Sygic Navigacija

Član
Učlanjen(a)
24.08.2010
Poruka
190
Vec mi je pun klinac ovih Sygica i njihovih verzija. Samo nesto da dodam. Kada se pregazi prethodna verzija sledecom, odnosi se na ovu seriju 15.XX nije bas sve tako naivno, desi se da blokira koriscenje autoputa za rutu (pod autoputem podrazumeva i regionalne, npr. Ibarsku magistralu) mada u setingsu stoji da je dozvoljeno, pa su onda rute nebuloza.
 
Učlanjen(a)
15.08.2014
Poruka
920
Vec mi je pun klinac ovih Sygica i njihovih verzija. Samo nesto da dodam. Kada se pregazi prethodna verzija sledecom, odnosi se na ovu seriju 15.XX nije bas sve tako naivno, desi se da blokira koriscenje autoputa za rutu (pod autoputem podrazumeva i regionalne, npr. Ibarsku magistralu) mada u setingsu stoji da je dozvoljeno, pa su onda rute nebuloza.
Čini mi se da sam i ja to primetio. Ali, nisam obratio dovoljno pažnje..
Sve u svemu, red je da javno priznamo da je drugar @zx16 bio potpuno u pravu ! Bar ću ja, ovim putem, to uraditi u svoje ime. Ostavimo se više ovih neproverenih BETA verzija. Dok Play Store ne izbaci novu verziju, sve ovo je neozbiljno...
 
Član
Učlanjen(a)
31.12.2012
Poruka
917
Danas sam prvi puta namjerno obrisao iz mobitela sygic i skinio ga iz trgovine samo da vidim koja je verzija i kad sam ga skinio dao mi je verziju 15.0.4,za napomenuti je da je ovo prvo skidanje sygica iz trgovine prije nikad nisam skidao nego crackirane vezije.
 
Učlanjen(a)
01.09.2009
Poruka
3
Koristim sygic verziju 14.3.2 sa navteq mapama 2013.09, sta trebam uraditi da ubacim samo novije mape ?
 
UREDNIK
Učlanjen(a)
28.07.2010
Poruka
1.554
Koristim sygic verziju 14.3.2 sa navteq mapama 2013.09, sta trebam uraditi da ubacim samo novije mape ?
На првој страни, у првом посту, имаш mapdownloader. Помоћу њега скини жељене мапе и убаци у фолдер за мапе.
 
Učlanjen(a)
15.08.2014
Poruka
920
Danas sam prvi puta namjerno obrisao iz mobitela sygic i skinio ga iz trgovine samo da vidim koja je verzija i kad sam ga skinio dao mi je verziju 15.0.4,za napomenuti je da je ovo prvo skidanje sygica iz trgovine prije nikad nisam skidao nego crackirane vezije.
Evo, dok pišem (sreda 18.03.2015. 20:50) može se skinuti i "današnja" verzija. Sygic, BETA2 verzija verzije 7 (Sygic_15.0.7-beta2_crk.apk). Meni ovo liči na dnevne novine. Još gore ! Juče su se pojavila dva izdanja, dve verzije. I verzija 6 i verzija 7.

Odlučio sam da pošaljem mejl Sygic Support i pitam ih o čemu se radi. U prvom redu, ko distribuira te silne "najnovije vesti", tj. verzije. Drugo, iako piše da verzija zavisi od uređaja, pitaću ih "od čega zavisi". Mora da postoji neko tehničko objašnjenje...Imam 3 android telefona. Jedan je i Samsung Galaxy III. Pominjem Samsung jer se obično taj model pojavljuje u zvaničnim reklamama. Sva tri telefona imaju različite android OS. Različiti su, a ipak, kada odem na Play Store, na sva tri stoji informacija da je aktuelna verzija 14.7.7 i da je ažurirano 9. marta 2015.

Druže, tebi je Play Store "dodelio" verziju 15.0.4. Nadam se da je ona sada zvanična. Ipak, u najmanju ruku, sve ovo je i smešno i neozbiljno. Šta drugo reći za BETA verziju BETA verzije sa istim brojem. Šta je smetalo da ta, "najnovija" bude označena brojem 15.0.8 . Što se mene tiče, ja ću sledeći apdejt napraviti kada neko slikom pokaže da navigacija radi drugačije (bolje) od prethodne verzije. Ili, kada bude uvedena neka nova funkcija...

