Sta se desava.....

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Učlanjen(a)
06.02.2010
Poruka
164
Hvala Kalimercice za ono da smo obrukali zilote, ne vidim cemu to... ja sam siguran da ovde nikog nisam obrukao a kamoli sta drugo. Imam svoje misljenje i odbranicu ga kako god znam i umem.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
08.02.2010
Poruka
196
Ja mogu da imam duhovnika sa kojim cu da porazgovaram i da se posavetujem o nekim daljim koracima ali se ispovedam iskljucivo Bogu direktno. Ne osecam potrebu da se ispovedim nekom duhovniku. Za mene ispovedanje nije rec koju trebam saopstiti, vec je to promene iznutra koja me vodi ka Bogu. Mogu ja do sutra da pricam o gresima ali ako nesto ne promenim, dzaba prica. A ako pak promenim, onda ne moram ni da govorim.

Isus je istina. Ja mogu sa tim da se slozim.
Ne obacavaju bas svi. Evo Buda nikada nije nista obecao jer nije imao razloga da bilo sta bilo kome obeca.

Ispovedanje greha pred svestenikom kao svedokom predstavlja ispovedanje Bogu...naravno,svesteniku koji je u Veri a ne jeretiku...a on ima vlast od Boga da te razresava greha i da odredjuje epitimije u skladu sa tvojim duhovnim stanjem i po potrebi da bi ti shvatio i prihvatio koliko te greh odvaja od Boga asto je sve odredjeno dogmama i kanonima kroz Vaseljenske sabore.......to sto ti kazes da ti "sam ispovedas Bogu" grehe bez svestenika je nesto sto je van Crkve koju je osnovao sam Isus Hrist...i samim tim nije stvarno...jer po tome sto ti radis ispada da je Hrist "dzaba" stradao na Krstu i da su pokajanje i Pricescivanje Hristovim telom i krvlju nesto nepotrebno...i da je dzaba osnovao svoju Crkvu na zemlji koju ni "vrata ada nece nadvladati"...jer ako je Hrist Istina, sa cime se slazes, onda je sve ono sto je on doneo i uspostavio Istina...a ako Buda ne tvrdi isto kao Isus i Njegova Crkva kroz koju se samo ljudi mogu spasavati-onda je on logicno-laz?
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
04.01.2010
Poruka
579
Ako ispovedis greh svesteniku, kao da si ga ispovedio Bogu. Hmmm. Pa to malo podseca na one klipove gde se Papa izjednacava sa Bogom zbog cega ga vide kao jeretika, zar ne? Hrist nije osnovao ni jednu Crkvu, to nemoj da te lazu. Hrist je ostavio ucenje a Crkvu su formirali ljudi. To sto ja govorim nema nikakve veze sa stradanjem Isusa. Njega su razapeli netolerantni ljudi koji su bili toliko sigurni u svoju veru da drugu nisu priznavali a naravno uz to imali i korist od te vere pa im je Hrist sa svojim ucenjem smetao. Naravno da nije dzaba stradao jer danas postoji jedna cela religija koja se zasniva na tom stradanju. Zapravo, samo stradanje kako ja to vidim nema neku veliku ulogu. Stradanje je posledica njegovih dela. Borio se je za nesto sto nije odgovaralo vladajucoj klasi pa je bilo neminovno takvo stradanje. Nego, da se vratimo na temu. Sam Isus kaze da do Oca dolazimo kroz njega. Svako te reci tumaci kako zeli ali u svakom slucaju, preko njega se molis Ocu i preko njega trazis oprostaj a zasigurno ne od svestenika. Svestenik ti kaze da su ti oprosteni gresi i uputi te na nesto ali zapravo dok ti u glavi ne sredis problem, dzaba je ta prica i to pokajanje. Nego, ne mozemo u svemu da se slozimo, zar ne? :)

Ne, reci Bude su na istom nivou kao i reci Hrista. Samo je pitanje koliko si spreman da vidis sta je Istina. Same reci se dosta razlikuju. Hrist govori o Bogu, Svetom Duhu, postavlja moralna nacela itd dok Buda govori o necem lakse shvatljivom, o necemu sto svi osecamo na svojoj kozi bez obzira na religioznu pripadnost: o patnji. O tome kako otkloniti patnju i govori o tome gde Svet, mi i sve ostalo u Svetu nastaje i nestaje. Kada povadis sustinu i zadjes iza izgovorenih reci, nalazis jednakost izmedju Hristovih i Budinih reci. Koliki mi je Buda ucitelj, isti toliki mi je i Isus.

