Sveto Trojstvo

Učlanjen(a)
05.05.2014
Poruka
3.698
Ma šta god crkveni oci rešavali i rešili nigde nisu Duha Svetog nazvali satanom.
Vidim da volite citirati tuđe reči ali tamo ne nađoste hule pa da nebi bili premudri u kritici drugih prvo objasnite kako Sveti Duh postade satana za vas jel to niklo u tabuli razi ili donela veštica sa Oriona?

Kainose daj tog Paju uželeh ga se možda čovek objasni 11 glavu.
Zaboravio si opet reći kako mrtvi čuju glas?
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.259
O cemu ti pricas Laodikeja?
Kada si rekao cituram: " U ovome se pokazuje da ni Taramana, ni Mire, ni Antonija nisu dosledni veri svojih Otaca, pa ni bibliji koja ovo uci, jer ranohriscanski oci su veovali u tri nezavisne Bozanske licnosti - Oca, Sina, i Svetog Duha."???

Navedes citate crkvenih Otaca koje sam i ja postavio u prethodnom postu(kopirao si iz mojih ranijih postova jos neke citate) , i onda kazes da Mire ne veruje u Trojstvo koje je u prethodnom postu potvrdio, a koje uce svi ovi navedeni crkveni Oci?

Ti si nesto gadno pobrkao, ili se salis?

Ja sam postavio ove citate, zato sto autor Kainosovog videa tvrdi, da navedeni oci "nisu verovali u Trojstvo" - ja sam iz njihovih citata dokazao da "oni jesu verovali u Trojstvo".

Ne znam stvarno sta ti je???
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Duh Sveti je sam Isus. U Otkrivenju piše da govori duh crkavama, a onda govori Isus.

Otkrivenje 5,13 I začujem: sve stvorenje, i na nebu, i na zemlji, i pod zemljom, i u moru - sve na njima i u njima govori: "Onomu koji sjedi na prijestolju i Jaganjcu blagoslov i čast, i slava i vlast u vijeke vjekova!

Kološanima 2,2 Da se utješe srca njihova, da sjedinjeni u ljubavi dođu do svega bogatstva punine razboritosti, te upoznaju tajnu Boga Oca i Isusa Krista,

Mudre izreke 30,4 Tko uzađe na nebo i siđe? Tko uhvati vjetar u šake svoje? Tko sabra vode u plašt svoj? Tko postavi krajeve zemaljske? Kako se zove i kako mu se zove sin? Znaš li?


“Da Hrist može da im Se prikaže, a da i dalje bude nevidljiv za svet, bila je misterija za učenike. Nisu mogli da razumeju Hristove reči u njihovom duhovnom značenju.
Oni su mislili o spoljašnjoj vidljivoj manifestaciji.
Nisu mogli da shvate da mogu imati prisustvo Hristovo sa sobom, a da Ga svet ne vidi.
Nisu razumeli duhovnu manifestaciju.”

{Elen Vajt, Južno Delo, 13. Septembar, 1898 par. 2}
 
Poslednja izmena:
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Mire.

Onda se tebi licno izvinjavam, mada znam sta sam napisao, jer si cini mi se tvrdio da verujes da je Isus samo Sin Bozji - ali ne i Bog jednak Ocu, pa sam postavi kao dokaz da su Oci verovali u trojstvo u smislu da su i Otac, i Sin, i Duh Sveti Bog.

Ove citate sam skinuo sa sajta nisam kopirao od tebe..

Evo sta sam napisao kao opasku:

U ovome se pokazuje da ni Taramana, ni Mire, ni Antonija nisu dosledni veri svojih Otaca, pa ni bibliji koja ovo uci, jer ranohriscanski oci su veovali u tri nezavisne Bozanske licnosti - Oca, Sina, i Svetog Duha.

Dakle, moja opaska je sa akcentom da vi ne verujete da je Isus Bog, a jos manje da je Duh Sveti Bog, vec da je Isus samo Sin Bozji, a za Duha nisam siguran.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.259
Duh Sveti je sam Isus. U Otkrivenju piše da govori duh crkavama, a onda govori Isus.

Otkrivenje 5,13 I začujem: sve stvorenje, i na nebu, i na zemlji, i pod zemljom, i u moru - sve na njima i u njima govori: "Onomu koji sjedi na prijestolju i Jaganjcu blagoslov i čast, i slava i vlast u vijeke vjekova!

Kološanima 2,2 Da se utješe srca njihova, da sjedinjeni u ljubavi dođu do svega bogatstva punine razboritosti, te upoznaju tajnu Boga Oca i Isusa Krista,

Mudre izreke 30,4 Tko uzađe na nebo i siđe? Tko uhvati vjetar u šake svoje? Tko sabra vode u plašt svoj? Tko postavi krajeve zemaljske? Kako se zove i kako mu se zove sin? Znaš li?


“Da Hrist može da im Se prikaže, a da i dalje bude nevidljiv za svet, bila je misterija za učenike. Nisu mogli da razumeju Hristove reči u njihovom duhovnom značenju.
Oni su mislili o spoljašnjoj vidljivoj manifestaciji.
Nisu mogli da shvate da mogu imati prisustvo Hristovo sa sobom, a da Ga svet ne vidi.
Nisu razumeli duhovnu manifestaciju.”

