Stari zavet i Isus Hrist

Učlanjen(a)
08.02.2009
Poruka
3.957
DA LI SU STAROZAVETNI SPISI Svetog pisma verodostojni?


Da li je Hristos odbacio Stari zavet? Nije!
Ona je neke starozavetne izjave, koje su fariseji legalisticki prihvatali, uzdigao i bolje objasnio nego sto su ih oni objašnjavali.
Da li se Gospod Isus Hristos sluzio Starim zavetom?
Kako se On odnosio prema njemu?

Iz kog zaveta je ovo prorocanstvo:
„Eto, devojka će zatrudnjeti i rodi c'e sina i nadenuce u ime Emanuilo sto znaci Bog s nama.” ? Isiaja7,14. Matej 1,23.

Iz koga je zavet ovo prorocanstvo?
„A ti Vitlijemu .. iz tebe c'e izaci celovodja...” Mihej 5,2. Matej 2,6.

Iz kog Zaveta je ovo:
„Glas u Rami c'u se, plac i ridanje, i jaukanje mnogo Rahilja place za decom svojom...”? Jeremija 31,15. Matj 2, 18.

Za vreme kusanja u pustinji, koji Zavet je kao odbranu upotrebio Isus?

„Pisano je: ne živi covek o samome hlebu no o svakoj reci koja izlazi iz usta Bozjih.”
5. Mojsijeva 8,3. Matej 4,4.

Iz kog Zaveta je ovo?
„Jer stoji napisano: Gospodu Bogu pokalanjaj se i njemu jedinome sluzi.”
5. Mojsijeva 6,13. Matej 4,10.
Ne zaboravite da je sve ovo Isus upotrebio iz Starog zaveta.

Iz koga Zaveta je Isus uzeo ovu misao:
„Blago siromasnima duhom, jer je njihovo carstvo nebesko?”
Isaija 57,15. Matej 5,3.

Iz koga Zaveta je Hristos uzeo ovu misao?
„Blago onima koji placu, jer c'e se utesiti.” Isaija 61,2. Matej 5,5.

Iz kog Zaveta je Isus uzeo ovo?
„A ti kad se molis zatvori vrata i pomoli se...? 2. Carevima 4,33. Matej 6,6.

Iz koga Zaveta je Hristos uzeo ovo?
”A kad postis ne budi zalostan kao licemer.„ Isaija 58,5. Matej 6,16.

Iz kiog Zaveta je Isus ovo citirao?
”Milosti hoc'u a ne priloga...„ Osija 6,6. Matej 12,7.

Odakle je Isus uzeo ovu izjavu?
”Usima c'ete cuti a necete razumeti, i ocima c'ete gledati, a necete videti.„ Isaija 6,9. Matej 13,14.

Iz koga Zevta je Isusu uzeo ovu izjavu?
”Otvoricu u pricama usta svoja, kazacu sakriveno od postanja sveta.„ Psalam 78,2. Matej 13,35.

Iz koga Zaveta je Isus uzeo ovo:
”Tada c'e se pravednici zasjati kao sunce...„ Danilo 12,3. Matej 13,43

Od koga starozavetnog pisca je Isus ovo uzeo?
”Pa kad nadje jedno mnogoceno zrno biseras..„ Price 8,10. Matej 13,46.

Koga je ovde Isus citirao?
”Postuj oca i mater, i koji opsuje oca i mater smrcu da umre.„
2. Mojsijeva 20,12. Matej 15,4.

Odakle je Hristos naveo ove reci?
”Ako ti sagresi brat tvoj... ako te poslusa dobio si brata svojega.„
3. Mojsijeva 19,17. Matej 18,15.

Iz koga Zaveta je Isus ovo naveo?
”Zato ostavice covek oca svojega i mater i prilepice za ženi svojoj, i bic'e dvoje jedno telo.„ 1. Mojsijeva 1,27. Matej 19, 5.

Odakle je Isus naveo ovo?
”Postuj oca i mater, i ljubi bliznjega svoga kao sebe samoga.„
3. Mojsijeva 19,18. Matej 19,19.

Cije reci je Hristo ovde naveo?
”Dom moj, dom molitve neka se zove, a vi naciniste od njega pecinu hajducku.„ Jeremija 7,11. Matej 21,13.

