Sola Scriptura- da li je dovoljno

Učlanjen(a)
22.07.2016
Poruka
11.398
Vi nedate vernicima da piju simbole Hristove krvi..zašto? Zašto u tradicionalizmu ima razlika? A nema Sola Scripture?
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.346
Zašto u tradicionalizmu ima razlika? A nema Sola Scripture?

Kristova Crkva je jedna i svi njeni pripadnici vjeruju jednako. :)

A za vaše "protestantsko šišmiško razmnožavanje" odgovorna je isključivo Lutherova antikristovska Sola Scriptura. Već vas je 50.000 međusobno suprotstavljenih protestantskih sekti izrodila ta svakovrsna nakarada i pogrda Kristovoj Crkvi.
 
Učlanjen(a)
22.07.2016
Poruka
11.398
Kristova Crkva je jedna i svi njeni pripadnici vjeruju jednako. :)

A za vaše "protestantsko šišmiško razmnožavanje" odgovorna je isključivo Lutherova antikristovska Sola Scriptura. Već vas je 50.000 međusobno suprotstavljenih protestantskih sekti izrodila ta svakovrsna nakarada i pogrda Kristovoj Crkvi.

Šta jednako kada vi nedate vino dok Vizantija daje...pa kako jednako?
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Rimska crkva se polovinom 2 veka odvojila od prve Hristove crkve, i usvojila mnogobozacku filozofiju.

Dakle, ona je sekta i ubraja se u tih Stvarnoslapovih 50 000.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
Naravno da je to suprotno od onoga što je rečeno jer su hrišćani kao što i treba posluživani vinom posebno a hlebom posebno. Ovo je pak suprotno onome što je rečeno da treba.
Hristos "umoci u casu i dade Judi zalogaj". Nakon sto se pricestio, Juda ga je izdao, govoreci: "ja izdadoh KRV pravu", znajuci sta je ucino nakon pricesti!

Ja ne znam odakle tebi da je to suprotno bibliji, i da mi treba da se pricescujemo prvo hlebom a potom vinom?

Ovo je cak ispravnije!

Ali vidi, upravo i tu nema Sole Scripture a opet podele i drugačije naučavanje. Zato je jasno da nemamo problem sa Sola Scriptura već ljudski faktor samo.

Ja nisam ni tvrdio da je podela rezultat "sole scripture", vec da je podela rezultat ljudskog faktora (ponosa). Onda kada su ljudi toliko egoisticni, da samovoljno tumace bez pomoci Svetog Duha i crkve (a Duh vodi crkvu)!

Vi svoju crkvu ne uvazavate toliko da smtrate, da je merodavna po pitanju tumacenja, i zato ste "sami sebi tumaci"!

Dakle, naveo vas je sotona da mislite kako ste izabrani! I to je simptomaticno za sve protestante!

Laodikeja je umislio da je on izabran i prica nesto suprotno crkvi, ti opet drugo, dok Tripo na svoj nacin iznosi trece. Kainos govori drugacije od svih vas, a Marko je jedini koji je dosledan crkvi..

Dakle, po svom nahodjenju tumacite svi, i to je simptomaticno!

Razlog ovome je ponos (iako niste toga svesni) i sotona ga podstice. To cini ubedjujuci vas da ste "izabrani" , dajuci vam lazno "novo svetlo"!

Tradicionalni Hriscani s druge strane, nemaju taj problem, jer uvazavaju odluke svoje crkve, i smatraju da je ona zaduzena da donosi dogmu! Zato kod nas ima manje podela, i ljudskog faktora!

To ne znaci da mi ne uvazavamo bibliju, vec nase odluke po bibliji donose ljudi koji su vodjeni Svetim Duhom, kada se sastanu na saboru!

Tako je bilo u vreme apostola, tako je i danas!

To je princip koji vi ne priznajete!

Kod vas moze svako da tumaci bibliju, kako ga vodi Duh i da se suproti se crkvi, jer svakoga od vas je Bog izabrao! Kad vam djavo dosapne nesto, vi pomislite da ste "dobili novo svetlo", i tako nijedan Hriscanin nije kao vi, a vi ste sveti i izabrani, dok su ostalih 99% u mraku!

Totalni haos!

Dakle, vi sami sebi stvarate problem, jer insistirate na "Soli Scripturi", ignorisuci crkvu koja (barem na papiru) treba da se brine o ispravnosti dogme!

DA JOVANE, AKO NISI ZNAO, I TVOJA CRKVA (ADVENTISTICKA) UCI, DA NE MOZES SAM SEBI ODREDJIVATI DOGMU –VEC CRKVA TUMACI PISMO I TEBI DONOSI DOGMU!

Zato naime i postoji "generalna konferencija"!
 
Poslednja izmena:
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Ne tumaci crkva pismo, i ne donosi dogmu, vec je Bog taj koji je ustanovio istinu jedanput predanu svetima jos u prvoj ctkvi.
Tu istinu poseduje i Adventisticka crkva u punini, jer ona je ta prva crkva, ali njen ostatak pred Hristov drugi dolazak.

Ko zeli spasenje - nuzno je da tu istinu prihvati i po njoj zivi
.