Neces se sa time sloziti, niti ocekujem jer to jednostavno ne ide uz tu idelogiju koju zastupas. Da bi se slozio sa time, moras da prestanes da zastupas bilo koju ideologiju, vec da pocnes da zastupas Istinu. Reci ces da je zastupas ali je pitanje da li je ta istina - Istina ili samo deo nje? :)

Da ne zaboravim :) Isus nigde nije rekao da treba da se ispovedamo svesteniku. Ispovedanje i oprostenje grehova kroz pokajanje je neka sasvim druga prica i ona nema veze ni sa jednim svestenikom vec iskljucivo sa nama samima i Bogom preko Hrista :)
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
22.03.2010
Poruka
346
"Svaki dan ima svoju brigu, sutrašnju brigu ostavite sutrašnjem danu. Svaki dan živite kao da vam je poslednji. Ne znate kada će Bog doći po vas. "

A šta ako ti nikada ne saznaš šta će biti 2013? Umreš do tada, na primer.

I zar nije Bog rekao da se ne veruje "prorocima" jer je to duh laži. Jer niko ne zna šta će biti do sam Bog. Sva ostala proročanstva su satanino delo.

Tako nam bar reče Gospod. Ti ga sporiš? Veruješ nekome tamo "proroku"? Bravo!!! Pravi si Zilot. Iskonski pravoslavac.


Zasto izvrces moje reci kad nisi placena za to ako jesi onda u redu.Druga stvar posto ne znas da citas ili neces kako je napisano evo ponovo pisem.ja verujem Svetim Ocima,Svetiim prorocima kao sto je Sveti monah Tadej,starac Gavrilo,starac Pajsije i takvima ja verujem!!! Ali posto ovi sektasi i jeretici tome ne veruju za njih sam postavio link coveka da vide sta se desavalo i sta se sprema!Da ne bi opet rekli e ti vasi Pravoslavni proroci evo coveka koji sa verom nema nista pa opet govori ko upravlja svetom i sto nam se desava sto se desava.Ali tebi vise ide dopisivanje sa satanasijom ops Atanasijom.Po tebi je prorocanstvo Svetog monaha Tadeja satansko delo e jesi Hriscanka nema dalje neka ti Gospod tako i da po tvom pisanju.
 
Poslednja izmena:
LEGEND
Učlanjen(a)
14.09.2009
Poruka
8.464
Sektore, pardon, kota703, ti samo prijetiš i kuneš. Ima li u tebi i malo hrišćanske ljubavi? Šta je u osnovi vjere pravoslavne, - ljubav ili mržnja, blagost ili sila, prijetnja ili oproštaj...? Daj malo se saberi i prihvati ljude onakvim kakvi su: dobri i loši, vjerujući i nevjerujući, ovakvi i onakvi..., ali, po onome u što ti vjeruješ, svi su oni djeca Božija. Svi su oni tvoja brća i tvoje sestre. ...I kao takvi zaslužuju ljubav i poštovanje.
 