Cije reci je ovde Isus naveo?
”Kamen koji odbacise zidari, ovaj posta glava od ugla. To bi od Gospoda...„ Psalam 118,22. Matej 21,42.

Od koga je ISUS naveo ovu izjavu?
”I ko padne na ovaj kamen razbice ga, a na koga on padne satrce ga.„ Danilo,2,44. Matej 21,44.

Odakle je uzeo ovaj izraz?
”Blagosloven koji ide u ime Gospodnje.„ Psalam 118,26. Matej 23,39.

Cije je ovo reci Hristos naveo?
”I ugledace Sina covecijega gde ide na oblacima nebeskim„.
Danilo 7,13. Matej 24,30.

Cije reci je ovde uzeo?
”I tada c'e doc'i posledak. Kad dakle ugledate mrzost i opustocenje o KOJEMU GOVORI PROROK DANILO...„ Danilo 9,27. Matej 24,15.

Ovde sam naveo gde se u Starom zavetu nalaze te izjave, a naveo sam gde su navedene u Novom zavetu, zato za svaku izjavu imate dva izvora.

Ovo su samo neki primeri kada je Gospod Isus Hristos upotrebljavao tekstove starozavetnih pisaca cime je priznao da su verodostojne, a ima ih još na stotine.

Eto dragi moji prijatelji, braco hrišc'ani, kad prociate sve ove izjave koje je Hristos uzeo iz Starog zaveta, pa pocnete da hulite na Sveto pismo, kako se vasa hula slaze sa ucenjem i primerom Gospoda Isusa Hrista?

Ja vas ne osuđujem, jer niko mi nije ni dao to pravu, ja samo ukazujem da je to opasna staza kojom su se nazalost uputili i neki dobri hrišc'ani.

Šta mislite o svojoj izjavi kad kazete, to je rekao Solomun, David, Mojsije... kad procitate da je i Isus sam navodio njihove izjave kao dokaz svoga propovedanja?

Mozete li te svoje hulne izjave uskladiti sa Hrisovim izjavama:

”Pregledajte pisma, jer vi mislite da u njima imate zivot veci, i ona svedoce za mene.„ Jovan 5,39. Onda kada je HRISTOS izgovorio ove reci postojao je samo Stari zavet.

Ili kada je rekao ovo: ”Ko je zedan neka dodje k meni i pije.
Koji me veruje kao sto Pismo rece, iz njegove tela potecice reke žive vode.„ Jovan 7,37.38.

Moja je odluka da sledeim svoga Gospoda i Spasitelja Isusa Hriasta,
a koje je vas izbor?”
 
Član
Učlanjen(a)
06.06.2010
Poruka
320
DA LI SU STAROZAVETNI SPISI Svetog pisma verodostojni?
Verodostojni su.

Moram da ti izlozim jednu malu dobronamernu primedbu.
Koji stepen vere i poznavanja same svete knjige mora covek da ima da bi video i valjano protumacio ovo sto citiras ?
Svestan si cinjenice da su malobrojni procitali Bibliju ? ( da i ne govorim o poznavanju i razumevanju iste)
Mogao si i na hebrejskom slobodno da napises " האם התנ"ך בדיוק ?" na isto mu dodje :roll:

Najbitnije je uvesti ljude u osnove i odgovoriti na pitanja :" ko ? kad ? zashto? i kako dalje?"

Daj da prvo svi ispostujemo u sebi i zivotu kojeg zivimo osnovu ucenja, a kad dodjemo do toga, ok, pozabavicemo se i ostalim stvarima :)
Nadam se da se neces naljutiti i pogresno me razumeti :roll:
 
Učlanjen(a)
08.02.2009
Poruka
3.957
AJNSTAJN

„NIKO NE MOžE DA CITA JEVANDJELJA A DA NE STEKNE UBEDJELJE
DA SE U NJEMU GOVORI O ZIVOJ STVARNOSTI.
PULS ISUSOVE LICNOSTI KUCA U SVAKOJ RECI.
KAKO JE SASVIM DRUGACIJI UTISAK KOJI STICEMO U PRICAMA
O LEGENDATRNIM STARIM HEROJIMA, NA PRIMER O TEZEJU...
NE MOžEMO, A DA NE PRIZNAMO CINJENICU DA JE ISUS ZIVEO I DA SU
RECI NJEGOVE CUDNO DIVNE.
CAK IAKO SU IZVESNI LJUDI I REKLI Nešto SličNO,
TO SE IPAK NIKO OD NJIH NIJE IZRAZIO TAKO BOZANSKI KAO ON.”
Dr Iv. G. Pancovski, Licnost Isusa Hrista, str 62.

