Sveto Trojstvo

VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
To ti smatras smesnim svojom ljudskom logikom, a ne duhovnim sagledavanjem

Svi zajedno ucestvuju u ostvarenju plana spasenja kao jedan Bog.
 
Član
Učlanjen(a)
03.10.2010
Poruka
1.305
Da se ja pitam, obriso bi svaki spam i svaku Sotoninu dezinformacijujer, jer ovo jeste Religija za religiozne a ne pamfletarska oglasna tabla za promotiranje bilo čije Crkvene dogme ili dogmatsko uverenje, bazirano ni na što.
 
Član
Učlanjen(a)
25.08.2010
Poruka
2.919
Замена тезе

Из Википедије, слободне енциклопедије

Замена тезе је логичка грешка када се не разлаже и не доказује задата теза него се врши једно, понекад суптилно, а понекад грубо прелажење, померање па се образлаже и доказује нека друга теза по нечему слична или сродна задатој теми. То је једна врста логичке манипулације јер се саговорник обмањује.

Категорија:
  • Логика

Било ми је занимљиво, па сам наставио да истражујем.


LOGIČKE GREŠKE – SOFIZMI I PARALOGIZMI

Sofizmi i paralogizmi su zaključci ili dokazi koji prividno izgledaju istinito, a zapravo su lažni.

Sofizmi su svesne i namerne logičke greške koje se upotrebljavaju da zbune neupućene i ubede ih u istinitost lažnih stavova. Ukoliko se logičke greške prave nenamerno, reč je o paralogizmima.

Za svaki nepravilan zaključak, ili misao, možemo reći da je logički pogrešan, to jest, da sadrži neku logičku grešku.

Pr. «Hajdeger je filozof, Sava je reka, dakle, tenis je sport.»

«Sve gitare su muzički instrumenti, dakle, svi muz...»

Postoje mnogi antički sofizmi koji se i danas prepričavaju. Radi se najčešće o dijalozima između sofiste i žrtve, ili dvojice sofista.

Pr. «Ono što nisi izgubio, imaš?» «Da», «Rogove nisi izgubio?» «Ne», «Dakle, imaš rogove!»

Sofizam Protagora i učenik: Sofist Protagora podučavao je jednog učenika advokatskoj veštini. Pogodili su se da učenik odmah plati polovinu školarine, a drugu polovinu kad dobije prvi slučaj na sudu. Pošto po završetku škole učenik nije počeo da se bavi advokaturom, Protagora ga je tužio! Na sudu mu je rekao: «Ti ćeš mi svakako platiti ostatak školarine, jer ako izgubiš parnicu platićeš po odluci suda, a ako je dobiješ, platićeš mi po našem dogovoru!» Učenik mu je odgovorio sledeće: «Ako dobijem parnicu, neću ti platiti jer je tako sud presudio, ako izgubim, neću ti platiti, jer smo se tako dogovorili!»

Sofizam Lažljivac: Kada neko kaže «Ja lažem», govori li on istinu ili laže? Ako pretpostavimo da govori istinu, to znači da laže, jer to njegov istinit sud tvrdi, a ako pretpostavimo da laže, znači da govori istinu (jer ako laže da laže, znači da ne laže). Ispada da on laže ako govori istinu, a govori istinu ako laže. Tako obe pretpostavke, i ona da govori istinu, i ona da laže, dovode do kontradikcije.

Da li je moguće da isti sud bude istovremeno istinit i neistinit?

Sve sofizme možemo podeliti u tri osnovne grupe:

1. oni koji nastaju usled nepoštovanja pravila mišljenja,

2. oni koji nastaju usled neslaganja činjenica i pravila mišljenja,

3. oni koji nastaju usled jezičke konfuzije.


GREŠKE U ODNOSU NA PRAVILA MIŠLJENJA:

Ovde spadaju sve logičke greške koje su nastale kršenjem pravila silogizma. Pr.

Jezik je organ čula ukusa

Glavna osobina naroda je jezik, dakle,

Glavna osobina naroda je organ čula ukusa.

