Stari zavet i Isus Hrist

Član
Učlanjen(a)
04.05.2010
Poruka
115
јок

mrav jos jednom si se obrukao maximalno,rekao sam ti da uradis domaci a ne da prepisujes od gorih nezlica od tebe.ova rec se uprebljava u opisu stvaranja sa izvestajem o svakom danu,kada kaze bi vece i bi jutro dan treci recimo,ova rec oznacava dan mrave a ne subotu,vec bukvalini dan,ajde dacu ti poprvani da ne ponavljas razred.
I stvaranje nije zavrseno u subotu,jadni mrave nego u petak,subota je dan odmora posvecen bogu:d:d:d

није ни у суботу ни у петак.јер тада није постојало календарско рачунање и тај све догађај био догодио у вечности.
 
Član
Učlanjen(a)
14.10.2009
Poruka
434
Ovako da se ukljucim u raspravu. Pricam zasto PRAVOSLAVNI svetkuju nedelju, a ne subotu. Tacno je da je Bog poceo sa stvaranjem sveta u nedelju i da je sedmi dan bila subota, koju su jevreji svetkovali, po Bozijoj zapovesti. Na Veliku nedelju je Gospod Hristos vaskrsao i pobedio smrt, zbog toga taj dan je najsrecniji i najsvetiji u celoj godini, Hriscani od tada pocinjju da ga svetkuju da bi na taj dan dolazili na sluzbu i dali hvalu Bogu.
 
Učlanjen(a)
08.02.2009
Poruka
3.957
није ни у суботу ни у петак.јер тада није постојало календарско рачунање и тај све догађај био догодио у вечности.
Mrave prevazisao si sam sebe:blum3::):):):)nema sta reci vise;););)

Dodato posle 2 minuta:
--------------------------------------------------------------------------

Ovako da se ukljucim u raspravu. Pricam zasto PRAVOSLAVNI svetkuju nedelju, a ne subotu. Tacno je da je Bog poceo sa stvaranjem sveta u nedelju i da je sedmi dan bila subota, koju su jevreji svetkovali, po Bozijoj zapovesti. Na Veliku nedelju je Gospod Hristos vaskrsao i pobedio smrt, zbog toga taj dan je najsrecniji i najsvetiji u celoj godini, Hriscani od tada pocinjju da ga svetkuju da bi na taj dan dolazili na sluzbu i dali hvalu Bogu.
Jeus li 10 zapovesti date Jevrejima ili covecanstvu?Jesu li vecne ili prolazne?Jel subota vise nije 7.dan?Ajde i ti pogledaj u crkvenom kalendarcetu koje sigurno imas koji je sedmi dan.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
14.10.2009
Poruka
434
Ma brate uzivaj samo da si ti ziv i zdrav... Ja cu da slavim Nedelju, jer je tada Gospod vaskrsao i pobedio smrt. Zapovesti cu da postujem kako me i uci PRAVOSLAVNA crkva + cu da dodam i one dve koje nas je nas Gospod Isus Hristos naucio. A ti, sto se mene tice, slavi i u cetvrtak...
 
Član
Učlanjen(a)
06.01.2010
Poruka
34
Simi, niko te ne osporava da radiš po svojoj veri. Ali ako pristupaš diskusiji da daš svoj odgovor, bolje se potrudi da bude dobro utemeljen, jer moraš očekivati da će biti, blago rečeno, proveren. Zato se ovo zove forum, a ne klub istomišljenika, kao što lepo reče jurivaka jednom negde... Zato nemoj da se uzbuđuješ, to je normalno. :yea:

A atom... nemam reči. :fool:
 
Član
Učlanjen(a)
14.10.2009
Poruka
434
Ma ne bre, sta ti je sto bi se ja uzbudjavao... ja lepo napisao u prvom postu da je subota 7 dan, a on mene citira i jos pita koji vam je 7 dan? Mozda covek ne vidi dobro, sta mislis da povecam font... Nisam ni rekao da me neko osporava, niti moze da me osporava... Izgleda da cu i zbog tebe morati da povecam font... Ocete dobar temelj, sa dosta armature... To vi trazite... Dobro, nije problem sami mi brate/sestro reci koje si vere da bi znao skim imam posla i koliko dobro da se "naoruzam"...
 
Član
Učlanjen(a)
06.01.2010
Poruka
34
Naziv moje vere nije bitan dokle imaš na umu da je meni na prvom mestu Božja Reč, a dalje sve ostalo (tradicija, predanja, spisi, knjige, itd). Tu se ti i ja razlikujemo, jer ti slediš svoju crkvu pre Biblije. Ako je zaista Pravoslavlje zasnovano na Bibliji, onda ti je dovoljno poznavanje Biblije da bi bio dovoljno 'naoružan'. Međutim, oboje znamo da to nije tako, i zato ti radije čitaš/slušaš učenje svojih starešina (sveštenika...) nego Bibliju. Kaži lepo da Pravoslavlje nije Hrišćanstvo, i neću osećati potrebu da branim Biblijske istine od takvih kao što si ti.
 
