Sygic Navigacija

Učlanjen(a)
15.08.2014
Poruka
920
Ovo nema smisla,spamovati i vrjedjati...
Slažem se sa ovom kritikom. Pošto sam, na neki način ja uzrokovao, analizom mapa NT i TA i analizom RERUTIRANJA navigacije Sygic, napisao sam sličnu analizu (post #1425) na našem forumu, za "iGO Primo 2.4 Basarsoft ili ANS".
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
09.08.2012
Poruka
134
Samo ti drugar nastavi sa svojim radom i korisnim informacijama,greske koje ti opises mogu se desiti na bilo kojoj destinaciji (kako u BG tako i bilo gdje) upravo ovakvi postovi treba da ukazu na nedostatke oderdjenog software prilikom rutiranja (a i moguce greske mapa itd.) tako da svi forumasi koji ga koriste znaju sta mogu ocekivati i sami odaberu da li ce ga koristiti ili ne.
 
Učlanjen(a)
15.08.2014
Poruka
920
Svim drugarima, koji današnji dan, potpuno ispravno, smatraju da je praznični, i slave ga, želim dobro zdravlje i lepo raspoloženje. Ostalima, isto to, uz želju da se što pre i mi pridružimo...Srećan Božić !
P.S. Nadam se da ovo nije zloupotreba foruma. Smatram da je čestitka "4 navigacije" primerena forumu.
 

Prilozi

  • 4 navigacije.jpg
    4 navigacije.jpg
    568,2 KB · Pregleda: 19
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
23.01.2010
Poruka
801
@navigas
@gongy

Molim Vas nemojte vise opisivati voznje i greske u kartama. To nema smisla. Tema je Sygic GPS Navigacija i nema nikave veze sa kartama. Trazite od moderatora da otvori posebnu temu pa tamo postavljate slike i pisite do mile volje. Molim Vas.
 
Učlanjen(a)
09.08.2012
Poruka
134
Ne znam u kom postu sam opisivao voznju i greske?!Ne vidim ni sta je lose sto pomenuti kolega to radi,mada mozda nebi bilo lose otvoriti posebnu temu za mape kao sto vec ima na forumu za drugu navy.Ipak ako Sygic za istu destinaciju sa dvije razlicite mape brlja dve razlicite rute da li je do mapa ili do njega?
 
Član
Učlanjen(a)
22.06.2009
Poruka
4.880
Učlanjen(a)
15.08.2014
Poruka
920
@navigas
@gongy

Molim Vas nemojte vise opisivati voznje i greske u kartama. To nema smisla. Tema je Sygic GPS Navigacija i nema nikave veze sa kartama. Trazite od moderatora da otvori posebnu temu pa tamo postavljate slike i pisite do mile volje. Molim Vas.
U manjoj meri prihvatam tvoju kritiku, koja je upućena meni, jer kolega sa foruma @gongy nije opisivao vožnje i slikama ilustrovao greške u kartama. To sam pisao ja, u postovima 1269 i 1271, gde sam poredio NT i TA mape. Dakle, slažem se da ne bi više trebalo u temi Sygic GPS Navigacija pisati o greškama u kartama.
Međutim, kažeš da ova tema, Sygic GPS Navigacija, nema nikave veze sa kartama. Lično, smatram da ima. Navigacija bez mape ne može da radi. Ali, sada imamo novootvorenu temu i o tome ćemo pisati tamo.
Moliš da više ne opisujem vožnju, ne stavljam slike i ne pominjem karte !? Ovo ne razumem. Kako analizirati kvalitet neke navigacije ako se neko zapažanje ne ilustruje opisom putanje i priloženim slikama.
Tačno je da sam nekoliko postova opširno napisao i ilustrovao sa dosta slika. Jedan je 1220. Drugi 1250. Pokušao sam da drugarima sa foruma pomognem, onoliko koliko mi mogućnosti dozvoljavaju.
A sada dolaze, ja smatram, dosta ozbiljni postovi. Opširni i sa puno slika. Razlog je bio taj što sam želeo da članovima ukažem na ozbiljan programerski nedostatak softvera navigacije Sygic : Loše online određivanje nove rute kada se promaši put, ili namerno promeni trasa. Dakle, loše RERUTIRANJE. Ukoliko postoji greška na mapi, nekada se ne može skrenuti u neku ulicu, pa se mora promeniti putanja. Ako je loše rerutiranje, može da bude problema. Ovo se može proveriti isključivo opisom vožnje, navođenjem verzije aplikacije Sygic na kojoj je to primećeno, stavljanjem slika, kao i navođenjem korišćenih mapa. To sam pisao u postovima 1260, 1261 i 1262. Zato bih te zamolio da pomenute postove još jednom pogledaš.
Uzgred, u postu 1255 sam izjavio da smatram da je jedan, ne toliko bitan, nedostatak navigacije Sygic i mali broj ponuđenih alternativnih putanja. Jer, ponoviću, ako imamo 2 mogućnosti na početku putovanja i 2 mogućnosti na kraju, matematički gledano, moraju postojati 4 alternative a ne samo 2. Tako sam i zapazio softversku grešku lošeg rerutiranja. Kod kuće sam pogledao ScreenShot-ove. Takođe, smatram da je, po malo, loše i to što Sygic tvrdoglavo insistira na izabranoj putanji na početku puta. Čak i u situacijama kada smo blizu cilja.
I pored svega, smatram da navigacija Sygic ima mnogo više pozitivnih karakteristika...
Druže, najljubaznije te molim da i meni, a i ostalim članovima, izneseš svoje mišljenje o mom zapažanju. Da li Sygic, u nekim situacijama, ima loše rerutiranje?