Dakle, tu je najmanje ukljucen ljudski faktor.
On je samo kanal kroz koji se istina objavljuje svetu, a ta istina je u kompletu od Boga.
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Ako vas pet subotara na ovom forumu "objavljuje" pet različitih istina, a svjedoci smo da je tako, onda vi niste donositelji Božje istine, nego ste "sijači sotoninih laži".

Da je samo pet, mirijade ih je, pet je samo ovih na forumu. Uostalom, kako bi oni mogli i da donose bli šta drugo osim sotonskih laži, kada im je stub i uporište laprdanje žene udarene u glavu?

Ja nisam ni tvrdio da je podela rezultat "sole scripture", vec da je podela rezultat ljudskog faktora (ponosa).

Ti zaista to nisi tvrdio, ali ta podela, to razmožavanje deobom na njegovu žalost (jer je toliko zaljubljen u PIsmo) jeste rezultat Sola Scriptura, koja ma šta oni tvrdili i nije ništa drugo do sotonska prevara.

Ponavljam, ako neko zaista misli da je PIsmo nedostupno sotoni i njegovom delovanju, da je isto za sotonu nedodirljivo, nalazi se u žestokoj zabludi. Sotona citira PIsma i koristi ih.



Razlog ovome je ponos (iako niste toga svesni) i sotona ga podstice. To cini ubedjujuci vas da ste "izabrani" , dajuci vam lazno "novo svetlo"!

Upravo zato se sotona nikada i nije pokajao. Ponos je uzrok njegovog pada. I nikada se pokajati neće.

Tradicionalni Hriscani s druge strane, nemaju taj problem, jer uvazavaju odluke svoje crkve, i smatraju da je ona zaduzena da donosi dogmu! Zato kod nas ima manje podela, i ljudskog faktora!

To ne znaci da mi ne uvazavamo bibliju, vec nase odluke po bibliji donose ljudi koji su vodjeni Svetim Duhom, kada se sastanu na saboru!

Tako je bilo u vreme apostola, tako je i danas!

To je princip koji vi ne priznajete!

Vidi brate, ne postoje "tradicionalni" i "netradicionalni" Hrišćani. Postoje samo Hrišćani koji pripadaju jednoj svetoj apostolskoj i katoličkoj (sabornoj) Crkvi (uključujući tu i monofizite,melkite) i oni koji sebe samo Hrišćanima nazivaju a Hrišćani nisu nego sledbenici palog serafa i njegovih "proroka" i "proročica".

 
Učlanjen(a)
22.07.2016
Poruka
11.398
Hristos "umoci u casu i dade Judi zalogaj". Nakon sto se pricestio, Juda ga je izdao, govoreci: "ja izdadoh KRV pravu", znajuci sta je ucino nakon pricesti!

Ja ne znam odakle tebi da je to suprotno bibliji, i da mi treba da se pricescujemo prvo hlebom a potom vinom?

Ovo je cak ispravnije!

Šta kažu apostoli? Kako se pričešćivalo? Uz vino i hleb a ne samo uz hleb.

Ja nisam ni tvrdio da je podela rezultat "sole scripture", vec da je podela rezultat ljudskog faktora (ponosa). Onda kada su ljudi toliko egoisticni, da samovoljno tumace bez pomoci Svetog Duha i crkve (a Duh vodi crkvu)!


Ti nisi možda drugi jesu....i ja smatram da je ljudski faktor isto kao i kod tradicionalnih. Ništa više ni manje.

Dakle, po svom nahodjenju tumacite svi, i to je simptomaticno!


O izvesnim stvariam svako treba da zadrži autonomiju svoga verovanja. I to je noramlno Mire...zato što je potrebno istraživati. Ali to ne treba da bude razlog odvjanja..koji jeste ljudski faktor. Ali opet uvek treba biti i spraman da se prihvati ono što je očito iz Biblije kao otkrivenje. Za to dakle treba biti uvek spreman. Ali oni koji nose izvesna saznanja iz Bibliej ne treba da ih upotrebe na taj način radi odvajanja. Naravno.

Kod vas moze svako da tumaci bibliju, kako ga vodi Duh i da se suproti se crkvi, jer svakoga od vas je Bog izabrao! Kad vam djavo dosapne nesto, vi pomislite da ste "dobili novo svetlo", i tako nijedan Hriscanin nije kao vi, a vi ste sveti i izabrani, dok su ostalih 99% u mraku!

Totalni haos!


Nie to haos već je pristup Bibliji bitan. Ona treba da jedostupna svakome i da može da istražuje i razume onako kako mu je dato i otkriveno. Naravno da treba da bude oprezan i razuman u iznošenju onoga što je razumeo.

DA JOVANE, AKO NISI ZNAO, I TVOJA CRKVA (ADVENTISTICKA) UCI, DA NE MOZES SAM SEBI ODREDJIVATI DOGMU –VEC CRKVA TUMACI PISMO I TEBI DONOSI DOGMU!

Zato naime i postoji "generalna konferencija"!

Može svako sebi da odredi ono što je shvatio iz Pisma. Pismo je vrhovni autoritet i niko ne mora da sledi bilo koje učenje neke crkve samo zato što ej to tako rećeno. No, treba biti odmeren u načinu iznošenaj onoga što je otkriveno.
 
Natrag
Top