Član
Učlanjen(a)
08.02.2010
Poruka
196
Ako ispovedis greh svesteniku, kao da si ga ispovedio Bogu. Hmmm. Pa to malo podseca na one klipove gde se Papa izjednacava sa Bogom zbog cega ga vide kao jeretika, zar ne? Hrist nije osnovao ni jednu Crkvu, to nemoj da te lazu. Hrist je ostavio ucenje a Crkvu su formirali ljudi. To sto ja govorim nema nikakve veze sa stradanjem Isusa. Njega su razapeli netolerantni ljudi koji su bili toliko sigurni u svoju veru da drugu nisu priznavali a naravno uz to imali i korist od te vere pa im je Hrist sa svojim ucenjem smetao. Naravno da nije dzaba stradao jer danas postoji jedna cela religija koja se zasniva na tom stradanju. Zapravo, samo stradanje kako ja to vidim nema neku veliku ulogu. Stradanje je posledica njegovih dela. Borio se je za nesto sto nije odgovaralo vladajucoj klasi pa je bilo neminovno takvo stradanje. Nego, da se vratimo na temu. Sam Isus kaze da do Oca dolazimo kroz njega. Svako te reci tumaci kako zeli ali u svakom slucaju, preko njega se molis Ocu i preko njega trazis oprostaj a zasigurno ne od svestenika. Svestenik ti kaze da su ti oprosteni gresi i uputi te na nesto ali zapravo dok ti u glavi ne sredis problem, dzaba je ta prica i to pokajanje. Nego, ne mozemo u svemu da se slozimo, zar ne? :)


Ispovedanje greha svesteniku predstavlja svesnost i odricanje od greha....jer ako se ne stidis da ucinis greh,zasto se stidis da ga ispovedis pred nekim ako se vec zaista kajes...sta znaci to ja ga ispovedim Bogu i sam sebi oprostim?pa to je vrhunac onoga sto bi se u Pravoslavlju zvalo prelest i imalo bi dijagnozu:gordost...svestenici su rukopolozeni neprekidnim nizom od strane Episkopa koji su neprekidnim nizom naslednici Apostola koje je sam Hrist ovlastio da vrse Svete Tajne i sire Hriscanstvo...sto se tice toga dal je Crkva Hristova i zasto se svestenicima ispovedas moze ti odgovoriti ovo:
18. А и ја теби кажем: ти си Петар, и на овом камену сазидаћу цркву своју, и врата паклена неће је надвладати.
Иса. 28:16, Иса. 54:17, Јован 1:42, Дела 5:39, 1 Кор. 3:11, Ефес. 2:20, Јевр. 12:28, Откр. 3:12, Откр. 21:14

19. И даћу ти кључеве од царства небеског: и шта свежеш на земљи биће свезано на небесима, и шта разрешиш на земљи биће разрешено на небесима.
Јован 20:23


(Matej 16,18)
N
e, reci Bude su na istom nivou kao i reci Hrista. Samo je pitanje koliko si spreman da vidis sta je Istina. Same reci se dosta razlikuju. Hrist govori o Bogu, Svetom Duhu, postavlja moralna nacela itd dok Buda govori o necem lakse shvatljivom, o necemu sto svi osecamo na svojoj kozi bez obzira na religioznu pripadnost: o patnji. O tome kako otkloniti patnju i govori o tome gde Svet, mi i sve ostalo u Svetu nastaje i nestaje. Kada povadis sustinu i zadjes iza izgovorenih reci, nalazis jednakost izmedju Hristovih i Budinih reci. Koliki mi je Buda ucitelj, isti toliki mi je i Isus.
Ne postoje dve Istine...ako kazes da se razlikuju a kazes da je Isus Istina onda znaci da je to sto ti Buda prica nije istina.....a ako nije istina od Boga onda je LAZ..i ne spasava ti dusu za vecnost....a kakav udeo mogu imati istina i laz zajedno a da to opet bude samo istina?...kako mozes pomesati cistu i prljavu vodu pa da od toga dobijes opet cistu vodu?.Isus nije dosao da nam donese Carstvo Nebesko na zemlju,kako su Jevreji zamisljali i zamisljaju i kako i jeste model svih prevara kojima necastivi zarobljava ljude jos ovde na zemlji,vec nam je doneo mogucnost pomirenja sa Bogom od koga smo otpali svojim otkupom nasih grehova stradanjem na Krstu...preziranjem te zrtve se ponovo pljuje i po Bogu i Njegovoj silnoj ljubavi zbog koje nam je dao svog Sina i po toj zrtvi...
Neces se sa time sloziti, niti ocekujem jer to jednostavno ne ide uz tu idelogiju koju zastupas. Da bi se slozio sa time, moras da prestanes da zastupas bilo koju ideologiju, vec da pocnes da zastupas Istinu. Reci ces da je zastupas ali je pitanje da li je ta istina - Istina ili samo deo nje? :)