Sofizmi nastaju i kada se na osnovu neistinitosti uzroka tvrdi neistinitost posledice i obrnuto. Takođe, česti su sofizmi usled nepotpune disjunkcije(razdvajanja):

Ako autorski honorari rastu, rastu i cene knjiga

Autorski honorari ne rastu, dakle,

Ne rastu ni cene knjiga.

Ovaj zaključak je netačan jer u prvoj premisi nismo tvrdili da cene kniga rastu samo ako rastu autorski honorari...

Greške u dokazivanju nastaju i zbog obrtanja u krug kao i zbog toga što se pri dokazivanju pozivamo na neki stav kao dovoljan razlog iako on tek treba da bude dokazan. Pr. «Opijum uspavljuje zato što u sebi ima moć uspavljivanja»

Zamena teze je takođe jedna od čestih logičkih grešaka. Ona se pravi tako što se umesto teze koju treba dokazati, vrši određeno pomeranje, pa se dokazuje neka druga teza, slična prvoj tako da prividno izgleda da se navedeni argumenti odnose na prvu tezu. Pr. Kada se tvrdi da su u bivšoj Jugoslaviji Srbi vladali nad ostalim narodima koji su u njoj živeli, to se dokazuje na osnovu toga što se iznose činjenice da su najvažnije odluke donošene u Beogradu. Međutim, zamena teze je u tome što Beograd nije isto što i Srbi, zato što glavni beogradski funkcioneri nisu bili Srbi (Tito, Kardelj, Dolanc..)

Postoji i nekoliko tipova grešaka koje se odnose na sadržinska pravila mišljenja. Najčešće se prave greške kada na osnovu nekog dela jedne stvari izvlačimo zaključak o njoj u celini. Pr. Konzervativni ljudi odbacuju modernu muziku zato što je u njoj ponekad zapostavljena melodija u odnosu na ritam itd. Takođe se dešava da se stvari koje važe u posebnim uslovima prikazuju kao bezuslovne ili da se ono što je različito prikazuje kao potpuno disparantno bez ikakvog opravdanja. (različite stvari ne moraju da budu u potpunosti odvojene, mogu uprkos razlikama imati i neke sličnosti!)

3. razred - Logika
Obrazovni sistem “Ruđer Bošković”
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.317
Polako, jedno po jedno i na tanane!

Dal piše i šta piše evo ovde:
John 1
1:1 In the beginning was the Word, and the Word was with YHWH, and the Word was YHWH.
John 1
1:1 In the beginning was the Word, and the Word was with
HisName.gif
, and the Word was
HisName.gif
.

Ivan 1,1U početku bijaše Riječ i Riječ bijaše u Boga i Riječ bijaše Bog.

Evo priložio sam tri prevoda Biblije i ono šta piše u Jovanu 1,1
E i ja ne vidim da tu piše doslovno "Da oni sede jedan u drugom" ama ne vidim gde uopšte i piše da tu ima dva Boga!
Zato zamoljavam tebe ili bilo koga drugoga koji vidi da u ovom pasusu neko sedi u nekom drugom da mi to pobliže pojasni to njegovo viđenje, izvolte ali samo civilizovano i bez vrijeđanja nedoličnim replikama, videćemo još ko šta a i zašto ismejava. Dakle rekli smo samo civilizovano, pretvorio sam se sav u uvo da čujem kako si ti doš'o do saznanja da u Jovanu 1,1 neko ko zna ko po tebi sedi u nekom drugom?

Zato pitam te jednostavno pitanje: Ko po Jovanu 1,1 sedi u koga?


Nikada nisam rekao da ''neko sedi u nekom, pogotovo ne Bog u Bogu''.
Vec upravo suprotno, da postoje tri licnosti koje nezavisno deluju.
Niko ne sedi ni u kom.

I ne koristi falsifikovane prevode i ''ne umeci svoje reci u bibliju'' rekao sam ti, nemoj to raditi, nije dobro po tebe!

Ovde uopste nigde nemas YHWH u izvornim manuskriptima, i zato ovim ne dokazujes nista.

ama ne vidim gde uopšte i piše da tu ima dva Boga!

Pa naravno da da ne vidis, kada si fasifikovao i stavio YHWH u tekst i kada zanemarujes donje stihove koje idu posle prvog a koje kazu da je Isus bio ''Rec''.