P.S. Ako nekome treba i beta2 verzija verzije 7, može je preuzeti sa istog linka iz posta #1534

EDIT
Poslao sam mejl Sygic Support-u sa pomenutim pitanjima. Na pristojan način sam ih pitao da li ima smisla plaćati zvaničnu verziju kada je njihova tehnička podrška toliko neozbiljna i neprofesionalna. Nikako ne mogu da prihvatim da neko, ko uredno plati licencu, zbog "uređaja" koristi unapređenu i "kvalitetniju" navigaciju v15.0.4, a neko drugi, isto sa urednom licencom, "zastarelu" verziju 14.7.7. Možemo mi da se ne složimo, ali zamislite, kako bi izgledala verzija Windows 8.1 za vidljivo različitim mogućnostima u zavisnosti koja je PC konfiguracija. U najmanju ruku neozbiljno. Ili može da se koristi poslednja verzija navigacije, ili ne može. Moje mišljenje : umesto što Sygic svakog dana izbacuje "novu" verziju, ne znam za koga, pametnije je da se potrudi da jednu, i to ISTU verziju, svi android korisnici mogu da koriste. Jednostavno, ako neko ima "uređaj" koji zadovoljava zahteve Sygic navigacije (verzija Android OS, Ram, Memorija, rezolucija itd...) morao bi da bude u mogućnosti da instalira tu poslednju verziju. Neka propišu koji su minimalni tehnički zahtevi i tačka. Nema dileme. A oni, na sajtu, samo kažu da verzija zavisi od uređaja. Izuzetno neprofesionalno napisano.
Drugari, nadam se da vam je jasno da ovo uopšte nije subjektivno. Jer, ja mogu koristiti verziju koju želim. Čak i 15.0.7 na kvadrat (beta2). Radi se o principu...
Inače, automatski reply kaže da će odgovoriti u okviru 2 radna dana. Sa nestrpljenjem očekujem odgovor. Naravno, biće postavljen na ovom mestu...

Sledeće pitanje, nakon eventualnog odgovora, biće molba da objasne šta na slici piše. Da li ima, ili nema, ikakve razlike između 14.7.7 i 15.0.4 Na osnovu onoga što piše, NEMA !

1477 vs 1504 L.jpg
 

Prilozi

  • 1477 vs 1504.jpg
    1477 vs 1504.jpg
    209,4 KB · Pregleda: 21
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
09.08.2012
Poruka
134
Dragi druze navigas,odavno sam vidio da ovo prevazilazi granice zdravog razuma,isprobao tzv. nove verzije,samo tu je problem koja je najnovija kad izlaze ko KRAS EXPRESS "ujutro za dobar dan,uvece za dobar san",uvidio da mi sporije hvata signal (pozicioniranje) sto sam pitao prije par postova ostale clanove da li se njima desava.Na kraju,vratio svoju dobru staru 14.3.4 sa zadnjim mapama i stavio tacku na Sygic maniju.
Da,jedno pitanje,mislim da je vec i bilo rjeci o tome,da li je nuzno izmjeniti content.info fajl poslije update mapa,meni je radilo i bez toga,mape su 2014.09,a u contentu su bile neke 2013 a cini mi se da je bilo rjeci da se mora editovati,pitam onako,a mozda pomogne i kolegi koji je,gore post,trazio nove mape.
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
15.08.2014
Poruka
920
Sygic_15.0.8_crk.apk

Changelog: 15.0.8 r121782

Final fix for loading contacts
Fix for Android 4 [caused by fix for android 5.1]


Poslednja rečenica potvrđuje naše pretpostavke. Jedno se popravi, drugo pokvari, ili, za jedne se popravi, za druge pokvari. U prethodnim verzijama je, prilagođavanjem za Android 5.1, "razdešena" aplikacija za verzije Androd 4. Verzijom Sygic 15.0.8 je to "naštelovano". Nadam se...

Ko želi, može skinuti apk fajl sa linka iz posta #1534
 
Natrag
Top