{Elen Vajt, Južno Delo, 13. Septembar, 1898 par. 2}

Tripo, da li autor Kainosovog videa laze za one crkvene oce "da oni nisu verovali u Trojstvo"?
Dokazao sam ti da autor tog videa laze i manipulise..
A ti sad sam proceni iz kog izvora si primio svoju nauku..

Mire.

Onda se tebi licno izvinjavam, mada znam sta sam napisao, jer si cini mi se tvrdio da verujes da je Isus samo Sin Bozji - ali ne i Bog jednak Ocu, pa sam postavi kao dokaz da su Oci verovali u trojstvo u smislu da su i Otac, i Sin, i Duh Sveti Bog.

Ove citate sam skinuo sa sajta nisam kopirao od tebe..

Evo sta sam napisao kao opasku:

U ovome se pokazuje da ni Taramana, ni Mire, ni Antonija nisu dosledni veri svojih Otaca, pa ni bibliji koja ovo uci, jer ranohriscanski oci su veovali u tri nezavisne Bozanske licnosti - Oca, Sina, i Svetog Duha.

Dakle, moja opaska je sa akcentom da vi ne verujete da je Isus Bog, a jos manje da je Duh Sveti Bog, vec da je Isus samo Sin Bozji, a za Duha nisam siguran.

Laodikeja, ja apsolutno nigde nisam rekao da Isus nije Bog, niti sam negirao Trojstvo.
Upravo suprotno, napisao sam na stotine postova suprotstavljenih Tripu i Kainosu.
Ajde bar ti nemoj preletati preko postova kao Tripo..
 
Član
Učlanjen(a)
26.02.2011
Poruka
979
Laodikeja - za Isusa se 48 puta, čini mi se za Isusa veli da je Sin Božji.....kada je pitao učenike što oni misle - Petar je rekao - Ti si Sin Boga živoga.....Isus je Bog po prirodi zato baš što je Sin Božji. Ja sam mire rekao da vjerujem u isto trojstvo kao i Irenej....broji se ono što mi mislimo što znači to troje...Irenej je rekao da vjeruje u JEDNOG BOGA OCA, Sina Božjeg i Duha....tek poslije njega ulazi krivovjerje o tri osobe iste vječnosti....nigdje nećete naći termin Bog Sin ili Bog Sveti Duh ili trojedini ili trojstvo....evo da postavim jedan video vezan za ovu temu

 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.259
Ne razumem Kainose u kakvo ti Trojstvo verujes kada ga porices. Mislim da ti ni sam ne znas u sta verujes.

Definisi svoje Trojstvo u formuli da ga mozemo razumeti?

Ja sam rekao istinu da ovi tvoji u videu lazu, jer tvrde da navedeni oci nisu verovali u Trojstvo a jesu..

Irinej je verovao u Trojstvo, bio je izriciti Trinitarijanac(ocigledno ti to ne znas).
To sto se ti glupiras terminima manipulisuci njegove reci je providno..

Sem toga, dokazao sam da i ostali navedeni u videu jesu verovali u Trojstvo, tako svima moze biti jasno kako ovi tvoji u videu lazu da ti oci nisu verovali.
To ne radite samo vi, vec i Jehovini Svedoci, manipulisu recima ljudi koji jesu verovali u Trojstvo, da dokazu kako nisu, ovo sto radite je bolesno.
 
Učlanjen(a)
05.05.2014
Poruka
3.698
Kainose ti nikad nisi pokazao svoje verovanje izgrađeno na pouci Duha Svetog čak ne stojiš ni na Jeleninoj šarenici već stalno nudiš razne klipove da vidiš reakcije.

Tripo ti očigledno trojstvo ne možeš shvatiti pa se čudiš kako mogu biti troje kad čitaš dvoje jel tako?
Evo ti još jedna zagonetka pa kad je rešiš javi se:
Čitamo u poslanici Jevrejima 7 da je Isus PRVOSVEŠTENIK,ZASTUPNIK,SPASITELJ a u početku Otk. da je SIN ČOVEČIJI,JAGNJE,PRVI I POSLEDNJI a u drugim redovima da je SIN BOŽJI,SUDIJA....i onda čitamo u Otk.20.11 kako je JEDAN NA PRESTOLU pitanje za tebe glasi:
GDE SE IZGUBIŠE SVI ONI POMENUTI IZNAD?


Mire.



Evo sta sam napisao kao opasku:

U ovome se pokazuje da ni Taramana, ni Mire, ni Antonija nisu dosledni veri svojih Otaca, pa ni bibliji koja ovo uci, jer ranohriscanski oci su veovali u tri nezavisne Bozanske licnosti - Oca, Sina, i Svetog Duha.

Dakle, moja opaska je sa akcentom da vi ne verujete da je Isus Bog, a jos manje da je Duh Sveti Bog, vec da je Isus samo Sin Bozji, a za Duha nisam siguran.

Ti kad lupiš onda je tu dno....NIKO ovde ne negira da je Isus Bog o čemu ti govoriš otkud ti takve ideje????
Onda kažeš: ,,a jos manje da je Duh Sveti Bog,,
A onda nastavljaš: ,,a za Duha nisam siguran.,,


Kad se sabereš onda piši nemoj ovako kljunom šarati.
 
Poslednja izmena:
Natrag
Top