1. stih- ''U pocetku bese Rec, i Rec bese kod Boga, i Rec bese Bog''

2. stih- ''ONA u pocetku bese kod Boga'' - (Rec je u grckom zenskog roda(grc. Logos)).
*Ne rekoh li ja i ranije (da Bog stvara coveka na svoju ''sliku'' kao musko i zensko, i da je odnos muskarca i zene analogija Bozanskim osobama u trojstvu? Zato je i ''Rec'' zenskog roda).

3. stih- ''Sve je kroz NJU postalo'' (opet zenski rod, i opet aluzija na Hrista - gde se na drugim mestima u tekstu NZ kaze da je ''Kroz Hrista postalo sve'').

4. stih- ''U NJOJ bese zivot. I zivot bese VIDELO ljudima. (Rec se identifikuje kao videlo).



Pa se onda objasnjava ko je to videlo(tj. Rec):



8. stih- ''On(jovan) ne bese VIDELO, nego da svedoci za videlo'' (Jovan je svedocio o Hristu).

9. stih- ''A bese VIDELO istinito, koje dolazase na svet..

10 stih- ''Na svetu bese, i svet kroz njega posta, i svet ga ne pozna'' (kroz koga je svet postao, sta nam svedoce ostali tekstovi u NZ? Naravno kroz Hrista.)

11 stih- ''K svojima dodje i svoji ga ne primise'' (Koga to nisu primili(koga su se odrekli), i ko je taj o kojem se svo vreme u prethodnim tekstovima govori? Naravno nisu primili Hrista.)

12. stih- ''A koji ga primise, dade im vlast da budu Sinovi Bozji, koji veuju u Ime njegovo'' (Ko su ti koji su ga primili, u cije ''ime da verujemo'' ? jasno je da se misli na Isusa.)

14 stih- ''I REC POSTADE TELO i useli se u nas, puno blagodati i istine; I videsmo slavu njegovu, slavu kao jedinorodnoga od Oca'' (I ovde ti eksplicitno govori ko je ''rec'' i da je ona postala telo!).

Dakle, ako je prema tekstovima: Rec(Isus) ''druga osoba'' van Boga, i nije ista kao prvi Bog, a imamo ''dva'' koja se podjednako nazivaju ''Bog'', da li je to onda dva Boga ili ne???
A ti kao ne vidis, da ih ima dva?(narvno mi ne tvrdimo da ih ima dva, vec su oni ''jedno'' , ali vama su ''dva'')
Citaj tekstove, citaj kontekst!

Sta vise (Jovan 1: 18) ti kaze: ''Boga niko nije video nikad. Jedinorodni Bog koji je u narucju Ocevom, on ga je objavio!''
Ovde se Isus naziva: ''Jedinorodni Bog'' , pa ako vec i nije jasno o kome se govori u 1. stihu, jasno je o kome se govori svo vreme u 18. stihu.

Sta se pravis da nerazumes?




Ne izvlaćim se! Lepo sam napisao ko je Vladika, šta je Episkop i šta je Pop. Ti sam si umesto mene dokazao da nisam ja napiso da si ti ili bio ko "MANIJAK" i pametnom je dosta. Nego si ti izmislio po tvom nahođenju što je dokazano ko ovde sam sebe doživljava kao "MANIJAKA" a to već nije moj problem.

Ne, rekao si ''ni vi ne mozete biti nista bolji'' od tih koje si tako ruzno okarakterisao. I to su tvoje reci, nisam ih ja izmislio.
I sada izvrces i namerno si cinican.
Ali to nije tema ovde, pa necu o tome uopste, kako ti druge dozivljavas i karakterises, to je tvoj licni problem, tebe i Boga.
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
18.02.2014
Poruka
1.805
Jovan 1,18 Boga niko nije vidio nikad: jedinorodni sin koji je u naručju očinom, on ga javi.

----------------------------------------------

Evo ti ispravnoga prijevoda.
-----------------------------

Ne kaže se nigdje da je Isus = Bog.
Isus nije nikada reko za se - Ja sam Bog.
Apostoli ne zazivaju nikada Isusa - Bože Isuse.

