Stara licna karta

Član
Učlanjen(a)
14.10.2009
Poruka
434
Ja mislim da su licne karte kao i bankovne kartice, nove zdravstvene, pasos, i ostali dokumenti sa cipom samo privikavanje naroda, a da ce cip biti sve to samo u jednom i ono najvaznije da kada dodje do pecacenja moracemo jasno da kazemo DA SE ODRICEMO OD HRISTA, a ja se nadam da se niko nece odreci. Svako dobro to je moje misljenje. Jedina dva monaha koja su javno bila protiv novih dokumenata jesu Otac Joil i Monah Nikolaj. A inace jos kad su poceli izdavanje prvih licnih karti, mnogi su govorili da je to zig, a danas sve kako se razvija tehnologija i kako nesto novo izadje ljudi kazu da je to pecat antihristov. I da zavrsim sa jednom recenicom koja mene uvek smiruje. NE BAVIMO SE DOLASKOM ANTIHRISTOVIM NEGO MISLIMO NA HRISTOV DOLAZAK I NA TU SVETLOST POSLE TUNELA, OSTAJUCI VERNI BOGU HRISTU VAVEK VEKA. Svako dobro...
 
Učlanjen(a)
24.05.2010
Poruka
60
Pa dobro, zašto smo mi skloni da sve tumačimo kao teoriju zavjere, a pogotovo zavjere povezane sa ''đavolom'', ''antihristom'' i slično. Kao, mi smo božje djeca i mi ne treba da imamo biometrijske podatke na dokumentima. Pa zar nam nije bog ''podario'' tu našu biometriju? Po toj nekoj logici ne bi trebalo ni da imamo sistematske zdravstvene preglede, ni izvod iz matične knjige i slično...Slažem se da je čovjek oduvjek htio da kontroliše drugog čovjeka, a tako i države, da kontrolišu svoje podanike. Kako napreduje tehnologija, tako napreduje i način kontrole ali i izbjegavanje iste. Ne treba se puno opterećivati sa tim, ako kada budem mislio da protestvujem protiv vlade, radiću to javno i da mi se vidi lice, bez bojazni od represalija i slično jer me je, valjda, muka natjerala na to. Svi ti tripovi oko čipova i ostalih gluposti nemaju veze ni sa čim. Uvijek je bilo i uvijek će biti mogućnosti da nas ''pojede mrak'', pa makar i demokratski, bez čipa ili sa čipom.
 
Učlanjen(a)
29.04.2009
Poruka
3.068
Nemanja eh da je samo to. Od cipa u LK zavriscemo sa chipom u ruci i u svakom trenutku ce znati gde smo i sta radimo. Koji nam je bioritam, kakvog smo raspolozenja. Tehnologija je uznapredovala dosta........da ne bude to posle chip smrti?
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.09.2009
Poruka
8.464
Nemanja eh da je samo to. Od cipa u LK zavriscemo sa chipom u ruci i u svakom trenutku ce znati gde smo i sta radimo. Koji nam je bioritam, kakvog smo raspolozenja. Tehnologija je uznapredovala dosta........da ne bude to posle chip smrti?
Gledaj to sa vedrije strane. Može se završiti i ovako: upali ti se slijepo crijevo, gušterača ti prestane da radi, dobiješ zapetljaj crijeva, počne ti otkazivati srce, proradi ti čir na želucu..., i umjesto da ideš na operacijski sto, odeš u kabinet sa skenerima i stručnjak te posadi u stolicu, naruči ti kaficu, i dok je ti ispiješ, on izvrši potrebnu "operaciju"! Sve, u svemu, za 9 minuta!
 
Član
Učlanjen(a)
18.05.2010
Poruka
376
Priča o čipovanim ličnim kartama je samo lepo upakovana zanimacija za narod.
Nema tu nikakve misterije i još dugo neće postojati nikakva mogućnost zloupotrebe od strane vlade ili neke službe. Podaci koji se sada tamo nalaze i koji će se nalaziti i na nekim boljim čipovima vam mogu biti samo od koristi. Kakvi se sve podaci nalaze na čipu ne može ostati nikako tajna.
Sve slike koje imate su u digitalnoj formi, te tako i ona na ličnoj karti nije izuzetak.

Sve ovo drugo spada u SF i još će par narednih generacija mirno živeti, bez straha od globalnih zavera.Ako već neko hoće da brine neka se zapita šta sve može mobilni uređaj od koga se niko ne želi dobrovoljno rastati. On već sada može svašta. :dntknw:

Do tada ćemo i dalje tražiti zaveru tamo gde je nema. wacko2
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.12.2009
Poruka
29.042
Do tada ćemo i dalje tražiti zaveru tamo gde je nema. wacko2

Nemoj da si tako naivan,ja sam cula da ce u te cipove da ture raznorazne mikrofone,kamere i svakakva cudesa...
Dobro je dok nas ne obuzme manija gonjenja wacko2
Inace,mi smo skloni da cusnemo pod tepih tamo neke sitne i prakticne stvari koje olaksavaju svakodnevni zivot,kao sto bi bilo na primer,recikliranje smeca,efikasna zdravstvena zastita i tona ostalih stvari koje "ubijaju" narod.Nama vise leze velike teme,tipa borba protiv novog svetskog poretka,medjunarodno pravo,resavanje srpskog pitanja na Balkanu i tome slicno_Od tih velikih tema nama prosto ne preostaje vremena a ni volje za one male i beznacajne teme u poredjenju s "velikim", kao sto su cipovana dokumenta...
 
Poslednja izmena:
Natrag
Top