Sveto Trojstvo

Učlanjen(a)
30.01.2016
Poruka
371
Biblija kaze:

"DA SVI POSTUJU SINA KAO I OCA, KO NE POSTUJE SINA NE POSTUJE OCA..."

"JA I OTAC JEDNO SMO.."

"RECE TOMI, DODJI I METNI PRST SVOJ U RANE OD KLINA I STAVI RUKU SVOJU U REBRA MOJA, I NE BUDI NEVERAN NEGO VERAN, RECE MU TOMA GOSPOD MOJ I BOG MOJ, ODGOVORI MU ISUS, POSTO SI ME VIDEO, VEROVAO SI, BLAGO ONOME KO NE VIDI I VERUJE.

"I TROJE JE STO SVEDOCI NA NEBU, OTAC, REC ( Isus Hristos ), I SVETI DUH, I OVO JE TROJE JEDNO.."
To je sve istrgnuto iz konteksta i pogresno shvaceno.

Sta znaci biti jedno - Otac i Sin?
Ne pise jedna osoba.
Takodje izvorna rec znaci u jedinstvu.

Isus je i sam rekao da je dosao da prenese rec Boga Oca JHVH.

a ovo zadnje je apoktif
Ima hiljade dokaza u Bibliji da je Isus Bozji Sin
a Bog JHVH Jehova jedini istiniti Bog.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Nema apokrifa vec cista biblija.

Bog i Isus nisu iste licnosti, vec dve koje imaju Bozansku prirodu.

Sve je u kontekstu.
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.346
To je sve istrgnuto iz konteksta i pogresno shvaceno.

Nema apokrifa vec cista biblija.

Bog i Isus nisu iste licnosti, vec dve koje imaju Bozansku prirodu.

Sve je u kontekstu.

Mystery i Laodikeja, kako je moguće da istu knjigu čitate, na istog se duha pozivate, a jedni za druge tvrdite da su sve pogrešno shvatili.

P.S. Mystery, ako nije problem citiraj nam bibliski redak Lk 23,43. Hvala ti unaprijed. :)
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Mystery i Laodikeja, kako je moguće da istu knjigu čitate, na istog se duha pozivate, a jedni za druge tvrdite da su sve pogrešno shvatili.

Moguće je, kod njih je sve moguće. Pa upravo na taj način su i nastale 50.000 Sola Scriptura "denominacija".


P.S. Mystery, ako nije problem citiraj nam bibliski redak Lk 23,43. Hvala ti unaprijed.

Citiraće ti ovo:

43 And he said to him: “Truly I tell you today, you will be with me in Paradise.” Lk 23,43 NEW WORLD TRANSLATION
Kod:
https://www.jw.org/en/library/bible/nwt/books/luke/23/

ili u prevodu:

43 I on mu reče: "Zaista ti kažem danas, ti ćeš biti samnom u Raju". Lk 23,43
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Znači, adventisti koriste Bibliju Jehovinih svjedoka!?!? Nisam to znao. Baš čekam da netko od adventista demantira.

Šta misliš odakle je Laodikeji ono izvtanje, upravo ovog retka? Pa zašto je ne bi koristili? I kod adventista je Isus isto što i Mihael, i jedni i drugi su mortalisti....

Ujedno, tko garantuje da isti stih, isti red nije istovetno iskasapljen i u Clear Word?
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Znači, adventisti koriste Bibliju Jehovinih svjedoka!?!? Nisam to znao. Baš čekam da netko od adventista demantira.

Adventisti ne koriste bibliju Jehovinih svedoka.

Na ovim prostorima koriste uglavnom prevod Danicic - Karadjic.

Mada za internu upotrebu koriste i Lujo Bakotica, i Emilijana Carnica, kada pri ruci nemaju ovu prvu.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Evo onda iz prijevoda D-K: Lk 23,43: I reče mu Isus: Zaista ti kažem: danas ćeš biti sa mnom u raju.

Dakle, odmah nakon smrti. Ne ide duša ni na kakvo "spavanje".

Onda je Isus lagao Mariju kada je rekao tri dana nakon smrti u trenutku vaskrsenja: "NE DOHVATAJ SE DO MENE JER SE JOS NE VRATIH OCU SVOJEMU"

Na to nemas odgovor.

A ja sam odgovor dao.
 
Natrag
Top