Sveto Trojstvo

Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
A kako su muz i zena "JEDNO TELO" ,u kom smislu????
Kad to odgovoris potvrdno,onda ces spoznati kako su Jehova i Isus u jedinstvu,sto bi rekao Vuk "Jedno"...

Kad su oni jedno tijelo koliko su tek Otac i Isus jedan Bog.

Ovo sam dao da uništim vaše tumačenje riječi jedno i jedan.
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.416
Za Adama i Evu cak pise da su JEDNO TELO,ali za Jehovu i Isusa nigde ne pise da su JEDNO TELO,zajedno
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.416
daj mi taj stih (ime i prezime) da proverimo jel ga ima u originalu ili je falsifikovannn,to je postalo moderno u novije vreme....
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.416
Rimljanima 8,9A vi nijeste u tijelu nego u duhu; jer Duh Božij u vama živi. A ako ko nema Duha Hristova, on nije njegov.

Cekaj bre pile moje,
pa po tebi ispada da smo i mi bogovi,zar ne???
Kolko ima ljudi u kojima zivi Bozji duh???A da mozda ne zive u njima i Jehova i Isus Hrist???
Ja sam ti rekao da nadjes stih gde za Jehovu i Isusa pise da su JEDNO TELO,zajedno,dakle ne znas???
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.259
Potpuno sam iskren,nemam razloga da ne budem.
E sad ovako,
ne znam sa kim si od JS proucavao Bibliju,ali i to je veoma bitan detalj....neko ume LAKO da prenese biblijske istine,dok kod drugih yo ide TEZE.
Za to vec sluzi teokratska skola ,ali primena toga sto se nauci je kod nas Srba medju najslabijima.
Isus je ispricao pricu o sejacu zita i njegovom neprijatelju..
U pocetku se vecina obraduje,ali problemi i zabune koje unosi neprijatelj donosi odbijanje.
Da ne razvodnjavam temu sa drugim naukama JS ,ovde cu se zadrzati na trojstvu.
Ako mi das Ti ili bilo koji drugi argumentovane dokaze da je trojstvo biblijska nauka,automatski odmah odbacujem nauku JS.
Ja zelim cinjenice a ne filozofiranје.
Da li te zbunjuje DK prevod
5.Moj 6:4
4 Čuj, Izrailju: Gospod je Bog naš jedini Gospod.

Da li na osnovu ovoga mislis da je isus isto sto i Otac???
Mnogi misle zbog ovog ili slicnih stihoba.
Ipak ako pogledas i originalni tekst ili pak druge prevode ,videces kolko se menja znacenje i bude jasnije sa boljim prevodom ili najbolje ako znas originalan tekst
Evo posle original teksta,nekih drugih prevoda
WTT Deuteronomy 6:4 שְׁמַ֖ע יִשְׂרָאֵ֑ל יְהוָ֥ה אֱלֹהֵ֖ינוּ יְהוָ֥ה׀ אֶחָֽד׃
(Deut. 6:4 WTT)
CRO Deuteronomy 6:4 »Čuj, Izraele! Jahve je Bog naš, Jahve je jedan! (Deut. 6:4 CRO)
KJV Deuteronomy 6:4 Hear, O Israel: The LORD our God is one LORD: (Deut. 6:4 KJV)

Odavde se jasno vidi narocito na hebrejskom da je Jehova Bog JEDAN!!!
Ako lepo pise Jedan,hocemo li da citamo "trojedan",ili pak trojstvo i kako te ubedise jos da se doda "sveto" ??? Pise li igde u Bibliji rec "trojstvo" a kamoli " sveto trojstvo"
Ako zaista zelis da upoznas pravu istinu,poceces od jednostavnih i laganih stvari kao sto je odbacivanje trojstva jer ima za cilj da svemogucem Bogu Jehovi oduzme deo moci i da raspodeli na druge kako bi napravili rivalstva i zavadu,pa kad dodje do svadja kao sto ih ima ...povuce se...,ili nema svadja oko trojstva???
Ako je 2+2= 4 ,hoce li te neko ubediti da je 2+2=3??? matematicko trojstvo???

Vidis da ti je najbitnije Trojstvo?
Vidis da si u istoj situaciji kao i ja sto sam bio? Nisam hteo odbaciti ostalu nauku zbog Trojstva...

Zasto prvo ne bi krenuo od manjih ucenja?

Sa staresinom sam proucavao, ako te bas zanima.. Nema veze ko prenosi , jer je sve bazirano na ustaljenom programu pitanja , odgovora i razmisljanja.. A svakako staresina najbolje prenosi nauku zajednice...
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Cekaj bre pile moje,
pa po tebi ispada da smo i mi bogovi,zar ne???

Gdje se to vidi u ovom stihu i u drugim.

Kolko ima ljudi u kojima zivi Bozji duh???

Ali to nije njihov nego Božji, a Božji je i Isusov.

A da mozda ne zive u njima i Jehova i Isus Hrist???

Živi Sveti duh. A Sveti duh je Bog.

Ja sam ti rekao da nadjes stih gde za Jehovu i Isusa pise da su JEDNO TELO,zajedno,dakle ne znas???

Pitao si i za duh. Pa piše da su jedno.
 
Član
Učlanjen(a)
26.02.2011
Poruka
979
Sveti Duh nije Bog, niti neko trece zasebno bice....Sveti Duh je Bozji Duh, Kristvo Duh....Nije Bog uzeo trecu osobu i njime pomazao po vama drugu osobu trojstva....Duh je Bozji um, utjecaj, sila...Bog preko duha radi....u onim slucajevim gdje izgleda da je Duh osoba, onda je to personificiran Otac ili Sin....
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Sveti Duh nije Bog,

To kažu i JS i ubjedljivo imaju najgoru teologiju.

Šta te onda tješi neko ko nije Bog. Kako nije Bog ako stoji da je slagati Duhu slagati Bogu.

Da li je 3. ili nije neću ni da razmišljam. Ima arg. da jeste i da nije.

Pa Bog je duh, kako nije Sveti Duh Bog?

.Duh je Bozji um, utjecaj, sila...Bog preko duha radi....u onim slucajevim gdje izgleda da je Duh osoba, onda je to personificiran Otac ili Sin....

To stoji da posao duha je posao Oca ili Isusa. Ali kako onda objasniti da je većina vas zaražena farisejskim kvascem. Ali se ne može reći da je SD Isus. To nije.

Ali ja npr. imam lično iskustvo sa Isusom, nemam sa trećom osobom, što dosta odgovara da Isus djeluje duhom svojim. Nisam upoznao nikakvu 3. posebnu osobu. Tu stoje ti arg. ali ne trebamo se baviti puno tom temom.
 
Natrag
Top