A da o Trećem - SD - niti ne govorimo - jer o Njemu - Spomena nema nigdje.

TTT je najveća prevara Štaba za Dezinformacije.

Da li u Bibliji igdje piše - TTT?
Bog Otac Bog Sin Bog SD?
Bogočovjek?
Bog se ponizio?
Bog se utjelovio?
.....

Ako ne piše - TO što TTT naučavaju
je DODAVANJE Božjoj Jahvinoj riječi.

Kaznu za to znaš?
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Ivan 1,14 I Riječ tijelom postade i nastani se među nama i vidjesmo slavu njegovu - slavu koju ima kao Jedinorođenac od Oca - pun milosti i istine.

---------------------------------

Usporedi gornji stih sa ovim:

Hebrejima 10,5 Zato On ulazeći u svijet veli: Žrtva i prinos ne mile ti se, nego si mi tijelo pripravio;

----------------------------------

Pokušaj mi odgovoriti:

TKO je Kome Tijelo pripravio?
KAKO je TAJ - Tome - Tijelo pripravio?
ČIME je TAJ - Tome - Tijelo pripravio?
 
UPLOADER
Učlanjen(a)
19.10.2010
Poruka
3.322
Ne kaže se nigdje da je Isus = Bog.
Isus nije nikada reko za se - Ja sam Bog.
Apostoli ne zazivaju nikada Isusa - Bože Isuse.

A da o Trećem - SD - niti ne govorimo - jer o Njemu - Spomena nema nigdje.

TTT je najveća prevara Štaba za Dezinformacije.

U Bibliji nepiše daje Isus Bob,ali nepiše i da nije .
Isus nije rekao daje Bog ,ali nije rekao i da nije, gdje su ga god uspoređivali sa Bogon nije zanekao ,nije se protivijo .
Ako Isus nije Božanska osoba , i nije spasitelj, zašto onda govori da ljudi dođu knjemu , a ne Ocu.
(Mt 11,28) "Dođite k meni svi koji ste izmoreni i opterećeni i ja ću vas odmoriti.

Objasni ako Isus nije Božanska osoba , zašto ga sam Bog proziva Isus Bog u Heb. 01:08? Prijestolje je tvoje, Bože, u vijeke vjekova, i pravedno žezlo - žezlo je tvog kraljevstva.

Citat iz Psalmi 45:7 koji govori isto.

Psalmi 116 : 4: Tada zazvah ime Jahvino: "O Jahve, spasi život moj!"

Poziv na ime Jahvino (hebrejski, YHWH, odnosno, Psalam 116:4) koristi se samo Boga u Starom Zavjetu, i prevod na grčkom u LXX kao "Poziv na ime Jahvino (grčki, kurios) "primijeniti na Isusa u Novom zavjetu

Psalam 116:4, "Tada sam pozvao u ime Gospodnje [YHWH]:" Gospodine [YHWH], molim te, spasi svoj život "!

Zar te ovo ne podseća na rječi Kristove, kada je Isus umirao na križu,dozivao je ime Gospodnje.

Štonam sledeći stihovi govore
Rimljanima 10 : 13-14 Jer: Tko god prizove ime Gospodnje, bit će spašen. Ali kako da prizovu onoga u koga ne povjerovaše? A kako da povjeruju u onoga koga nisu čuli? Kako pak da čuju bez propovjednika?
Ovdje se poziva Isusa. Poziv na ime Gospodnje iz citata Joela 2:32)

Joel 2:32 I to će se dogoditi, da tko se poziva na ime Jahvino dostavlja se: za na gori Sionu iu Jeruzalemu biti spasenje, kao što je Jahve rekao, au ostatku koga Jahve će zvati.

Ovdje je Jahve, ime Božje kao što je prikazano u Izlasku 03:14. Stoga, ovi citati, koji se bave samim Bogom pripisuju se Isusu .

Zar se u sledećim stihovima ne govori o jednom Bogu?

Izaija 44 : 6 Ovako govori kralj Izraelov i otkupitelj njegov, Jahve nad Vojskama: "Ja sam prvi i ja sam posljednji: osim mene Boga nema.

Ovde je Jahve Otkupitelj ,i prvi i zadnji. Sledeći stih isto govori.

