1P.jpg
    31,4 KB · Pregleda: 25
  • 2A.jpg
    2A.jpg
    35 KB · Pregleda: 26
  • 2P.jpg
    2P.jpg
    33,6 KB · Pregleda: 28
  • 3A.jpg
    3A.jpg
    60,7 KB · Pregleda: 28
  • 3P.jpg
    3P.jpg
    41,4 KB · Pregleda: 29
  • 3S.jpg
    3S.jpg
    144,9 KB · Pregleda: 30
  • 3T.jpg
    3T.jpg
    40,6 KB · Pregleda: 29
  • 1432.jpg
    1432.jpg
    40,7 KB · Pregleda: 24
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
09.08.2012
Poruka
134
Pa nesto poput tvoje 3S foto su me navodile i Sygic i HERE,okolo,a ne razumijem zasto izbjegavale sporedene ulice kud je ocigledno blize,a jos je tako i zadano da preracunava (PLANIRANJE-NAJKRACA RUTA).Ma,treba se pomiriti sa tim da su sve one dobrih i losih osobina i kao takve ih prihvatiti i gotovo.Samo isticem ovo kao manu kad se recimo nadjes u ne poznatom gradu,a tvoja te navigacija voda okolo ko taksista kad vidi da si pacijent za operisati (bez uvrede naravno),sto je Vlad jednom prilikom rekao "pored navigacije potrebno je i ukljuciti mozak jer te nece ona sama odvesti na destinaciju",
 
Natrag
Top