Sveto Trojstvo

LEGEND
Učlanjen(a)
14.09.2009
Poruka
8.464
Da, ako je Bog stvorio čovjeka po svome liku i obličju, kako kaže Biblija, onda svako njegovo stvorenje koje zovemo čovjekom, potencijalno u sebi nosi Božija obilježja, uključujući, prije svega, i naš razum. Rezonujući, sa stanovišta vjernika, bilo bi pogrešno misliti da je Bog taj razum koji nam je dao, toliko redukovao, da ne bi smo bili u stanju na valjan način shvatiti svoga tvorca i njegovu riječ; jer kada bi tako bilo, ništa ne bi imalo smisla. A Bog ne radi besmislene stvari!
 
Član
Učlanjen(a)
03.10.2010
Poruka
1.305
Ja sam vec rekao, nebitno je da li je Sveti Duh licnost, ili kako to vi i ja razumemo.
Ono sto ja znam jeste da je Sveti Duh svugde i drzi sve na okupu pa i Bozje Bice.


E kolega ovo treba ti da pojasniš, kako ti svataš da je sveti Duh svugde i da on drži sve na okupu pa i Božije biće.
Vidiš kad neko daje takve izjave ja ga odma pitam da li je Hristov "SVETI DUH" ili je to Tertullianova filozofija?
Svašta čovek može da čuje od vas milion miliona što nema veze ni sa logikom a da i ne govorimo o religiji.

Nećeš ti ni ovo da odgovoriš kao što nisi ni do sada odgovarao, jednostavno zato što se više i više uplićeš ko pile u kučinu.

Kao sto se i moj ''Duh'' - koji je Miroslav. Moze nazvati istim imenom ''Miroslav''.
On nosi sve epitete moje licnosti i mene samog. Zato je moj ''duh'' u stvari moja licnost . dakle moj ''duh'' = ''Miroslav.
Tako je i ''Bozja licnost'' = Sveti Duh = Bog, i nosi taj epitet.

E a sada meni pojasni šta je "duh" a "šta je Sveti Duh" ali sa validnim dokazima kao u normalnim a i kulturnim zemljama.

Vidiš mire000 u gornjoj rečenici što bi se reklo u ponedeljak si tvrdio da tebi nije važno da li je Sveti Duh ličnost ili nije ličnost a već u utorak za pet minuta tebi je Božija ličnost=Sveti Duh=Bog. Ništa ja tebe ne razumem, dogovori se ti sam sa sobom šta je šta i šta je tebi važno pa napiši ko kao ugledan čovek Božiji, svataš?

Neću dalje da ti komentarišem post, nema svrhe! nije meni da dokažem da ti ništa ne znaš jer ti to sam ovde dokazuješ šta znaš a i koliko znaš.


Mene ni ti a ni Laodikejac ne može žednog preko vode, ni pod razno. Ne, ne zato što ja sve znam. Ne! ja naprotiv ništa ne znam ali vas dvoje ni toliko. Jer da nešto znate pokazali bi vi to što znate a ne da vas pitam po 100 puta istu stvar.
Ali dok ja priznam da ne znam i da nisam perfektan vad dvoje sve gledate sa trećeg sprata, svakoga prepravljate, svakom nađete manu i sve znate.
Što je gore vi zabunjeni i u konfuziji niste ni svesni koliko pogubo delujete na ostale koji vas uzimaju za ozbiljno.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.259
Ukratko
Ono sto je njega navelo da se pobuni je sebicnost i ponos, dobio je mnogo zeleo je jos! Ono sto je po sredi je to da je osporavao Bozije pravo da vlada! Sobzirom na veliku ulogu koju je imao u Bozijem uredjenu i laz i manipulaciju koju je koristio, naveo je i druge da ga slede. Imaj u vidu da sva Bozija bica imaju slobodnu volju, kako andjeli tako i ljudi.
Jedno je sigurno a to je da ni on niti bilo ko drugi ne moze nikada biti jedini svevisnji Bog! To su oni vrlo dobro znali. Niko ne moze biti Jehova!

Ako nije zeleo da bude ''svevisnji Bog''(i ako je znao da ne moze) kao sto kazes, sta je onda zeleo, buduci da je vec bio ''bog''? I imao svu vlast!
Koju je on to jos vlast zeleo?
Biblija te osporava:

''Izaci cu u visine nad oblake, izjednacicu se s Visnjim'' (Isaija 14:12).
Neko ko zeli da se ''izjednaci sa Svemogucim Bogom'', zeli da ''on postane Svemoguci Bog''.
On je zeleo da bude BOG , zato sto to nije posedovao.
Zeleo je punu moc da radi sta hoce!
Niko od njih se nije zvao ''bog''(daj mi stihove koji to podrzavaju, nemas ih!)?
Ali im satana sada nudi, da svi oni imaju jednaka prava i da rade sta hoce, da budu mali ''bogovi''.
To do sada nisu imali, nego su morali da slusaju Jehovu, sta on zapoveda.
Niko se nije zvao ''bog'' i ti takve citate nemas!

