Sta se desava.....

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Učlanjen(a)
14.10.2009
Poruka
434
Hvala Magdalina, ne moras se zadrzavati i ja sam slucajno svratio da pogledam sta ima i videh temu od milosa pa procitah sve postove i pozeleh da nisam ni otvarao temu. Ja nisam vise na ovom forumu tako da se zbog mene nemoj vracati. Pozdrav za sve.
 
Član
Učlanjen(a)
06.02.2010
Poruka
164
E Simi vidis kako se zli ekumanisti ophode prema istinskim pravoslavcima, ma sve ti je jasno.....
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.09.2009
Poruka
8.464
Upozorenje!
Molim da se ne postavljaju postovi u boji. Ako ima onih koji ne razumiju ovo upozorenje, molim da pročitaju Pravilnik Foruma.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
03.10.2009
Poruka
39
thumbsmileyvaultcutebig.gif


;)

:drinks:
 
Učlanjen(a)
22.03.2010
Poruka
346
E Simi vidis kako se zli ekumanisti ophode prema istinskim pravoslavcima, ma sve ti je jasno.....


Ekumenisti su svesno sklopili pakt sa djavolom:diablo: da bi u ovom zivotu dobili priznanja,novac i visoke verske cinove.Ali sta cemo onda kada se zivot zavrsi na zemlji,i kada dusa izadje iz tela e onda nastaje vecna muka i skrgut zuba gde dusa ne umire!Sve ide po prorocanstvu Svetih otaca ali za ta prorocanstva u Srbiji mari jedno 5% ljudi ostale samo zanima kako ce dobiti vizu da moze negde da putuje.Kazu zasto bi Beograd sravnao zemljotres i jos se cude!?:???: A ne znaju kukavni i jadni da se u Beogradu za jedan dan desi vise zla nego za godinu u Sodomi i Gomori.Pa opet vele a sto Bog ne sravna onda Njujork tamo ima vise ljudi i vise zla,pa zato sto je njih Gospod vec otpisao a ovo rade Pravoslavni.Zato ide veliko stradanje Srba,jer ne moze Srbiji biti bolje dok narod ne bude jedinstven i vrati se Bogu.Ovde se cesto spominje upokojeni Patrijarh Pavle a evo ja imam knjigu koja ide tajno od manastira do manastira a zove se *Judin poljubac* u njoj je slikovito dokumentovano kako taj nas upokojeni Patrijarh ljubi papu.Dalje se u knjizi navodi razgovor Patrijarha Pavla sa papom gde Pavle govori papi da bi on i skoro svo svestenstvo priznalo papu i ujedinilo se nego ne smije zbog naroda u Srbiji ali ce vremenom i to da se sredi.Ovo pisu ljudi koji su bili tada u delegaciji sa Pavlom i kada su to culi nisu mogli verovati sta govori nas Patrijarh!Sve ovo zna kompletno svestenstvo u Rusiji i zato su nas poceli otpisivati i ne priznavati,zbog tog naseg otpadnistva nisu pozvali ni vojsku Srbije na paradu u Moskvu.Kazu kakve to ima veze,pa nema za ne upucene ali upuceni u situaciju znaju da predsjednik Putin i Medvedev su veliki Hriscani Pravoslavci i da se ispovjedaju kod Ruskog Patrijarha koji im je i sugerisao da nasu vojsku ne pozovu i tako pokazu sta o nama misle.I onda se pitamo sto su Rusi takvi pa kako nece kada se sada lizemo sa onima koji su posli da nam seme zatru.I kome ovo objasniti u Srbiji!? Ко има ухо нека чује шта говори Дух црквама: који победи даћу му да једе од дрвета животног које је насред раја Божијег!
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.09.2009
Poruka
8.464
Mislim da na cijelom zemaljskom šaru ne postoji narod koji je skloniji traču i koji je spremniji da svoje najveće vrijednosti strpa u blato, kao što smo to mi. To je prosto nevjerovatno... Nema u našoj istoriji lika kome nije dato crno i bijelo naličje. Zašto je to tako? Ja ne znam odgovor na to pitanje, ali pretpostavljam da se on nalazi u našoj nespremnosti da istinski priznamo i prihvatimo veličinu nekoga drugoga, nego svim mogućim smicalicama pokušavamo takvu veličinu umanjiti i svesti je na naš prosječni nivo. Tužno, ali istinito.
Evo, sad ispada da je i bezazleni Patrijarh Pavle bio licemjer i lažac. Moguće da je neko, ko je bio u toj delegaciji i rekao takvo nešto, ali niko se u ovom slučaju ne upita, nije li taj lagao? Ne, odmah se ta nebuloza prihvata kao istina.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
19.08.2009
Poruka
981
Ekumenisti su svesno sklopili pakt sa djavolom:diablo: da bi u ovom zivotu dobili priznanja,novac i visoke verske cinove.Ali sta cemo onda kada se zivot zavrsi na zemlji,i kada dusa izadje iz tela e onda nastaje vecna muka i skrgut zuba gde dusa ne umire!Sve ide po prorocanstvu Svetih otaca ali za ta prorocanstva u Srbiji mari jedno 5% ljudi ostale samo zanima kako ce dobiti vizu da moze negde da putuje.Kazu zasto bi Beograd sravnao zemljotres i jos se cude!?:???: A ne znaju kukavni i jadni da se u Beogradu za jedan dan desi vise zla nego za godinu u Sodomi i Gomori.Pa opet vele a sto Bog ne sravna onda Njujork tamo ima vise ljudi i vise zla,pa zato sto je njih Gospod vec otpisao a ovo rade Pravoslavni.Zato ide veliko stradanje Srba,jer ne moze Srbiji biti bolje dok narod ne bude jedinstven i vrati se Bogu.Ovde se cesto spominje upokojeni Patrijarh Pavle a evo ja imam knjigu koja ide tajno od manastira do manastira a zove se *Judin poljubac* u njoj je slikovito dokumentovano kako taj nas upokojeni Patrijarh ljubi papu.Dalje se u knjizi navodi razgovor Patrijarha Pavla sa papom gde Pavle govori papi da bi on i skoro svo svestenstvo priznalo papu i ujedinilo se nego ne smije zbog naroda u Srbiji ali ce vremenom i to da se sredi.Ovo pisu ljudi koji su bili tada u delegaciji sa Pavlom i kada su to culi nisu mogli verovati sta govori nas Patrijarh!Sve ovo zna kompletno svestenstvo u Rusiji i zato su nas poceli otpisivati i ne priznavati,zbog tog naseg otpadnistva nisu pozvali ni vojsku Srbije na paradu u Moskvu.Kazu kakve to ima veze,pa nema za ne upucene ali upuceni u situaciju znaju da predsjednik Putin i Medvedev su veliki Hriscani Pravoslavci i da se ispovjedaju kod Ruskog Patrijarha koji im je i sugerisao da nasu vojsku ne pozovu i tako pokazu sta o nama misle.I onda se pitamo sto su Rusi takvi pa kako nece kada se sada lizemo sa onima koji su posli da nam seme zatru.I kome ovo objasniti u Srbiji!? Ко има ухо нека чује шта говори Дух црквама: који победи даћу му да једе од дрвета животног које је насред раја Божијег!