Pa ja bas to tebe pitam...da li tebe interesuje Istina ili poluistina...jer ako je Isus istina onda je i sve ono sto je doneo istina...jer kakvu zajednicu mogu im ati istina i laz?ili Bog i djavo?
Da ne zaboravim :) Isus nigde nije rekao da treba da se ispovedamo svesteniku. Ispovedanje i oprostenje grehova kroz pokajanje je neka sasvim druga prica i ona nema veze ni sa jednim svestenikom vec iskljucivo sa nama samima i Bogom preko Hrista :)
naveo sam ti gore gde je to rekao....
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
22.03.2010
Poruka
346
Sektore, pardon, kota703, ti samo prijetiš i kuneš. Ima li u tebi i malo hrišćanske ljubavi? Šta je u osnovi vjere pravoslavne, - ljubav ili mržnja, blagost ili sila, prijetnja ili oproštaj...? Daj malo se saberi i prihvati ljude onakvim kakvi su: dobri i loši, vjerujući i nevjerujući, ovakvi i onakvi..., ali, po onome u što ti vjeruješ, svi su oni djeca Božija. Svi su oni tvoja brća i tvoje sestre. ...I kao takvi zaslužuju ljubav i poštovanje.

Zasto mi se obracas kao Sekturu :dntknw:???Hajde proveri to sa ovima sto gledaju privatne IP adrese i sto citaju tudje maile pa ti se meni opet javi da te nisu pogresno obavestili.A sta je taj tebi sektor pa ga stalno spominjes kakve to veze ima sa mnom i sa ovom temom?Ako te zbunjuje IP adresa program koji koristim menja je svako 1 min a ne gledam svaki put ciju je uzeo.A sto se tice jeretika i ostalih da ja vidim u njima mali napredak ka Pravoslavlju i Gospodu Isusu Hristu ja bih iscupao svoje srce iz grudi i dao im!Ali posle svih nasih svetitelja cudotvoraca koje imamo da ih sad ne ponavljam ko papagaj uvek, oni nasli kip mrtvog bude od kamena i njemu se mole pa covece sta da ti kazem:???:Jel fino Gospod napisao Mojsiju ne pravi sebi lika niti kakva idola nemoj im se klanjati niti im sluziti!Pa mozes li zamisliti kako ih Gospod gleda sta rade braca Srbi!Ja od straha Bozijeg ne mogu da zamislim da neko pored zivog Boga prilazi mrtvom kipu i moli mu se.Pa to je strasno sta da ti kazem i jos mi pocne mudrovati nesto a ispade kao kamen mudrosti:)Pa jel sveti Vasilije Ostroski sluzio budi i idolima pa se posvetio, kome je on drzao sluzbu kom Bogu kojo je veri pripadao da mu narod svaki dan dolazi u tolikom broju da se prici ne moze.E neka ovi budini mudraci meni to objasne bez vrdanja kojom silom Sveti Vasilije cini cuda i neka oni meni navedu jedan njihov kip koji je takvo nesto ucinio.U meni toliko vere ima da cu u svakom trenutku poloziti zivot za Gospoda i za svakog istinskog Pravoslavca bez imalo dvoumljenja.
 