To je suprotno bibliji i stihovima koje sam ti ja naveo, jasno se vidi da se ''niko sem Jehove ne moze nazvati Bogom''.
Dakle ne moze ih ni sam Jehova tako nazvati, inace bi bio kontradiktoran sam sebi!


Drugo, ti za te tvoje tvrdnje koje si izvukao od J.S.(da je on osporavao Bozije pravo da vlada!) nemas nikakve biblijske citate kojima bi ih podrzao.
Dokazi da je satana 'tvrdio da moze bolje da vlada od Jehove'?
Daj mi citate gde on to kaze?

E sad ti meni objasni jednu stvar.

Kazes da se u Bibliji niko ne naziva Bogom osim Jehove i da se ta titula ni na kog drugog ne moze primeniti, a odmah ispod kazes da se Isus naziva Bogom.
Moje pitanje je: ko je od njih dvojice tvoj Bog, Jehova ili Hrist ?


Oboje su Bogovi i oni su jedno(oni cine jednog Boga), koliko vama to treba crtati?
Objasnio sam vec:

Cak ni covek nije ''jedan'' u sebi, on nije potpun bez ''zene'', pogledaj kako Bog stvara:

''Na svoju sliku stvori Bog čovjeka, na sliku Božju On ga stvori, muško i žensko stvori ih.''(Postanje 1:26-27).
''I prilepiće se k ženi svojoj, I BICE DVOJE JEDNO TELO.Tako NISU VISE DVOJE, NEGO JEDNO TELO'' (matej 19:5-6).

Kao sto i Bog ima Sina i nije potpun bez svoje druge polovine, tako ni covek nije potpun bez zene.
Bog je stvorio coveka na svoju sliku!
Covek nije jednina, kao ni Bog sto nije!


Covek se ne sastoji samo od tela, nego i od ''Duha'':

''A stvori Gospod Bog čovjeka od praha zemaljskoga, i dunu mu u nos DUH životni; i posta čovjek duša živa.''(postanje 2:7).

Od cega se sastoji covek:

-Telo- (koje je osnova svega).
-Zene- (koja ga dopunjuje i bez koje nije kompletno bice).
-Duh- (koji odrzava oba tela u zajednistvu, i povezuje ih sa Bogom).


Od cega se sastoji Bog:

Otac- (koji je osnova svega, i on je ''glava'').
Sin- (koji je dopuna Bozja, kao i coveku sto je zena).
Duh- (koji podrzava zivot u njima, i drzi sve na okupu zajedno).

I kao sto zena moze da se odvoji, i nezavisno deluje van muza, da radi i zivi, tako mogu i Sin i Otac da se odvoje jedan od drugog, i da obavljaju razlicite delatnosti. Ali Duh Sveti je taj koji ih povezuje i drzi na okupu.

Sem toga kao sto su muz i zena u svemu ravnopravni, tako su i Otac i Sin ravnopravni.

Treba da ponavljam stalno jedno isto...

U potpunosti se slazem sa tobom da je samo jedan i jedini Bog Jehova i da drugog nema. I da svi ostali bogovi su samo lazni i izmisljeni. Ali sad ti objasni jednom budisti da buda nije bog! On je za njega bog i tacka. Isto se odnosi i za druge narode, kako danas tako i u Mojsijevo vreme. Onom cemu odlucis da sluzis to je tvoj bog, zato Jehova i kaze nemoj sebi graditi boga.
Sto je Aron pod pritiskom naroda i uradio. Tako je mnogima danas bog stomak, drugima bogatstvo, a velikoj vecini je bog satana a da toga nisu ni svesni. Cak sta vise on je i stvarno bice, nije izmisljeno kao svi ostali. Svi koji ne sluze jednom i svevisnjem Bogu Jehovi (ali iskljucivo po njegovim zapovestima) sluze satani i u tom smislu je on njihov Bog.
Poenta,
samo je jedan svemoguci Jehova, svi drugi bogovi, bilo da su izmisljeni ili stvarni su ispod njega i samo se mogu tako nazvati!

Kakve sad veze ima Buda i drugi izmisljeni Bogovi sa celom pricom.
Apostol kada govori jasno je da misli na izmisljene Bogove, a ne na one koji postoje na nebu.
satana se sam proglasio za ''boga'' i njega niko sem ''satanista'' ne obozava.
Njega Otac Jehova nikada nije nazvao ''bogom''.
Zamisli da onog koji se odmetnuo od njega on velica i naziva ''bogom''?
Znaci kada to kaze: ''onda je to u podrugljivom tonu'' , i u negativnom smislu.