Ovakve gluposni nisam odavno čuo. Znači Patrijah Pavle je sklopio pakt sa đavolom da bi dobio novac i visoke verske činove. Samo da te pita čovek zašto to radiš, da nije crni đavo ušao u tebe. Patrijarh Pavle koji je bio skroman čovek ( da ne pričam dokle je ta skromnost išla, jer to svi znaju) postade odjednom srebroljubiv i pohlepan za crkvenu vlast, gospode bože pa on je dostigao sve što se može dostići u crkvenoj vlasti. Opanjkavaš i tračariš pokonog Patrijarha samo zato što je hteo pregovore sa Vatikanom. Pa niko ovde nije da se svi bacimo pod skute papi ali pregovori su potrebni, jer bez njih samo produžavamo vekovnu mržnju i agoniju. I zašto koristiš animozitet koji postoji kod većine Pravoslavaca prema Katolicima.Zar ne misliš da ćeš goreti u kazanu dok će ti đavo bockati guzicu trozupcem.A što se tiče ljudi koji žele da putuju ili da idu , što se nekad ne upitaš zašto žele da idu odavde, već ih napadaš i prizivaš nekakav zemljotres - budalaština.
I na kraju Gospod otpisa Amerikance a nas ne , i zato će nas sravniti sa zemljom a njih neće - pa gde ti je tu logika?
Ali ovo zadnje je najveći biser , da citiram : "Putin i Medvedev su veliki Hriscani Pravoslavci i da se ispovjedaju kod Ruskog Patrijarha koji im je i sugerisao da nasu vojsku ne pozovu i tako pokazu sta o nama misle".
Odakle tebi ove informacije ? Ako imamo samo trojicu ljudi koji to znaju, i ako je stvar ispovedanja gde se tajne ne otkrivaju, kako si ti to saznao? Da ti se nije možda Patrijarh Ruski poverio.
A ne znam, dokle ovo obmanjivanje ide ? Zapravo znam - ide pravo ka srednjem veku.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
08.02.2010
Poruka
196
Ovakve gluposni nisam odavno čuo. Znači Patrijah Pavle je sklopio pakt sa đavolom da bi dobio novac i visoke verske činove. Samo da te pita čovek zašto to radiš, da nije crni đavo ušao u tebe. Patrijarh Pavle koji je bio skroman čovek ( da ne pričam dokle je ta skromnost išla, jer to svi znaju) postade odjednom srebroljubiv i pohlepan za crkvenu vlast, gospode bože pa on je dostigao sve što se može dostići u crkvenoj vlasti. Opanjkavaš i tračariš pokonog Patrijarha samo zato što je hteo pregovore sa Vatikanom. Pa niko ovde nije da se svi bacimo pod skute papi ali pregovori su potrebni, jer bez njih samo produžavamo vekovnu mržnju i agoniju. I zašto koristiš animozitet koji postoji kod većine Pravoslavaca prema Katolicima.Zar ne misliš da ćeš goreti u kazanu dok će ti đavo bockati guzicu trozupcem.A što se tiče ljudi koji žele da putuju ili da idu , što se nekad ne upitaš zašto žele da idu odavde, već ih napadaš i prizivaš nekakav zemljotres - budalaština.
I na kraju Gospod otpisa Amerikance a nas ne , i zato će nas sravniti sa zemljom a njih neće - pa gde ti je tu logika?
Ali ovo zadnje je najveći biser , da citiram : "Putin i Medvedev su veliki Hriscani Pravoslavci i da se ispovjedaju kod Ruskog Patrijarha koji im je i sugerisao da nasu vojsku ne pozovu i tako pokazu sta o nama misle".
Odakle tebi ove informacije ? Ako imamo samo trojicu ljudi koji to znaju, i ako je stvar ispovedanja gde se tajne ne otkrivaju, kako si ti to saznao? Da ti se nije možda Patrijarh Ruski poverio.
A ne znam, dokle ovo obmanjivanje ide ? Zapravo znam - ide pravo ka srednjem veku.