Videli smo da je Isus imao veliko postovanje prema Starom zavet. Kao sto smo videli, često je iz njega navodio neke delove i pozivao svoje sledbenike da ga postuju.

Stari zavet je temelj. U njemu imamo izvestaj o stvaranju, o velikoj katastrofi, Potopu, o istoriji jevrejskog naroda, Bozji zakon i mnoga prorocanstva koja se odnose na celu istoriju ljudi na svetu, a ne samo na nas vek.

Farisejima i zakonicima koji su osuđivali Isusa da odbacuje Zakon i proroke, Hristos je to ostro demantovao. On je uzdigao Zakon i proroke.

Pošto je tako, kakav stav treba mi danas da zauzmemo prema Starom zavetu?
 
Član
Učlanjen(a)
06.01.2010
Poruka
34
DA LI SU STAROZAVETNI SPISI Svetog pisma verodostojni?

Naravno da jesu.

Eto dragi moji prijatelji, braco hrišc'ani, kad prociate sve ove izjave koje je Hristos uzeo iz Starog zaveta, pa pocnete da hulite na Sveto pismo, kako se vasa hula slaze sa ucenjem i primerom Gospoda Isusa Hrista?

???

Zašto braniš nešto (teoriju, istinu) što niko ne napada? Ako napada, zašto ne daš citat da znamo na šta, koga, aludiraš? :fool:

Ali u svakom slučaju hvala za spisak citata, zaista vredi imati ih u kolekciji. :yea:
 
Član
Učlanjen(a)
04.05.2010
Poruka
115
ja vas ne osuđujem, jer niko mi nije ni dao to pravu, ja samo ukazujem da je to opasna staza kojom su se nazalost uputili i neki dobri hrišc'ani.
а на које стазе мислиш?шта си хтео постављајући ову тему?:???:
 
Učlanjen(a)
08.02.2009
Poruka
3.957
na staze koje su ljudske a ne Bozje,ucenja koja su ljudska a ne Bozja.Veliki broj hriscana odbacije stari zavet i kazu da je on prosao da je bio za Jevreje itd..itd...zelo sam da pokazem da to nije tacno
 
Član
Učlanjen(a)
04.05.2010
Poruka
115
na staze koje su ljudske a ne bozje,ucenja koja su ljudska a ne bozja.veliki broj hriscana odbacije stari zavet i kazu da je on prosao da je bio za jevreje itd..itd...zelo sam da pokazem da to nije tacno

по мени стари завет вреди што се тиче пророштава о христу,затим због поуке како би требао један православни хришћански народ да се поучава на добром и лошим стварима које је некад изабрани народ чинио и љутио бога и за мене такође важан због палтира однсоно молитава које би требао сваки православни хришћанин да чита у оквиру катизми уз молитвено правило по оном како му каже духовник.
 
Učlanjen(a)
08.02.2009
Poruka
3.957
Meni je duhovnik Isus Hrist i ja svakodnevno razgovaram sa Njime preko Njegove Svete Reci,jer nam kaze:
2Ti 3:16 Sve je pismo od Boga dano, i korisno za učenje, za karanje, za popravljanje, za poučavanje u pravdi

znaci ne samo neki delovi vec SVE,a zbog cega je potrebnokaze u sledecem stihu

2Ti 3:17 Da bude savršen čovek Božji, za svako dobro delo pripravljen.
 
Član
Učlanjen(a)
04.05.2010
Poruka
115
Meni je duhovnik Isus Hrist i ja svakodnevno razgovaram sa Njime preko Njegove Svete Reci,jer nam kaze:
2Ti 3:16 Sve je pismo od Boga dano, i korisno za učenje, za karanje, za popravljanje, za poučavanje u pravdi

znaci ne samo neki delovi vec SVE,a zbog cega je potrebnokaze u sledecem stihu

2Ti 3:17 Da bude savršen čovek Božji, za svako dobro delo pripravljen.
ОК.Значи ти припадаш некој верској заједници попут адвентиста или слично.:shucks:
 
Natrag
Top