Otkrivenje 1 : 17-18 Kad ga vidjeh, padoh mu k nogama kao mrtav. A on stavi na me desnicu govoreći: "Ne boj se! Ja sam Prvi i Posljednji, i Živi! Mrtav bijah, a evo živim u vijeke vjekova te imam ključe Smrti, i Podzemlja.

Ovde je Isus Otkupitelj , i prvi i zadnji . Zamene koja pripadam Rimo katoličkoj vjeri, kako neki znaju reći Vatikanski sotonski štab , izmišljivači teorije TTT, štab za dezinformacije , i itd.
Bez obzira na sve ja ostajem vjerna svome štabu, koji me uči daje Otac, Sin ,Duh Sveti jedno, jedan Biog i jedna osoba, kao što tubače i stihovi iz Biblije
Amen
 
Član
Učlanjen(a)
25.08.2010
Poruka
2.919
Исламско виђење

Безбожни су они који говоре: „Бог је један од тројице“. Нема Бога осим Бога јединога.

Куран, Сура V, Трпеза (Al-Mā'idah)


Ништа није случајно, тако и заједничке науке (јереси) имају исто порекло и дан данас живе, и све до доласка Господа.
 
Učlanjen(a)
18.02.2014
Poruka
1.805
U Bibliji nepiše daje Isus Bob,ali nepiše i da nije .
Isus nije rekao daje Bog ,ali nije rekao i da nije, gdje su ga god uspoređivali sa Bogon nije zanekao ,nije se protivijo .
Ako Isus nije Božanska osoba , i nije spasitelj, zašto onda govori da ljudi dođu knjemu , a ne Ocu.
(Mt 11,28) "Dođite k meni svi koji ste izmoreni i opterećeni i ja ću vas odmoriti.

Objasni ako Isus nije Božanska osoba , zašto ga sam Bog proziva Isus Bog u Heb. 01:08? Prijestolje je tvoje, Bože, u vijeke vjekova, i pravedno žezlo - žezlo je tvog kraljevstva.

Citat iz Psalmi 45:7 koji govori isto.

Psalmi 116 : 4: Tada zazvah ime Jahvino: "O Jahve, spasi život moj!"

Poziv na ime Jahvino (hebrejski, YHWH, odnosno, Psalam 116:4) koristi se samo Boga u Starom Zavjetu, i prevod na grčkom u LXX kao "Poziv na ime Jahvino (grčki, kurios) "primijeniti na Isusa u Novom zavjetu

Psalam 116:4, "Tada sam pozvao u ime Gospodnje [YHWH]:" Gospodine [YHWH], molim te, spasi svoj život "!

Zar te ovo ne podseća na rječi Kristove, kada je Isus umirao na križu,dozivao je ime Gospodnje.

Štonam sledeći stihovi govore
Rimljanima 10 : 13-14 Jer: Tko god prizove ime Gospodnje, bit će spašen. Ali kako da prizovu onoga u koga ne povjerovaše? A kako da povjeruju u onoga koga nisu čuli? Kako pak da čuju bez propovjednika?
Ovdje se poziva Isusa. Poziv na ime Gospodnje iz citata Joela 2:32)

Joel 2:32 I to će se dogoditi, da tko se poziva na ime Jahvino dostavlja se: za na gori Sionu iu Jeruzalemu biti spasenje, kao što je Jahve rekao, au ostatku koga Jahve će zvati.

Ovdje je Jahve, ime Božje kao što je prikazano u Izlasku 03:14. Stoga, ovi citati, koji se bave samim Bogom pripisuju se Isusu .

Zar se u sledećim stihovima ne govori o jednom Bogu?

Izaija 44 : 6 Ovako govori kralj Izraelov i otkupitelj njegov, Jahve nad Vojskama: "Ja sam prvi i ja sam posljednji: osim mene Boga nema.

Ovde je Jahve Otkupitelj ,i prvi i zadnji. Sledeći stih isto govori.

Otkrivenje 1 : 17-18 Kad ga vidjeh, padoh mu k nogama kao mrtav. A on stavi na me desnicu govoreći: "Ne boj se! Ja sam Prvi i Posljednji, i Živi! Mrtav bijah, a evo živim u vijeke vjekova te imam ključe Smrti, i Podzemlja.

