Sveto Trojstvo

Član
Učlanjen(a)
26.02.2011
Poruka
974
Uh kliker, tvoja besjeda je teska, ko ce to da razumije. Sto onda vjerujes po pitanju duha Svetoga? Ne pijem alkohol, pa ni vino, samo grozdjani sok.
 
Učlanjen(a)
12.08.2014
Poruka
18
Djela apostolska 2:4
(4) Svi se napuniše Duha Svetoga i počeše govoriti drugim jezicima, kako im već Duh davaše zboriti.

Čaša vina je samo metafora. Simbol. Sveti Duh je delatna sila samoga Boga, neodvojiva od Boga. Smisao hrišćanstva nije samo u verovanju da postoji jedan Bog , smisao je u ostvarenju zajednice Boga i čoveka na način kako sam to pokušao objasniti metaforom čaše vina. U Jevrejstvu, zajednica Boga i čoveka nije moguća iako Jevreji veruju u jednog Boga. Kod Jevreja postoji onaj zastor u Hramu koji odvaja to dvoje. Smrću Hristovom taj zastor u Hramu se cepa ili uklanja čime se omogućuje zajednica ili jedinstvo. Svako dobro
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.297
Šta je Isus objavio ljudima, karakter (ime) Oca ili trojstvo?

Jovan 17,6 Ja javih ime tvoje ljudima koje si mi dao od svijeta; tvoji bijahu pa si ih meni dao, i tvoju riječ održaše.

Biblija poznanje Boga vezuje za zakon za dekalog.

1. Ivanova 5,3 Jer je ovo ljubav Božja, da zapovijedi njegove držimo, i zapovijedi njegove nijesu teške.

1. Jovanova 2,4 Koji govori: poznajem ga, a zapovijesti njegovijeh ne drži, laža je, i u njemu istine nema;
 
Učlanjen(a)
15.02.2015
Poruka
3.527
Naravno da to hoće da kaže, jer njihovo shvatanje Troijčnosti Boga je materijalističko u toj meri da su njima Ipostasi - lica - osobe, doslovno bića.

Darth, nemogu da te razumem sta ti podrazumevas pod: "Jer nijobvo shvatanje Trojicnosti Boga je materijalisticko?"
Mozes li nam pokazati kakvo je tvoje shvatanje Boga koje smatras verovatno duhovnim?
 
Član
Učlanjen(a)
26.02.2011
Poruka
974
Prvi krscanski oci vjerovali da je Isus doslovno rodjen od Boga, Bog od Boga

 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Pogledah samo početak i vidim referiranje na svetog Ignacija Antiohijskog. Sam citiraj Ignacijeve poslanice i pokaži što si uopće htio dokazati.

Šta god da je hteo, namera je bila da se napadne Trojstvo.

Ps. kada su već toliko "pametni" i "biblijski" obrazovani, neka nađu i ovde postave stihove (iz prave Biblije, ne Clear Word ili NWT) u kojima Bog poručuje da će se Sveti Duh otelotovoriti u ženi udarenoj u glavu.
 
Član
Učlanjen(a)
26.02.2011
Poruka
974
Šta god da je hteo, namera je bila da se napadne Trojstvo.

Ps. kada su već toliko "pametni" i "biblijski" obrazovani, neka nađu i ovde postave stihove (iz prave Biblije, ne Clear Word ili NWT) u kojima Bog poručuje da će se Sveti Duh otelotovoriti u ženi udarenoj u glavu.

Koje trojstvo...nadji mi tu rijeci u Bibliji....ti jos rece - zena udarena u glavu....rekoh ja da imitiras slapa....
 
Natrag
Top