Član
Učlanjen(a)
19.08.2009
Poruka
981
Kota703 - To što ti veruješ u to što veruješ to je tvoja stvar , to što kritikuješ drugoga zato što veruje u nešto drugo i na to imaš pravo . Međutim nemaš pravo nikoga da proteruješ, pretiš i ubijaš. Za to ti nikakav bog nije dao prava .
Sto se tebe licno tice a i tvojih istomisljenika ja ne ocekujem da me vi razumete a ni podrzite jer ste toliko duboko zagazili u jeres da nema nazad.
Ajd što sam ja navodno zagazio u jeres i što od mene ne očekujete razumevanje i podršku, ali kako će vas drugi razumeti kad nećete da kažete šta se desilo i o kojem je članu reč ?

Na kraju što se tiče Petrušića, kako možeš da veruješ čoveku koji otvoreno radi za stranu obaveštajnu službu ?
 
Član
Učlanjen(a)
04.01.2010
Poruka
579
Ispovedanje greha svesteniku predstavlja svesnost i odricanje od greha....jer ako se ne stidis da ucinis greh,zasto se stidis da ga ispovedis pred nekim ako se vec zaista kajes...sta znaci to ja ga ispovedim Bogu i sam sebi oprostim?pa to je vrhunac onoga sto bi se u Pravoslavlju zvalo prelest i imalo bi dijagnozu:gordost...svestenici su rukopolozeni neprekidnim nizom od strane Episkopa koji su neprekidnim nizom naslednici Apostola koje je sam Hrist ovlastio da vrse Svete Tajne i sire Hriscanstvo...sto se tice toga dal je Crkva Hristova i zasto se svestenicima ispovedas moze ti odgovoriti ovo:
18. А и ја теби кажем: ти си Петар, и на овом камену сазидаћу цркву своју, и врата паклена неће је надвладати.
Иса. 28:16, Иса. 54:17, Јован 1:42, Дела 5:39, 1 Кор. 3:11, Ефес. 2:20, Јевр. 12:28, Откр. 3:12, Откр. 21:14

19. И даћу ти кључеве од царства небеског: и шта свежеш на земљи биће свезано на небесима, и шта разрешиш на земљи биће разрешено на небесима.
Јован 20:23


(Matej 16,18)
N
Ne postoje dve Istine...ako kazes da se razlikuju a kazes da je Isus Istina onda znaci da je to sto ti Buda prica nije istina.....a ako nije istina od Boga onda je LAZ..i ne spasava ti dusu za vecnost....a kakav udeo mogu imati istina i laz zajedno a da to opet bude samo istina?...kako mozes pomesati cistu i prljavu vodu pa da od toga dobijes opet cistu vodu?.Isus nije dosao da nam donese Carstvo Nebesko na zemlju,kako su Jevreji zamisljali i zamisljaju i kako i jeste model svih prevara kojima necastivi zarobljava ljude jos ovde na zemlji,vec nam je doneo mogucnost pomirenja sa Bogom od koga smo otpali svojim otkupom nasih grehova stradanjem na Krstu...preziranjem te zrtve se ponovo pljuje i po Bogu i Njegovoj silnoj ljubavi zbog koje nam je dao svog Sina i po toj zrtvi...



Pa ja bas to tebe pitam...da li tebe interesuje Istina ili poluistina...jer ako je Isus istina onda je i sve ono sto je doneo istina...jer kakvu zajednicu mogu im ati istina i laz?ili Bog i djavo?

naveo sam ti gore gde je to rekao....