Ovde je Isus Otkupitelj , i prvi i zadnji . Zamene koja pripadam Rimo katoličkoj vjeri, kako neki znaju reći Vatikanski sotonski štab , izmišljivači teorije TTT, štab za dezinformacije , i itd.
Bez obzira na sve ja ostajem vjerna svome štabu, koji me uči daje Otac, Sin ,Duh Sveti jedno, jedan Biog i jedna osoba, kao što tubače i stihovi iz Biblije
Amen

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Češ ti sve ovo dole proučiti – i odgovoriti na to,
Ili će biti, kako je već bilo više puta – preskočila!
Ima temi specijalki. Ovako se gubi srž.

---------------------------------------------------------------------------------------------

U Bibliji nepiše daje Isus Bob,ali nepiše i da nije .

,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,


Nije ti baš neka usporedba.
Mogu ti ovako odgovoriti –
Ja tvrdim da je Isus Marsijanac.
Ti kažeš – NIJE –nigdje ne piše da je Marsijanac.
Ja kažem – ALI NITI NE PIŠE DA NIJE MARSIJANAC.

Jel ti jasno što radiš?
Biblija je knjiga Zakona – Istine.
Nema u Bibliji takovih nonsensa.
Zato nemoj na takove načine potkrepljivati svoje tvrdnje.
DAJ STIH – jasan i glasan.

Bog je DUH – Isus nije DUH – Isus je TIJELO – Isus nije Bog.
Zato i sjedi vječno zdesna BOGU!

-------------------------------------------------------------------------------------

Isus nije rekao daje Bog ,ali nije rekao i da nije, gdje su ga god uspoređivali sa Bogon nije zanekao ,nije se protivijo .

,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

Nikada nitko nije za Isusa reko da je Bog!
TO što TTTejci žele implatirati – su izvrdavanja.

Za koga apostoli drže Isusa?

MARKO 8,29
On njih upita: "A vi, što vi kažete, tko sam ja?"
Petar prihvati i reče: "Ti si Pomazanik - Krist!
MARKO 8,30
I zaprijeti im da nikomu ne kazuju o njemu.
MARKO 8,31
I poče ih poučavati kako Sin Čovječji treba da mnogo pretrpi, da ga starješine, glavari svećenički i pismoznanci odbace, da bude ubijen i nakon tri dana da ustane.

Pročitaj što apostoli kažu!

------------------------------------------------------------------------------------------

Ako Isus nije Božanska osoba , i nije spasitelj, zašto onda govori da ljudi dođu knjemu , a ne Ocu.(Mt 11,28) "Dođite k meni svi koji ste izmoreni i opterećeni i ja ću vas odmoriti.

,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

Isus je POSLANIK OD Boga Oca Jahve,
Da bude POSREDNIK Do Boga Jahve.


1. Timoteju 2,5
Jer jedan je Bog,
jedan je i posrednik između Boga i ljudi,
čovjek - Krist Isus,

JEDAN JE BOG – a TAJ nije Isus.
Isus je POSREDNIK Do Boga Oca Jahve.

TO gore pišu apostoli.
ZA koga apostoli drže Isusa?

Za Boga? NE!
Za ČOVJEKA – Posrednika DO Boga Oca Jahve.
A Isus je na Nebu!

Možeš ti komentirati gornji stih?
-------------------------------------------

Isus NIJE Spasitelj SAM po sebi!
Isus je DOBIO da bude SPASITELJ OD Boga Jahve –
Jel to jasno? Stihove znaš?
TKO je spasio Isusa kad je umro?

---------------------------------------------------------------------------------

Objasni ako Isus nije Božanska osoba , zašto ga sam Bog proziva Isus Bog u Heb. 01:08? Prijestolje je tvoje, Bože, u vijeke vjekova, i pravedno žezlo - žezlo je tvog kraljevstva.

,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

Nema stiha – Isus je Bog.
Nema stiha – Isus kaže – Ja sam Bog.

TO – Bože se odnosi na Boga Oca Jahvu.
Baš kako i Toma kaže – O Bože!
Ali – NEMA Stiha – BOŽE ISUSE.

