Srpski Film (2010)

Učlanjen(a)
31.07.2010
Poruka
1
Celo moje drustvo je pocelo da bruji i da siri price o ovom filmu,naravno muski deo drusva...
Devojke nisu smele da gledaju,kad su cule kratko prepricavanje drugova o ovom filmu....
Naravno,ja radoznala,morala sam da ga pogledam...
Nisam se toliko iznenadila,jer deo ovih scena iz filma citam skoro svakog dana u crnoj hronici...
Ovo je samo prikaz surove realnosti koja nas okruzuje...
Roditelji siluju decu,novorodjencad,muskarci brutalno premlacuju zene,primoravaju ih na prostituciju,krkaju ih svakakvim tabletama,heroinom i drugim stvarima...
Meni se film svideo,jer sam tek sad kada sam imala nacin i da vidim kako to sve izgleda,a ne samo da procitam,shvatila koliko je zapravo zivot surov...
Svi govore: "Zasto su morali bas scenu sa bebom da stave?"
Scena je stavljena jer je skroz realna...Desava se....Veoma tuzno...
I za kraj....Ljudi,ovo je samo film,ali zalosno je to sto je taj film i prikaz nase realnosti koju prozivljavamo...
Toliko od mene...
 
Član
Učlanjen(a)
10.04.2010
Poruka
3
zalosno je sto neko kaze da je ovo anti srpski film,to nema veze sa vezom,to govore ljudi koji ga nisu gledali,koji nisu za napredak nase filmske industrije i kulture jer ovaj film je jedan od naj naj u poslednjih par godina,muzika je savrsena,rezija,prica,misterija neka(u filmu),tek glumci itd.svi koji govore da je uzas neka gledaju pink i seljacke filmove i serije nase koji nista dobro nisu nama doneli vec nam mozak ispraznili nebulozama...svaka cast za ovaj film 5 zvezdica od mene.....jedva cekam da dodje u bioskop tek je tada strasnije:)pozz
 
Član
Učlanjen(a)
10.04.2010
Poruka
3
zalosno je sto neko kaze da je ovo anti srpski film,to nema veze sa vezom,to govore ljudi koji ga nisu gledali,koji nisu za napredak nase filmske industrije i kulture jer ovaj film je jedan od naj naj u poslednjih par godina,muzika je savrsena,rezija,prica,misterija neka(u filmu),tek glumci itd.svi koji govore da je uzas neka gledaju pink i seljacke filmove i serije nase koji nista dobro nisu nama doneli vec nam mozak ispraznili nebulozama...svaka cast za ovaj film 5 zvezdica od mene.....jedva cekam da dodje u bioskop tek je tada strasnije:)pozz
 
Član
Učlanjen(a)
23.12.2009
Poruka
3
Film ima dobru ideju, snažnu poruku, i nije loše urađen za naše kinematografske standarde. Sama radnja filma je očajna, bez obzira na duboku osnovu priče. Gluma je solidna (Slobodan Beštić je za nijansu bolji od ostalih). Da li je film šokantan - jeste. Da li je meni taj šok potreban - nije. Ima mnogo ljudi u ovoj zemlji koji treba da ga pogledaju, i možda će tada da im se upali lampica u mozgu koja već 20 i kusur godina ne radi.
 
Član
Učlanjen(a)
06.08.2010
Poruka
1
Ovaj film je da ne poveruješ da je tako nešto neko spreman da snimi...ali ono što se meni ne sviđa pre svega jeste naziv...pitam se koliko trebaš mrzeti svoj narod da bi po njemu nazvao ovaj film....
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2009
Poruka
7.315
Ovaj film je da ne poveruješ da je tako nešto neko spreman da snimi...ali ono što se meni ne sviđa pre svega jeste naziv...pitam se koliko trebaš mrzeti svoj narod da bi po njemu nazvao ovaj film....
Prvi post pa odmah ovako.
Slažem se da je film anti-patriJotski i ko zna šta će svet sad da misli o nama :):roll:
 
Član
Učlanjen(a)
13.07.2010
Poruka
157
Ovakav film je neko morao da napravi. Brutalnost do kraja. Ne kazem da mi se svidja ali mi je drago da postoji. Nisam neko ko ce da kaze fuj bljak vec sam ga odfgledao do kraja.

Poruka je mogla biti izvedena i bez okrutnih scena ali ocigledno da nekom ni sada ne dopire do mozga.
Bolje da vidimo ovako eksplicitno u filmu nego u realnom zivotu.

Kada citamo o ovakvim stvarima samo kazemo jao strasno.
Mislim da je rediteljeva ideja bila da nam otvori oci.

Sto je i postigao

Odvratan film ali neophodan
 
Član
Učlanjen(a)
22.12.2009
Poruka
448
film me smorio,iznenadio vrlo malo...nista specijalno me nije potreslo,valjda zato sto je to FILM...to je to...
 
Član
Učlanjen(a)
13.07.2009
Poruka
339
Mislim da je ovim sve receno o filmu:

ali ovaj film nije ni napravljen da se svidi već upravno suprotno , napravljen je da zgrozi gledaoce i u tome je koliko vidim uspeo. No ta zgroženost (gledaočeva) je pogrešno usmerena , nije film taj koji je stvorio stvarnost , već je stvarnost stvorila ovaj film.
 
Natrag
Top