Nema niceg loseg u ispovedanju svesteniku i nema razloga da bilo koga bude sramota da to uradi ali ja pokusavam da naglasim koliko je bitna promena iznutra, iskreno pokajanje. Kada resis stvari sam sa sobom i kada prestanes da gresis, tada ce pokajanje biti potpuno. A svesteniku mozes da se ispovedas do kraja zivota i Bog ti nece oprostiti zbog toga, vec samo ako se stvarno promenis i Ohristovis.
Posto zurim, da ne pisem puno: moje i tvoje glediste Boga se razlikuje, pa zbog toga i nastaje ova suprotnost u misljenju. Ustvari, ja ne mislim suprotno od tebe. Mislim isto sto i ti, samo ukazujem na znacaj unutrasnjeg rada, duhovnog rada. Za mene je Hrist danas, ustvari Duh koji se nalazi u svakom coveku i koji sam covek treba da otkrije kako bi se Ohristovio. Kada se Ohristovis, ti zivis u zajednici sa Hristom i sa Bogom nakon cega vise nema greha. Nesto slicno je i sa Budom. Buda (Gotama Sidarta) je davno umro. Ali to ucenje, ta Buda priroda se nalazi u svakom coveku i kada je pronadje, covek zivi prosvetljen. Tu postoji jednakost izmedju Hrista i Bude. Unutrasnja potraga je ono sto je po meni bitno. Boga spolja mozes da trazis i on mozda postoji ali ti nikada sa sigurnoscu ne mozes to znati. On nije vidljiv na taj nacin. Zato i verujes u njega. Ali ono sto je u nama, to je vidljivo. Ono sto je u prirodi i svuda oko nas, to je vidljivo. Ako to proucavas, posmatras i ujedinis se sa time, po meni, ti se ujedinjujes sa Bogom. Nema tu prelasti i slicnih stvari. To je jedan Bogougodan zivot.
Zapravo Jeremija, nema mnogo razlike izmedju tebe i mene. Gledamo drugacije na Boga ali i jedan i drugi tezimo dobrim stvarima i dobrim delima u zivotu. To je ono sto nas spaja. A sad, misljenje...to mi je nesto sporedno kada je u pitanju duhovnost.

Bicu naredna tri dana zauzet ali od ponedeljka cu naci vremena pa cu opet pisati. Do tada, ne zameri ako kasnim sa odgovorima.

Pozdrav :)
 
Poslednja izmena:
LEGEND
Učlanjen(a)
14.09.2009
Poruka
8.464
Zasto mi se obracas kao Sekturu :dntknw:???Hajde proveri to sa ovima sto gledaju privatne IP adrese i sto citaju tudje maile pa ti se meni opet javi da te nisu pogresno obavestili.A sta je taj tebi sektor pa ga stalno spominjes kakve to veze ima sa mnom i sa ovom temom?Ako te zbunjuje IP adresa program koji koristim menja je svako 1 min a ne gledam svaki put ciju je uzeo.A sto se tice jeretika i ostalih da ja vidim u njima mali napredak ka Pravoslavlju i Gospodu Isusu Hristu ja bih iscupao svoje srce iz grudi i dao im!Ali posle svih nasih svetitelja cudotvoraca koje imamo da ih sad ne ponavljam ko papagaj uvek, oni nasli kip mrtvog bude od kamena i njemu se mole pa covece sta da ti kazem:???:Jel fino Gospod napisao Mojsiju ne pravi sebi lika niti kakva idola nemoj im se klanjati niti im sluziti!Pa mozes li zamisliti kako ih Gospod gleda sta rade braca Srbi!Ja od straha Bozijeg ne mogu da zamislim da neko pored zivog Boga prilazi mrtvom kipu i moli mu se.Pa to je strasno sta da ti kazem i jos mi pocne mudrovati nesto a ispade kao kamen mudrosti:)Pa jel sveti Vasilije Ostroski sluzio budi i idolima pa se posvetio, kome je on drzao sluzbu kom Bogu kojo je veri pripadao da mu narod svaki dan dolazi u tolikom broju da se prici ne moze.E neka ovi budini mudraci meni to objasne bez vrdanja kojom silom Sveti Vasilije cini cuda i neka oni meni navedu jedan njihov kip koji je takvo nesto ucinio.U meni toliko vere ima da cu u svakom trenutku poloziti zivot za Gospoda i za svakog istinskog Pravoslavca bez imalo dvoumljenja.
Ne sumnjam ja da ti imaš neograničenu ljubav za "prave pravoslavce", ali šta je sa ostalim ljudima koji to nisu. Zar ti vjera ne nalaže upravo to - ljubav prema svakom čovjeku?
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Natrag
Top