NEMA!

A kad bi netko i tvrdio da je taj – BOŽE – za Isusa,
Postoji još jedna mogućnost – PRIJEVOD!
Upotrebljena je riječ:

G2316 θεός theos theh'-os

Neizvjesnihafinitet,božanstvo,
posebice(uzG3588) vrhovnoBožanstvo,
figurativnoSUDAC,
povrloHebraism:-Xveće,Bog, Bog[-ly,-Ward].


Upotrijebi prijevod – SUDAC umjesto – Bože.
Tada sve legne na svoje mjesto,
Jer u sljedećem stihu se govori o PRAVDI!
Pročitaj si sljedeći stih!


---------------------------------------------------------------------------------

Citat iz Psalmi 45:7 koji govori isto.

,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

Daj komplet stih kad nešto tvrdiš!
Božje prijestolje je JAHVINO prijestolje – jel to istina?

A gdje sjedi Isus?
VJEČNO Zdesna Božjeg Jahvina prijestolja –
Isus nije BOG.

A gdje sjedi treći Bog SD?
Jel vidiš probleme u nauku TTT?

--------------------------------------------------------------------------------------------

Psalmi 116 : 4: Tada zazvah ime Jahvino: "O Jahve, spasi život moj!"
Poziv na ime Jahvino (hebrejski, YHWH, odnosno, Psalam 116:4) koristi se samo Boga u Starom Zavjetu, i prevod na grčkom u LXX kao "Poziv na ime Jahvino (grčki, kurios) "primijeniti na Isusa u Novom zavjetu
Psalam 116:4, "Tada sam pozvao u ime Gospodnje [YHWH]:" Gospodine [YHWH], molim te, spasi svoj život "!


,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

TO što su Grkljani izjednačili – BOG sa Gospodin,
A taj Gospodin – Kurios može se odnositi na sve,
Čak i na ljude,
TO je Zamka za lakovjerne.

Svi gornji stihovi odnose se na Jedinoga Boga Jahvu.

------------------------------------------------------------------------

Psalam 110,1
Psalam. Davidov. Riječ Jahvina Gospodinu mojemu: "Sjedi mi zdesna dok ne položim dušmane za podnožje tvojim nogama!

TKO je Tko u gornjem stihu?
Znaš li?
Tko je Jahve – a Tko je Gospodin?
TKO Kome što daje?
TKO je Kome ŠTO?


------------------------------------------------

Kako taj stih krivo preveden od Grkljana izgleda u NZ?
,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

Matej 22,44
Reče Gospod Gospodinu mojemu: `Sjedi mi zdesna dok ne položim neprijatelje tvoje za podnožje nogama tvojim?

Da li uočavaš koja je TO krivotvorina?
Da li shvaćaš da je to zamka za one koji nisu proučili SZ,
Pa ne znaju TKO je Tko?
Jel ti jasno da je to IZJEDNAČAVANJE – Stvoritelja i stvorenja?

Jel ti jasno da je TO Sotonina zamka?

-------------------------------------------------------------------------------------------------

Zar te ovo ne podseća na rječi Kristove, kada je Isus umirao na križu,dozivao je ime Gospodnje.

,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

Šta je dozivao sam sebe?
ILI je dozivao Boga Oca Jahvu?
ILI je dozivao trećeg Boga – SD?

Tko je uskrsnuo Isusa kad je umro?

----------------------------------------------------------------------------------------

Štonam sledeći stihovi govore
Rimljanima 10 : 13-14 Jer: Tko god prizove ime Gospodnje, bit će spašen. Ali kako da prizovu onoga u koga ne povjerovaše? A kako da povjeruju u onoga koga nisu čuli? Kako pak da čuju bez propovjednika?
Ovdje se poziva Isusa. Poziv na ime Gospodnje iz citata Joela 2:32)
Joel 2:32 I to će se dogoditi, da tko se poziva na ime Jahvino dostavlja se: za na gori Sionu iu Jeruzalemu biti spasenje, kao što je Jahve rekao, au ostatku koga Jahve će zvati.
Ovdje je Jahve, ime Božje kao što je prikazano u Izlasku 03:14. Stoga, ovi citati, koji se bave samim Bogom pripisuju se Isusu .