EDIT :
Zvanična finalna VERZIJA 14.6.7. Mapa TA (srb.ta.2014.06).
Staviću samo ovu sliku sa 2 realne situacije. Da se ne bi gubilo vreme i vraćalo na opširne pomenute postove. Snimljene su u realnoj vožnji, u nedelju 14. dec 2014. Mislim da se sve vidi. Na levoj slici, navigacija, neobjašnjivo, bira zaobilaznu putanju, iako je do cilja ostalo samo 800 metara. Stotinu metara dalje, kada sam prošao skretanje, desna slika, navođenje je OK. Mislim da komentar nije potreban. Ovo je, ipak, primer LOŠEG RERUTIRANJA. Nadam se da se ovako najbolje ilustruje. Sa slikama. I da ovo nema veze ni sa nepotrebnim slikama, niti sa lošim mapama. Ovde je problem u softveru navigacije Sygic. A navigacija Sygic je tema ovog foruma.

Reruting Sygic 1467.jpg
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
15.08.2014
Poruka
920
NOVA TEMA
GPS Mape upoređivanje i analiza here, tom tom, topmap
pišite utiske mapa i njihove greške u svim ovim navigacijama navedenim i ne navedenim

http://serbianforum.org/threads/gps-mape-uporedivanje-i-analiza-here-tom-tom-topmap.576525/
(već pisane analize copy-paste možete da ubacite tamo).
Smatram da je sugestija @braonpas potpuno ispravna. Takođe, pozdravljam i tvoju brzu reakciju i otvaranje nove teme na forumu.
Već napisane komentare, koji govore isključivo o mapama, ću, kako si i predložio, ovih dana prebaciti u temu za koju mislim da im je tamo mesto. Pošto ne umem ( ili mi ta opcija nije dopuštena) da izbrišem, zamoliću te da to ti uradiš. Naravno, posle prebacivanja, napisaću ti koji su brojevi postova koje bi trebalo obrisati iz ove teme.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
03.02.2010
Poruka
8
Odradio sam sve kao na prvom postu, radi navigacija sa TT mapama, ali kada hoću sa NTQ mapama, baca me na skidanje mapa i na trijal verziju koja traje 7 dana?
 
Učlanjen(a)
09.08.2012
Poruka
134
Odradio sam sve kao na prvom postu, radi navigacija sa TT mapama, ali kada hoću sa NTQ mapama, baca me na skidanje mapa i na trijal verziju koja traje 7 dana?

Vrati se na 123 stranu pa kreni napred imas tamo objasnjeno u vezi tvog problema,da ne tupim i pisem nadugo i nasiroko kad je vec sve napisano.Nadam se da ces rjesiti svoj problem.
 
Natrag
Top