Član
Učlanjen(a)
14.10.2009
Poruka
434
Naziv moje vere nije bitan dokle imaš na umu da je meni na prvom mestu Božja Reč, a dalje sve ostalo (tradicija, predanja, spisi, knjige, itd). Tu se ti i ja razlikujemo, jer ti slediš svoju crkvu pre Biblije. Ako je zaista Pravoslavlje zasnovano na Bibliji, onda ti je dovoljno poznavanje Biblije da bi bio dovoljno 'naoružan'. Međutim, oboje znamo da to nije tako, i zato ti radije čitaš/slušaš učenje svojih starešina (sveštenika...) nego Bibliju. Kaži lepo da Pravoslavlje nije Hrišćanstvo, i neću osećati potrebu da branim Biblijske istine od takvih kao što si ti.

Pa da, vama smeta PRAVOSLAVLJE, nista drugo... Bitno je, mnogo je bitno... Ja tebi da dokazujem da je Pravoslavlje pravo slavlje, ne pada mi napamet, kada ti nesmes da se izjasnis ni koje si vere... Sa tobom nemam sta vise da pricam. Vidis ti pojma nemas o pravoslavlju, a trazis neka dokazivanja. Bilo bi lepo kad bi znao o cemu trazis dokaz, a ne ovako. Kod nas ne postoje staresine, to mozda kod jevreja, mi smo jedna porodica cija je glavna vrlina ljubav i po tome se razlikujemo od svih drugih religija, a ti kada bar malo budes znao o Pravoslavlju onda se javi, a ovako da pricam ko zidovima je stvarno glupo... Svako dobro...
 
Član
Učlanjen(a)
01.06.2010
Poruka
309
Pa da, vama smeta PRAVOSLAVLJE, nista drugo... Bitno je, mnogo je bitno... Ja tebi da dokazujem da je Pravoslavlje pravo slavlje, ne pada mi napamet, kada ti nesmes da se izjasnis ni koje si vere... Sa tobom nemam sta vise da pricam. Vidis ti pojma nemas o pravoslavlju, a trazis neka dokazivanja. Bilo bi lepo kad bi znao o cemu trazis dokaz, a ne ovako. Kod nas ne postoje staresine, to mozda kod jevreja, mi smo jedna porodica cija je glavna vrlina ljubav i po tome se razlikujemo od svih drugih religija, a ti kada bar malo budes znao o Pravoslavlju onda se javi, a ovako da pricam ko zidovima je stvarno glupo... Svako dobro...

Ne mogu da te pustim da lupetas! ...nemoj da se stidis, i da to prebacujes na drugog....dobro znamo da se Jevreji drze Svetog pisma, mogu bombe padati sa svih strana, oni ce se drzati onog izvornog....za razliku od vas koji sebe nazivate ''pravoslavcima'' (a to nije videlo pravoslavlja) koje ne zanima mnogo Sveto pismo, vec tamo neki ''vaseljenski sabor'' koji odlucuju umesto Boga....jadna je ta ljubav na koju se ti pozivas!

Tose Proeski kandidat za sveca! ...mislim, sta reci....jadno! ...mozemo vrlo brzo ocekivati i njegove pesme u crkvama, ko zna! ...danasnje '''Pravo Slavlje'''
 
Član
Učlanjen(a)
14.10.2009
Poruka
434
Ne mogu da te pustim da lupetas! ...nemoj da se stidis, i da to prebacujes na drugog....dobro znamo da se Jevreji drze Svetog pisma, mogu bombe padati sa svih strana, oni ce se drzati onog izvornog....za razliku od vas koji sebe nazivate ''pravoslavcima'' (a to nije videlo pravoslavlja) koje ne zanima mnogo Sveto pismo, vec tamo neki ''vaseljenski sabor'' koji odlucuju umesto Boga....jadna je ta ljubav na koju se ti pozivas!

Tose Proeski kandidat za sveca! ...mislim, sta reci....jadno! ...mozemo vrlo brzo ocekivati i njegove pesme u crkvama, ko zna! ...danasnje '''Pravo Slavlje'''

Dragi brate, ovo za Toseta mozda ekumenisti, ali Pravoslavci ne!!! cega se ja to stidim? Pogledajte vase postove u kojima sam ja cinkaros, idolopoklonik, lazov, budala i td. i td. pa zasto vi ovo pricate o meni, ne zato sto je to stvarno tako, vec zato sto ne mozete protiv istine i onda krecete da vredjate... Neka ste vi svi zivi i zdravi ja vama zelim sve najbolje, pa valjda ce vam se srce nekad otvoriti. A do tada Svako dobro... Ti si vec u nekoliko navrata pokazao da ne znas ni P od Pravoslavlja, tako da onog trenutka kad se informises javi mi se, mada tada nece biti potrebe da mi se obracas ovakvim tonom, jer ces shvatiti da si pogresio i videces kolika je Slava Bozija, a do tada pricaj sta god zelis... Sve najbolje...
 
Natrag
Top