Zanimljivo je da si ranije tvrdio kako sveti duh nije u Bogu, a sada govoris da jeste.
Pa jel jeste ili nije?

Sveti Duh jeste u Bogu, isto kao sto je i Isus Hristos u Bogu.
Nisam tvrdio nista suprotno tome. S tim sto sve te komponente mogu da deluju odvojeno jedna od druge, kao sto sam i pokazao gornjim primerom...




E kolega ovo treba ti da pojasniš, kako ti svataš da je sveti Duh svugde i da on drži sve na okupu pa i Božije biće.
Vidiš kad neko daje takve izjave ja ga odma pitam da li je Hristov "SVETI DUH" ili je to Tertullianova filozofija?
Svašta čovek može da čuje od vas milion miliona što nema veze ni sa logikom a da i ne govorimo o religiji.
Nećeš ti ni ovo da odgovoriš kao što nisi ni do sada odgovarao, jednostavno zato što se više i više uplićeš ko pile u kučinu.

Ja ti odgovaram svo vreme, ali ti ne citas. Na ovo pitanje ti je odgovoreno u gorenjem, gde sam odgovorio Takticaru.

E a sada meni pojasni šta je "duh" a "šta je Sveti Duh" ali sa validnim dokazima kao u normalnim a i kulturnim zemljama.

Zar nismo o tome vec razgovarali, i ja ti dam biblijske citate i ti ih izignorises. E to nije kulturno ponasanje.
Pa zato ja izbegavam razgovor sa tobom. Jer sve sto ti radis je u podrugljivom tonu, i ti mislis da sve znas. Pa sta ti ja onda mogu pomoci?

Vidiš mire000 u gornjoj rečenici što bi se reklo u ponedeljak si tvrdio da tebi nije važno da li je Sveti Duh ličnost ili nije ličnost a već u utorak za pet minuta tebi je Božija ličnost=Sveti Duh=Bog. Ništa ja tebe ne razumem, dogovori se ti sam sa sobom šta je šta i šta je tebi važno pa napiši ko kao ugledan čovek Božiji, svataš?

Ja nisam kontradiktoran svojim recima, samo sto ti izvrces, i volis da okrenes na svoju vodenicu. Da ismejavas..
Ako se prilagodjavam vama, da bi vam objasnio prizemnim putem, onda ja ponedeljkom tvrdim jedno a utorkom drugo.
Ja tvrdim jedno isto svo vreme, ali sam okrenuo na vasu teologiju da bih vam pokazao da i vasom teologijom ne mozete izbeci trojstvo i da hocete, opet ispada trojstvo validno...

Mene ni ti a ni Laodikejac ne može žednog preko vode, ni pod razno. Ne, ne zato što ja sve znam. Ne! ja naprotiv ništa ne znam ali vas dvoje ni toliko. Jer da nešto znate pokazali bi vi to što znate a ne da vas pitam po 100 puta istu stvar.
Ali dok ja priznam da ne znam i da nisam perfektan vad dvoje sve gledate sa trećeg sprata, svakoga prepravljate, svakom nađete manu i sve znate.
Što je gore vi zabunjeni i u konfuziji niste ni svesni koliko pogubo delujete na ostale koji vas uzimaju za ozbiljno.

Da ti mislis da ne znas, onda bi dozvolio da ti neko pojasni nego ti sve znas!
Pa kako smes tako nesto uopste da izjavis kada si prethodno izjavio: ''da znas da je trojstvo lazna dogma''?
Znaci ti sve znas i tebi je to AMIN!
Nema tebi pouke, dok se ne ponizis, i budes spreman na normalan razgovor.
Ti nase misljenje ne respektujes ni najmanje.



Da, ako je Bog stvorio čovjeka po svome liku i obličju, kako kaže Biblija, onda svako njegovo stvorenje koje zovemo čovjekom, potencijalno u sebi nosi Božija obilježja, uključujući, prije svega, i naš razum. Rezonujući, sa stanovišta vjernika, bilo bi pogrešno misliti da je Bog taj razum koji nam je dao, toliko redukovao, da ne bi smo bili u stanju na valjan način shvatiti svoga tvorca i njegovu riječ; jer kada bi tako bilo, ništa ne bi imalo smisla. A Bog ne radi besmislene stvari!