Jesi li i ti jos jedan nevernik koji ce da objasni pravoslavnom verniku kao treba da veruje i u sta??Pa raspitaj se malo prvo,ne brani pokojnog Pavla ako ne znas sta je radio...probaj da nadjes knjigu(ali ne u SPC knjizarama...) "David protiv Golijata" dr. Zarka Gavrilovica(svestenika u SPC) u kojoj se objavljuju mnoge stvari u vezi Pavla..idi na sajt "borba za veru"...sve su ti to insajderske informacije ..pa nismo mi katolici pa da verujemo u coveka a ne u Boga..sta ti im da ga "branis"?...jel znas ti uopste istoriju otpadnistva katolicke jeresi od Crkve Hristove kad laprdas o nekakvom "pomirenju"?jel znas rezultate te jeresi kroz vekove? (npr:"krstaske" ratove gde su svojom surovoscu ucvrstili laznu "veru"-islam(i time posadili mrznju koja dan danas traje buduci da kad su videli kakvo je "hriscanjstvo" arapi nisu ni pomisljali vise da poveruju u Hrista posle ovih zlotvora),brutalno pljackanje Vizantije i ubijanje pravoslavnih hriscana zarad bogacenja,srednji vek i krvavu inkviziciju,NDH i zlocini nad nam tada,njihova uloga u razbijanju YU i daljem rasturanju Srbije.........................,SVE JERESI KOJE DANAS NAZIVaJU "HRISCANSKE VERE" SU NASTALE IZ TE PRVE KATOLICKE JERESI...SVE..to su njihova dela kroz istoriju.....ovo sve ti samo govori kakve veze oni imaju sa Hristom..NIKAKVE..pa oko cega da se "mirimo" sa njima?oko toga da je papa nepogresiv?i da je on nekakav "zamenik boga" na zemlji koji moze cak i da menja odluke boga???(to su ti neki od njihovih "dogmata")?oko cega se mi to "ujedinjujemo" kad se oni nisu vratili Veri vec su svoja iskrivljena ucenja jos iskrivili pa sad traze od nas( lukavstvom i ucenama) da i mi to radimo zarad neke "ljubavi"...prema kome,cemu?papi?sigurno ne prema Hristu... .zato ne budali vise ako ne znas...a pogotovo ako ni Vere nemas...
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
04.01.2010
Poruka
579
Jeremija, spreman si da branis Boga i da verujes u njega i ako ga nikada nisi sreo a zivog coveka koji je bio moralan, mudar i koji je svima zeleo dobro - njega kudis?
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Natrag
Top