,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

Ime spasenja je JAHVE.
Ime Isus = OD Jahve dolazi spasenje.
Tko je spasio Isusa kad je umro? JAHVE.

Isus nije = JAHVE.
TKO Kome sjedi Zdesna?

SD? – NEMA!

---------------------------------------------------------------------------

Zar se u sledećim stihovima ne govori o jednom Bogu?
Izaija 44 : 6 Ovako govori kralj Izraelov i otkupitelj njegov, Jahve nad Vojskama: "Ja sam prvi i ja sam posljednji: osim mene Boga nema.
Ovde je Jahve Otkupitelj ,i prvi i zadnji. Sledeći stih isto govori.
Otkrivenje 1 : 17-18 Kad ga vidjeh, padoh mu k nogama kao mrtav. A on stavi na me desnicu govoreći: "Ne boj se! Ja sam Prvi i Posljednji, i Živi! Mrtav bijah, a evo živim u vijeke vjekova te imam ključe Smrti, i Podzemlja.
Ovde je Isus Otkupitelj , i prvi i zadnji .


------------------------------------------------

Neke titule je Sin Isus dobio OD svoga Boga Jahve.
TE iste titule ima i Bog Jahve.
TO ne znači da su zbog TOGA – njih Dvoje – JEDNAKI.
Uvijek ti i fali – TREĆI – SD.
Njega uvijek izbacuju teoretičati TTT – veliki teo problem!

------------------------

ALI – NEKE Titule – ISUS nije nikad imao niti će imati!
BOG Bogova!
El Šadaj!
Jel istina?

----------------------------------------------------------------------------
Zamene koja pripadam Rimo katoličkoj vjeri, kako neki znaju reći Vatikanski sotonski štab , izmišljivači teorije TTT, štab za dezinformacije , i itd.
Bez obzira na sve ja ostajem vjerna svome štabu, koji me uči daje Otac, Sin ,Duh Sveti jedno, jedan Biog i jedna osoba, kao što tubače i stihovi iz Biblije
Amen


----------------------------------

Moje je samo da te upozorim.
A nadalje – ti postupaš po svojoj savjesti.
ALI – neistina te neće spasiti!

-----------------------------------------
Isus je u Otkrivenju na Nebu!
I nadalje ima svoga Boga Oca Jahvu.
I nadalje je podređen Bogu Svome Jahvi.
I nadalje sjedi „samo“ Zdesna Bogu!

Nije svakome dano.
Nema svatko otkrivenje otajstva.

Potrudi se.
Moja nakana je samo – Davati Božju Jahvinu Istinu.

Za spasenje je potrebno vjerovati u DVOJICU.
Jednoga Boga i Jednoga Božjeg Sina – Neboga.

TO ti sam Isusa kaže!

IVAN 14,1
"Neka se ne uznemiruje srce vaše!
Vjerujte u Boga
i
u mene vjerujte
!

,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
Možeš komentirati gornji stih?

A u SD – ne treba vjerovati za spasenje!
Zašto ako je hula na SD neoprostiva?
 
Član
Učlanjen(a)
06.05.2012
Poruka
2.380
Danas je prekrasan dan, slavimo Presveto Trojstvo. Volim ovaj blagdan...makar ne mogu razumjeti misterij Presvetog Trojstva, NITKO ga svojim umom ne može dokučiti, svejedno, volim ga...mogu se diviti toj prevelikom Bogu, jednom u Trojstvu i trojstvenom u Jedinstvu, baš, što reče naš župnik danas na propovijedi: "Nitko ne može isušiti ni pretočiti, a kamoli popiti jedan ocean, ali može zaroniti u njega..."


Ali, najbolja je moja mama. I ona voli blagdan Presvetog Trojstva i danas mi je napisala čestitku s ovim riječima:

"Noćas sam i ja, Gospodine, neznatna i nevidljiva zvijezda koja se prostorom svemira gubi,
kojoj je jedina želja i jedino svojstvo da ti se u tišini klanja
i da te ljubi, o Presveto Trojstvo!"

 
Natrag
Top