Tacno, Bog je svakom dao razum da moze da shvati(koliko je dovoljno za spasenje). Ali stvar je u tome sto mnogi ljudi ne zele da shvate. Niti ih interesuje. Predubedjenja i ponos ih sprecavaju, da prihvate ocigledno. Kao sto neke recimo ne interesuje da uce skolu. Jer smatraju da im ne treba i da znaju bolje. E tako neki ljudi ne zele da uce od Boga.
Smatraju da su pametni, da sve mogu svojom logikom da dokuce, da im pomoc nije potrebna. Ponosan covek ne moze prihvatiti pouku ucitelja. Bilo u skoli bilo od Boga.
Zato i pise u bibliji: ''Bog se suproti ponositima, a poniznima daje milost''.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
03.10.2010
Poruka
1.305
Ja takve duge postove ne čitam, pogotvo kada ga napise neko ko je poznat po bogohuli.
Sa tobom može samo najviše tri rečenice, toliko ti je dosta da sam sebi rušiš veru.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.259
Ja takve duge postove ne čitam, pogotvo kada ga napise neko ko je poznat po bogohuli.
Sa tobom može samo najviše tri rečenice, toliko ti je dosta da sam sebi rušiš veru.

Nazivati nekog bogohulnik, ko velica Isusa Hrista, je zaista bez ikakvog osnova.
Pre bi se to moglo reci za tebe. Ali ja takav izraz necu upotrebiti.
Zalosno je to sto pises..
Znaci ti ne citas nase postove, to samo govori o tebi i tvom interesovanju za ovu temu...
A dokaz nikakav sa tvoje strane nije dat jos ni jednom..
Dok drugi jos i imaju sta da ponude ti nista..
 
Član
Učlanjen(a)
03.10.2010
Poruka
1.305
Nazivati nekog bogohulnik, ko velica Isusa Hrista, je zaista bez ikakvog osnova.
Pre bi se to moglo reci za tebe. Ali ja takav izraz necu upotrebiti.
Zalosno je to sto pises..
Znaci ti ne citas nase postove, to samo govori o tebi i tvom interesovanju za ovu temu...
A dokaz nikakav sa tvoje strane nije dat jos ni jednom..
Dok drugi jos i imaju sta da ponude ti nista..


mire000 ti ne veličaš Isusa Hrista ti ga ismejavaš!
Ismejavaš ga kada kažeš da je Svevišnji večni Bog koji se inkarnirao u čoveka i odlučio da ne zna neke stvari, da li se tako veliča Isus?
Žalosno je što pišeš tačno, ponižavaš Isusa a za jednoga Boga da i ne govorimo.

Moj cilj je da ti sam sebi rušiš veru a kako vidimo to jako dobro i planski radiš.

Još jednom nisam ja tema razgovora! NE.
Nego pojasni koje stvari Svevišnji večni Bog Isus je odlučio da ne zna? navedi redom te neke stvari, izvolte veličaj si Isusa.
 
Poslednja izmena od urednika:
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.259
mire000 ti ne veličaš Isusa Hrista ti ga ismejavaš!
Ismejavaš ga kada kažeš da je Svevišnji večni Bog koji se inkarnirao u čoveka i odlučio da ne zna neke stvari, da li se tako veliča Isus?
Žalosno je što pišeš tačno, ponižavaš Isusa a za jednoga Boga da i ne govorimo.

Moj cilj je da ti sam sebi rušiš veru a kako vidimo to jako dobro i planski radiš.

Još jednom nisam ja tema razgovora! NE.
Nego pojasni koje stvari Svevišnji večni Bog Isus je odlučio da ne zna? navedi redom te neke stvari, izvolte veličaj si Isusa.

Nisam rekao da je odlucio da ne zna. Vec da moze da odluci ako to zeli.
A da je svojom ljudskom prirodom i ogranicenim razumom dok je bio na zemlji bio uskracen za neka saznanja.
Ono sto sam koristio kao poredjenje sa muzem i zenom, cilj je bio da tebi i ostalima pojasnim da su Bog Otac i Isus Hristos dve ODVOJENE OSOBE I LICNOSTI.
Smesan si skroz :)

*A da znam ja sta je tvoj cilj, da nam srusis veru.
Jel tako?
Tvoj cilj nije normalan razgovor.
 
Član
Učlanjen(a)
03.10.2010
Poruka
1.305
Nisam rekao da je odlucio da ne zna. Vec da moze da odluci ako to zeli.
A da je svojom ljudskom prirodom i ogranicenim razumom dok je bio na zemlji bio uskracen za neka saznanja.
Ono sto sam koristio kao poredjenje sa muzem i zenom, cilj je bio da tebi i ostalima pojasnim da su Bog Otac i Isus Hristos dve ODVOJENE OSOBE I LICNOSTI.
Smesan si skroz :)

*A da znam ja sta je tvoj cilj, da nam srusis veru.
Jel tako?
Tvoj cilj nije normalan razgovor.


Sveto Trojstvo

Ovde si slavi si Isusa i dokaži koliko Bogova imaš a i kako ti se ti Bogovi nazivaju, Ko je izmislio termin TROJSTVO a ko termin TROJEDAN ili TROJEDINI.
 
Poslednja izmena od urednika:
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.259
Mislim da ne zasluzujes odgovor na ista pitanja koja stalno ponavljas a na koja sam odgovorio 1000 puta...
 
Natrag
Top